Розведення опариша як бізнес

Багато людей, замислюючись над тим, в якій сфері народного господарювання почати свій бізнес, розглядають в якості ідеї вирощування страусів, свиней та інших тварин. Власники заміських будинків, розташованих поблизу природних або штучних водойм, намагаються розвинути рибництво як бізнес. Для реалізації такого проекту їм не потрібно мати дуже великий стартовий капітал, головне, знайти місце, закупити мальків і завжди тримати в наявності корм, наприклад, хробаків або опаришів.

Які види опаришів можна розводити в домашніх умовах?

Якщо підприємець планує розведення опариша в промислових масштабах, то він повинен в першу чергу визначитися з видом цієї рибної прикормки. Для початку роботи йому потрібно знайти територію, на якій можна розташувати ємності з личинками. Якщо розведення черв’яків в домашніх умовах для риболовлі не вимагає будівництва якихось приміщень, то з опаришами ситуація трохи складніше.

В процесі риболовлі зазвичай використовуються наступні види опариша:

  • звичайні (кімнатні);
  • зелені;
  • м’ясні (синього кольору).

Починаючи розведення опариша в промислових масштабах, слід зупиняти вибір на тому вигляді, який більш затребуваний серед рибалок. Наприклад, звичайні личинки не мають великого попиту, так як мають дуже маленькі розміри, через що виникають проблеми при їх наживлені на гачок.

Особливості розведення м’ясної опариша

Якщо підприємець-початківець вирішив розводити м’ясного опариша в промислових масштабах, то йому необхідно створити для нього особливі умови. На присадибній ділянці слід звести або виділити вже готову господарську споруду. Всередині потрібно створити умови, які максимально наближені до домашніх. В обов’язковому порядку слід вирішити питання з обігрівом приміщення, особливо в холодну пору року. Це потрібно для того, щоб процеси гниття в залишках їжі не гальмувалися через перепади температурних режимів. В обладнане приміщення необхідно помістити м’ясо і інші залишки їжі і простежити за тим, щоб в нього потрапили мухи. Після цього двері потрібно щільно закрити і надати природі зробити свою справу. Буквально через тиждень підприємець зможе зібрати свій перший «урожай» і передати його на реалізацію.

Як правильно облаштувати приміщення?

Більшість заміських жителів, розвідних раків, планують розширити свій бізнес. Вивчивши різні проекти, вони зупиняють свій вибір на хробаків і опариші. Процес розведення опариша в промислових масштабах передбачає дотримання певних технологій.

Порада: приміщення, в якому будуть проявлятися й розвиватися опариші, має перебувати якнайдалі від житлових будівель. Це пов’язано з тим, що при процесах гниття м’яса та інших залишків їжі виникає сильне сморід (різкий запах аміаку).

У приміщенні, яке буде виділено під розведення опариша в промислових масштабах, повинні бути створені такі умови:

  1. Важливо підтримувати вологість в діапазоні 50-70%.
  2. Приміщення повинно герметично закриватися, щоб запобігти проникненню сторонніх комах.
  3. Температурний режим повинен коливатися в діапазоні 23-25 ??градусів.
  4. Приміщення повинно мати вікна, завдяки яким можна його провітрювати (це потрібно робити не дуже часто).

Розведенням опариша в промислових масштабах в літній період часу можна займатися поза приміщенням. Для цього в дальньому кутку присадибної ділянки потрібно встановити кілька контейнерів, в які необхідно помістити біологічні відходи. Запустивши в них мух, слід закрити кришки і почекати кілька днів перед збором першої партії опариша.

Порада: одна муха здатна відкласти близько 300 личинок. Цей нюанс має враховувати підприємець, який планує почати бізнес на опариші.

Чим можна підгодовувати мух?

Плануючи бізнес на розведенні опариша в промислових масштабах, підприємець повинен заздалегідь вирішити питання з харчуванням для мух. Щоб вони відкладали здорові личинки, потрібно їх добре годувати. Підприємцю немає необхідності постійно купувати шикарні м’ясні вирізки, так як цілком достатньо постійно збирати недоїдки зі столу і поміщати їх в спеціально обладнане приміщення. В якості підгодівлі для мух можна використовувати молочні продукти, борошняні вироби, варені яйця, м’ясні обрізки, зокрема, шкіру, кістки і інші субпродукти, що залишаються після оброблення тварин.

Порада: починаючий підприємець може домовитися з будь-яким фермерським господарством, які займаються вирощуванням і переробкою птиці або інших тварин. Йому будуть з радістю віддавати всі відходи, так як на їх утилізацію необхідно витрачати кошти.

Якщо розведення опариша в промислових масштабах почало приносити перші плоди, підприємцю слід задуматися про їх зберіганні, пакуванні і транспортуванні.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Перед початком такого бізнесу люди повинні дізнатися все про умови розведення, утримання та зберігання опариша. Якщо замість виробництва деревного вугілля вони все-таки вирішили займатися розведенням личинок, то їм слід знати, що в їх силах міняти не тільки колір опариша, але і його запах. Деякі види черв’яків дуже любить риба, тому вони користуються великою популярністю серед справжніх цінителів риболовлі. Незважаючи на таку популярність, підприємцям все ж потрібно ще на перших етапах розвитку бізнесу замислюватися про постійне розширення ринку збуту.

Ссылка на основную публикацию