Розведення кроликів в домашніх умовах для початківців

Як бізнес, кролівництво відомо давно. Ці тваринки невибагливі в догляді, добре розмножуються, а їх виробництво можна вважати практично безвідходним. Вирощування зазвичай починають заради корисного дієтичного м’яса. Цей продукт можна вживати практично всім людям без винятку, яким би недугами вони не страждали. Корисно кроляче м’ясо і дітям, і літнім людям. Ми розглянемо сьогодні розведення кроликів в домашніх умовах, їх породи, утримання і харчування як бізнес для початківців.

Друге джерело доходу кролячій ферми — це хутро звірків. Він не такий цінний, як писар, лисиця або нутрія, але користується стабільним попитом серед МОДИСТО. У погодних умовах, коли зими не дуже холодні, він дозволяє зігрітися. До того ж, вироблення шкурок — нескладна. Хутро піддається обробці, фарбується і стрижеться. З нього дизайнери та майстри роблять справжні шедеври верхнього одягу.

умови розведення

Щоб розібратися, як розводити кроликів на хутро або м’ясо, опишемо умови їх утримання. Вирощування цих звірків нескладне. Клітини зазвичай ставлять прямо на вулиці. Від того, що звірята завжди знаходяться на відкритому повітрі, поліпшується якість шкурок. Для самок і самців зазвичай роблять різні клітини, окремо міститься молодняк.

Матеріал для клітин — будь-яка доступна деревина. Дверцята роблять з сітки рабиці. Дах клітин повинна бути зі схилом.

Клітини для самок ділять на дві частини — маткова секція і відділення для годування. Якщо зими суворі, то дверцята і підлогу утеплюють соломою. Над землею перший ряд клітин повинен бути не нижче, ніж 70-80 см. Стандартні розміри однієї секції — 120х60х80 см, де відповідно розміри довжина, ширина і висота передньої стінки. Для забезпечення нахилу, задня стінка не повинна бути вище 50 см. Вкладення в бізнес з точки зору створення умов утримання — мінімальні.

Породи для домашнього розведення

Які ж породи кролів придатні для домашнього розведення? У світі їх налічується близько 60 видів, але попитом у кролівників користуються не більше двадцяти. Ми зупинимося на найбільш популярних в нашій країні. Відразу потрібно зазначити, що бувають мясошкуркових, шкурковие і пухові породи. В першу чергу вибирають породи в залежності від цілей розведення, на яких побудований бізнес. По-друге, потрібно врахувати умови, в яких буде організовано їх зміст. Наприклад, для ям ніколи не купують дорогі породи. Там складно встежити за здоров’ям стада, і ще важче його вилікувати.

Якщо планується розведення звірів як бізнес для отримання шкурок, то варто звернути увагу на породи «Радянська Шиншила» і «Рекс». Вага їх невеликий. Хутро цінується набагато дорожче, ніж звичайних безпородних особин. Вироблення шкурок зазвичай відбувається прямо на кролефермі. М’ясні породи відрізняє велику вагу. Серед них можна виділити великих представників »Білий Велетень» і «Сірий Велетень». Вони добре переносять зими, харчуються практично будь-якою їжею і швидко набирають вагу.

Харчування для набору ваги

Чим же годувати домашніх кроликів, щоб вони набирали вагу? Загальні правила виглядають таким чином. Годування кроликів в домашніх умовах має бути:

  • різноманітним;
  • рівномірним протягом доби;
  • планомірним, без різкої заміни одних кормів на інші;
  • достатнім.

Корми діляться на зелені, соковиті, концентровані і грубі. Все одні повинні бути присутніми в різному поєднанні в раціоні кроликів, в залежності від віку та фізичного стану.

зелені корми Дикорослі трави, бобові культури, зернобобові і зернові рослини, овочева бадилля і кормова капуста.
грубі корми Вони повинні складати четверту частину раціону. Це гілки дерев і сіно, заготовлене з літа. Вони забезпечують комфортне травлення звірків.
соковиті корми Овочі та силос. З ними кролики отримують необхідні вітаміни. Овочі можуть бути самими різними: морква, кабачки, картопля, гарбуз і навіть кавуни. Силос — це бадилля овочевих культур, подробленная і висушена.
концентровані корми Злаки, зерна бобових, висівки, макуха, комбікорм. Всі ці продукти багаті протеїном. Найкращий злак для кроликів — овес. Він вважається дієтичним кормом, дає можливість набирати масу і не спровокувати ожиріння.

Розведення і правильне утримання звірів — це ще не повний цикл виробництва. Кролівникові потрібно буде освоїти забій кроликів для отримання смачного м’яса і якісних шкурок. Поряд з отриманням самого м’яса, можна освоїти такий вид майстерності, як вироблення кролячих шкурок на продаж в домашніх умовах.

Забій і вироблення кролячих шкурок

На м’ясо можна забивати тварин в будь-який час року, а ось якщо потрібні шкурки, то потрібно почекати, поки пройде линька. Зазвичай вона буває два рази в рік. Забивають кролів з жовтня по березень. Використовують зазвичай спосіб, який називається «розпірка». Кролика тримають за задні лапи і роблять удар тупим предметом по потилиці. Важливо правильно розрахувати силу удару, щоб не було синців, а хутро не вимазався. Тушку підвішують на гак і спускають кров. Від того, наскільки правильно це зроблено, залежить смак м’яса. Хутро знімають з найменшою кількістю порізів. Вироблення шкурок — дуже важливий етап. Будь-яка не цілісною шкурки зменшує її вартість і робить бізнес менш прибутковим.

Вирощування кроликів навіть на невеликій фермі для початківців, як бізнес вимагає ретельних розрахунків. Щоб було простіше скласти бізнес план, наведемо такі показники. Одна кролиця в рік може привести 24 крольчонка. Забивати їх можна вже на третьому місяці життя. За рік самка з’їдає 340 кг комбікорму. Виходячи з цін на нього в вашому регіоні, можна прорахувати вартість утримання кролів. Сіно і зелені корми звичайно заготовлюються своїми силами. Витрати на це незначні. Обов’язково потрібно довідатися про ціни на ветеринарне обслуговування і також закласти його в статті витрат.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Доходи можна розрахувати виходячи з того, що вага середньої тушки на м’ясо — 2 кг. Знаючи кількість голів в своєму стаді і ціни на ринку на м’ясо кроликів, ви повинні прорахувати майбутній дохід. Не забудьте при цьому додати вартість шкурки кожного кролика.

Ссылка на основную публикацию