Самопочуття жінки, розвиток плода на 6 тижні вагітності

Тільки недавно ви раділи, виявивши дві смужки на тесті, а вже настала шоста тиждень вагітності від моменту зародження нового життя. Акушерський спосіб визначення дати пологів відрізняється від традиційного, шоста акушерська тиждень вагітності відповідає четвертій від зачаття, вона починає свій відлік від першого дня останніх менструації. Ми розглянемо процеси, що відбуваються з жінкою і малюком на шостий ембріональної тижня. Відчуття жінки не сильно змінилися в порівнянні з попереднім тижнем, а в організмі дитини кожен день відбуваються нові звершення.

6-nedelya-zhivot-4
6-nedelya-zhivot-3
6-nedelya-zhivot-2
6-nedelya-zhivot

Ріст і розвиток дитини

Минуло 6 тижнів вагітності, що відбувається з малюком? Відповідь на це питання хочуть отримати всі майбутні батьки. Йде дуже інтенсивний розвиток дитини, гормональний фон майбутньої мами змінюється щодня. З цим пов’язана її погане самопочуття, непереносимість продуктів і запахів. У цьому віці зародок починає повноправно називатися плодом. Його довжина доходить до 14-20 мм, вага дорівнює 3 грамам. Бурхливо розвиваються внутрішні органи. Сердечко стає чотирикамерним, саме таке мають всі ссавці. Розвивається головний мозок, на його поверхні з’являються звивини.

Плід на 6 тижні вагітності має непропорційне будова. Нижні кінцівки набагато коротше верхніх, ніжки відстають від ручок в розвитку. Наприклад, пальці на ногах з’єднані перетинками, а на руках вони роз’єдналися. Йде формування суглобів, виділяються плечові, ліктьові і променезап’ясткові згини. У плода з’явилася можливість згинати й розгинати руки. Шлунок перемістився на своє постійне місце в очеревині, він почав вироблення шлункового соку. На крихітній голівці з боків помітні складочки, з яких згодом утворюються вушні раковини. Посилено розвивається внутрішнє вухо.

Почав утворюватися язичок, на ньому з’являються перші смакові рецептори. Вимальовуються лінії особи, можна розрізнити контури носа, губ і підборіддя. Виділяються крихітні ніздрі, почали утворюватися нюхові рецептори. Очі виглядають так само як і раніше, вони мають вигляд чорних цяток. Закладається пігмент, що відповідає за колір очей в подальшому. У промежини видніється горбок, з якого розвинуться зовнішні статеві органи. Пол дитини на генетичному рівні вже закладений.

Формується скелет плода, зміцнюються кістки і хрящі. Жовтковий мішок продовжує постачати плід необхідними речовинами. Плацента посилено розвивається. Тулуб немовляти починає потроху розпрямлятися. Утворилася легенева артерія, почали працювати клапани аорти. З’явилися нирки, вони почали самостійно виділяти сечу. Подовжується кишечник, відбулося утворення першої петлі. Йде формування слинних і потових залоз, закладаються залози ендокринної системи. Малюк вміє рухатися, він перевертається, стискає ручки. Плід настільки легкий, що помітити його пересування мама не в змозі.

Прояв токсикозу зазвичай закінчується до початку другого триместру, але іноді самопочуття жінки погіршується настільки, що необхідна медична допомога.

Прояви токсикозу, що вимагають лікарського втручання:

 1. Жіночий організм відмовляється приймати їжу, відбувається різка втрата маси тіла.
 2. Виникнення блювоти частіше п’яти разів на день, позиви на блювоту викликає навіть прийом води.
 3. Погіршення самопочуття жінки, слабкість, непритомність.

При такому важкому протіканні токсикозу можливо зневоднення організму, часта блювота може викликати кров’янисті виділення і викидень. Медицина в змозі полегшити цей важкий стан. Крім токсикозу 6 тиждень вагітності додасть нових барв у відчуття жінок. Багато хто починає відчувати слабкість і стомлюваність, постійну сонливість, посилене виділення слини. Гормональна перебудова викликає зміна стану шкірних покривів, можуть виникнути всілякі висипання на обличчі, посилиться сухість шкіри. Виникають неприємні відчуття при тривалому сидінні, вони обумовлені тиском матки на сідничний нерв. Почастішали сечовипускання через гормональної перебудови і зростання матки.

