Розрахунковий рахунок — як відкрити для ІП або ТОВ в Ощадбанку?

Розрахунковий рахунок — невід’ємний фінансовий інструмент в життя практично кожної людини. Його відкривають не тільки ті, хто планує стати ІП або створити ТОВ, а й фізичні особи. Для проведення цієї процедури не обов’язково звертатися до відділення банку. Багато фінансові організації, в тому числі Сбербанк, пропонують оформити заявку на його створення в онлайн-режимі.

Алгоритм створення рахунку онлайн

Розрахунковий рахунок — це обліковий запис, який створюється фінансовою організацією для ведення грошових операцій клієнтом, їх обліку. Як правило, їх обслуговування платне. Цей тип рахунку використовується для швидкого і ефективного доступу до засобів різними способами (звернення до відділення банку, мобільний банкінг). Сума на ньому, як правило, ідентична сумі грошей, що належать клієнту. При бажанні він може відкрити кілька розрахункових рахунків з різним цільовим призначенням і валютою (це може зробити і юридична особа).

Вважається, що фізичні особи мають право оформити для розрахунків тільки поточний рахунок, але строго термінологію не дотримуються і часто під цим терміном мають на увазі рахунки фізичних осіб, IP, ТОВ. Важливо пам’ятати, що подача такого документа, як декларація до податкової, повинна здійснюватися в чітко визначені терміни (в залежності від групи підприємців — раз на рік або квартал) в електронному вигляді або на паперовому носії.

Щоб отримати номер розрахункового рахунку і відкрити його для отримання платежів буквально за 5 хвилин, потрібно зайти з головної сторінки сайту фінансової організації на вкладки: Малий бізнес — Банківське обслуговування — Розрахунково-касове обслуговування юридичних осіб та ВП або Послуги — Дистанційне відкриття банківського рахунку. Процедура відкриття рахунку в Ощадбанку для ІП і ТОВ складається з декількох етапів:

 1. Отримання номера розрахункового рахунку. Для цього необхідно замовити його, натиснувши посилання Зарезервувати. Потім вибираємо Отримати номер розрахункового рахунку — Зарезервувати. Послуга онлайн-резервування доступна тільки юридичним особам (але не кредитним організаціям), IP. Клієнт вже на цьому етапі отримує можливість зарезервувати рублевий банківський рахунок без відвідування фінансової організації; відкрити його для зарахування грошей в день резервування номера (за винятком деяких випадків); отримувати інформаційні повідомлення про стан рахунку, грошових операціях.

Порада: є альтернативний спосіб резервування номера розрахункового рахунку в Ощадбанку — дзвінок до Контактного центру банку (8-800-555-5-777) або звернення до відділення. Середній час, необхідне для заповнення анкети ІП або юридичної особи, формування номера розрахункового рахунку, процедур ідентифікації, складає в середньому 5 хвилин. Відкрити рахунок для проведення всього обсягу фінансових операцій можна буде тільки після надання документів та підписання договору. Номер розрахункового рахунку дійсний з моменту підтвердження зазначених при резервуванні даних.

 1. Надання комплекту документів. На реалізацію цього етапу виділено 5 робочих днів, починаючи з дня резервування. Якщо ІП або засновник ТОВ не подасть папери вчасно, рахунок анулюється, а отримані платежі будуть переведені відправникам.
 2. Перевірка документів. Платежі для ТОВ, ІП будуть проводитися кожен день з 6 ранку до 11 години вечора. Для того, щоб відкрити розрахунковий рахунок, потрібно заплатити 2400 руб. Але для клієнтів сегменту «Малий бізнес», за умови, що річна виручка не перевищує 1,8 млн. Руб. і підприємцем буде оформлений кредит в Ощадбанку, тариф менше — 700 руб. Розмір річної виручки визначається критеріями і процедурами сегментації клієнтів, затвердженими в банку.

Порада: відкрити рахунок дистанційно вийде тільки у тих ІП або юридичних осіб, які мають хоча б один діючий рахунок в Ощадбанку.

Як ІП відкрити розрахунковий рахунок в Ощадбанку?

