Розвиток крихти на 15 тижні вагітності, що нового у мами

Ось і підійшов до кінця перший триместр, настала п’ятнадцята тиждень вагітності. Початковий найвідповідальніший етап позаду. У акушерів свій метод встановлення терміну, п’ятнадцята акушерська тиждень є тринадцятою від моменту зачаття. Вагітність на цьому терміні протікає спокійно, прояви токсикозу вже затихли, налагодився апетит. Животик злегка збільшився, але не заважає активно рухатися. Гормональні сплески не докучали, головні болі зникли, настрій чудовий. Майбутня мама звикла до свого нового стану.

15-nedelya-zhivot-1
15-nedelya-zhivot-3
15-nedelya-zhivot-2
15-nedelya-zhivot-4

самопочуття жінки

Для більшості майбутніх мам 15 тиждень вагітності запам’ятається спокійним, рівним плином. Прояви токсикозу ослабли, деякі жінки вже про нього забули. Нудота і блювання перестали докучати, апетит відмінний. Навколишні можуть не здогадуватися про ваш стан, животик ще практично непомітний. Це все індивідуально, деяким жінкам обмежити доступ до своєї вагітність вже не вдається. Через гормональної перебудови йде посилення пігментації, темніють родимі плями, утворюється темна смуга вниз від пупка. У більш ранні терміни це з’являється у смаглявих жінок. Соски і ареоли стають коричневими, організм посилено виробляє меламін. Через зміни рівня гормонів жінка може стати більш неуважною, розсіяною, відчути ознаки погіршення пам’яті. Але в цілому жінка відчуває себе добре, вона здатна займатися роботою т домашніми справами. Можна більше часу присвятити прогулянкам на свіжому повітрі, помірним фізичним навантаженням.

Часто в 15 тижнів посилюється метеоризм, виникає здуття живота. У цей період зростає кількість прогестерону, що впливає на стан м’язів кишечника. М’язи розслабляються, газоутворення може посилитися. Матка вже починає тиснути на шлунок, викликаючи закид шлункового соку в стравохід. Багато жінок саме зараз вперше випробують відчуття печії. Можливі проблеми зі сном. Безсоння може бути викликана як емоційним станом жінки, її підвищеною тривожністю, так і труднощами при виборі зручної пози для сну. Всю вагітність спати необхідно на боці, зігнувши ноги в колінах. Багатьом вагітним зручніше засипати, помістивши між колінами невелику подушку. Крім того, що це зручно, зменшується ймовірність виникнення варикозного розширення вен на ногах.

Деякі жінки відзначають підвищену сухість шкіри, її лущення. 15 тиждень вагітності чревата погіршенням здоров’я зубів, розшарування нігтів. Якщо до цього додаються судоми в литках ніг, це явний симптом, що в організмі недостатньо кальцію.

У малюка формується скелет, кальцій з організму матері вимивається. Подбайте, щоб у меню входило досить продуктів, що містять цей елемент.

Порадьтеся зі своїм лікуючим лікарем, можливо, він вам призначить медичні препарати. У 15 тижнів вагітності ворушіння плода може помітити тільки дуже витончена матуся, у якій це не перші пологи.

Зміни в жіночому організмі

Часто виникає нежить, ніс закладений. Причина цього прихована в зміні кількості гормонів. Поступово наростає обсяг крові в організмі жінки, приріст становить 20%, це може спровокувати кровотечі з носа і ясен. Жінці можуть докучати болю в куприку. Вони виникають через те, що матка впливає на нервові закінчення. Щоб послабити ці прояви не сидіть довго в одній і тій же позі, частіше вставайте. 15 тиждень вагітності характерна подальшим приростом маси тіла, який вже склав 2,5-4,5 кілограма. Протягом 7 днів жінка в середньому додає ще 400 грамів. Матка на 15 тижні вагітності розташовується вниз від пупка на 7-9 сантиметрів. Зростає обсяг крові в організмі, отже, серце працює більш інтенсивно. Якщо до вагітності були проблеми з серцем або судинами, їй необхідна консультація у кардіолога. Рівень гемоглобіну в цей період знижується, через що можуть виникати запаморочення, шум у вухах, задишка. Матка починає з великим зусиллям тиснути на сечовий міхур, його обсяг зменшується, кількість сечовипускань збільшується. Якщо болить живіт на 15 тижні вагітності, швидше за все це є наслідком розтягування м’язів матки.

Але якщо в 15 тижнів вагітності відчуття в животі різко змінюються, болі швидше нагадують сутички, це привід для негайного візиту до лікаря. Вони можуть вказувати на підвищення тонусу матки, який може спричинити за собою переривання вагітності. Якщо ж вони супроводжуються нехарактерними виділеннями, мова може йти про почався викидень. При своєчасному медичному лікуванні вагітність вдається зберегти.

виділення

Нормальні виділення на 15 тижні вагітності залишаються такими ж, як були раніше. Кількість їх порівняно тим, що було чотири місяці тому, збільшилася, така реакція організму на зміну рівня естрогену. Прозорі або мають молочний колір, з ледь помітним кислуватим запахом — це нормальні виділення здорової жінки. Вони не викликають печіння або свербежу, не доставляють ніяких неприємних відчуттів.

Виділення, при наявності яких необхідна консультація фахівця:

 • колір — сірий, зелений або землистий;
 • нехарактерний, неприємний запах;
 • домішки стеж, піни або гною;
 • кров’янисті виділення.

