Самопочуття і аналізи жінки на 10 тижні вагітності

Стандартна вагітність триває 40 тижнів, якщо йде 10 тиждень вагітності, чверть шляху вже позаду. Від моменту зачаття пройшло 8 тижнів. Позаду і найскладніший етап розвитку плода. Перші 8-10 тижнів є критичними, на дитину найбільш негативно впливають такі чинники, як хвороби матері, стреси. Зараз всі основні органи малюка вже сформувалися, йде їх подальший розвиток. Приступила до виконання своїх захисних функцій плацента. Тепер ембріон іменується не зародком, а повноцінним плодом. І хоча ризик викидня і всіляких хромосомних порушень зменшується, матуся повинна залишатися дуже уважною до свого стану. Десята акушерська тиждень вагітності характеризується тим, що закінчився період ембріогенезу.

10-nedelya-zhivot-1
10-nedelya-zhivot-4
10-nedelya-zhivot-3
10-nedelya-zhivot-2

самопочуття жінки

Настала 10 тиждень вагітності, відчуття жінки змінюються. Це викликано перебудовою гормонального фону в організмі.

Діяльність прогестерону і хоріонічного гонадотропіну змінює стійкість центральної нервової системи як до зовнішніх, так і до внутрішніх чинників.

Цим викликана підвищена стомлюваність, часті зміни в настрої, почуття тривоги і страху. Можливо прискорене серцебиття. У жіночому організмі збільшився обсяг плазми, серцево-судинна система до цього ще не пристосувалася. Через це збільшилася частота серцевих скорочень.

Багатьох жінок ще продовжує мучити токсикоз на 10 тижні вагітності, але через пару тижнів він повинен припинитися. 10 тиждень вагітності характеризується наступними змінами жіночого організму:

 1. Багатьох жінок турбує печія.
 2. Матка на 10 тижні вагітності збільшується, починає підніматися над кісткою лобка.
 3. Злегка збільшуються молочні залози, може спостерігатися невелика їх болючість. Соски у вагітної темніють. Груди на 10 тижні вагітності потроху починає готуватися до майбутнього грудного вигодовування малюка.
 4. Можуть виникати проблеми в роботі кишечника, запори або пронос
 5. Посилюється циркуляція крові, тому нирки і серце працюють з більшою інтенсивністю.
 6. Деякі жінки в цей період втрачають у вазі через токсикоз. У тих, у кого цієї проблеми немає, маса тіла потроху починає наростати.
 7. У деяких жінок виникають неприємні відчуття в животі, вони можуть бути пов’язані з порушеннями травлення. На цих термінах нерідкі запори, підвищене газоутворення. Це неприємно для мами, але не небезпечно для малюка.

стан живота

Живіт на 10 тижні вагітності практично не видно, жінка зберігає стрункість. Животик можна зволожувати спеціальними лосьйонами для вагітних, це допоможе уникнути розтяжок шкіри в подальшому. Для деяких жінок десятий тиждень вагітності запам’ятовується порушеннями сну.

Виною цьому є гормональні та фізіологічні процеси в організмі, всі сили його кинуті на виношування малюка, жінка знаходиться в постійній напрузі. Через нестачу сну майбутня матуся стомлюється, стає неуважною і дратівливою. Постарайтеся виділити час для денного сну, навчитися керувати своїми емоціями, думками, від себе всі негативні думки.

Рекомендації майбутній матусі

Жінці варто звернути увагу на наступне:

 1. Якщо ви цього ще не зробили, саме час звернутися в жіночу консультацію для постановки на облік.
 2. Регулярно відвідуйте свого лікаря, вчасно здавайте всі аналізи і проходите призначені обстеження.
 3. Правильно харчуєтеся, чи не передайте. Скоротіть вживання швидких вуглеводів, щоб не допустити підвищення рівня цукру в крові. Особливу увагу на це слід звернути жінкам, які мають зайву вагу, схильність до цукрового діабету. Якщо будуть виявлені відхилення від норми, вам необхідна буде консультація ендокринолога.
 4. Контролюйте виділення зі статевих органів, в разі відхилення повідомте про це свого лікаря.
 5. Обов’язково перед сном прогулюйтеся на свіжому повітрі, провітрюйте спальню. Сон вам зараз особливо необхідний, так як вагітність — серйозне навантаження на жіночий організм, всі органи його працюють в посиленому режимі.
 6. Подбайте про правильне харчування, обмежте вживання занадто солоних і солодких продуктів. Їжа повинна бути свіжою і натуральної. Бажано виключити з раціону жирну і смажену їжу, копченості, консервовані продукти. Замість ковбасних виробів вживайте натуральне м’ясо, відварене або запечене в духовій шафі. Обов’язково у вашому раціоні повинні бути присутніми овочі та фрукти. Це і джерело вітамінів, і клітковина для боротьби з запорами.
 7. Обов’язково рухайтеся, вам показані плавання, піші прогулянки на свіжому повітрі, спеціальна гімнастика для вагітних. Вони збагачують кров киснем, покращують обмін речовин і надходження їх до малюка. Головне зараз для вас — не допускати перевантажень.
 8. Намагайтеся отримувати більше позитивних емоцій, слухайте хорошу музику, зустрічайтеся з друзями, займіться своїм хобі.
 9. Пийте достатню кількість рідини, це допоможе уникнути появи запорів, важливо для потрібного обсягу навколоплідних вод, знизить ризик інфікування сечостатевих шляхів.
 10. Носіть зручне взуття, не допускайте застою крові в ногах. Коли сидите, намагайтеся помістити ноги на яке-небудь піднесення. Варикозне розширення вен легше попередити, ніж боротися з його наслідками.

