Рожеві виділення замість місячних: що це таке?

Рожеві виділення замість місячних — ситуація досить поширена, причому для її виникнення існує маса причин. Частина з них — досить серйозні патології, інша — просто невеликий збій в менструальному циклі. У будь-якому випадку, якщо у жінки з’явилися рожеві виділення, необхідно звернутися за консультацією до гінеколога.

1 Менструальний цикл

Менструальний цикл — це регулярне явище, що має свою частоту появ і супроводжується певною кількістю крові. У кожної жінки протягом перших років після статевого дозрівання і появи перших місячних, цей цикл стає регулярним. Повторюється він кожні 21-28 днів. Будь-яке відхилення в цьому порядку означає, що в статевій системі жінки стався збій. Адже регулярність і кількість крові залишаються незмінними, навіть якщо місячні не супроводжуються овуляцією — виходом яйцеклітини.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Питання етіології

Рожеві виділення замість місячних з’являються по ряду причин:

 1. Вагітність. Так як кровотеча і виділення епітеліальних клітин — це знак того що так зване місце для заплідненої клітини виходить, то вагітність передбачає собою просто рожеві виділення. Адже і місце, і запліднена клітина залишилися в матці. Якщо ж після зачаття прозорі або рожеві виділення стають сильнішими, слід негайно звернутися до лікаря, так як це сигнал того, що в процесі виношування дитини розвивається патологія. В ході вагітності через те, що матка забезпечується великою кількістю крові, можливі невеликі кровотечі, які проявляються рожевими виділеннями. Це може бути викликано проникненням в піхву сторонніх предметів: зонда для ультразвукового дослідження матки, гінекологічного дзеркала або іншого інструменту, або навіть статевого члена. Ці предмети порушують структуру слизової оболонки і змушують її кровоточити, звідси і виникають рожеві виділення. Іноді під час перших місяців вагітності у жінки тривають регулярні місячні цикли, але супроводжуються вони мізерними рожевими виділеннями. Це говорить про те, що організм жінки ще не перебудувався повністю на гормональному рівні і діє він за інерцією. Як правило, це проходить через 2-3 місяці після зачаття, однак якщо рожеві місячні тривають довше, слід проконсультуватися у лікаря. Якщо у жінки немає впевненості, що відбулося зачаття, і при цьому мають місце рожеві виділення, можна зробити експрес-тест на вагітність самостійно або для 100% точності діагностики звернутися за аналізом в медичну клініку.
 2. Контрацепція. Не всім жінкам однаково підходить контрацептив. Наприклад, при установці спіралі жіночий організм звикає до нього не менше 3 місяців, і не всі можуть її використовувати без побічних ефектів, до яких відносяться рожеві виділення. Такими ж побічними ефектами володіють і інші засоби — вагінальні кільця, використання презервативів з виступаючими елементами, протизаплідні таблетки. Якщо це сталося, слід звернутися до гінеколога, який зможе підібрати адекватний метод контрацепції в кожному індивідуальному випадку.
 3. Порушення роботи щитовидної залози. При гормональному дисбалансі, яка виникла через порушення роботи щитовидки або наднирників, з’являється ефект рожевих місячних. Іноді рожеві виділення з’являються через 1 або 2 тижні після останнього менструального циклу. Такі збої характерні для жінок середнього віку 45-50 років, або пацієнток, які перенесли операції з видалення яєчників або матки. Для діагностики захворювання необхідно пройти обстеження в ендокринолога. Крім аналізів крові на присутність в організмі необхідних гормонів, проводиться і ультразвукове дослідження щитовидної залози, надниркових залоз і нирок.
 4. Неправильна дієта. Порушення течії менструального циклу і його періодичності може викликати неправильне харчування. Як правило, воно викликано захопленням модними дієтами, які виснажують організм жінки. Харчування має бути збалансованим і регулярним, а голодування або монодієта (харчування тільки 1 продуктом, наприклад, гречкою) може погубити не тільки статеву систему, але в цілому і здоров’я жінки.
 5. Стрес або нервове напруження. Стан нервової системи жінки впливає на регулярність і велика кількість виділень. Якщо протягом місяця жінка зазнала сильний стрес або потрясіння, то воно може закінчитися рожевими виділеннями або іншими проявами збою в менструальному циклі. У такому випадку жінці допоможе психотерапевт або психолог, а також курс лікувальної терапії, покликаний привести в порядок нервову систему.

