Розрахунок відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

Поява дитини — радісна подія для кожної сім’ї — пов’язане з великими матеріальними витратами. І вони полягають не тільки в тому, що належить безліч покупок для новонародженого, супутніх витрат, але і в тому, що жінка на якийсь період «випадає» з когорти тих, хто приносить гроші в будинок, тобто стає на час обмежено працездатної . Щоб компенсувати матеріальні втрати жінкам в період вагітності, пологів та догляду за малолітньою дитиною, а також підтримати молоді сім’ї, існує ряд державних і регіональних програм.

«Дитячі» допомоги — особливості 2016-2017 років

Виділяють чотири основних видів допомог:

 • при постановці на облік на ранніх термінах вагітності;
 • при народженні дитини (одноразова);
 • по вагітності та пологах;
 • по догляду за дитиною.

Всі ці виплати мають різний характер, по-різному нараховуються, розраховуються і видаються на руки. Крім того, існує ряд спеціальних видів допомог. Наприклад, для вагітних дружин військовослужбовців, що проходять службу за призовом, одноразова виплата при передачі дитини на виховання в сім’ю і деякі інші.

Щоб зрозуміти, які з них покладені конкретну жінку, яким є їхній розмір у 2017, до кого звертатися, варто розібрати основні види допомог докладніше.

Допомога по вагітності та пологах

Цей посібник вважається одним з основних і виплачується за рахунок коштів ФСС РФ. На нього можуть претендувати (на відміну від виплат по догляду за дитиною) тільки жінки. У допомоги по Бір є особливість — воно належить наступними категоріями:

 • працюючим і підлягають обов’язковому соціальному страхуванню;
 • учням на очній формі;
 • ІП, які беруть участь в ДСС (добровільному соцстрахування);
 • адвокатам, військовослужбовцям, співробітникам МВС, пожежних підрозділів;
 • непрацюючим в разі, якщо вони перебувають на обліку як безробітні протягом 1 року (причина — ліквідація підприємства).

«Декретні» в переважній більшості випадків виплачуються за місцем роботи, навчання або служби.

Порада: в певних ситуаціях жінка може самостійно вибирати, у якого з роботодавців вона буде отримувати допомогу. Наприклад, якщо в декрет вона йде з одного місця роботи, а до цього протягом двох років вона була працевлаштована в іншому місці (або інших). Також жінка має право отримувати допомогу в кількох організаціях, якщо вона працювала в них за сумісництвом протягом 2-х попередніх років перед настанням страхового випадку.

Є кілька головних правил того, як розраховуються декретні виплати:

 • За основу береться середня заробітна плата за два останні роки, стипендія, забезпечення (для службовців у збройних силах, МВС і т.п.).
 • Слід пам’ятати, що середній заробіток обчислюється з вирахуванням тих днів, коли жінка була на лікарняному або ж звільнена від роботи зі збереженням з / п, але без нарахування страхових внесків.
 • Ще одним нюансом є те, що середня зарплата, яка береться в якості основи розрахунку, обмежена законодавчо, вона не може перевищувати базу для нарахування страхових внесків. Ліміти становлять 624,0 руб. за 2014 р 670,0 руб. за 2015 р 718,0 руб. за 2016 р Гранична база на 2017 рік буде встановлена ??Урядом в грудні 2016- го.
 • ІП та непрацюючі (див. Останню категорію) зможуть отримати виплати, де базою є денний заробіток згідно МРОТ, який в 2016 році склав 246,58 руб. У 2017 році він може бути змінений.
 • Крім того, в розрахунку бере участь тривалість відпустки по Бір. Стандартний його період обмежується 140-ка днями, але в деяких випадках він може бути збільшений. Додається 16 днів при ускладненнях і важких пологах, 54 дня при народженні двійні, трійні і т.п.
 • Жінка повинна враховувати, що в зв’язку з останніми змінами законодавства її бажання працювати в період уже настав декретної відпустки може позначитися на розмірі матеріальних виплат на її адресу. Тобто вона може отримати або допомогу по Бір, або зарплату, але ніяк не те й інше одночасно. Тут також можна застосувати правило виплати одного посібника в разі, якщо у жінки є право на нього в форматі по Бір і по догляду за дитиною в тому ж періоді. Тут потрібно вибирати щось одне, на обидва види виплат претендувати неможливо.

Порада: багато людей відкладають важливі дії на останній момент, а потім у них виникають складнощі з оформленням, отриманням, підтвердженням … Тобто ми катастрофічно не встигаємо звернутися в інстанції, подати документи, і, відповідно, втрачаємо свої шанси на компенсації, допомоги, пільги . Тому, перш ніж почати обмірковувати, чим зайнятися, щоб заробити в декреті, слід підготувати грунт для отримання допомоги в цьому питанні від держави «по максимуму». Тут потрібно знати, що термін обігу на отримання допомоги по Бір закінчується після закінчення 6-ти міс. після закінчення декретної відпустки. Найчастіше багато хто з нас в силу різних за важливістю причин це правило порушують. Однак кожна з жінок має можливість звернутися і після зазначеного терміну в територіальний орган ФСС, щоб скористатися своїм правом на виплати. Крім того, можна відстояти свої інтереси в суді, надавши вагомі докази з приводу того, що вона пропустила строк подачі заяви на допомогу з Бір.

