Розвиток плода, стан майбутньої мами на 5 тижні вагітності

Всі тривоги і переживання позаду, йде 5-й тиждень вагітності, ніяких сумнівів у жінки не залишилося. Не забувайте, що мова йде про тривалість вагітності від моменту зачаття. Акушери визначають термін вагітності від першого дня останньої менструації, отже, 5 акушерська тиждень вагітності є третьою від моменту запліднення. Акушерський термін відрізняється від ембріонального на 2 тижні. У розвитку зародка спостерігається важливий етап, закінчується ембріональний, настає ембріофетальної. Відтепер ваш малюк гордо іменується плід.

5-nedelya-zhivot-4
5-nedelya-zhivot-3
5-nedelya-zhivot-1
5-nedelya-zhivot-2

розвиток малюка

Дитина на 5 тижні вагітності продовжує активно розвиватися. Ембріон має довжину від 5 до 13 мм, маса його наближається до одного граму. Плід перетворюється, зябра вже зникли, залишився крихітний хвостик. Форма тіла нагадує мушлю, ембріон має велику голову, яка зараз набагато більше тулуба. Проте, за зовнішнім виглядом плід вже нагадує людини, на обличчі видніється ротовий отвір з верхньою губою, ніздрі.

Йде формування щелеп і вушних раковин, починає проглядатися шия. Створюється хребетний стовп. На обличчі плід має темні точки, з них згодом виникнуть очі. Почали свій розвиток сітківка і зорові нерви. Помітно подовжуються ніжки і ручки. Пальці не сформувалися, але на кистях помітні проміжки, в яких відбудеться це формування. На руках помітні ділянки, на яких почнуть свій розвиток суглоби. Ніжки схожі на плавники.

Йде активний розвиток основних органів:

  1. Дуже активно розвивається головний мозок, створюються його півкулі, саме через це ембріон має таку велику голову.
  2. Ритмічно б’ється серце, частота скорочень приблизно дорівнює 150 ударів в хвилину. Серце має окремі камери. Утворилися великі судини, в них циркулює кров.
  3. Почалося виділення шлункового соку, утворився стравохід, кишечник розділився на відділи. Ембріон на п’ятому тижні вагітності має глотку і апендикс.
  4. Посилено працюють нирки, вони виводять все зайве з організму. Сечовий міхур знаходиться в зародковому стані.
  5. Йде формування основних залоз внутрішньої секреції — гіпофіза, щитовидної залози, надниркових залоз.
  6. Починається закладка статевих органів, між ніжок виник крихітний горбок, який згодом трансформується в повноцінні зовнішні статеві органи. Стать дитини вже визначено.
  7. Пуповина закінчує своє формування, повним ходом працює матково — плацентарний кровотік. Всі необхідні для життя речовини і кисень малюкові буде поставляти організм матері.
  8. Скелет відсутня, його замінює хрящова основа.
  9. Вже існує селезінка, печінка синтезує кров.
  10. Закладається дихальна система, ембріон володіє трахеями і зачатками бронхів.

Йде всього лише 5 тиждень вагітності, а за цей час з однієї заплідненої яйцеклітини утворився ембріон, в якому закладені всі основні органи.

Плід навчився ворушити ручками і ніжками, скоро він почне повертати голову.

Особливо сильно він проявляється в ранкові години, після прокидання. Якщо жінка не може приймати їжу, блювота виникає частіше 5 разів на день, необхідно звернутися за допомогою в жіночу консультацію. Лікар призначить необхідне лікування для полегшення цих симптомів. У більшості випадків до кінця першого триместру токсикоз зникає. Частішає сечовипускання, слиновиділення різко посилюється. Гормональна перебудова впливають на дію травної системи, можливе виникнення запорів, посилення метеоризму, поява печії.

Багатьом починає докучати відрижка, відчувається постійний брак повітря. Спостерігається різка зміна смакових пристрастей. Найчастіше емоційні відчуття на 5 тижні дуже нестійкі, настрій різко змінюється від ейфорії до цілковитої апатії. Через зниження артеріального тиску можуть виникати головні болі, запаморочення. Можливе виникнення венозної сітки на ногах і на молочних залозах.

Нове в фізіології жінки

Йде збільшення розмірів матки, вона стала більше майже в два рази. На зовнішності жінки це ще ніяк не позначилося. Обсяг крові, що циркулює в організмі вагітної жінки, буде збільшуватися протягом всієї вагітності. На даному етапі крові стало більше на 10%, через це можуть виникнути слабкі тягнуть болі внизу живота. Зазвичай ці болі нічим не загрожують жінці. Йде подальший розвиток матково-плацентарного комплексу.

Плацента потовщується, починається її функціонування, вона потроху бере на себе функції жовтого тіла. Завершилося освіту слизової пробки, яка буде прикривати вхід у піхву до самих пологів. Кількість виділень збільшилася, у здорової жінки вони безбарвні, прозорі, не мають запаху. Можуть з’явитися незначні жовті виділення з кислуватим молочним запахом.

