Розташування чакр на тілі людини і їх значення

Під чакрами розуміють певні енергетичні центри, розташовані на тілі людини і здатні наповнити його певним видом енергії. Всього існує сім основних енергетичних центрів (в деяких джерелах — дев’ять і більше). У цьому матеріалі ми розглянемо розташування чакр і їх основні властивості.

За що відповідають чакри

Пропонуємо вашій увазі назву чакр з докладним описом кожного енергетичного центру та його основних властивостей.

Перша чакра (Муладхара). Забезпечує зв’язок з усім земним, в ній ховаються основні страхи з побоюваннями і тривогою.

Її розкриття відбувається, коли ви вчитеся відсторонено сприймати будь-які хвилювання з занепокоєнням. Саме енергія страху закриває муладхарі, перекриває основний інстинкт — самозбереження.

Коли перший енергоцентр працює недостатньо добре, починають виникати різні патології надниркових залоз, а також низу спини і нирок, людина відчуває себе млявим, пригніченим, порушується стан кісток, скелета і зубів. Погіршується обмін речовин, людина страждає від сильної худорлявості.

емоційно погана роботи чакри проявляється станом паніки, стресу, невпевненості в своїх силах і наявністю постійного відчуття, що вам щось загрожує.

Друга чакра (Свадхістана). Вона забезпечує нам радість життя, отримання насолоди від сексу і комунікації з оточуючими, нові знайомства, позитивні емоції.

Щоб розкрити другу чакру, необхідно достатньо уваги приділяти своїй улюбленій справі.

Коли даний енергоцентр блокується або працює слабо — людини долає внутрішній гнів і незадоволеність життям, з цієї причини порушується репродуктивна функція і з’являються больові відчуття в нижній частині живота. Також характерно розвиток алергічних реакцій, м’язових спазмів, відсутність сексуального бажання, пригнічений емоційний стан.

Третя чакра (Манипура). Ця чакра є з’єднанням інших енергоцентрів, а також джерело усвідомлення своєї особистої сили, віри в свої можливості і здібності, свої переконання.

Коли Манипура працює погано, людина проявляє або сильну агресію, або, навпаки, втрачає будь-яку віру в себе. Стає замкнутим, страждає від розумового або нервового виснаження, йому складно підтримувати відносини з іншими людьми. На погану роботу Маніпури вказують захворювання органів живота, гастрити і надлишкова маса тіла.

Тоді потрібно терміново займатися підвищенням своєї самоцінності для чого сьогодні існує безліч різних практик.

Четверта чакра (Анахата). Головна мета четвертого енергоцентру полягає в об’єднанні людського Ега і душі, щоб особистість відчула свою цілісність з навколишньою дійсністю. Завдяки Анахате ми позитивно ставимося до себе і оточуючих, а також співчувати іншим людям.

У разі поганої роботи Анахати людина стає занадто сентиментальним, плаксивим, відчуває залежність від любові когось. На рівні тіла з’являються проблеми в імунній системі, легенях, серці і системі кровообігу.

Для поліпшення роботи Анахати слід піклуватися про інших людей, а також якомога більше хвалити себе навіть за незначні дрібниці, підвищувати свою самооцінку.

П’ята чакра (Вішудха). Вона стимулює наше внутрішнє саморозвиток і самореалізацію, усвідомлення своєї унікальності та неповторності, висловлення своєї думки.

При поганій роботі людина стає недієздатним, постійно копіює манеру поведінки оточуючих, не має власної думки і обманює самого себе. Страждає від хвороб горла, головних болів, має занижену самооцінку, відсутні творчі пориви.

Процес розблокування включає в себе, перш за все, озвучування своєї позиції, навіть якщо її ніхто не підтримує, чесність з собою і оточуючими, а також активне самовираження.

Шоста чакра (Аджна). Відповідає за інтуїтивні здібності, забезпечує отримання інформації з Космосу, відчуття натхнення і єдності з навколишнім світом.

Якщо цей енергоцентр працює погано або зовсім не працює — людина легко піддається різним залежностям — алкогольної, наркотичної, проявляє зарозумілість, з ним неприємно спілкуватися. Також людина стикається із захворюваннями очей, вух, дихальної сфери, його можуть долати нічні кошмари.

Сьома чакра (Сахасрара). Є центром, що випромінюють енергію Космосу, вона утворює німб над головою.

Перегляньте дане відео, в якому наводиться багато додаткової корисної інформації про чакри

схема чакр

Тепер, коли ви знаєте, скільки чакр у людини і опис чакр, ознайомимося з їх розташуванням на тілі, а також з їх колірним позначенням.

  1. Муладхара. Її енергія червоного кольору, енергоцентр розмістився в районі промежини (в самому підставі хребта).
  2. Свадхістана. Володіє енергією яскраво-оранжевого кольору і розташовується приблизно на два-три сантиметри нижче, ніж пупок, але не доходить до кістки лобка.
  3. Манипура. Даному енергоцентр відповідає енергія яскраво-жовтого кольору, чакра розташувалася в області сонячного сплетіння.
  4. Анахата. За зовнішнім виглядом вона виглядає як сфера з приємним зеленуватим відтінком. Знаходиться в центральній частині грудей.
  5. вішудха. Енергія даного центру — насичена блакитна, чакра знаходиться в області горла.
  6. аджна (Або знаменитий «третє око»). Даний енергоцентр розташувався в центральній частині чола (в деяких джерелах вказується область між бровами).
  7. сахасрара. Випромінює енергію фіолетового кольору. Енергоцентр знаходиться в області тімені.

Знаючи розташування чакр, а також область їх впливу ви зможете при необхідності покращувати їх роботу і максимально наповнювати себе тієї чи іншої енергією, якої вам бракує.

Ссылка на основную публикацию