Розведення раків у домашніх умовах на продаж

Свіжих раків не так часто можна зустріти в продажу на полицях магазинів. Іноді їх можна купити з рук або на ринку. Однак всі вони виловлені з водойм браконьєрським способом. З огляду на давню любов нашого народу до такої страви, як варені раки, можна організувати розведення раків в домашніх умовах і реалізовувати їх на продаж абсолютно легально.

Дохід від цього бізнесу гарантовано можна отримувати на протязі півроку. Перед початком потрібно все ретельно спланувати, підрахувати свої можливості і майбутні витрати. Їх знадобиться небагато. Поріг входження в цей бізнес не перевищує 200 тис. Рублів, що за нинішніми мірками цілком прийнятно. Слабо заповнена ніша на ринку дасть можливість реалізовувати продукт без особливих зусиль. До недоліків бізнесу можна віднести його сезонність. Дохід отримувати можна тільки з травня по жовтень.

Реалізовувати свіжих раків можна в закладу харчування, ресторани, в торгові точки. Вони вважаються дієтичним блюдом, і попит на них є. Потрібно врахувати, що серйозні покупці зажадають від постачальників регулярних і стабільних поставок в обумовленому кількості. Тому умови договору потрібно буде дотримуватися.

Тепер розглянемо, як можна вирощувати раків в домашніх умовах. Існує кілька способів:

  • в акваріумі;
  • у ставку;
  • на промислових фермах.

Розведення першими двома способами, з точки зору витрат, найдорожчі, а ось промислове обладнання зажадає вже великих вкладень.

Розведення в акваріумах

Спосіб вирощування в спеціальних акваріумах дає можливість не прив’язуватися до місцевості. Резервуари можна встановити в будь-яких приміщеннях, навіть в місті. Цей спосіб має ряд плюсів:

  1. годувати мешканців простіше і дешевше;
  2. зручний догляд за молодняком;
  3. можливість контролю середовища в басейні;
  4. розведення практично без перерви на зимову сплячку.

Зі спеціальним обладнанням фермер практично не буде відчувати вплив сезонності. Перших раків можна буде постачати покупцям на три місяці раніше, ніж з відкритого водоймища. В акваріумі набагато зручніше розведення і годування личинок. Завдяки цьому можна значно заощадити на покупці молодих рачків.

Один акваріум повинен бути об’ємом, не менш 250 літрів. Висота резервуара повинна бути не більше 1 метра, а площа дна великий. Доглядати за тваринами в такому акваріумі простіше і воду легше підтримувати в чистоті. Цей спосіб рекомендується фахівцями для тих регіонів, де зими затяжні і холодні.

Розведення в ставках

Для тих підприємців, у яких невеликий стартовий капітал, можна порадити відкрити ферму з вирощування раків у ставку. При виборі потрібно враховувати особливість раків впадати в сплячку при температурі нижче 17 градусів. Цей спосіб підійде більше для південних регіонів.
Водойма зазвичай облаштовують недалеко від місця проживання фермера. Так простіше доглядати за раками, годувати їх, стежити за розмноженням. Ставків має бути не менше двох. Якщо водойма створюється штучно, то він повинен максимально відповідати природним характеристикам середовища, де раки живуть. До нього повинен бути доступ свіжої води, щоб завжди можна було помітити її або поповнити. Звичайно додають не більш ніж 30% води. При таких умовах зберігається мікроклімат водойми.

Оновлюють воду не частіше, ніж 1 раз в два тижні. Глибина ставка повинна бути не менше трьох метрів, але і не глибше шести. Площа водного дзеркала — від 30 кв.м. На дно озера засипається пісок і камені в кілька шарів. Для раків обов’язково піщане дно з органічним мулом. Він утворюється з часом. Температуру води підтримують близько 21 градуса. Кислотно-лужний баланс повинен бути на рівні 8. Зниження його до 5 може привести до загибелі всього поголів’я. Жорсткість води вимірюється на літр — від 3 до 8.

Всю зону берега потрібно підготувати для того, щоб раки могли будувати нори. У них вони живуть і розмножуються.

Уважно потрібно поставитися до першого запуску раків в ставок. Вони погано переносять переселення і транспортування. Зазвичай їх привозять і запускають вночі, щоб вони простіше адаптувалися до нового середовища.

Чим годувати раків?

Тепер про те, чим годувати раку, що вирощується в домашніх умовах. У їх раціон входять комахи, їх личинки, риба, черв’яки. Годувати можна рослинною їжею: кропивою, картоплею і іншим. Взагалі це тварини всеїдні, що значно спрощує їх розведення.

Іноді під час линьки вони можуть з’їсти навіть своїх побратимів, оскільки з цей час вони не захищені панциром. Все ж основний корм — це личинки комах і равлики. Вони харчуються і рибою, але виключно тієї, яка захворіла. Якщо в ставок фермер запустить риб, то їх знаходження там раки не тільки не зашкодять, а навіть допоможуть. Ракоподібні будуть очищати ставок від хворих особин.

Витрати і доходи

Бізнес по вирощуванню раків в домашніх умовах починають з закупівлі самок з ікрою. Одну тонну готових живих раків можна отримати від 600 запліднених самок. На їх закупівлю потрібно буде витратити не менше 8 тис. Рублів. На благоустрій водойми виділяють близько 180 тис. Рублів. Щоб годувати дорослих раків, витрат практично не буде.

Один кілограм живих раків на оптовому ринку коштує близько 250 рублів. У двох водоймах зазначеного розміру можна виростити за сезон не менше 3 тонн раків. Дохід від їх продажу складе більше півмільйона рублів.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Цей вид бізнесу відноситься до тих, які найбільш доступні в сільській місцевості. Про те, як вирощувати свіжих раків у місті ми теж розповіли. Головне — це освоїти технологію і знайти стабільні ринки збуту.

Ссылка на основную публикацию