Розвиток малюка, стан жінки на 32-му тижні вагітності

Чи давно ви раділи двом смужках на тесті, а ось вже настала 32 тиждень вагітності, позаду 34 акушерських тижнів. Малюк розвивається повним ходом, все частіше і частіше дає про себе знати. Майбутня матуся починає замислюватися, як пройдуть пологи. Тридцять друга акушерська тиждень вагітності — це повних 7 календарних місяців, велика частина шляху вже пройдена. До часу появи малюка на світ залишилося небагато, треба потурбуватися, щоб все було готово до цього моменту.

32-nedelya-zhivot-2
32-nedelya-zhivot-1
32-nedelya-zhivot-4
32-nedelya-zhivot-3

самопочуття жінки

Найчастіше на цьому періоді дитина розташовується головою вниз, а попою і ніжками тисне на ребра мамі. Це викликає затруднення дихання, жінка дихає поверхнево, не може зітхнути на повні груди. Коли малюк активно брикається, він боляче б’є маму по ребрах. Обсяг матки збільшився в 500 разів, вона займає практично всю черевну порожнину.

Дно матки розташовується вище пупка на 12 сантиметрів, якраз під ребрами. Виросла матка зміщує всі внутрішні органи, через це затримується сеча в організмі, набрякають ноги. Надбавка маси у матусі вже значна, жінка відчуває себе неповороткою. Вагітність є для неї серйозне навантаженням, відчуття втоми, сонливість не покидають її. Майбутній мамі треба більше відпочивати.

Живіт на 32-му тижні ще підріс. Шкіра сильно розтягнулася, вона пересихає, жінці весь час хочеться її почухати. Коричнева смуга стала ще темніше. Пупок, який був раніше виступаючим, розтягується. Вага на 32-му тижні вагітності в середньому виріс на 9-11 кг.

Якщо жінка чекає появи двійнят, надбавка може бути набагато більшою. Бажано зважуватися щоранку перед сніданком, щоб контролювати масу тіла. Зайва надбавка може вказувати на масовані набряки, ризики виникнення гестозу.

Процеси в організмі мами

32 тиждень вагітності відзначена тим, що організм жінки готуватися до пологів і грудного вигодовування. У молочних залозах відбуваються процеси, що полегшують подальшу лактацію. Наднирники немовляти виробляють гормон пролактин, його призначення — стимулювання вироблення молока у мами. У деяких з грудей виділяються крапельки молозива, густої рідини блідо-жовтого кольору. Це — попередник молока, його буде смоктати малюк в першу добу після народження. Ця висококалорійна їжа забезпечить малюка необхідною енергією, а його травну систему — першими бактеріями. Обсяг навколоплідної рідини збільшився до 1 літра, кожні три години вона повністю замінюється новою. Тиск матки на травні органи підсилює прояв печії, затримки стільця. Розвиток плода йде дуже інтенсивно, йому необхідно багато енергії і поживних речовин. Тому апетит у матусі зазвичай хороший, частенько мучить голод і вночі.

Багатьом 32 акушерська тиждень вагітності запам’ятається проблемами зі сном. Живіт заважає прийняти зручну позицію, особливо важко тим, хто звик спати на ньому. Укладайтеся спати на боці, спробуйте зігнути ногу і підкласти подушку. У продажу є спеціальні подушки для вагітних, можливо, вона вам допоможе. Надалі цю подушку підкладають під лікоть при годуванні карапуза. Серйозне занепокоєння доставляє варикозне розширення вен. Швидше за все, лікар порадить вам використовувати колготки зі спеціального трикотажу.

Виникаючі болю на 32 тижні вагітності в області хребта і попереку можна полегшити за допомогою бандажа.

Придбайте дородовий бандаж, він підтримає живіт і полегшить становище спини. Одягати бандаж необхідно лежачи. Через те, що гормональний фон сильно змінився, розм’якшилися ясна, вони можуть кровоточити. Не варто чекати виникнення серйозних проблем, зверніться до стоматолога прямо зараз.

У малюка вже чітко виражені брови і вії, голова покрита волоссям. Вони ще тоненькі, пухнасті. Кількість гармата на тілі (лануго) зменшується, свою теплозахисну функцію він вже виконав, йому на зміну прийшов хороший жировий шар, який має дитина на 32 тижні вагітності. Практично не залишилося на тілі первородного мастила, невелика кількість затрималася в складочках. Тулуб має такі ж пропорції, як і у новонародженого, тільки голова ще досить завелика. Вона важка, це допомагає малюкові прийняти правильне передлежання.

Малюкові тісно у вас в животику, і він регулярно дає вам це зрозуміти. Варто вам прийняти позу, здавлюючу живіт, як він тут же може врізати вам п’ятами по ребрах. Під час сидіння намагайтеся відкидатися на спинку стільця або дивана. Малюкові залишається все менше вільного простору, так як вага дитини на 32 тижні продовжує зростати. Коли малюк пересувається, мама може визначити, чим саме малюк зараз повернувся, колінами або попкою. Розмовляйте з малюком, погладжуючи його, встановлюйте теплий емоційний контакт.

А якщо їх двоє?

Живіт жінки, у якої йде 32 тиждень вагітності двійнятами, досягає особливо значних розмірів. Кожен малюк важить приблизно 1,6 кілограма, має зріст близько 40 сантиметрів. Мамочка дуже рідко помічає їх поштовхи, тому що їм дуже тісно. Найімовірніше вам доведеться відвідувати лікаря один раз в тиждень, контроль за дітьми вже повинен бути постійним.

