Розведення качок в домашніх умовах для початківців

Полиці магазинів сьогодні, як правило, ломляться від м’яса птиці, причому 80% такої продукції — куряча. В цьому немає нічого дивного, адже вирощування курей дуже вигідно для бізнесменів, а покупка такої продукції доступна для споживачів. Однак дешеве куряче м’ясо швидко приїдається, і часто покупцям хочеться різноманітності. А розбавити нудний стіл цілком під силу м’яса качки.

Качки — вид птиці, яку одомашнили однією з перших. Крім смачного червоного м’яса від качок можна отримати невеликі яйця різного кольору, які також можна використовувати в кулінарії.

Для початківців фермерів і бізнесменів приємним сюрпризом буде те, що розведення качок — справа, що не вимагає величезного кількість знань і навичок, але в той же час є одним з найбільш вигідних бізнес-напрямків в сільському господарстві поряд з розведенням овець або з вирощуванням трюфелів в домашніх умовах.

Розведення качок в домашніх умовах для початківців

Розводити в своєму господарстві качок може будь-хто. Це доступно і новачкам, у яких свого господарства поки зовсім немає. Все, що потрібно, — це невеликий стартовий капітал і суворе дотримання інструкцій і порад.

вибір породи

Щоб правильно вибрати потрібну саме вам породу, в першу чергу варто звернути увагу на те, чого б ви хотіли від свого господарства. Домашні качки відрізняються ступенем несучості і якістю м’яса. Найчастіше в подвір’ях розводять мускусних качок (або індоуток) і пекінських. М’ясо пекінської качки жирне, що може здатися мінусом для тих, хто любить пісне м’ясо. Обидві породи качок відрізняються найменшою примхливістю, і харчування для них не варто занадто дорого.

Пекінська порода качокмускусна качка

Порада: для розведення качок можна закупити і пару дорослих птахів, і кілька каченят на вирощування. І в тому, і в іншому випадку є свої плюси. Якщо закупити дорослі пари, можна буде набратися досвіду по догляду за ними. Купівля каченят же обернеться для вас меншими витратами, але варто врахувати те, що догляд за ними потрібен особливий.

вибір приміщення

Яку б породу ви не вибрали, вимоги залишаються приблизно однаковими. Найголовніша вимога — приміщення повинно бути теплим і взимку, і влітку. Спеціально опалювати його не потрібно, але важливо, щоб на ніч птахи не залишалися на вулиці. В принципі, в якості пташиного будинку можна використовувати і старий сарай, утепливши його в належному ступені, але краще буде побудувати новий з нуля з колод, які потім перекласти клоччям.

Підлоги пташника не повинні ні в якому разі розташовуватися прямо на землі. Таке рішення загрожує обмороженнями рук птахів. Пол повинен підніматися над грунтом приблизно на 20-40 сантиметрів. Крім того, така підлога стане перешкодою для проникнення в приміщення гризунів. Виконавши ж підлогу з дерева, забезпечте його підстилкою. Для цього підійдуть суха солома, сіно, торф або тирсу.

Крім теплих стін і підлоги на несучість качок впливає і наявність світла в пташнику. Тому в будь-якому випадку доведеться зробити невелике вікно. Найкраще, якщо вікно можна буде відкривати і закривати. Влітку в приміщенні може бути дуже жарко, а взимку, навпаки, холодно. Температура не повинна бути менше 5 градусів за Цельсієм.

Прогулянки вкрай необхідні для птиці. По-перше, в тісному приміщенні вона може гинути, а по-друге, їй потрібне свіже повітря і сонячне світло для забезпечення організму вітаміном D. Тому до пташника потрібно прилаштувати спеціальний загін за допомогою дерев’яних палиць, дощок, балок і металевої сітки. Качкам необхідно буде мати вільний доступ з приміщення на вулицю і назад.

Фото: пташник для качок

вибір інвентарю

Зрозуміло, як і для будь-якої іншої птиці, качок потрібні годівниці і поїлки. Виготовити годівницю можна самостійно з використанням дерев’яних дощок. Все, що потрібно, — це зробити невелике довгасте корито, яке буде стійко і на дерев’яній підлозі, і на землі. Щоб качки не залазили в годівницю лапами і ризик її перевертання наблизився до нуля, варто над нею встановити спеціальну обмежувальну планку.

Качкам для пиття необхідно багато води. Тому поїлку варто встановлювати досить великих розмірів. Добова норма води для дорослої особини становить приблизно 500-700 мілілітрів. Виготовляти або вибирати поїлку випливає з розрахунку кількості птахів. Воду слід постійно змінювати на чисту.

