Розведення кіз в домашніх умовах для початківців

Кажуть, сільське господарство в Росії зазнає кризу, а тим часом розведення птиці, тварин, вирощування овочів і грибів зараз дуже актуальні і рентабельні на селі. Тут же можна організувати виробництво ковбаси в домашніх умовах з натуральних продуктів, придбати обладнання та почати розведення раків. Також можна реалізувати безліч інших проектів і бізнес-ідей з невеликим стартовим капіталом. Воістину сільське господарство відкриває величезні можливості як бувалим, так і бізнесменам.

Одним з найбільш рентабельних видів діяльності в сільському господарстві вважається розведення кіз. Козяче м’ясо має приємними смаковими властивостями, а молоко — корисними. Продаж молока і м’яса можна вважати вигідними за одну тільки високу вартість. Крім того, можна налагодити і виробництво козячого сиру як вигідне виробництво для малого бізнесу.

Розведення кіз як бізнес — з чого почати, як досягти успіху?

Для того, щоб впевнено розпочати реалізовувати свою бізнес-ідею, необхідно точно усвідомлювати, з чим ви будете мати справу. Вам доведеться вивчити всю інформацію про кіз, яких будете вирощувати і утримувати, а також підготувати приміщення та зареєструвати свою діяльність офіційно.

Витрати на покупку кіз

Найвищі удійності показники мають такі породи кіз:

  • альпійські;
  • Тогунбургскіе;
  • Нубійські.

Коли ви зберетеся купувати тварин, в процесі вибору слід простежити за тим, щоб кізоньки були чистими, їх вим’я мало округлу форму, і за тим, щоб вони виглядали здоровими. Неодмінно цікавтеся, в яких умовах утримувалися особи і яким харчувалися кормом, так ви визначите, хорошими чи надоями вони володіють.

Порада: при покупці самок кіз будь-якої породи питайте не тільки про їх минулих умовах проживання, а й вимагайте документ, що засвідчує їх молочність. Таким чином ви забезпечите себе хорошими виробниками молока і одним з найбільш рентабельних бізнесів в сільському господарстві.

Молодих несозревшіх кізок і козенят перерахованих порід можна купити за 3-5 тисяч рублів. Дорослі особини — від 15 тисяч рублів і вище. Однак можна заощадити і купити менш породистих представників. Вони обійдуться в 5 тисяч рублів і більше.

приміщення

Влітку кози можуть жити просто на вулиці, в загоні, під навісом. Але взимку козлятник доведеться добре утеплити, холод загрожує обмороженнями і різними хворобами, в тому числі і маститами. Температура в ідеалі не повинна бути нижче 6 градусів тепла. Розміри ж необхідно відміряти відповідно до стандартів:

  • 1,5 квадратних метра для однієї кози
  • 2,5 квадратних метра для кози з приплодом
  • 0,8 квадратних метра для одного козеняти віком не старше 1 року

Освітлення в козлятнику повинно бути не менше 8 годин на добу. Варто врахувати і специфічний запах при виборі місця розташування приміщення.

Для козлятника необхідно зробити фундамент, щоб уникнути холоду і вогкості. Бетонна підлога краще не робити, також слід накрити його солом’яною підстилкою (не менше 5 кілограмів на квадратний метр).

Тіснота знижує надої, тому стійло потрібно робити не менше 1,7 метрів в довжину і близько 2 метрів в ширину. Знадобиться також побудувати і годівниці на кожну особину. Щоб тварини могли здійснювати прогулянки, необхідно прилаштувати до козлятнику досить просторий загін.

Вікна в козлятника слід робити невеликі, на висоті не менше півтора метрів, щоб вони були недоступними для тварин.

Годування та догляд за козами

Харчування кіз ділиться на сезони. Зазвичай приблизно з середини весни до середини осені вони харчуються свіжою травою. Надавати цю їжу можна в будь-якій формі — або це пасовище, або свіжоскошена трава. Звичайно, перший варіант набагато простіше і популярнішим. Але варто врахувати той факт, що за тваринами необхідно постійно стежити і не втратити їх. Привчати до повернення додому також зайвим не буде. Весь інший час кози харчуються сіном високої якості. Добова норма такої їжі — 2-3 кг на одну тварину. Заготовлювати такий корм можна самим в червні-липні, а можна закуповувати.

Порада: якщо ви вирішите в зимовий період годувати кіз покупним сіном, не поскупилася і виберіть якісний продукт. Як правило, він містить малу кількість жорсткої соломи і може бути трохи зеленуватий. Погане і жорстке сіно кози просто не їстимуть, а надої через нього значно зменшаться. Взимку краще сіно вкривати від снігу, щоб захистити його від гниття. А також на сіно не рекомендують вставати ногами, інакше тварини ні його є.

Новонароджених козенят необхідно напувати теплим молоком. Якщо немає можливості використовувати парне, можна підігріти найбільш свіжий продукт. До козі ж козеня допускати не рекомендується з двох причин: по-перше, небажано привчати новонароджене тварину харчуватися природним шляхом через те, що за звичкою воно буде і надалі позбавляти господарів молока, а по-друге, якщо козеня вип’є занадто багато парного молока, він може захворіти.