Перші три ознаки вказують на розвиток інфекцій, таких як хламідіоз, молочниця. Ці захворювання потребують термінового лікування, щоб уникнути можливого інфікування малюка. Якщо ж ви виявили коричневі, кров’янисті або рожеві виділення, що супроводжуються болями в животі, можливо мова йде гипертонусе матки. При наявності цих ознак високий ризик переривання вагітності. Незначні кров’янисті виділення можливі при ерозії шийки матки. У будь-якому випадку, подальше лікування може призначити тільки ваш лікуючий лікар.

Плід на 15 тижні вагітності переживає етап формування залоз внутрішньої секреції, вже працюють сальні і потові залози. У 15 тижнів вагітності розмір плода досягає 10 сантиметрів, маса дорівнює приблизно 50 грамів. У хлопчиків починається вироблення тестостерону — чоловічого гормону. Йде активне формування нервової системи, утворюються все нові нервові клітини. Малюк на 15 тижні вагітності переживає етап зародження головного мозку. Формує кора, з’являються звивини і борозни.

Кроха тренує свої легені, захоплюючи амніотичну рідину. Її обсяг доходить до 100 мілілітрів. На цьому етапі формується голосова щілина. Зараз плід виглядає як маленька дитина. На обличчі з’являються бровки, очі облямовані віями. На голівці є волосся, вони ще дуже тоненькі і м’які. Шкіра у малюка дуже тонка, все судини проглядаються. Тому шкіра малюка червоного кольору, але вона поступово ущільнюється і потовщується. Голова округляється, ноги стали довшими, ніж руки. Малюк дуже активно рухається, зміцнюються його скелет, суглоби і м’язи. Ворушіння на 15 тижні вагітності дуже енергійні, але практично невідчутні. Матусі доведеться потерпіти ще місяць, щоб виразно відчути поштовхи, що здійснюються дитиною. Вушні раковини присутні, але слух ще не розвинений. А ось смакові рецептори працюють. Йде 15 тиждень вагітності, стать дитини на УЗД можна визначити без проблем, в тому випадку, якщо він захоче вам його показати. Зовнішні статеві органи сформувалися, йде розвиток внутрішніх органів.

Обстеження і аналізи

Направлення на УЗД на 15 тижні вагітності лікар дає в тому випадку, якщо жінка не зробила його трьома тижнями раніше. Відхилення протягом вагітності теж можуть служити причиною для призначення цього обстеження. Багато хто прагне зробити УЗД саме зараз, тому що лікар може точно називати стать дитини.

У разі нормального протікання вагітності аналізи зараз не призначаються. При наявності резус-конфлікту починаючи з цього тижня і до кінця вагітності жінка буде здавати аналізи, щоб лікар міг відстежити кількість антитіл.

uzi-15-nedelya-4
uzi-15-nedelya-1
uzi-15-nedelya-3
uzi-15-nedelya-2

Інтимні стосунки

Відповісти на питання, чи допустимо секс на 15 тижні вагітності, може тільки лікуючий лікар. Якщо самопочуття в порядку, зі здоров’ям немає проблем, заборони на статеві контакти не існує. Під час вагітності збільшується кількість крові в організмі, вона приливає до органів таза, збудливо впливаючи на статеві органи і ерогенні зони. Багато жінок відчувають посилення статевого потягу під час вагітності. Все, що приносить жінці задоволення радість, дозволено.

Під час занять сексом тренуються м’язи промежини і матки, це полегшить в подальшому протягом родов.Только не забудьте підібрати зручну позу, яка виключає тиск на животик. Ваш лікуючий лікар може заборонити вам інтимну близькість при виникненні загрози переривання вагітності (наприклад, наявність кровотечі, гіпертонус матки), при ІЦН, при інфекційних захворюваннях. Якщо жінка здорова, то її позитивні емоції добре вплинуть на самопочуття малюка.

Рекомендації, поради

Йде 15 акушерська тиждень вагітності, необхідно дотримуватися деяких рекомендацій:

 1. Звертайте увагу на своє харчування. Протягом дня приймати їжу необхідно 5-6 разів, порції повинні бути невеликими. Обов’язково в ваше меню повинні входити молочні продукти, овочі та фрукти, м’ясні та рибні страви. Смажену, гостру, жирну їжу необхідно виключити з вашого раціону. Обмежте вживання копчених і консервованих страв. Дотримуйтесь питний режим, не можна вживати газовану воду, до складу якої входять цукрозамінники. Спрагу краще видаляти соками, компотами, чистою водою.
 2. Порадьтеся зі своїм лікуючим лікарем, можливо, вам необхідний прийом вітамінів і мінералів, серед них обов’язково повинні бути присутніми кальцій, залізо і фолієва кислота.
 3. У вашому режимі дня обов’язково має бути час для прогулянок на свіжому повітрі в найближчому парку. Необтяжливі фізичні вправи принесуть вам користь.
 4. Висипаєтеся, відпочивайте.
 5. Через зменшення кількості кальцію в організмі можуть виникнути проблеми з зубами. Не відкладайте візит до стоматолога, важливо перелічити зуби саме зараз.
 6. Вам категорично заборонені алкоголь, нікотин, наркотики.
 7. Пора переглянути свій гардероб, придбати просторий одяг з м’яких натуральних тканин. Туфлі на каблуках приберіть в шафу до кращих часів.
 8. Не можна відвідувати сауну і лазню, приймати ванну з дуже гарячою водою, це може призвести до викидня.
 9. Уникайте скупчення людей, особливо в період сезонних епідемій, хворіти вам зараз не можна. Перш ніж вживати будь-які медикаменти, трав’яні настої, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Вагітним дозволені не всі медикаменти.

Прислухайтеся до рекомендацій свого лікаря, налаштуйтеся на позитивний лад. Третя частина шляху позаду, через кілька місяців ви візьмете на руки свого малюка.


< 14 неделя16 неделя >

Ссылка на основную публикацию