фізіологічні зміни

Малюк росте, разом з ним збільшується матка, яка зараз має розмір великого яблука. Дно матки знаходиться на рівні лобка. Збільшилася в розмірі матка починає тиснути на внутрішні органи, з цим можуть бути пов’язані незначні спазми і тягнуть відчуття. Якщо при цьому не спостерігаються кров’янисті виділення, приводу для тривоги немає. Живіт на 6 тижні вагітності практично не змінився, на зовнішності жінки вагітність ще не позначилася. Невеликі зміни помічені в стані грудних залоз, вони збільшилися в розмірі, на їх поверхні виділяється сітка з кровоносних судин.

Під час вагітності об’єм крові в кровоносній системі жінки значно зросте, всі великі судини трохи збільшуються в обсязі. Йде процес розслаблення зв’язок тазової області, це необхідно для створення умов для зростання матки. Вагінальні виділення на 6 тижні вагітності посилилися, це нормальне фізіологічне явище. Відбувається утворення слизової пробки, яка буде захищати внутрішність матки і малюка протягом всіх дев’яти місяців. У нормі виділення повинні бути безбарвними, однорідними, мати злегка кислуватий запах.

Якщо вони стали неприємно пахнути, придбали землистий або зеленуватий колір, містять шматочки гною, пластівці і піну, необхідно терміново звернутися до медичного закладу. Швидше за все, ці ознаки вказують на виникнення статевої інфекції. Якщо це сталося, гінеколог призначить необхідні аналізи для обстеження, визначить курс лікування. Затягувати з лікуванням не можна, необхідно виключити ризик зараження плода. Не можна залишати без уваги кров’янисті виділення, вони можуть сигналізувати про загрозу викидня. При своєчасному зверненні за медичною допомогою вагітність вдасться зберегти.

Загрози і ризики

Перший триместр вагітності надзвичайно відповідальний, будь-які негативні фактори можуть негативно вплинути на розвиток плода.

Самовільне переривання вагітності

Протягом усього першого триместру вагітності дуже великий ризик викидня.

Основні причини мимовільного аборту:

 • генетичні відхилення, які роблять неможливим збереження плоду;
 • гостре вірусне захворювання, простуда або грип з високою температурою;
 • статеві інфекції, такі як хламідіоз, мікоплазмоз;
 • надмірні фізичні навантаження, робота на шкідливому виробництві;
 • звички, такі як алкоголізм, паління, токсикоманія і наркоманія;
 • низьке прикріплення ембріона, гормональні порушення.

Всі ці причини можуть спровокувати також і завмерла вагітність. Жінці треба бути надзвичайно уважною до свого здоров’я, в першу чергу її повинні насторожити кров’янисті виділення і болі внизу живота. При появі цих симптомів необхідна термінова госпіталізація.

Зміни температури тіла

В організмі жінки відбуваються дуже істотні фізіологічні зміни, які викликають незначне підвищення температури. Субфебрильна температура на 6 тижні вагітності вважається нормальним явищем, її значення становлять 37-37,4 градусів за Цельсієм. Якщо при цьому ніяких тривожних ознак не спостерігається, приводів для хвилювання немає. Ці коливання температури пов’язані зі зміною рівня гормонів в різні періоди вагітності, особливо з рівнем прогестерону. Після запліднення яйцеклітини імунітет жінки послаблюється, щоб виключити ризик відторгнення ембріона.

Вагітна жінка дуже вразлива до впливу негативних факторів. Якщо підвищена температура супроводжується погіршенням самопочуття, слабкістю, кашляємо, мова може йти про наявність запального процесу в організмі. Температура вище 38 градусів за Цельсієм небезпечна для розвитку немовляти. Якщо висока температура тримається тривалий час, можливі виникнення ускладнень розвитку центральної нервової системи у плода, дефекти в розвитку окремих органів. Поставтеся серйозно до свого захворювання, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Будь-які препарати вам повинен прописати лікар. Зверніться за допомогою до терапевта, обов’язково поставте його до відома про свою вагітність.

Медичне спостереження за станом здоров’я

Навіть якщо жінка прекрасно себе почуває, не завадить звернутися до гінеколога і стати на облік в жіночій консультації. Своєчасно проведені обстеження дозволять виявити можливі загрози на ранніх термінах і не допустити виникнення ускладнень.