Також потрібно враховувати, що, якщо в регіоні діють коефіцієнти до заробітної плати, вони застосовуються і в розрахунку виплат по Бір.

Як отримати допомогу по вагітності та пологах?

Існують жорсткі загальноприйняті правила того, як і хто виплачує допомогу. До таких же суворим, встановленим законодавчо параметрам, відносять і те, коли жінці повинні зробити видачу матеріальної допомоги, як, втім, і інші компенсації, в тому числі чітко прописані терміни виплати відпускних по трудовому кодексу, багато іншого.

Алгоритм дій для отримання допомоги по Бір такий:

 • слід звернутися в той медичний установі, де жінка перебуває на обліку з приводу вагітності (або ж стати на облік);
 • на 30-му тижні (або ж на 28-й в разі очікування двійні, трійні, кількох малюків) майбутній мамі повинні видати лікарняний лист про тимчасову непрацездатність;
 • документ потрібно надати в бухгалтерію роботодавця;
 • виплата допомоги по Бір повинна бути здійснена протягом 10-ти робочих днів з моменту подачі жінкою документів.

Порада: якщо ви були працевлаштовані в кількох організаціях / підприємствах в той період, за який нараховується допомога, а зараз працюєте вже на наступному місці, де і плануєте отримувати виплати, то у вас можуть зажадати в бухгалтерії довідки від попередніх роботодавців про те, що ви не подавали їм документи для отримання допомоги по Бір. Ця дія легітимно, тому бажано потурбуватися про цю проблему заздалегідь, зв’язатися з минулими роботодавцями, уточнити їх адреси та графік роботи, попередньо домовитися про відвідування, щоб згодом не шукати їх і не витрачати час на очікування. Крім того, якщо ви плануєте отримувати виплати в кількох організаціях (в разі роботи за сумісництвом), вам потрібно взяти в медустанові стільки екземплярів лікарняного листа (завірених копій, дублікатів), скільки є роботодавців у вашому переліку.

Постановка на облік на ранніх термінах

Є додатковим до допомоги по вагітності та пологах. Обов’язкова умова його отримання — звернення до медичного закладу для того, щоб стати на облік на ранніх термінах, до 12 тижнів. На виплати цього характеру можуть претендувати ті жінки, яким належить допомога по Бір. Всі групи, без градації, прийнятої в попередньому посібнику, отримують одну і ту ж суму, встановлену законодавчо. На 2016 рік і, найімовірніше, на 2017 вона складе 581 рубль 73 копійки. Можливо, Уряд зробить якісь кроки в плані збільшення розміру цієї компенсації, адже вона призначена для того, щоб зберегти здоров’я мами і малюка, зменшити кількість ускладнень і подібного. Тобто тут немає необхідності застосовувати індивідуальний підхід для того, щоб дізнатися суму до виплати, як, наприклад, в разі підрахунку компенсації при звільненні за невикористану відпустку.

Отримати допомогу за постановку на облік на ранніх термінах можна точно так само, як і «декретні». Вони виплачуються роботодавцем одночасно з посібником по Бір, в ті ж терміни. Заява на їх отримання оформляється за стандартною формою, а підставою є довідка з жіночої консультації або іншого профільного медустанови.

Порада: якщо ви не підпадаєте під ті категорії, які вказані в ФК № 81-ФЗ, де міститься перелік одержувачів допомоги по Бір і, відповідно, по постановці на облік на ранніх термінах, не поспішайте опускати руки і більше не розраховувати на виплати в ваш адреса такого характеру від держави. Слід пам’ятати, що в різних муніципальних утвореннях існує ряд програм, спрямованих на підтримку молодих мам. Наприклад, в Москві передбачені виплати тим жінкам, які стають на облік в період до 20-ти тижнів (при наявності місцевої прописки).

Крім того, є ще одна перевага — не можна звільнити співробітника з ініціативи роботодавця, якщо це вагітна жінка.

Збережіть статтю в 2 кліка:

У майбутньої мами багато турбот — вона повинна харчуватися здоровою їжею, намагатися зберегти здоров’я своє і свого малюка, багато гуляти і т.д. і т.п. Всі ці поради відомі і розтиражовані. Однак матеріальну сторону ніхто не відміняв, і жінці в обов’язковому порядку потрібно подбати про кошти. Тим більше що держава пропонує їх нам «на тарілочці». Не будемо обговорювати величину або те, що їх не зовсім достатньо у багатьох випадках. Якщо компенсація покладена, то нехтувати її отриманням просто не можна. Досить прикласти невеликі зусилля, і певна сума грошей обов’язково буде «в кишені» у майбутньої мами, а вона точно зайвою не стане.

Ссылка на основную публикацию