Сбербанк — брокер, відгуки

Сбербанк — одне з провідних фінансових установ Російської Федерації. Ключовими елементами його стратегії розвитку є надання банківських послуг на високому рівні, зміцнення ринкової позиції, розвиток економіки держави, зростання рентабельності капіталу. Серед широкого переліку пропозицій особливе місце займають брокерські послуги.

Умови надання Ощадбанком брокерських послуг

Ощадбанк надає брокерські послуги фізичним, юридичним особам — резидентам РФ (в рамках ФЗ «Про ринок цінних паперів»). Чи можна взяти кредит в Ощадбанку, якщо не працюєш? Обов’язковою умовою отримання позики в цій фінансовій установі є уявлення документа, що підтверджує фінансовий стан позичальника, його трудову зайнятість. Для того щоб скористатися брокерськими послугами Ощадбанку, фізичній особі потрібно написати відповідну заяву в двох примірниках і надати пакет паперів:

  • анкету інвестора за формою банку;
  • документ, що засвідчує особу;
  • оригінал або завірену копію свідоцтва про постановку на податковий облік.

Юридичній особі потрібно буде підготувати установчі документи, копію Свідоцтва про внесення в ЕГРЮЛ (для тих, хто зареєстрований до 1 липня 2002 г.) або дублікат Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (для тих, хто оформився після цієї дати), папери, що підтверджують повноваження осіб, які можуть діяти від імені клієнта. Також знадобляться оригінал або копія виписки з ЕГРЮЛ, довідки з органів статистики про присвоєння кодів КВЕД, ОКПО, ліцензії, банківська картка зі зразками підписів та відбитки печатки. До речі, активація карти Ощадбанку відбувається автоматично, на наступний день після оформлення. При бажанні це можна зробити раніше, скориставшись терміналом або банкоматом.

Порада: важливо пам’ятати, що умови співпраці з Ощадбанком, розміщені на сайті організації, не є офіційною пропозицією. Тому перед підписанням офіційного договору всі його пункти необхідно уважно прочитати (і при необхідності отримати консультацію юриста, адже в нього можуть бути включені додаткові умови).

Прийняття та реєстрація заяви на отримання брокерських послуг ще не означає його схвалення. Після офіційного підтвердження співпраці клієнту відкривають рахунки (основний брокерський, торговий, рахунок депо), облікові регістри, при необхідності надається реєстраційний код. Детальну інформацію про тарифи можна знайти на сайті Ощадбанку, перейшовши по вкладках: Приватним клієнтам — Інвестиції і цінні папери — Онлайн брокерські послуги — Тарифи та документи — Тарифи. 1 квітня 2017 року них були внесені зміни, зокрема, знижена квота щодо виставлення безкоштовних доручень по телефону за 1 місяць (з 40 до 20 шт.). 21-е доручення буде коштувати 150 руб. При бажанні трейдер може скористатися послугою страхування життя і здоров’я в Ощадбанку за різними програмами: Глава сім’ї Онлайн, захист близьких Онлайн, Захищений позичальник, Страхування мандрівників, Накопичувальне (Інвестиційне) страхування життя.

Переваги співпраці з Ощадбанком як з брокером

Важливо пам’ятати, що клієнт повинен самостійно забезпечити наявність програмно-апаратних засобів для роботи системи інтернет-трейдингу, їх працездатність, отримання послуг зв’язку. Інформацію, отриману від Ощадбанку, не можна копіювати, публікувати або передавати третім особам. Необхідно розуміти, що фінансова установа не приймає інвестиційних рішень самостійно, не виступає в ролі менеджера, радника, не перевіряє інформацію в документах клієнта, а тільки виконує його доручення. Брокер не дає ніяких гарантій щодо успішного розміщення, продажу цінних паперів, невиконання умов співпраці з кредитною (клірингової) організацією. Інвестиційна діяльність завжди пов’язана з ризиком отримання меншого доходу, ніж очікувалося, часткової або повної втрати вкладень. При бажанні можна оформити дохідну карту Ощадбанку, що дозволить отримувати стабільний прибуток в розмірі 3,5% річних від суми залишку на рахунку.

Відгуки великої кількості клієнтів говорять про суттєві недоліки у співпраці з брокером від Ощадбанку. Перш за все відзначають досить високі тарифи в порівнянні з наданим рівнем послуг. Серед недоліків найчастіше відзначають відсутність можливості побудови графіків, нестабільну роботу торгової програми. Послуги брокера доцільні тільки для тих, хто має оборот більше 1 млн на тиждень. Крім того, можливий доступ тільки до Московської міжбанківської валютної біржі, а торгова програма для трейдингу працює не з максимальною ефективністю. Можливості багатьох клієнтів зменшує той факт, що працювати вийде тільки з російськими валютними біржами, інвестувати в акції іноземних компаній не вийде.

Серед переваг слід відзначити високу надійність організації, кваліфікованість брокерів, зручну програму для трейдингу QUIK, відсутність необхідності здавати податкову звітність самостійно, наявність автоматичного розрахунку і утримання податків. Також функціонує смс-сповіщення. Але через досить високих комісій вести активну торгівлю, отримуючи хороший прибуток, буде важко. Багато хто відзначає, що фіксована сума за депозитарій, деякі комісії приховані в тарифах, рахунки не завжди відкривають у встановлені терміни, а за цей час акції встигають вирости в ціні. Звичайно, уважно вивчати умови співпраці — це обов’язок трейдера, але такі дані повинні бути розміщені системно (і так, щоб їх було комфортно вивчати). Тому, на думку більшості, брокерські послуги Ощадбанку більше підходять тим, хто веде неактивну торгівлю, тим, для кого головним фактором вибору є надійність і стабільність. Реальні відгуки про кредитні брокерів можна знайти на спеціалізованих форумах і сайтах, наприклад, zbroker, kredit-otziv, otzyvua і т.д.

Брокерські послуги Ощадбанку — відгуки

Сергій:
Незважаючи на суперечливі відгуки, вирішив скористатися брокерськими послугами Ощадбанку. Але вже не перший раз наголошую, що при появі більш-менш сильної волатильності сервер зависає і зв’язок переривається. Тим, хто використовує стратегію скальпування, досягти високого прибутку буде дуже складно.

Ілля:
Хочу відзначити високу якість обслуговування і швидкість оформлення брокерського рахунку в Ощадбанку. У договорі все викладено чітко і зрозуміло (на відміну від принципів складання документів в інших банках), консультант дав конкретні і швидкі відповіді на всі питання.

Олександр:
Так як я використовую тільки довгострокові стратегії інвестування, мені Сбербанк як брокер підходить за всіма пунктами. Надійність і професіоналізм — це для мене ключові показники.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Інтернет-трейдинг — відмінний спосіб вигідно купувати і продавати цінні папери на біржі через спеціальну торгову систему, яка встановлюється на ПК. Ощадбанк надає брокерські послуги приватним інвесторам і кредитним організаціям. Незважаючи на деякі похибки в роботі, на які вказують відгуки, фінансова установа дає можливість цілодобово здійснювати торгові операції на фондовому ринку в режимі онлайн і намагається створити максимально комфортні умови роботи для клієнтів.

Ссылка на основную публикацию