Постановка на облік

При постановці на облік гінеколог заведе обмінну карту, в якій будуть фіксуватися всі дані про стан здоров’я жінки протягом всієї вагітності. У нього першими будуть внесені відомості про вік, зріст, маси тіла жінки. Також лікар зробить виміри розміру тазу майбутньої мами, її артеріального тиску.

Жінка отримає напрямки для здачі аналізів:

 • загальний аналіз сечі;
 • загальний аналіз крові;
 • аналіз крові на рівень гемоглобіну, на наявність цукру;
 • аналіз крові для визначення групи і резус-фактора;
 • аналіз на відсутність ВІЛ-інфекції, сифілісу, гепатиту;
 • мазок з піхви на стан мікрофлори.

Лікар дасть направлення для обстеження у вузьких фахівців — терапевта, окуліста, отоларинголога і стоматолога. Ці обстеження не можна ігнорувати, кожен лікар дасть свій висновок про стан здоров’я. Наприклад, високий ступінь короткозорості або підвищений внутрішньоочний тиск може бути підставою для проведення планового кесаревого розтину. Дуже важливо контролювати здоров’я при наявності резус-конфлікту, при накопиченні антитіл виникає загроза майбутньому малюкові. Протягом всієї вагітності треба контролювати концентрацію антитіл в крові жінки.

Ультразвукова діагностика

Планове УЗД проводиться в кінці першого триместру вагітності. УЗД на 6 тижні вагітності призначається тільки за медичними показаннями.

Цілі проведення УЗД:

 1. Встановлення факту вагітності.
 2. Виняток або підтвердження наявності позаматкової вагітності.
 3. Визначення багатоплідної вагітності.
 4. Загроза завмерла.
 5. Загроза викидня, виявлення його ознак і причин.
 6. Підозра на наявність пухлини в органах малого таза.

Найчастіше ультразвукове обстеження призначається жінкам, які мають кров’янисті виділення, які можуть бути симптомом початку викидня.

uzi-6-nedelya-2
uzi-6-nedelya-3
uzi-6-nedelya-1
uzi-6-nedelya-4

Визначення рівня хоріонічного гонадотропіну людини

Цей гормон виробляють клітини оболонок ембріона. Його концентрація вказує на наявність вагітності, на відхилення в її перебігу. Концентрація ХГЧ на 6 тижні вагітності становить від 2560 до 82200 мед / мл.

Підвищений вміст гормону ХГЧ вказує на наступне проблеми:

 • невірно визначений термін вагітності;
 • відхилення в розвитку плода;
 • цукровий діабет у жінки;
 • багатоплідність.

Рівень ХГЛ нижче норми можливий за таких відхиленнях:

 • позаматкова вагітність;
 • затримки розвитку ембріона;
 • загроза викидня;
 • завмерла вагітність.

Зазвичай після отримання таких результатів лікар призначає повторне обстеження.

Рекомендації майбутній мамі

Малюк повинен отримувати всі необхідні для життя речовини, жінці необхідно вживати тільки свіжі і натуральні продукти. Виключити зі свого раціону смажені і жирні страви, гострі і консервовані продукти, копченості. М’ясо і рибу бажано запікати або готувати на пару. Кожен день на вашому столі повинні бути свіжі овочі та фрукти. Щоб забезпечити малюка кальцієм, ваш раціон повинен включати молочні продукти. Випивайте не менше півтора літрів рідини в день — соків, компотів і чистої води.

Якщо жінка відчуває себе добре, секс на 6 тижні вагітності дозволено, небезпеки для дитини він не представляє. Протипоказана сексуальна близькість при загрозі переривання вагітності, важких проявах токсикозу, багатоплідної вагітності. Необхідно виключити всі шкідливі звички, алкоголь і сигарети вам протипоказані. Намагайтеся уникати пасивного куріння.

Всі лікарські препарати, зокрема вітаміни, вам повинен призначити лікар. Відмовтеся на час від високих каблуків, взуття повинна бути зручною і стійкою. Вам зараз дуже важливо зберігати рівновагу. Вагітній жінці необхідно бути в гарному настрої, не дивіться важкі фільми, не читайте сумні книги. Для вас зараз важливо думати тільки про хороше і радісному. Пам’ятайте, що всі ваші емоції відчуває ваш малюк.


< 5 неделя7 неделя >

Ссылка на основную публикацию