Якщо ви вагітні двійнею, пора треба серйозно обміркувати, де ви будете народжувати, підготувати всі необхідні документи і речі, які ви плануєте взяти з собою в пологове відділення. Жінки, що виношують двійнят, рідко дохажівать до 40 тижнів, частіше пологи починаються раніше. Пам’ятайте, що з першої сутичкою треба дзвонити в «швидку допомогу».

Формування внутрішніх органів плоду

Йде активне вдосконалення всіх залоз організму — щитовидної, підшлункової та надниркових залоз. Розвивається статева сфера, гіпофіз. Обмін речовин в організмі вже налагоджений. У більшій кількості синтезується окситоцин і вазопресин. Це ті гормони, які відповідають за початок пологів, поява молока у мами. Коли кількість цих гормонів досягне максимуму, почнуться сутички. Імунітет карапуза зміцнюється за рахунок імуноглобуліну, який він отримує від матері. Немовля вже синтезує антитіла, що забезпечують його здоров’я на першому етапі життя. Малюк добре чує голос матері, розпізнає інтонації. З ним потрібно ласкаво розмовляти, не допускати різких звуків, гучної музики. Будьте впевнені, пологи на 32 тижні вагітності закінчуються народженням життєздатного малюка. Але постарайтеся доходити залишилися тижні, вони необхідні для цілковитого формування організму крихти.

можливі ризики

Жінці можуть загрожувати такі небезпеки:

 1. При багатоводді накопичується велика кількість навколоплідних вод, до 2 літрів. При маловодді ж, навпаки, їх дуже мало, менше 500 мілілітрів. Причинами цих відхилень є інфекційні захворювання, гіпертензія, надлишкова вага, проблеми органів кровообігу. Після з’ясування причини хвороби, лікар призначає лікування, відстежується кількість навколоплідної рідини.
 2. На УЗД може виявитися, що навколо шиї обвита пуповина. Це дуже поширене явище, необхідно проходити призначені обстеження.
 3. Підвищений тонус матки, «скам’янілість» живота, часто це викликано близькістю пологів.
 4. Зміни кольору і консистенції виділень з піхви. У нормі вони повинні бути прозорими, мати молочний колір і злегка кислуватий запах. Якщо в них з’явилися кров’янисті домішки, слиз, піна, це може вказувати на відшарування плаценти або інфікування організму жінки. У будь-якому випадку потрібна негайна медична допомога.

uzi-32-nedelya-2
uzi-32-nedelya-1
uzi-32-nedelya-3
uzi-32-nedelya-4

Якщо малюк лежить головою вгору, протягом найближчих двох тижнів ще є можливість його розгорнути. Дуже важливо місце, де плацента прикріплена. Іноді вона може перекривати родові шляхи. Лікар проводить заміри розміру плода, окружності його животика і голови, довжину деяких кісток. Ці дані дозволяють зрозуміти, чи нормально розвивається карапуз.

тазове передлежання

Говорити про тазовому передлежанні можна не раніше 32 тижня вагітності. До досягнення цього терміну немовля має порівняно невелику масу, йому просторо в матці, і він може ще розвернутися.

На час пологів дитина зазвичай розташовується головою вниз, а попою догори. Це правильне положення, пологи в такій ситуації проходять швидше і легше, малюк не зазнає великих навантажень. Коли спостерігається тазове передлежання плода на 32 тижні, дитина розташовується головою догори, його ніжки зігнуті в колінах і притискаються до черевця. Частота таких пологів 3-5% від загальної кількості. Пологи при сідничному передлежанні чреваті травмами, ускладненнями.

Жінка повинна знаходитися під постійним наглядом лікаря, її госпіталізація повинна відбутися в 38 тижнів. Лікарям необхідно визначитися зі стратегією пологів. Матусі належить освоїти спеціальні фізичні вправи, які допоможуть перевернутися малюкові і зайняти правильну позицію. Порекомендувати ці вправи може тільки лікар після обстеження.

Після 34 тижнів можливості перевернутися у малюка зменшуються, так як стає ще менше місця. Лікарі заздалегідь розроблять стратегію пологів, проведуть додаткові обстеження. Велика кількість пологів проходить природним шляхом, необхідна висока кваліфікація акушера. Якщо ж це неможливо, проводиться операція кесаревого розтин.

Пологи на 32 тижні

Кожна жінка хоче уникнути такого явища, як пологи в 32 тижні. І хоча практично всіх малюків вдається виходити, пологи в цей термін вкрай небажані.

Основні причини передчасних пологів:

 • багато- або маловоддя;
 • ожиріння;
 • інфекційне захворювання;
 • гіпоксія малюка;
 • травми області живота, наприклад удари;
 • генетична схильність;
 • шкідливі звички, неправильний спосіб життя;
 • дуже рання вагітність;
 • наявність резус-конфлікту;
 • надмірні фізичні зусилля;
 • патології плода;
 • сильні стреси.

До основних симптомів передчасних пологів відносяться тягнуть болі внизу живота, кров’янисті виділення, гострі болі в попереку, можливе підвищення температури.

Виходжування дитини, яка народилася в 32 тижні, супроводжується певними труднощами. Не всі діти можуть самостійно дихати, у багатьох малюків практично відсутній імунітет. Грудне годування дуже ускладнене, доводиться вдаватися до штучного вигодовування. Для породіллі пологи в 32 тижні небезпечні, високий ризик кровотечі.

Зазвичай в цей період жінка вже перебуває в декретній відпустці. Приділяйте більше часу своєму здоров’ю, уважно прислухайтеся до своїх відчуттів. Дотримуйтесь всі рекомендації лікаря, правильно харчуєтеся, будьте обережні при ходьбі. Більше відпочивайте, гуляйте на свіжому повітрі, не переживайте через дрібниці. Це допоможе вам благополучно виносити малюка все 40 тижнів.


< 31 неделя33 неделя >

Ссылка на основную публикацию