Розрахунковий рахунок для ІП і ТОВ — де вигідніше відкрити?

Розрахунковий рахунок — важливий і вигідний фінансовий інструмент для кожного індивідуального підприємця або засновника ТОВ. Він дозволяє не тільки безпечно зберігати кошти, а й упорядкувати, зробити комфортними і швидкими грошові операції підприємства. Відкриття та обслуговування такого рахунку платне, тому, перед тим як вибрати банк, краще провести фінансовий аналіз його додаткових послуг, тарифів, бонусних пропозицій.

Як відкрити розрахунковий рахунок?

Щоб відкрити розрахунковий рахунок, необхідно звернутися у відділення банку, оформити заяву, надати пакет документів, і після підписання договору обліковий запис фінансової установи буде повноцінно функціонувати. Це загальний алгоритм процедури, але в кожному банку він має свої особливості. Наприклад, відкрити розрахунковий рахунок для ВП у Ощадбанку (як і для ТОВ) можна за допомогою онлайн резервування номера облікової записи (він відразу стає доступним для прийому платежів), а протягом 5 днів пред’явити пакет документів і цим забезпечити повноцінне функціонування рахунку. Другий і наступні теж можна відкрити без відвідування банку. ВТБ24 дає можливість створити їх в терміновому порядку протягом 4 годин, маючи стандартний пакет документів (але послуга платна — 2000 руб.). Є можливість відкрити рахунок через інтернет і в Альфа-Банку, але він залишиться неактивним до моменту надання пакета документів (протягом максимум 14 днів). Краще вибрати великий банк з хорошою репутацією. Також слід враховувати, що в державних фінансових установах хоча і високий рівень надійності, але процес оформлення, перевірки документів дуже бюрократизований.

Порада: документи для відкриття розрахункового рахунку повинні бути дійсними і достовірними на дату їх пред’явлення.

Розрахунковий рахунок для IP: де вигідніше відкрити?

Не всім індивідуальним підприємцям потрібно обов’язково відкривати розрахунковий рахунок. Але для коректного ведення бізнесу, зручного проведення фінансових операцій процедура необхідна практично всім ІП, хоча законодавство і не зобов’язує до цього. Також важливо пройти реєстрацію ІП в ФСС як роботодавця. Розрахунковий рахунок дозволяє безпечно зберігати гроші, спростити процес розрахунку із замовниками, постачальниками, в кінці кожного звітного періоду на нього нараховуються відсотки. Якщо знадобиться закрити ІП з боргами в ПФР, потрібно буде розібратися і оплатити їх, адже закриття підприємництва не списує борги перед державою. Також важливо пам’ятати, що податки з зарплати в 2016 році будуть платитися за ставкою 22% в ПФР, 2,9% в ФСС, 5,1% в ФФОМС.

Якщо суми угод між індивідуальним підприємцем і клієнтом будуть більше 100 тис. Руб., То оформити облікові банківські записи просто необхідно. Зробити це можна в будь-якому фінансовій установі, але перш важливо проаналізувати тарифи, близькість відділення до офісу, комісію за зняття готівки та платежі.

На що потрібно звернути увагу при виборі банку для відкриття розрахункового рахунку для ІП:

 1. Вартість відкриття та обслуговування рахунку.
 2. Послуга інтернет-банкінгу, її вартість.
 3. Особливості відкриття рахунків в іноземній валюті.
 4. Комісія за проведення грошових операцій (зняття, переклад, зарахування).
 5. Наявність додаткових послуг.

Порада: податок на майно ІП на ССО в 2016 р буде формуватися виходячи з кадастрової вартості. Його сплачують на підставі повідомлення з податкової інспекції (п. 1 ст. 408 НК РФ).

Оптимальні умови для відкриття і ведення розрахункового рахунку для ІП створені, на нашу думку, в таких банках:

 1. Альфа-Банк (пакет «стартап», при оплаті обслуговування рахунку відразу за 9 місяців надається 3 місяці безкоштовного, перевірка надійності контрагентів до відправки платежу, спеціальні пропозиції для учасників державних закупівель).
 2. ВТБ24 (знижка 50% на додаткові послуги, які не ввійшли до складу пакета в період дії пакета РКО, бонус 2000 руб. На контекстну рекламу в Google AdWords, вигідні пакети послуг для ІП — «Стартовий»).
 3. Россельхозбанк (безкоштовне відкриття рахунку + дистанційне банківське обслуговування, помірний відсоток за видачу готівки).
 4. Авангард (перший рахунок відкривають безкоштовно у відділенні, помірна комісія за ведення рахунку, безкоштовне смс-інформування при виборі пакета «Базовий», відсутність комісії за переказ коштів на рахунок ІП, юридичної особи, до фондів для сплати обов’язкових платежів).
 5. Тінькофф (Пакет «Простий» — безкоштовне відкриття рахунку і двомісячне обслуговування, також при відсутності обороту).