Процедура відкриття розрахункового рахунку для ІП не дуже складна. Головне — правильно і вчасно зібрати список документів і подати їх в банк. Обслуговування рахунку безкоштовно тільки для некомерційних організацій. Зарезервувати номер рахунку або безкоштовно отримати роз’яснення можна, звернувшись у відділення Ощадбанку, скориставшись онлайн-сервісом або зателефонувавши за телефоном безкоштовної гарячої лінії. Потім протягом 5 днів потрібно подати всі необхідні документи, після чого рахунок зможе функціонувати повноцінно.

При відкритті розрахункового рахунку індивідуальний підприємець може скористатися спеціальними пакетами послуг. Це комплексний продукт, який включає в себе набір банківських послуг для успішного ведення бізнесу ВП. Важливо пам’ятати, що звітність ІП на ЕНВД повинна здаватися кожен квартал не пізніше 25 числа місяця, наступного після податкового періоду (ст. 346.32 НК РФ).

Відкриваємо розрахунковий рахунок в Ощадбанку для ТОВ

Відкрити розрахунковий рахунок для ТОВ можна, звернувшись в будь-яке відділення банку і уточнивши пакет документів. Вони повинні бути надані і затверджені протягом 5 днів. Але є початковим етапом цієї процедури (резервування номера розрахункового рахунку), можна реалізувати онлайн. Для цього з головної сторінки сайту переходимо на вкладку Корпоративним клієнтам — Банківське обслуговування — натискаємо Дізнатися більше біля посилання Розрахунково-касове обслуговування — Відкриття та ведення рахунків.

Для юридичних осіб розроблені кілька ефективних пакетів послуг для більш комфортного і вигідного ведення платіжних операцій. Договір про відкриття рахунку для ТОВ буде підписаний тільки після проведення ідентифікації клієнта. Тим, хто хоче оформити свою діяльність перед оформленням заяви про реєстрацію, важливо детально розібратися, що таке ОКПО (Класифікація підприємств та організацій). Адже якщо неправильно вказати код, присвоєний певного сегменту торгівлі, послуг або сільського господарства, процедуру доведеться починати заново. Код видається в залежності від виду діяльності, а не форми її організації, тому, наприклад, відкрити аптеку може як ІП, так і засновники ТОВ. Спрощена система оподаткування — кращий варіант при виборі податкового режиму, це дозволить знизити навантаження на ведення бізнесу і полегшити податковий облік. Також важливо пам’ятати, що податок на майно на ССО сплачується виходячи з кадастрової вартості, а для ІП його повідомляють в повідомленні з податкової інспекції.

Які документи потрібні для відкриття рахунку для ІП в Ощадбанку?

Для того, щоб ІП зміг відкрити свій рахунок в найкоротші терміни, важливо заздалегідь підготувати пакет документів:

 1. Посвідчення особи (оригінал або копії, засвідчені банком).
 2. Свідоцтво про реєстрацію фізичної особи як ІП (в залежності від дати реєстрації використовують різні форми, при порушенні цього правила відкрити рахунок не вийде): якщо підприємство відкрито після 3 липня 2013 — Р61003, а для селянського, фермерського господарства — Р61004 + Лист записи по формі Р60009; з 1 січня 2004 по 3 липня 2013 — Р61001; до 1 січня 2004 — Р67001 або Свідоцтво про внесення до Єдиного державного реєстру індивідуальних підприємців (потрібен оригінал).
 3. Свідоцтво про постановку на облік в податковій (оригінал).
 4. Картка із зразками підписів і відбитка печатки (у деяких випадках може не надаватися), а також папери, які підтвердять повноваження осіб, зазначених у ній, щодо розпорядження грошових коштів.
 5. Інформаційні відомості клієнта, оформлення по формі банку (тільки оригінал).
 6. Ліцензії або патенти на право діяльності, які видані ІП (копії повинні бути завірені нотаріально або банком).

Які документи потрібні для відкриття рахунку в Ощадбанку для ТОВ?