У малюка непропорційно велика голова, сформувалися ручки і ніжки, якими він активно рухає. Шкіра прозора, видно все кровоносні судини. У плода сформувалася діафрагма, грудна і черевна порожнина розділилися. Чотирикамерне сердечко активно б’ється, частота може досягати 150 170 ударів в хвилину. Сформувалися шлуночки серця.

Нервова система продовжує розвиватися, постійно розвиваються нові нейрони. Відбувся поділ нервової системи на центральну і периферичну, звивин мозку ще немає. Рухи малюка ще не координовані. Формування зовнішніх статевих органів тільки починається, визначити стать дитини на цьому терміні ще неможливо. Але біологічно стать дитини вже закладено, у хлопчиків яєчка починають виробляти тестостерон. Вже сформувалися пальчики крихти і великі суглоби, вони м’які, мають хрящову структуру. Малюк рухає ручками та ніжками, відштовхується від стінок матки. У нього вже визначилася група крові.

У крихти прорізаються очні щілини, але очі ще закриті. Сформувалися вушні раковини. Ніс ще не сформувався, він закритий слизовою оболонкою, але наявні нюхові рецептори. Язичок починає покриватися смаковими сосочками. На шкірі починається формування нервових закінчень. Уже розвинені печінку і кишечник, працюють нирки, які виділяють сечу в навколоплідні води.

планові обстеження

Найчастіше в 10 тижнів вагітності жінки стають на облік в жіночу консультацію. Лікар призначає обов’язкові дослідження.

Загальний аналіз сечі Цей аналіз необхідний для дослідження стан нирок, патологія в роботі нирок не дасть майбутньої матері доносити вагітність, необхідно лікування. Для аналізу беруть ранкову сечу, перед збором необхідно ретельно підмитися. Загальний аналіз сечі жінка буде здавати перед кожним візитом до гінеколога
Бактеріальний посів сечі За допомогою цього аналізу визначається відсутність або наявність інфекції в сечостатевих органах, яка при відсутності лікування може спровокувати викидень
Визначення групи крові і резус-фактора При наявності різного резус фактора у батьків можливий резус-конфлікт. У цьому випадку аналіз крові здається регулярно, щоб не пропустити можливе підвищення кількості антитіл і попередити ймовірні ускладнення, наприклад, гемолітична анемія або жовтяницю. Визначення групи крові необхідно на випадок переливання при крововтраті під час пологів. Кров для цього аналізу береться з вени
Загальний аналіз крові Цей аналіз показує наявність або відсутність анемії, яка може привести до гіпоксії і відставанні в розвитку плода. Своєчасне лікування позбавить від цих проблем. Також визначається згортання крові вагітної. Кров береться з пальця натщесерце
Біохімічний аналіз крові Аналіз дозволяє оцінити роботу печінки, підшлункової залози, нирок. Якщо у жінки є гепатит, панкреатит або інші запальні захворювання, можлива інтоксикація і жіночого організму, і плоду. Це викликає уповільнення розвитку немовляти, кисневе голодування
Тест на ВІЛ інфекцію Своєчасно розпочате лікування дозволяє народити здорову дитину. Кров для аналізу береться з вени натщесерце
Тест на наявність вірусу гепатиту В і С Жінка може бути носієм цього вірусу і передати його дитині, будучи здоровою
Обстеження на сифіліс Ця хвороба може призвести до загибелі плоду, своєчасне виявлення інфекції дозволить уникнути зараження дитини. Дуже важлива діагностика на ранніх термінах
цитологічне дослідження Мазок перевіряє наявність інфекції в сечостатевих шляхах, ця інфекція надзвичайно небезпечна для плоду.
Кал на яйця-глист Необхідно для визначення наявності паразитів і своєчасного лікування при необхідності
Ультразвукове дослідження  УЗД на 10 тижні вагітності проводять для діагностики відхилень у розвитку плоду. Можна провести скринінг. Додатково до УЗД здати кров на гормони. Це дозволяє побачити патологію розвитку нервової трубки плода і інших його органів, відстежити ймовірність синдрому Дауна і Едвардса

uzi-10-nedelya-3
uzi-10-nedelya-2
uzi-10-nedelya-4
uzi-10-nedelya-1

Після постановки на облік жінці доведеться пройти огляд у вузьких фахівців — терапевта, стоматолога, отоларинголога, окуліста, кардіолога, ендокринолога і хірурга.

Коли йде 10 тиждень вагітності, болить поперек приблизно у половини жінок. Це пов’язано з тим, що матка росте, і все маткові м’язи і зв’язки розтягуються. Жінка відчуває тягнуть болі. Також ці болі можуть вказувати на проблеми з поставою, ослаблення м’язів хребта або його захворювання. При хворобах нирок може виникати біль в попереку, можливо це і при неврологічних захворюваннях. Точну причину вам може сказати тільки лікар після обстеження, не відкладайте візит до гінеколога.

Закінчується 10 тиждень вашої вагітності, як і раніше в організмі вирують гормони, змучив докучливий токсикоз, постійно хочеться спати. Нервова система дуже нестабільна, сміх раз у раз змінюється сльозами. Не бійтеся, все налагодиться, гормональний фон прийде в норму, настрій покращиться і стабілізується. А поки вам необхідно правильно харчуватися, більше відпочивати, займатися приємними справами і більше спілкуватися з улюбленими людьми.


< 9 неделя11 неделя >

Ссылка на основную публикацию