3 Додаткові фактори

Інші причини, що викликають рожеві виділення:

 1. Інфекційне захворювання. При ураженні інфекцією матки або інших органів в сечостатевій системі жінки можлива поява рожевих виділень замість місячних або збій в менструальному циклі. Якщо причиною стало запалення, то в цьому випадку приєднаються і такі прояви, як печіння при сечовипусканні, біль внизу живота. Запах виділень стає неприємним, у жінки присутні ознаки загальної інтоксикації організму — слабкість, втрата апетиту, підвищена температура тіла, апатія. У цій ситуації необхідно негайно звернутися до лікаря, адже при запальному процесі позитивний прогноз безпосередньо залежить від того, як швидко почалося лікування. Крім того, не слід забувати, що якщо діагностовано захворювання, що передається статевим шляхом, наприклад, герпес, токсоплазмоз, цитомегаловірус, уреаплазмоз, сифіліс, то лікування необхідно проводити разом з статевим партнером.
 2. Грибкове захворювання. Найвідомішим і найпоширенішим грибковим захворюванням, здатним викликати місячні рожевого кольору, є кандидоз. Він проявляється сильним свербінням в піхву, білими сирнистий виділеннями. Заразитися ним можна при статевому контакті, але він може і сам розвинутися на тлі, наприклад, тривалого прийому антибіотиків. Лікується кандидоз протигрибковими препаратами, призначеними лікарем, самолікування в даному випадку неприпустимо і вкрай небезпечно.
 3. Ерозія. Запалення матки, що має хронічний перебіг, часто викликає ерозію. Це захворювання характерне появою на слизовій оболонці шийки матки ранок і дрібних тріщин. Після статевого контакту вони можуть розійтися і почати кровоточити, викликаючи рожеві виділення. Не завжди ерозія супроводжується больовим синдромом, тому діагностувати його може тільки гінеколог при плановому огляді. Якщо залишити ерозію без лікування, то вона може розвинутися в онкологічне захворювання.
 4. Новоутворення. У матковій трубі або на шийці матки можуть з’явитися різні новоутворення. Це може бути кіста, поліп або міома. На появу кожного з новоутворень існує ряд причин, але факт в тому, що всі вони можуть проявити себе рожевими виділеннями замість місячних. Дані новоутворення на початковій стадії розвитку не виявляють себе больовим синдромом або як-небудь ще. Визначити їх присутність може тільки гінеколог під час гінекологічного огляду. Лікувати міому, кісту або поліпи консервативними методами неможливо, зазвичай їх видаляють за допомогою хірургічної операції.
 5. Захворювання, не пов’язані зі статевою системою. При деяких захворюваннях, що розвиваються в органах, що лежать далеко від маткових труб і піхви, проте можлива поява рожевих виділень. До таких захворювань відноситься гепатит, кір, краснуха та ін. В кожному разі при зборі лікарем анамнезу слід розповісти йому про рожевих виділеннях, це зробить лікування ефективнішим і всеосяжним.
 6. Грубий секс. Під час грубого сексу стінки піхви і шийку матки можна легко пошкодити, в результаті чого в них утворюються мікротріщини, що провокують тим самим рожеві виділення. Надалі в ці мікротріщини може потрапити інфекція, і ситуація різко погіршиться. Для того щоб уникнути таких травм, слід користуватися спеціальним мастилом.

4 Профілактичні заходи

Як такої профілактики рожевих виділень немає. Потрібно лише дотримуватися кількох правил обережності, які дозволять не привести до ситуації або захворювання, що виявляється рожевими виділеннями замість місячних.

Не слід займатися сексом з малознайомими людьми, і якщо такий контакт був, необхідно зробити аналізи на наявність венеричного захворювання і, можливо, пройти курс профілактичного лікування. Для того щоб запобігти розвитку новоутворень, потрібно вчасно лікувати всі виявлені захворювання, і регулярно проходити обстеження у гінеколога, як мінімум 2 рази на рік.

Для посилення імунітету слід переглянути свій раціон і включити в нього більше продуктів, що містять вітаміни і клітковину. Виключити варто смажені, гострі і жирні страви. Також необхідно відмовитися від шкідливих звичок — куріння і вживання алкогольних напоїв. Для зміцнення здоров’я та імунітету необхідно займатися спортом або більше гуляти пішки.

Ссылка на основную публикацию