 1. Установчі документи (Статут, Установчий договір) ТОВ в певній формі — оригінали або нотаріально завірені банком або органом, який здійснив реєстрацію копії.
 2. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи або свідоцтво про внесення запису до Єдиного реєстру юридичних осіб (підійде тільки оригінал). Що стосується першого документа — для тих, хто зареєстрований після 3 липня 2013 року, потрібно використовувати форму Р51003 та доданий до неї ЛИСТ ЗАПИСИ за формою Р50007, а для тих, хто пройшов цю процедуру з 1 липня 2002 по 3 липня 2013 року, потрібно вибрати форму Р51001. Якщо реєстрація юридичної особи сталася до 1 липня 2002 року, то оформляємо по №Р57001.
 3. Свідоцтво про постановку на облік в податковій (надаємо оригінал).
 4. Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб (оригінал або завірена копія).
 5. Картка із зразками підписів і відбитка печатки ТОВ (вона повинна бути завірена нотаріально або банком тільки в присутності уповноважених осіб). У деяких випадках цей папір не потрібна, а саме коли розпорядження грошима буде здійснюватися тільки з використанням аналога власноручного підпису клієнта, а операції, пов’язані з рахунком, реалізуються тільки на підставі його розпорядження.
 6. Документи, які підтверджують призначення на посаду або обрання, повноваження щодо розпорядження рахунком осіб, зазначених у Картці (оригінали, завірені копії або виписки).
 7. Інформаційний дані про клієнта по формі банку в оригіналі (бланк можна знайти на сайті Ощадбанку).
 8. Папери, що підтверджують повноваження одноосібного виконавчого органу юридичної особи (оригінал або завірені копії, виписки).
 9. Посвідчення особи посадових осіб, які мають повноваження розпоряджатися рахунком (оригінал).
 10. Ліцензія на право здійснення діяльності ТОВ (якщо її дані мають пряме відношення до правоздатності клієнта відкривати рахунок).

У деяких випадках відкрити розрахунковий рахунок не вийде без надання додаткових документів:

 • Свідоцтво про державну реєстрацію змін до установчих паперах або Лист записи за формою Р50007 і тексти змін;
 • Довіреність для підтвердження повноважень довіреної особи і посвідчення особи представника юридичної особи (у разі відкриття рахунку представником юрособи);
 • Папір, що підтверджує право іноземного громадянина перебувати на території РФ.

Порада: якщо перераховані папери вже були пред’явлені в банк раніше, повторно цього робити не потрібно (крім свідоцтва про реєстрацію та постановку на облік в податковому органі), рахунок можна буде відкрити на підставі вже наданих даних.

Виписку про поточні операції на рахунку і роздруківку картотеки за рахунком клієнта видають безкоштовно. Але за дублікат, копію документів за запитом клієнта потрібно буде заплатити. Якщо мова йде про операції, вироблених протягом останніх 3 місяців, то ціна становить 150 руб. за 1 папір, якщо потрібні більш пізні дані — 300 руб. Довідки про операції по рахунку теж платні, вартість детально розписана в Переліку тарифів і послуг Ощадбанку. Закриття рахунку за заявою клієнта проводиться безкоштовно (а ось щоб відкрити його, потрібно заплатити за тарифом банку).

Скільки коштує обслуговування розрахункового рахунку в Ощадбанку для ІП?

Згідно тарифу ведення розрахункового рахунку коштує 2000 руб. в місяць. Але є деякі винятки:

 • при обслуговуванні з використанням системи ДБО (мається на увазі система дистанційного банківського обслуговування — АС «Клієнт-Сбербанк», «Сбербанк Бізнес Онлайн», «Сбербанк Бізнес», АС «Сбербанк Корпорейшен @ ція») — 700 руб .;
 • для некомерційних організацій, діяльність яких, згідно зі Статутом, спрямована на підтримку інвалідів, ветеранів ВВВ, обслуговування рахунку безкоштовне.

В яких випадках плата за обслуговування розрахункового рахунку в Ощадбанку не стягується (для деяких категорій клієнтів відкрити його теж можна безкоштовно):

 1. Якщо протягом 6 місяців не було операцій за рахунком (сюди не включають комісії та відсотки, що сплачуються банку, списання грошей, зарахованих помилково, відсотки, перераховані до залишку на рахунку).
 2. У разі, якщо на дату списання комісії є обмеження (їх може встановити тільки уповноважений державний орган) щодо видаткових операцій за рахунком.
 3. За неповний місяць обслуговування.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Ощадбанк надає досить вигідні умови для того, щоб відкрити і вести розрахунковий рахунок як індивідуальним підприємцям, так і ТОВ. Вартість відкриття та ведення рахунку помірна. Після отримання зарезервованого номера рахунку на нього відразу можуть надходити грошові перекази, але повноцінно він буде функціонувати тільки після надання всіх документів і підписання договору.

Ссылка на основную публикацию