Загрози і ризики

Жінці необхідно бути дуже уважною до свого самопочуття, звертати увагу на будь-які відхилення. У цей період йде закладка всіх життєво важливих органів і систем плода. Від того, як буде почувати себе жінка, як вона буде стежити за своїм здоров’ям і виконувати всі поради лікаря, буде залежати нормальний розвиток і здоров’я дитини.

виділення

У здорової жінки під час вагітності виділення присутні обов’язково. У нормі вони повинні бути прозорими, однорідними за структурою, практично не мати запаху. Можлива поява виділень, що мають блідо-жовтий колір, більш густих по консистенції. Це нормально, такі виділення з’являються під час утворення слизової пробки в піхву. Вагітність є навантаженням на жіночий організм, захисні властивості його знижуються, в цей час часто виникає молочниця. Виділення мають сирнисті вид, кислий молочний запах.

Коричневі виділення на п’ятому тижні вагітності можуть говорити про наявну загрозу викидня. При появі таких виділень необхідна термінова допомога, можливо стаціонарне лікування. Кров’янисті виділення можуть вказувати на позаматкову вагітність. Якщо самопочуття вагітної різко погіршився, почалася кровотеча на 5 тижні вагітності, викликайте «швидку допомогу», необхідна термінова госпіталізація. Чим раніше буде проведено обстеження і призначено лікування, тим більше шансів уникнути ускладнень.

На виникнення патології вказують виділення зеленого або землистого кольору, вони мають неприємний запах і супроводжуються різями і палінням в піхву. Ці симптоми вказують на наявність інфекції, що передається статевим шляхом. Необхідно здати всі аналізи, визначити тип інфекції, пройти курс лікування. Це потрібно зробити якомога швидше, щоб виключити ймовірність зараження плода. Необхідні препарати може призначити виключно лікар, самолікування неприпустимо. При таких симптомах, як тягнуть болі, кров на 5 тижні вагітності, лікар попередньо виписує направлення на УЗД. За результатами обстеження визначається хід лікування.

Лікар вивчає стан матки і піхви жінки, виключає наявність позаматкової вагітності. Важливим показником є ??наявність ХГЧ в крові жінки. Концентрація лХГ свідчать про нормальне протікання вагітності. Рівень ХГЛ на 5 тижні вагітності повинен знаходитися в межах 2560-82300 мед / мл. Інші показники свідчать про можливі відхилення протягом вагітності. Якщо необхідно підтвердити факт вагітності на ранніх термінах, то це можна зробити тільки за допомогою ультразвукової діагностики.

uzi-5-nedelya-2
uzi-5-nedelya-1
uzi-5-nedelya-4
uzi-5-nedelya-3

УЗД на п’ятій акушерської тижні вагітності менш інформативно, воно дозволяє визначити число зародків, місце прикріплення зародка в матці. Членам вашої сім’ї необхідно буде зробити флюорографію, щоб виключити можливість зараження майбутньої дитини туберкульозом.

Корисні рекомендації

Для майбутньої мами дуже важливо скласти правильний раціон. Малюк повинен отримувати всі необхідні для свого розвитку поживні речовини, вітаміни, мікроелементи. Меню вагітної жінки має включати білок, його можна отримати при вживанні м’яса, риби і бобових. Виключіть з раціону жирні сорти м’яса, готуйте його на пару або запікати. Необхідні для організму клітковину і вітаміни ви отримаєте з фруктами і овочами. На столі повинні бути присутніми каші, особливо корисні гречана і вівсяна.

Формування кісткової системи плода вимагає великих кількостей кальцію, цей елемент він забирає з організму матері, нестача кальцію може привести до проблем зі здоров’ям зубів. У ваш раціон обов’язково повинні входити молочні продукти, бажано кисломолочні напої і сир. Приберіть зі свого столу жирну, смажену, гостру і солону їжу. Чи не експериментуйте з екзотичними стравами, а також з тими, в яких багато консервантів і барвників. Нікотин і алкоголь знаходиться під суворою забороною, включаючи слабоалкогольний і енергетичні напої.

Якщо в стані здоров’я немає ніяких відхилень, фізична активність принесе тільки користь. Розроблено спеціальний комплекс гімнастики для вагітних, з його допомогою організм може підготуватися до пологів.

Якщо жінка здорова, ніяких загроз для розвитку плода не існує, секс на 5 тижні вагітності не забороняється. Детальніше про це вам розповість ваш лікуючий лікар.

Намагайтеся уникати багатолюдних місць, особливо в період сезонних епідемій. Простудні захворювання вам зараз ні до чого. Щоб уникнути запаморочення намагайтеся не робити різких рухів, щоб уникнути падіння, носіть зручне взуття на невисоких підборах. Обов’язково виділяйте протягом дня час для прогулянок на свіжому повітрі, бажано в парковій зоні. Для полегшення засипання провітрюйте кімнату перед сном. Бережіть своє здоров’я, як фізичне, так і психічне. Намагайтеся менше втомлюватися і нервувати, зберігайте гарний настрій.


< 4 неделя6 неделя >

Ссылка на основную публикацию