Самопочуття жінки, розвиток малюка на 38 тижні вагітності

Ще кілька місяців тому здавалося, що пологи ще не скоро, до них багато часу. Але ось підійшла 38 тиждень вагітності, вагітній треба підготуватися до думки, що в будь-який з днів вона може стати мамою. Майбутній матусі зараз дуже некомфортно, важко ходити, важко дихати.

Малюк вже набрав хорошу вагу, прийняв правильне положення в матці, матка опустилася вниз.

38-nedelya-zhivot-1
38-nedelya-zhivot-3
38-nedelya-zhivot-2
38-nedelya-zhivot-4

У мами вже повинна бути зібрана сумка з усіма необхідними речами і документами, відлучатися далеко від будинку не рекомендується. Процес виношування знаходиться на завершальній стадії, малюк набирає останні грами і готовий до побачення з матусею.

жіночі відчуття

Позаду 38 тижнів вагітності, організм жінки посилено готується до благополучного закінчення виношування малюка. Немовля сформований, можливо його існування незалежно від мами. Зараз багато жінок часом помічають, що дитина рідше ворушиться. Не варто хвилюватися, плід на 38 тижні вагітності виріс, йому стало просто мало місця у вас в животику.

Обов’язково перевіряйте інтенсивність поштовхів, в нормі їх повинно налічуватися 10-15 на добу. Сильні відхилення повинні насторожити вас, якщо дитина надто активний або навпаки малорухомий, значить, він відчуває дискомфорт в утробі, це може призвести до небезпечних наслідків. Щоб цього не сталося, зверніться за порадою до гінеколога.

Жінка зараз відчуває все більш неприємні відчуття:

 1. Вона сильно втомлюється, потребує частого відпочинку.
 2. Їй важко дихати, велика матка тисне на легені, не дає можливості вдихнути на повні груди.
 3. Через велику вагу сильно набрякають ноги, жінці важко ходити, мучать прояви варикозного розширення вен.
 4. Через збільшилася матки їй доводиться часто відвідувати туалет, вона відчуває печію, їй докучає відрижка.
 5. Багато майбутні матусі страждають від закрепів.
 6. Розтягується і пересихає шкіра на животі, жінка відчуває свербіння.
 7. Болить поперековий відділ.
 8. Мучить безсоння, зазвичай з тієї причини, що жінка не може прийняти зручне положення. Зараз майбутня матуся дуже напружена, її мучать тривоги і страхи.

У частини жінок вже опустився живіт, їм стало легше дихати, але важче ходити.

У кишечнику у малюка знаходиться первородний кал — меконій. Це органічна речовина коричнево-зеленого кольору зі своєрідним запахом. Меконій виділяється з організму немовляти через пару діб після появи на світло. Весь травний тракт немовляти вже підготовлений до перетравлювання молока, виділяються необхідні ферменти. Печінка і підшлункова залоза ще не до кінця розвинені, цей процес буде тривати протягом початкових років життя малюка. Працюють наднирники, вони виробляють адреналін. Легкі ще не розкрилися, але альвеоли вже розвинені. У мозку є дихальний центр, він готовий забезпечити дихання крихти. Повністю розвинена кровоносна система, при першому ж подиху дитини кровообіг зміниться з внутрішньоутробного на самостійне, позаутробного. Сердечко б’ється ритмічно, частота його скорочень становить 120-150 поштовхів.

Розвинена статева сфера, яєчка у плоду чоловічої статі вже опустилися в мошонку. У дівчаток великі статеві губи прикривають малі і клітор. Всі основні системи і рефлекси вже готові, немовля здатний рухатися, дихати, смоктати. Головка малюка має окружність близько 35 сантиметрів. На ній проглядаються два джерельця. Довжина першого з них складає 2.5-3 сантиметра, заднього — 0,5 сантиметрів. Голова крихти становить приблизно одну чверть від загального зростання. На грудях сформувалися гуртки навколо сосків діаметром приблизно 1 см.

живіт

Деякі з вагітних помітили зміну в положенні своїх животиків, вони опускаються. Терміни цього у різних жінок різні, у частини жінок матка може опуститися лише перед самим початком переймів. Обсяг животика становить 90-95 см, висота матки 35-38 сантиметрів. Шкіра живота сильно натягнулася, вона потребує спеціального догляду. З’явилася темна смужка від пупка вниз, а сам пупок випирає. Але найбільше жінка хвилюється, коли болить живіт на 38 тижні вагітності.

Найімовірніше, ваш організм вже готується до пологів, якщо у жінки сильно тягне низ живота. Ці прояви супроводжують розкриття шийки матки. У кого-то це триває годинник, у кого-то кілька діб. Головка плоду знаходиться в органах малого таза, її натиск призводить матку в стан підвищеного тонусу. У момент максимуму матка робиться твердою, кам’яніє, потім настає розслаблення. Ці явища короткочасні. Але раптом сильно тягне живіт на 38 тижні вагітності, це супроводжується циклічними сутичками з перервою в 10-15 хвилин, то ці симптоми можуть вказувати на початок пологів. Дитина, що з’явився в 38 тижнів, народиться здоровий, доношений.

Основні фактори, при наявності їх при вагітності тягне низ живота:

 1. Великий обсяг і маса матки, підвищена кількість рідини в ній.
 2. Сильна напруга зв’язок і м’язів матки.
 3. Емоційне напруження жінки, стан стресу і тривоги.
 4. Зайва фізична активність жінки.
 5. Погана робота травного відділу, запори.

