Самопочуття майбутньої мами на 16 тиждень вагітності

16 тиждень вагітності характерна тим, що відчуття майбутньої мами змінюються в кращу сторону. Прояви токсикозу слабшають, емоції заспокоюються, перепади настрою трапляються дуже рідко. Загроза переривання вагітності різко зменшилася, малюк нормально розвивається. Пологи ще нескоро, майбутня матуся насолоджується життям. 16 акушерська тиждень відповідає віку малюка в 14 повних тижнів. Йде другий триместр вагітності.

16-nedelya-zhivot-4
16-nedelya-zhivot-1
16-nedelya-zhivot-3
16-nedelya-zhivot-2

Що відбувається з жінкою?

У 16 тижнів матка переміщається в черевну порожнину, животик починає виділятися. Постава жінки змінюється, можуть турбувати неприємні відчуття в попереку. Розмір матки збільшується, вага досягає 250 грамів, стільки ж важать навколоплідні води. Висота її — 7-8 сантиметрів від пупка. Живіт на 16 тижні змінився не дуже сильно, мамі ще легко рухатися і нахилятися. Можуть виникати неприємні відчуття в животі через виниклі запорів. Змінюється гормональний фон, слабшає тонус м’язів кишечника, фізична активність жінки часто знижується. Через це може турбувати животик на 16 тижні вагітності. З’являються помірні болі по боковій поверхні живота, вони можуть віддавати в пах і поперек. Вони спровоковані збільшенням маси матки і її тиску на внутрішні органи.

Посилюється чутливість грудних залоз жінки, вони можуть злегка збільшитися в розмірі. Розвивається вагітність підсилює кровообіг, що викликає появу судинного візерунка на молочних залозах. Деякі жінки, особливо повторнородящі, відчувають, як ворушиться дитина на 16 тижні вагітності. Малюк ще зовсім крихітний, матусі важко відчути його поштовхи. Пройде ще кілька тижнів, крихітка підросте, і тоді ви не сплутаєш його ворушіння ні з чим. 16 тиждень вагітності характеризується подальшою надбавкою в масі жінки, вона повинна скласти приблизно 3-5 кілограмів.

виділення

Вагінальні виділення не відрізняються від тих, які були раніше. Через зростання гормонів може злегка збільшитися їх кількість, колір стати молочним. Це норма, хвилюватися не варто. До гінеколога треба звернутися, якщо з’явився нехарактерний різкий запах, виділення стали зеленого або землистого кольору, в них з’явилися шматки слизу або піна. Всі ці ознаки вказують на виникнення інфекційного процесу, наприклад, вульвита, кольпіту або молочниці. Ці запальні процеси потребують термінового лікування. Якщо ж в виділеннях виникла кров на 16 тижні, можливо переривання вагітності. Жінці необхідно викликати невідкладну допомогу, потрібне лікування в умовах стаціонару.

Малюк росте, животик збільшується, пора подумати про вибір більш відповідного одягу. Придбайте простору зручний одяг, бажано з натуральних м’яких тканин. Вибирайте бюстгальтер на широких бретелях, бажано безшовний. Відкладіть взуття на підборах до кращих часів.

На зростаючому животику розтягується шкіра, саме час зайнятися профілактикою розтяжок. Ділянки шкіри на животі, стегнах і грудях мають потребу в харчуванні й зволоженні. Зробити це можна, використовуючи спеціальну косметику для вагітних. Спати жінці бажано на боці, сон на животі може викликати здавлювання матки.

Правильно харчуйтеся, виключіть шкідливу їжу. Лікуючий лікар підкаже, як правильно скласти свій раціон.

Намагайтеся уникати стресів, не нервуйте через дрібниці, займайтеся улюбленим хобі, спілкуйтеся з близькими людьми.

розвиток малюка

Плід на 16 тижні вагітності продовжує розвиватися. Маса його досягає 100 грамів. Малюк поступово набуває правильні пропорції, тільки голова ще завелика для тулуба.

Добре видно очі і вушка. Малюк відкриває і закриває рот і очі, активно рухає ручками.

При проведенні УЗД можна розгледіти, як виглядає малюк.

Зараз вже можна розгледіти стать малюка. Простору йому досить, він із задоволенням борсається. У плода на 16 тижні спостерігаються такі зміни:

 • відбувається зміцнення кісткової тканини;
 • ритмічно працює серце, кількість перекаченние крові досягає 25 літрів на добу;
 • відбувається спорожнення сечового міхура, сеча виділяється в навколоплідні води;
 • удосконалюються функції печінки та інших органів травлення;
 • кишечник наповнюється меконием, первородним калом;
 • закінчується формування кровоносної системи;
 • нижні кінцівки стають довшими верхніх;
 • починають працювати мімічні м’язи, відкриваються очі;
 • вушні раковини знаходиться на своєму природному місці.