Годувати козенят слід 6-8 разів на добу. Через місяць в молоко можна додавати висівки і замінювати його на обрат (знежирений продукт), а частоту харчування скоротити до 3-4 разів на добу. Через ж 7-8 місяців підріс молодняк поступово переводять на харчування травою, сіном і овочами.

хвороби кіз

Для успішного господарювання з козами необхідно постійно стежити за їх здоров’ям, тим більше якщо ви займаєтеся бізнесом і продаєте молочні та м’ясні продукти. Вчасно необхідно ставити щеплення і своєчасно надавати ветеринарну допомогу в разі виявлення симптомів хвороби. При розведенні овець і великої рогатої худоби приблизно так само доводиться стежити за здоров’ям тварин.

Часто кози хворіють маститами. Якщо при доїнні виявляються білі згустки в молоці, необхідно таке молоко сдаивают і викидати. Своєчасно ж слід викликати ветеринара. Профілактикою послужить забезпечення теплого козлятника щільною і високою підстилкою із соломи, а також своєчасне і якісне доїння. Незайвою буде і гігієна приміщення, зокрема, підтримання чистоти підлоги і стін.

Запалення копит у кіз — також явище нерідке. Симптоми цієї хвороби дуже прості — тварини ходять накульгуючи, а на копитах утворюються запалені рани, і рогові тканини руйнуються. Зазвичай ця хвороба виникає внаслідок появи пошкоджень і різних інфекцій. Справитися з нею можна і в домашніх умовах. Для цього рану необхідно промити розчином марганцівки і обробити йодом. У запущених випадках копита очищають спеціальними інструментами.

Кози іноді хворіють на ревматизм, якщо утримувати їх в холодному приміщенні або залишати надовго взимку на вулиці. Симптоми цієї хвороби такі: висока температура, тверді м’язи. При дотиках тварини реагують болісно. Лікування почати краще з призначення всередину саліцилового натрію в кількості 0,3-0,5 м Хворі місця змащують скипидаром, соняшниковою олією і нашатирним спиртом.

Розлад шлунка може бути викликано неправильним кормом. У козенят це холодну або несвіже молоко, занадто раннє введення прикорму. У дорослих тварин — зіпсований комбікорм або сіно, потрапляння в шлунок чогось шкідливого або неїстівного на пасовище. Симптоми: слабкість, підвищення температури, порушення координації, рідкий стілець. У таких випадках необхідно негайно звертатися до ветеринара і постаратися виявити причину хвороби.

Розведення кіз як бізнес — рентабельність

Кіз найчастіше розводять для отримання молока і продуктів його переробки, а саме: сиру, масла, вершків, сиру. Вважається, що продукти з козячого молока володіють не просто корисними властивостями, але і лікувальними. Молоко допомагає при лікуванні астми, туберкульозу, бронхіту і коштує в кілька разів дорожче коров’ячого молока. У мережах роздрібної торгівлі можна зустріти козячий сир, який за вартістю вище коров’ячого приблизно в 4-6 разів і є справжнім делікатесом. Закуповують його зазвичай невеликими партіями. Козині молоко, вершки і сир в магазинах і зовсім велика рідкість.

Реалізація молочних продуктів

Виготовляти молочні продукти на дому, особливо якщо ви живете в селі чи селі, не складе великих труднощів. Як правило, в якості реклами там використовують таблички-покажчики, на яких вказана дорога до виробника і продавця продукції, рекламні оголошення в газетах і в інтернеті. Можна і домовлятися зі скупниками молока, але тоді реалізація вашої продукції буде набагато дешевше і, відповідно, менш вигідна.

продаж молодняку

Коли стадо поповнюється, частина особин необхідно залишати на плем’я, а частина можна вигідно продати. Кому продавати? Тим же фермерам, які теж хочуть вирощувати кіз. Але занадто не захоплюйтеся продажем тварин, оскільки це може бути чревате конкуренцією в майбутньому. Щоб влаштувати продаж, точно так же досить скласти кілька рекламних оголошень, зокрема, для сусідніх населених пунктів.

продаж м’яса

Реалізувати козлятину, смак якої дуже специфічний, дещо складніше, ніж яловичину, курку або свинину. Навіть при розведенні овець баранину охоче беруть для шашлику і плову. М’ясо молодого козла дуже смачне, нежирне і корисне. Щоб його продати, можна також використовувати рекламні оголошення і «сарафанне радіо». Туристи ж напевно охоче захочуть спробувати дивовижний продукт.

Що таке розведення кіз сьогодні? Для кого-то це витрати минулого, хтось просто вважає сільське господарство немодним видом діяльності, однак таким бізнесом мало хто відмовиться займатися. Так чому ж не відкривати бізнес в сільському господарстві? Воно не обмежується розведенням та утриманням кіз, але таке подвір’я може принести досить непогані доходи. Бажаючі придбати оптом і в роздріб молочні продукти і м’ясо завжди знайдуться, а власник ферми ніколи не буде відчувати дефіциту грошових коштів. При цьому клопоту кози доставлять максимум, ніж будь-який міський бізнес.

Відео: зміст кіз в домашніх умовах

Збережіть статтю в 2 кліка:

Ссылка на основную публикацию