Порада: багатьох початківців ІП турбує питання про те, як здати декларацію в податкову. За єдиним податком їх подають в паперовому або електронному вигляді раз на рік або щокварталу залежно від групи платника. По єдиному соціальному внеску ЄСВ — раз на рік.

В якому банку відкрити розрахунковий рахунок для ТОВ?

При оформленні ТОВ відкриття розрахункового рахунку обов’язково. Щоб вигідно вести свій бізнес, краще не забувати про деякі нюанси, в тому числі про вигідність тарифів банку щодо створення і ведення розрахункового рахунку. Крім цього, важливо враховувати репутацію фінансової установи, віддаленість відділення від офісу, розмір комісій, наявність юридичної підтримки.

Кращі банки для відкриття розрахункового рахунку ТОВ:

 1. ВТБ24 (відкрити рахунок можна у всіх регіонах присутності, звернувшись до відділення 1 раз, пакетна форма розрахунково-касового обслуговування — «ЗЕД», «Бізнес-каса»).
 2. Авангард (безкоштовне відкриття рахунку, помірна комісія за переказ коштів — 30 руб., Безкоштовна видача чекових книжок).
 3. Тінькофф (помірна плата за обслуговування — від 490 руб., Нарахування відсотків на залишок по рахунку, міжбанківські перекази до 21.00, безкоштовні податкові та бюджетні платежі).

Порівняльна таблиця тарифів банків

банк

Вартість відкриття рахунку (в рублях) Вартість ведення рахунку (в рублях) переваги терміни відкриття

Відсоток за переведення в готівку

Сбербанк 2400 (700 руб. Для клієнтів сегменту «Малий бізнес» за деяких умов) 2000 на місяць (для деяких категорій клієнтів 700 руб. Або безкоштовно) Онлайн резервування номера рахунку, після чого він доступний для прийому платежів До 5 днів 0,65% -1,55% від суми в залежності від мети, 1% за переклад на карту

 

ВТБ 24 2500 1100 Відкриття в терміновому порядку (протягом 4 годин), онлайн-заявка на відкриття (доступно не всім категоріям клієнтів) 2-3 дні 0,6% -10% від суми, бюджетні переклади безкоштовні, міжбанківські — 30 руб.
Альфа Банк Безкоштовно — 800 руб. 1090-9900 в залежності від тарифу. Пакет стартапів — при відсутності оборотів, обслуговування безкоштовно + не стягується плата за обслуговування 1 рахунки в іноземній валюті (пакет послуг «Альфа-Бізнес ЗЕД») Онлайн відкриття рахунку, можна замовити безкоштовну зустріч з менеджером в зручному для клієнта місці 1-3 дня Зняття для деяких пакетів — безкоштовно, 0,6% від суми, мінімальна сума зняття — 250 руб.
Авангард Безкоштовно для ІП, для ТОВ з використанням онлайн-заяви для надання документів на відкриття першого рахунку -1000 руб., Термінове відкриття — 3000 руб., На стадії банкрутства — 20000 руб. Безкоштовно — до 900 руб. в залежності від категорії клієнтів Онлайн відкриття рахунку, безкоштовне підключення до інтернет-банкінгу 1-2 дня Переклад безкоштовний, в деяких випадках до 150 р., Зняття — 1,5-10% залежно від мети
Тінькофф безкоштовно Безкоштовно перші 2 місяці і для ІП, зареєстрованих менш ніж півроку тому до дати відкриття першого рахунку, з третього місяця — 490 руб. Безкоштовний інтернет-банкінг, вигідні пакети тарифів для малого бізнесу, IP, додаткові послуги для ІП (довідки для податкової, випуск особистих, зарплатних карт, страхування) 2-3 дні 1,5% (мінімум 99 руб.), Переклад на особисту картку банку до 400 тис. — 0%

Збережіть статтю в 2 кліка:

Перед відкриттям розрахункового рахунку для ІП і ТОВ краще уважно вивчити тарифи та додаткові послуги, комісії банку, проаналізувати відгуки про його роботу, врахувати нюанси ведення роботи. Важливий аспект — вартість відкриття і, головне, ведення рахунку, відсотки за зняття з нього готівки. Вибравши оптимальні тарифи і розташування відділення банку, підключивши інтернет-банкінг, вести фінансові операції стане набагато простіше.

Ссылка на основную публикацию