Гнізда для качок також необхідно встановлювати і облаштовувати вручну. Як каркас можна використовувати дерев’яні ящики з-під скляної тари або ж сконструювати їх самому, що зробити буде досить просто. Сколотити їх можна з тесу і фанери. Всередину ящика слід укласти солому або м’яке сухе сіно. Установку готового гнізда необхідно провести в найбільш темному і спокійному місці в пташнику і забезпечити вільний доступ до нього і птиці, і самому собі для збору яєць. Діаметр гнізда повинен скласти приблизно 40-50 сантиметрів, крім того, до нього необхідно встановити спеціальний поріжок до 10 сантиметрів. Одного такого гнізда буде досить на три птиці, для 6-ти качок потрібно, відповідно, два гнізда і так далі.

Як вибрати птицю на плем’я?

Коли для птахів починається зимовий сезон, настає пора останнього відбору молодняку ??на плем’я. Вибирати особин ж необхідно за наступними критеріями:

  • Гарне оперення;
  • Приблизно однакова маса у відбірному стаді;
  • На одного селезня має припадати приблизно вісім самок;
  • У відбірному стаді повинні бути тільки особи чистої породи без гібридів;
  • Здорова, рухливий птах.

Зміст і догляд за добірним стадом

Добірне стадо в майбутньому має скласти стадо батьків, тому важливо, щоб воно було здоровим і здатним до розмноження. Найважливішим фактором, особливо взимку, є чистий, теплий і застелений підлогу. Підстилку до того ж необхідно постійно міняти, а зграйку — чистити. Вночі птиці повинен бути забезпечений повний спокій, тоді кладка яєць буде проходити в потрібному режимі і без проблем. Якщо ж на вулиці тепла погода, птах буде більше часу проводити там, а значить, є привід встановити кілька гнізд поруч з місцем їх постійного проживання, щоб кладка яєць не відбувалася прямо на землі. За станом здоров’я птиці слід безперервно стежити і час від часу проводити профілактичні процедури.

Корм для качок

Збалансоване харчування так само важливо для качок, як і для людини. Вибирати і готувати корм для них варто виходячи з їх звичайного раціону в природному середовищі. Корм в домашніх умовах може бути зерновим (пшоно, пшениця, овес, ячмінь, кукурудза), тваринам (молочні і рибні продукти), плодовим (плоди овочів і фруктів) або ж птицю можна годувати комбікормом. У зоомагазинах та ветеринарних аптеках можна брати мінеральні комплекси і добавки.

Порада: якщо ваш птах живе поруч з водоймою, рибні продукти їй не потрібні. З мінеральними і вітамінними добавками теж варто бути обережними. Адже вбрання харчування може вже містити всі необхідні елементи.

Інкубація і висиджування яєць природним шляхом

Як правило, для інкубації відбирають яйця не старше восьмиденного віку від здорової повноцінної птиці. Перед закладанням під качку або в інкубатор яйця необхідно перевірити на наявність пошкоджень та дефектів форми.

Для отримання потомства з яєць застосовуються як природні умови, так і штучно створені інкубатором. Вважається, що жива качка висиджує каченят краще, ніж прилад, але на практиці застосовуються обидві технології.

Мускусні і безпородні качки обдаровані більш яскраво вираженим материнським інстинктом, і квочки з них краще, ніж з пекінських. Щоб вибрати квочку, досить визначити качку, яка сама готується до висиджування. Як правило, така особина виділяється із загального стада, намагається упорядкувати гніздо і проводить в ньому багато часу. Коли ж вона назовсім залишається в гнізді, їй можна підкладати додаткові яйця до 15-20 штук. Важливо, щоб тулуб птаха їх повністю покривало.

Щоб качці не доводилося виходити з гнізда, важливо розташувати її в місці, недоступному іншим особам, а поруч з нею приготувати поїлку і годівницю. Щогодини птах буде перевертати яйця, щоб зародок розвивався правильно, а шкаралупа трохи стиралася для більш легкого виведення.

Хороший інкубатор буде гідною заміною живий квочки. У такому пристрої повинен бути присутнім регулятор температури, точний термометр, хороша вентиляція і рівномірна подача кисню. На початковому етапі необхідно підтримувати температуру близько 38 градусів за Цельсієм, в наступний період можливі некритичні коливання температури. До двадцятому дню, як правило, зародок починає харчування запасами яйця, тому важливо в цей час не піддавати його перегріву для нормального розвитку і обміну речовин.

Незалежно від того, в яких умовах було отримано потомство, його важливо буде відібрати на предмет якості. Здоровий каченя повинен мати м’який некровоточащій живіт, рівномірний оперення, притиснуті до тіла крила і блискучі опуклі очі.

