Руни магії — опис, значення і правила використання

Руни асоціюються у людей з чимось загадковим і містичним. Ці стародавні знаки є алфавітом, яким користувалися стародавні скандинавські і слов’янські племена. Люди вірили, що написаний знак має потужну магічну силу, яка може змінити перебіг подій. Руни магії були широко поширені в північних племенах Європи, їх наносили на тіло і предмети, за допомогою них дізнавалися майбутнє. Розглянемо докладно значення письмових знаків.

Рунні символи

На самому початку рунічні знаки становили основу алфавіту, яким користувалися північні німецькі племена. З приходом християнства в Європу рунічне мистецтво було забуто на кілька століть, а з 1989 року знову викликало інтерес у людей. В Англії вийшла книга Гальдров — старовинний рунічний манускрипт — і древні символи широким потоком увійшли в свідомість сучасних людей.

Історики описали кілька десятків рунічних алфавітів, але найпоширенішим серед них є норвежський футарк. Саме їм сьогодні користуються сучасні рунологов. Також широко відомі ісландські руни, які називають гальдраставамі — це рунічна в’язь і магічні малюнки (гальдрамюнди).

У чому полягає магія рун? Вважається, що символ є провідником у світ богів і пов’язує людину з потойбічними силами. Рунічний символ — це матеріальне вираження духовної енергії всесвіту, яку направляє людина за власним бажанням. Що можна зробити за допомогою рун, які проблеми вирішити?

Застосування рун:

 • захист від зла і псування;
 • залучення потоків добробуту;
 • зцілення від недуг;
 • руйнування зла;
 • виклик людини;
 • приворот і відворот;
 • гармонізація відносин;
 • духовний розвиток.

Немає такої проблеми, яку неможливо виправити за допомогою рунічних символів.

Легенда про рунах

Як з’явилася скандинавська рунічна писемність, хто її придумав? Північні народи Європи вважають, що руни дав людям древній Бог Один. Він отримав знання, завдяки випробуванням, які зумів винести. За легендою Один провисів на ясені головою вниз 9 днів, за що і отримав винагороду у вигляді рунічної писемності. Через 9 діб Одину дали випити медовий напій, і він почув назви рун, які йому передали понад. Бог відразу ж записав символи на камені своєю кров’ю — так з’явився футарк з 24-х рун.

Ця легенда перегукується і з ведичним знанням про отримання священних мантр просвітленими йогинами — вони чули небесні звуки після багатоденних медитацій. Легендами можна вірити, а можна не вірити, однак, струнка система письмових знаків принесла людям багато користі.

Як перекладається слово «руна»? Давньоскандинавською мовою це слово означало «таємний шепіт». Найдивовижніше в тому, що рунічний алфавіт спочатку використовувався саме для магічних цілей, а не для побутового спілкування. Цей факт говорить про те, що руни були прерогативою жерців-Еріль і лише після стали використовуватися для письма. Тому їх і називають — руни магії, і використовують в магічних цілях донині.

Значення рун — старший футарк

Старший футарк складається з 24 символів, кожен з яких має власну назву і значення. Це найбільш затребуваний рунічний ряд, яким користуються сучасні ерілі для складання формул, гальдраставов і ставів. Футарк складається з трьох аттов, присвячених північним божествам. У кожному Атте розташовано 8 рунічних символів в суворій послідовності.

АТТ Фрейра

Феху — руна багатства і благополуччя. Вона здатна примножувати матеріальні і духовні речі — гроші, знання, матеріальні предмети. Символ наповнює людину енергією для досягнення задуманого.

Урусас — руна сили і влади. Цей символ висловлює вольове чоловіче начало, що сприяє творенню. За допомогою урусас незримі речі можуть проявлятися в матеріальній формі.

Турісас — енергія бога Тора, сила в своєму первісному прояві. Руна може як бачити, так і руйнувати.

Ансус — провідник між світом форм і небесами. За допомогою ансус боги верхнього світу дають послання людям.

Райдо — руна спрямованої енергії для досягнення конкретної мети. Сила цієї енергії може мати творить і руйнівну дію, в залежності від намірів Еріль.

кенас — зародження чогось нового, творчий потенціал. За допомогою кенас можна кардинально змінити долю людини.

Гебо — енергія примирення і об’єднання. Це руна гармонії.

Вуньо — руна реалізації та втілення бажань у дійсність.

АТТ Хеймдаля

Хагалас — руна руйнування старого для втілення нового. Це потужна сила звільнення через страждання.

наутіс — сила обмеження. Використовується для примусу виконання волі Еріль іншою людиною.

Іса — символ льоду, холоду. За допомогою даного знака можна зупинити будь-який рух. Іса надає щільність формі.

Єр — руна тимчасових рамок. Це символ зміни пір року, проміжний підсумок між подіями.

Ейвас — переоцінка цінностей, новий погляд на речі. Це енергія для прийняття рішення, початку дії.

Пертр — руна жіночої енергії. Символ допомагає зародженню чогось нового, розкриття потенціалу.

Альгіс — символ захисту. Ця руна не тільки захищає, але і дає мудрість здійснювати правильні вчинки.

соулу — сонячна руна, символ очищає полум’я. Це вогонь руйнування старого для народження нового. Так само соулу відкриває таланти і здібності в людині.

АТТ Тора

Тейвас — це знак перемоги в боях. Це руна благородного воїна, що перемагає зло. Дає натхнення і впевненість в собі.

Беркана — символ жіночого начала. Руна захищає домівку, жінок і дітей. Цей знак застосовується для допомоги ближнім.

Евас — зрушить справу з мертвої точки. Руна застосовується для лікування тяжкохворих, для настання довгоочікуваних змін в житті.

МАННАС — символ людини. Це руна самопізнання, набуття справжньої мети і усвідомлення свого призначення.

Інгус — руна плодючості і достатку. Символ допомагає накопичувати енергію для втілення задуманого.

Одал — символ захисту предків. Застосовується для прояснення ситуації, знімає мороки і зомбування.

Дагас — символ сонця в зеніті. Руна усуває все непотрібне, що заважає на шляху просування до мети.

Спосіб застосування рун

Як самостійно використовувати рунічні символи для вирішення проблем? Для цього потрібно спочатку добре освоїти значення кожного знака. Магія рунічна — це написання символів в рядок або складання малюнка з знаків. Для початку користуйтеся тільки однієї, двома або трьома рунами — згодом можна перейти до багатоскладним ставити.

Схема складання формули з трьох рун:

 1. руна для посилення дії;
 2. основна руна (сенс проблеми);
 3. активація дії у зовнішній світ.

Якщо вам потрібно створити формулу з більшої кількості символів, то діє така схема:

 1. центральні руни описують проблему;
 2. крайні руни направляють енергію перетворення у весняний світ.

Рунная магія — це спосіб зв’язку зі світом богів, який допомагає змінити обставини. Знання предків, укладені в символічному зображенні, і нині допомагають людям у вирішенні проблем. Однак рунічні стави можуть і нашкодити людині, якщо в’язь буде складена неправильно.

Ссылка на основную публикацию