обстеження вагітної

Йде 16 тиждень вагітності, що відбувається в жіночому організмі? Акушер-гінеколог не може покладатися тільки на відчуття жінки, для нього важливі результати аналізів і обстежень.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Як і раніше, аналізи на 16 тижні вагітності призначає лікуючий лікар.

У цей час жінки пройдуть наступні обстеження:

 1. Клінічний аналіз сечі для перевірки роботи нирок.
 2. Вимірювання артеріального тиску, вимірювання маси тіла жінки, висоти матки. Лікар прослухає роботу серця малюка.
 3. Якщо це не було зроблено раніше, жінка повинна обстежитися у терапевта, окуліста, отоларинголога. Якщо є необхідність, провести санацію зубної порожнини.
 4. Зняття електрокардіограми.
 5. При необхідності проводиться аналіз на гормони і виявлення інфікування.
 6. Вагінальний мазок на наявність мікрофлори.
 7. Клінічний, біохімічний аналіз крові.
 8. Аналіз крові на вміст глюкози.
 9. Аналіз на групу крові і резус фактор.
 10. Аналіз на ВІЛ-інфекцію, реакцію Вассермана (RW), гепатит.
 11. Потрійний тест на наявність хромосомних аномалій.

Жінці бажано пройти скринінг, аналіз крові, який визначає такі показники:

 • АФП — альфа-фетопротеїн;
 • ХГЧ — хоріонічний гонадотропін;
 • некон’югований естріол.

Аналіз допоможе помітити ризики виникнення у дитини таких патологій як синдром Дауна, черепно-мозкову грижу, неправильний розвиток хребетного стовпа і так далі. При негативних результатах лікар може порекомендувати зробити амніоцентез. При проведенні цього аналізу відбирається проба навколоплідної рідини, обстеження може виявити безліч вроджених вад розвитку, інфекції. Цей аналіз призначається тільки в крайніх випадках, він небезпечний для малюка.

uzi-16-nedelya-2
uzi-16-nedelya-1
uzi-16-nedelya-4
uzi-16-nedelya-3

УЗД на 16 тижні вагітності не передбачено, при необхідності лікар може його призначити:

 1. Якщо жінка не змогла пройти перше планове УЗД;
 2. При загрозі ІЦН.
 3. Для визначення статі крихти, особливо якщо це потрібно для виключення деяких генетичних хвороб, наприклад гемофілії.

Небезпеки і ускладнення

Організм жінки період вагітності відчуває сильні навантаження, дуже вразливий. У жінки може статися загострення хронічних захворювань, висока ймовірність застуди. Необхідно зробити все можливе, щоб це позов виключити. Не всі медикаменти підходять для жінки в цей період і, головне не порушити розвиток плоду на 16 тижні.

Особливо великі ризики для деяких категорій:

 • для надто юних і занадто вікових вагітних;
 • жінок, які працюють на важких і шкідливих виробництвах;
 • зробили в минулому аборти;
 • перенесли викидні;
 • мають хронічні захворювання.

Це може привести до того, що розвиток плода сповільниться, малюк буде розвиватися неправильно.

Треба всіляко остерігатися простуд, вони небезпечні не тільки для мам, а й дітей. Для жінки дуже небезпечний сильний кашель, при ньому напружуються всі м’язи, може відбутися відшарування плаценти.

Болі на 16 тижні вагітності можуть бути викликані неполадками в травному тракті. Ці проблеми виникають у жінок, яка раніше про них не знали. Зростає кількість прогестерону, гормону, що сприяє зниженню напруги м’язів, в тому числі кишечника. Зростаюча матка на 16 тижні вагітності вже відчутно тисне на кишковий відділ. Вагітній доводиться зіткнутися з такими явищами, як метеоризм, запори. Порадьтеся з лікарем, він порекомендує вам належну дієту.

Йде другий триместр вагітності, відчуття жінки наповнені радісними очікуваннями. Цей період сприятливий для інтимного життя подружжя, яка цілком ймовірно постраждала через токсикоз майбутньої матусі. Зараз секс безпечний, благотворно впливає на психоемоційний стан жінки. Балуйте себе корисними смакотою, більше гуляйте на свіжому повітрі, спілкуйтеся з коханими і близькими людьми. Це благотворно позначиться і на вашому здоров’ї, і на самопочуття вашого малюка.


< 15 неделя17 неделя >

Ссылка на основную публикацию