Больові відчуття в області спини

У частині майбутніх мам на цій фазі вагітності болить поперек. Найімовірніше, це обумовлено надмірним навантаженням на неї. Збільшуючись, живіт нахиляє жінку вперед, щоб компенсувати це, матуся змушена відкидатися назад.

У неї змінюється центр ваги і це створює зайве навантаження на поперек і спину. Тому, коли йде 38 тиждень вагітності, болить поперек, і немає інших загрозливих симптомів, хвилюватися не треба. Частіше давайте собі відпочинок.

Є нехитрі прийоми, які в змозі допомогти вам подолати цю біль:

 1. Виконуйте спеціальну гімнастику, фахівцями розроблені комплекси для вагітних. Добре допомагають комплекси на фітбол.
 2. Придбайте дородовий бандаж, він зменшить навантаження на м’язи. Одягати його треба лежачи.
 3. Більше відпочивайте, частіше приймайте лежаче положення.
 4. Не забувайте, що застосування мазі для зняття болю в м’язах для вас небезпечно, це може завдати шкоди дитині.

виділення

В цьому періоді можливі деякі виділення з піхви. У нормі вони повинні бути прозорими або мати молочний колір, бути однорідної консистенції, не має неприємного запаху. Якщо ви побачили в виділеннях грудочки слизу, прозорого або рожевого кольору, не лякайтеся. Швидше за все, це слизова пробка, яка виходить в момент, коли матка починає відкриватися. Якщо ж ви побачили великий клубок слизу, тим більше з домішкою крові, це сигнал, що пологи вже почалися. Поява будь-яких кров’янистих виділень ігнорувати не можна ні в якому разі. Це може бути ознакою відшарування плаценти. Також вас повинні насторожити виділення жовтого або зеленого кольору, з різким запахом, з домішками гною, мають творожистую структуру.

Це свідчить про наявність інфекції, пролікувати її необхідно до початку пологів. Це допоможе уникнути інфікування малюка під час проходження по родовому каналу. Терміново звернутися за допомогою до фахівців необхідно тоді, коли виділення водянисті, мутнуваті. Найімовірніше, почали відходити навколоплідні води. Не завжди цей процес відбувається швидко, іноді води можуть підтікати. Це означає, що плодові оболонки втратили свою цілісність, можливе проникнення інфекції. Необхідно терміново їхати до пологового відділення.

Болі на 38 тижні вагітності

Багато жінок відчувають болі внизу — в області лобка, паху, таза. Це пов’язано з тиском матки на ці органи.

У інших жінок виникає біль в крижах, на задній поверхні ноги. Ці явища викликані здавленням стегнового нерва, він розташовується поруч з маткою і приймає на себе її тиск. Можливе виникнення болю і судом в литках ніг, швидше за все так дається взнаки нестача кальцію.

Регулярно трапляються головні болі, жінка переживає, хвилюється. Уникайте стресових ситуацій, гуляйте на свіжому повітрі, добре провітрюйте кімнати.

У всіх є невелика набряклість ніг. Але якщо до цього додалися головні болі, проблеми з шлунком, роздвоєння в очах — викликайте швидку допомогу. Це симптоми прееклампсії, пізнього токсикозу вагітності. Це серйозне відхилення може лікуватися тільки в умовах стаціонару. Будьте дуже уважні до свого здоров’я.

uzi-38-nedelya-2
uzi-38-nedelya-1
uzi-38-nedelya-4
uzi-38-nedelya-1

Ультразвукове дослідження призначається тільки при необхідності, наприклад для виключення обвиття пуповиною або уточнення положення плода. Якщо малюк лежить неправильно, ймовірність зміни ще є, особливо якщо немовля має невелику вагу.

Чи пора їхати до пологового відділення?

Дуже важливо не пропустити момент, коли жінка повинна вже знаходитися під наглядом лікаря.

Зверніть увагу на наступні симптоми:

 1. Сталося відділення слизової пробки.
 2. Відійшли навколоплідні води, навіть за відсутності сутичок.
 3. Початок сильно тягнути поперек і низ живота.
 4. Почалися сутички, інтенсивність весь час збільшується, а період відпочинку скорочується.

Найчастіше у жінок, сутички можуть особи близько 12 години, а у повторнородящих — в два рази менше. Але це все дуже індивідуально. При перших ознаках починаються пологів необхідно відправлятися в пологове відділення. Як тільки сутички почнуть відбуватися через кожні 10 хвилин і менше, викликайте швидку допомогу.

Не забувайте, що ваш малюк уже все чує і розуміє. Частіше спілкуйтеся з ним, включайте спокійну мелодійну музику. Ваші позитивні емоції добре впливають на самопочуття вашого малюка. Відпочивайте, набирайтеся сил перед пологами. Більше пийте соків, морсів, чистої води. Це допоможе вивести зайву вологу з організму, знизити ймовірність появи набряків.

Налягайте на овочі та фрукти, вживайте нежирне запечене м’ясо. Обмежте в своєму раціоні кількість солоної і солодкої їжі. Робіть спеціальні вправи, це допоможе вам гарненько підготувати м’язи до пологів. І знайте, пройде зовсім небагато часу, і ви притисне до грудей свого довгоочікуваного малюка.


< 37 неделя39 неделя >

Ссылка на основную публикацию