Розмір фолікули по днях циклу

Як змінюються фолікули по днях циклу? Для організму жінки розвиток фолікула і зростання яйцеклітини, а також її подальша овуляції є одним з основних процесів. Це означає, що репродуктивна система організму сформувалася і готова взяти на себе свої функції по зачаття і виношування малюка. Якщо в цій системі з якоїсь причини відбувається збій, то у жінки з’являється ймовірність виявитися безплідною.

1 Суть питання

І навіть програми ЕКО включають в себе зростання фолікулів, щоб в подальшому можна було створити умови для того, щоб проходила овуляція.

Фолікули — це утворення, що знаходяться в яєчниках і складаються з ооцита першого порядку (це яйцеклітина, яка ще не дозріла) і декількох шарів клітин, які його оточують. Фолікули — це головні освіти статевої системи жінки, які відповідають за виконання ендокринних і репродуктивних змін.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Як правильно розрахувати стать дитини по овуляції
  • Як і для чого складається графік базальної температури?
  • Яка нормальна тривалість овуляції?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

У кожної дівчинки вони вже є, тому що їх закладка відбувається ще внутрішньоутробно. В їх основі будуть спершу оогонии — це зародкові статеві клітини. Вони переміщаються в яєчник приблизно на шостому тижні вагітності. Після цього відбуваються розподіл мейотического порядку і поліфераціі, і тоді розвиваються ооцити першого порядку.

Ці статеві клітини ще не зрілі. Їх покриває кубічний епітелій, і вони утворюють прімордінальние фолікули. Тепер ці клітини будуть знаходитися в організмі дівчинки в сплячому стані до тих пір, поки не почнеться такий процес, як статеве дозрівання.

Наступний етап розвитку — це перетворення прімордіальних фоллікулов.Такой процес називається фолікулогенез.

Якщо цей процес протікає в нормі, то завершується він овуляцією, тобто яйцеклітина, яка дозріла, вийшла з яєчника і підготувалася до запліднення. На тому місці, де до цього знаходився фолікул, розвивається жовте тіло.

Коли процес зачаття відбувається, жовте тіло зберігається, і допомагає йому в цьому дію гормону ХГЧ — хоріонічного гонадотропіну людини. При цьому прогестерон, який виробляється в необхідній кількості, сприяє збереженню вагітності.

Якщо вагітність не відбувається, то перед місячними це жовте тіло редукується, різко починає падати прогестерон, і починається відторгнення верхнього шару ендометрія, тобто з’являється менструація.

Іноді фолікул може не овуліровать, коли дозріває. Однак він збільшується і може утворювати через якийсь час фолікулярну кісту.

Виникнення кіст може бути одиничним, і вони можуть розсмоктуватися самі. Іноді може знадобитися хірургічне втручання. Коли кіста зберігається досить великий проміжок часу, вона може деформувати поверхню органу. У таких випадках може виникнути синдром полікістозних яєчників. Подібний діагноз не є сприятливим в плані майбутнього зачаття, а також може супроводжуватися стійкими гормональними порушеннями і навіть безпліддям.

Щомісяця в організмі жінки відбуваються особливі зміни, пов’язані з місячним циклом. Вони полягають в тому, що:

  • йде процес дозрівання домінантного фолікула;
  • настає овуляція;
  • жіночий організм стає готовим до можливого зачаття і прикріплення заплідненої яйцеклітини до матки.

2 Зміни величини фолікула

Як змінюється розмір фолікула по днях? Для першої фази місячного циклу є характерним його зростання і дозрівання. Скільки ж необхідно часу для того, щоб він збільшився, і які зміни можна помітити з ним в такі дні?

Отже, зміни в яєчниках починаються вже з самого першого дня місячного циклу. Щомісяця відбувається дозрівання декількох утворень.

На п’ятий день вони починають визуализироваться, якщо зробити УЗД. За кількістю антральних фолікулів може спостерігатися від шести до десяти одиниць. У діаметрі вони можуть спостерігатися від 2 до 4 мм. Знаходяться вони по периферії яєчника.

Для сьомого дня розвитку характерно їх збільшення до 6 мм. На УЗД видно, що з’явилася біля основного фолікула мережу капілярів.

На восьмий день фолікули продовжують своє зростання, однак серед них вже можна виділити один домінантний. Його розмір трохи більше, і цим він відрізняється від інших.

На дев’ятий день домінантний фолікул продовжує своє зростання, і він вже стає значно більше інших, вони ж починають сильно відставати в рості.

Якщо зробити УЗД на 10 день циклу, то головний фолікул вже починає чітко виділятися і без праці візуалізується. У діаметрі він може становити до 15 мм. Розмір же інших приблизно в два рази менше. І поступово стають ще менше, тобто відбувається процес їх атрезії.

На одинадцятий день місячного циклу основний фолікул продовжує своє зростання. Для фази середньої проліферації характерним є те, що його діаметр збільшується приблизно на 22 мм за добу.

12 і 13 дні місячного циклу характеризуються тим, що він продовжує зріти і рости. Клітини починають вироблення досить великої кількості естрогену.

На 14 день циклу він вже збільшився до досить великих розмірів. У діаметрі він може бути від 18 до 25 мм. Якщо зробити УЗД, то можна помітити ознаки початку овуляції. Тобто стають помітними його подвоєний контур, фрагментарне збільшення і шорсткості внутрішнього контуру. Виразнішою стає його васкуляризація.

3 Що відбувається після максимального збільшення?

15 день циклу — це овуляція. У цей день вона трапляється у більшості жінок, якщо її гінекологічне здоров’я в нормі. Звичайно, дні овуляції у всіх індивідуальні, і можуть спостерігатися відхилення. Однак якщо в цей період зробити УЗД, то фахівець може помітити, що стався розрив домінантного освіти, або ж його розмір дещо зменшився і він деформувався. У деяких випадках він може зникати зовсім, і в двугласовом просторі відзначається поява рідини.

Далі, на тому місці, де фолікул овуліровать, починає утворюватися жовте тіло. У нього є неправильна форма і краю з нерівностями. Жовте тіло починає збільшуватися приблизно до 24 дня місячного циклу, а потім йде процес його зменшення. Коли починається менструація, то жовте тіло вже не можна бачити на ультразвуку.

Іноді фолікули не починають рости і їх розвиток не відбувається. Це може спостерігатися при деяких патологічних станах — внаслідок порушень гормонального плану і навіть при серйозних інфекційних захворюваннях.

Наслідком цього є порушення менструального циклу жінки, і коли це відбувається, слід обов’язково відвідати гінеколога.

Ссылка на основную публикацию