Розтяжки на тілі у підлітків: причини появи, лікування, фото, відео

Прийнято вважати, що розтяжки з’являються тільки після виношування дитини під час вагітності, годування грудьми або внаслідок різкого зниження ваги. До того ж багато хто думає, що до цього дефекту піддаються лише дорослі люди. На жаль, таку думку помилкове.

Все частіше, косметичним недугою страждають дівчата і юнаки підліткового віку. За статистикою десять підлітків зі ста скаржаться на розтяжки в області стегон, спини, живота та інших частин тіла.

Виникнення розтяжок на тілі підлітка породжує в ньому, як правило, безліч комплексів. Підліток соромиться своєї зовнішності. Ця на перший погляд косметична проблема, перероджується в психологічну травму. Чому ж з’являються розтяжки на тілі у дівчат і хлопців в такому юному віці?

Причини появи розтяжок у підлітка

Насправді, причин виникнення стрий на тілі юних створінь досить багато. Основними, на думку медиків, є:

  • Генетика. У разі, коли батьки підлітка також стикалися з виникненням стрий на тілі, дитина знаходиться в зоні ризику. Тому батько і мати мають застерегти підлітка про можливе виникнення такого дефекту на його тілі, а також попросити відразу ж повідомити про розтяжках. На ранній стадії, стрії краще піддаються лікуванню, хоча в будь-якій ситуації, усунути проблему розриву тканин буде нелегко.
  • Знижений імунітет. Можливо, багато хто здивується, щодо того, яка може бути взаємозв’язок між станом імунної системи і виникненням розривів тканин, що породжують дефект під назвою розтяжки. Відповідь проста. Тому як функціонує імунна система організму людини, прямо залежить стан всіх органів і систем, в тому числі стан шкірних покривів. Отже, чим слабкіша імунітет, тим гірше тонус, пружність і еластичність шкіри. Цим і пояснюється утворення стрий на тілі.
  • Швидкий темп зростання через розвиток скелета підлітка. При різкому збільшенні зростання також можлива поява розтяжок на тілі підлітка. Оскільки в цей же час, як правило, діти набирають вагу, шкіра починає розтягуватися і стоншується, провокуючи мікророзриви тканин. Гірше йдуть справи у дітей, які швидко ростуть, але при цьому мають низьку вагу.
  • Недостатній розвиток м’язових тканин. З цієї причини хоч і рідко, але можуть виникнути червоні і фіолетові смужки в області спини. При перших проявах батькам необхідно відразу ж показати дитину лікарю, щоб не погіршити дефект до важких ускладнень.
  • Гормональний збій. Іноді підставою для появи стрий на тілі може служити порушення гормональних процесів. Тому можна сказати, що захворювання, що виникають у зв’язку зі збоєм гормонального фону, є факторами, що провокують підшкірні розриви тканин.
  • Швидке збільшення грудей. Через те, що груди починають стрімко зростати, шкіра в цьому місці розтягується і утворюються мікротріщини в тканинах. Такий дефект стає причиною для занепокоєння багатьох дівчат. Але не варто до нього ставитися занадто серйозно — сучасні косметичні засоби дозволяють легко скорегувати цю проблему.

Для того щоб не допустити утворення цього дефекту на тілі дитини, важливо проводити профілактику їх виникнення. Починаючи з 12-річного віку, необхідно систематично перевіряти на стан гормональної системи підлітка, адже її порушення є основною причиною, що викликає розтяжки тіла підлітка.

У період статевого дозрівання гормональний фон вкрай нестійкий. Тому контроль над гормонами підлітка, може запобігти збоям в системі, тим самим стати профілактичним заходом в освіті розтяжок.

Знаючи основні причини виникнення розтяжок у підлітків, батькам слід використовувати всі можливості, щоб не допустити самих причин, що провокують естетичний дефект у вигляді розтяжок. Збалансований раціон, помірні фізичні навантаження і контроль стану здоров’я є основними профілактичними заходами, що запобігають розтяжки на тілі підлітка.

Ссылка на основную публикацию