Розсада томатів

Розсаду томатів для невеликих присадибних ділянок можна легко виростити на підвіконні. Будь-який бажаючий, знаючи деякі нюанси, здатний забезпечити себе прекрасним посадковим матеріалом.

Вибираємо сорту томатів

Різноманітність вибору на сучасних прилавках магазинів іноді призводить новачків в замішання. Варто насамперед враховувати розміри городніх площ. Якщо земельна ділянка невелика, можна порекомендувати томати кучерявих сортів, висота яких досягає двох метрів. Місце, займане цією культурою, буде компактним, а отриманий урожай дозволить задовольнити всі потреби. Досить встановити шпалери для зручності догляду за рослинами. Однак, ці сорти не можуть порадувати скоростиглістю. Для отримання ранніх томатів бажано використовувати сорти, які мають короткий період дозрівання.

Досить відомі такі ранні томати: «Альфа», «Ранній 83», «Амурський штамб», «Санька». Вони відрізняються невеликою висотою рослин, швидким досягненням технічної стиглості. До середньостиглих відносяться: «Кострома F-1», «Рожевий гігант», «Волове серце» і багато інших. Серед пізніх сортів користуються популярністю: «Чудо ринку», «Де-Барао», «Цукровий бізон». Городникам, визначеним з вибором насіння томатів, необхідно правильно підготувати їх до посадки.

підготовка насіння

Важливе значення має передпосівна обробка насіння. Помістивши їх в посудину з водою, необхідно видалити всі спливли наверх, а опустилися на дно можна використовувати. Для знезараження варто обробити насіння слабким розчином марганцівки, після чого на добу загорнути у вологу тканину. Нескладна процедура значно прискорить проростання насіння.

Добре зарекомендувало себе загартовування, при якому насіння витримуються два дня в холодильнику. Оброблений холодом насіннєвий матеріал бажано відразу висаджувати в підготовлений грунт.

Багато городників воліють попереднє прогрівання, при якому загорнуті в тканину насіння на три дня поміщаються на радіатор опалення. Така процедура особливо актуальна для упаковок, що зберігалися в холодних приміщеннях.

посадка

Для посадки треба підготувати скриньки, заповнені готовим грунтом для томатів, придбаним в спеціалізованих магазинах. Товщина шару повинна бути не менше десяти сантиметрів. Насіння висівають досить густо на глибину не більше одного сантиметра. Полив необхідний регулярний і досить рясний. Через кілька днів з’являться перші сходи.

Краще вирощувати розсаду на підвіконнях, розташованих на південній або східній стороні приміщення з достатнім сонячним освітленням. Якщо вікна звернені на північ або захід, можна використовувати додатково будь-які світильники. Недолік світла здатний гнітюче діяти на паростки, роблячи їх слабкими і блідими.

Розсада потребує регулярної підгодівлі. Для цих цілей підійдуть будь-які комплексні мінеральні добрива, призначені для томатів. Їх бажано купувати виключно в спеціалізованих торгових точках, де консультанти порекомендують дійсно якісну сировину.

пікіровка

Після появи двох справжніх листочків необхідно провести пікіровку, яка буде сприяти якнайшвидшому зміцненню кореневої системи. Як правильно пікірувати розсаду? За день до виконання роботи рослини поливаються особливо рясно. Пікіровку проводять акуратно, дбайливо звертаючись з ніжними паростками. Для вилучення розсади з грунту зручно використовувати вузьку пластикову або дерев’яну лопатку. Якщо помідори занадто витягнулися, необхідно поглибити їх до самих листочків.

Розсаджувати рослини можна в пластикові скриньки, розміщуючи на відстані не менше трьох сантиметрів, або в маленькі горщики по одному корінця. У продажу є торф’яні горщики різного розміру. Вони дозволяють рослинам легко адаптуватися в умовах відкритого грунту. Розсада, висаджена безпосередньо в торф’яних горщиках, швидко приймається, добре росте і дає прекрасний урожай помідорів.

Ссылка на основную публикацию