Як правильно вирощувати молодняк?

Після виводка настає етап догляду за молодими особинами. Перший час каченят необхідно утримувати в невеликому теплому приміщенні, температура якого повинна бути не нижче 22 градусів. Для цього цілком підійде дерев’яний ящик або ж картонна коробка. Її можна обладнати звичайною лампочкою для забезпечення світла і тепла. Але тут потрібно бути обережним і не допустити перегріву потомства.

Якщо первинний зміст каченят проходить без качки, їх доведеться вчити їсти самостійно. Харчуватися з першого дня вони можуть тільки відварною яйцем курки або качки, яке стоїть натерти на дрібній тертці. Щоб навчити їх є, вам буде потрібно чимало часу і терпіння. Для скорочення витрат цих ресурсів можна обійтися хитрістю: насипати корм прямо на спинки каченят. Рухомі білі шматочки їжі привернуть до себе їх увагу, і вони будуть потроху їх скльовувати. Коли молодняк зміцніє і у нього почнуть з’являтися перші крильця замість колишнього пуху, в раціон можна буде починати вводити сир, порізану траву, кукурудзяну крупу і надалі спеціальний корм для молодих особин. У цей момент температуру змісту можна опустити до 20 градусів, а пізніше перевести їх в нове більш просторе приміщення. Після досягнення віку в 3 тижні каченят можна привчати до купань в воді. Розведення качок на м’ясо триває не більше 60 днів з моменту вилуплення.

Порада: якщо зміст пташенят виробляється поруч з матір’ю, завдання по первинному вихованню для фермера спрощується. Якщо ж окремо від неї, то на першому етапі не можна упускати момент, коли потрібно навчити каченят їсти і пити. Якщо пустити все на самоплив, молодняк загине за пару днів.

Розведення качок як бізнес — з чого почати і як досягти успіху?

Зазвичай фермери займаються розведенням качок для власного господарства, але з часом вони починають вести підприємницьку діяльність на основі своєї ферми. І це здатне приносити непогані доходи. Звичайно, досвідченим господарям набагато простіше побудувати власний бізнес на розведенні качок, адже їм залишиться зробити лише кілька кроків для досягнення мети і подальшого заробітку. Тим же, хто хоче спочатку побудувати бізнес на розведенні качок з нуля, доведеться потрудитися в кілька разів більше.

Незалежно від того, чи збираєтеся ви використовувати бізнес-ідеї без початкового капіталу або хочете відкрити власний аптечний бізнес, перше, що вам потрібно, — це бізнес-план.

Порада: якщо ви є досвідченим підприємцем, то вам не складе труднощів скласти бізнес-план самостійно, але якщо ти хочеш грати не тільки в сфері розведення качок, а й в бізнесі, то слід звернутися до фахівців. Крім того, професіонал опише вам картину рентабельності вашого починання і дасть деякі поради по вашій діяльності.

Оскільки бізнес буде будуватися на розведенні птиці, вам неодмінно будуть потрібні ветеринарні огляду і постійна підтримка ветеринарних клінік. Крім того, якщо офіційно реєструвати свою діяльність, то потрібно подумати і про загальні норми СЕС, що пред’являються до фермерів.

Навіть якщо ви пройшли всі перевірки, зареєстрували свою діяльність і отримали всі документи, розслаблятися не варто. Порядок в бізнесі і на фермі необхідно підтримувати постійно, як і потрібно стежити за якістю місцеперебування ваших качок і за їх здоров’ям. Зокрема, пташники необхідно вчасно чистити і дезінфікувати. Таким чином ви досягнете відсутності зайвих перевірок і неякісної продукції свого виробництва.

Постійно дотримуючись усіх правил і інструкції, легко домогтися успіху в сільському господарстві і бізнесі. Коли ваш бізнес з розведення качок в домашніх умовах почне приносити хороший дохід, у вас з’явиться можливість розширити масштаби виробництва або вкласти гроші в новий проект. Так, наприклад, можна обладнати теплицю для вирощування полуниці цілий рік.

Сьогодні в сільському господарстві можна знайти величезну кількість рентабельних бізнес-ідей. Зокрема, дуже вигідним бізнесом є і розведення качок в домашніх умовах. На перших порах в такій роботі важливо суворе дотримання інструкцій, приміток і порад досвідчених фермерів. Адже не маючи практичних знань і досвіду, неможливо побудувати ні господарство, ні виробництво, спрямоване на отримання безпосереднього доходу.

Відео: вирощування і забій качок

Збережіть статтю в 2 кліка:

Ссылка на основную публикацию