Рясні місячні: причини, що робити якщо сильна менструація?

Рясні місячні — ознака порушення в гінекологічній сфері жінки. Але причин тут може бути безліч, так як у всіх організм індивідуальний. У медицині є певна норма виділень, яку прирівнюють до 150мл. Якщо місячних виходить більше за обсягом, їх вже можна характеризувати як рясні. Дуже важливо вчасно зреагувати на ситуацію і зрозуміти, чому проявляються подібні місячні, причини, адже це може бути симптомом серйозної патології в організмі.

1 Ознаки патології

Дуже рясні місячні в медицині називають менорагією. В цьому випадку у жінки в виділеннях будуть спостерігатися і згустки крові, через що можуть спостерігатися і додаткові симптоми. Додатковими ознаками патології вважаються:

 • якщо в період менструації у жінки виникають ниючі болі, які мають значну інтенсивність;
 • в цей період виникає запаморочення, відчуття слабкості і погіршується самопочуття;
 • в період менструації жінці важко зберігати свою звичну працездатність;
 • рясна менструація змушує жінку постійно контролювати зміну гігієнічних засобів, кожні 1-1,5 години;
 • в нічний час зміна гігієнічних засобів проходить мінімум раз в 2-3 години;
 • всі прокладки і тампони мають максимальний рівень захисту;
 • тривалість менструації може збільшуватися аж до 10-12 днів.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини відсутності менструації
 • Причини діареї при менструації
 • Чи йде менструація при позаматкової вагітності і ознаки патології
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Всі ці ознаки характерні для рясних місячних, а значить, вказують на розвиток патології в організмі жінки. Насправді така ситуація досить небезпечна, тому що значна втрата крові таким чином може спровокувати розвиток анемії, ендометриту і навіть запалення внутрішньої слизової оболонки матки.

Менорагія сигналізує про серйозні проблеми у статевій системі і вимагає якнайшвидшої допомоги.

2 Виникнення меноррагии

Сильні місячні виникають на тлі відхилень у функціях статевої системи. Але таку ситуацію можуть спровокувати дуже багато захворювань. Тому, якщо з’явилися рясні місячні, що робити підкаже гінеколог після ретельного обстеження. Це дозволить встановити справжню причину патології, значить, і призначити правильне лікування.

Рясна менструація може бути спровокована такими факторами:

 1. Дисбаланс в гормональному фоні. Дана причина найчастіше зустрічається у молодих дівчат, у яких тільки починається перебудова гормонального фону. В цей час йде установка менструального циклу. Говорячи про більш старшої вікової категорії, дисбаланс гормонів може виникнути за кілька років перед менопаузою. Також сильні місячні можуть з’явитися на тлі прийому гормональних препаратів, а особливо через неправильно підібраних протизаплідних таблеток.
 2. Поліпи на шийці матки. Такі освіти з’являються на ділянці зовнішнього вічка матки, і спусковим механізмом для них є запалення різного характеру, проблеми в гормональному фоні або травми. Все це провокує не просто рясну менструацію, а навіть кровотечі.
 3. Поліп ендометрія. Дана причина є одиночним або множинні вирости. Саме вони викликають дуже сильні місячні. Така ситуація виникає на тлі хвороб інфекційного характеру, гормональних порушень, але найпоширеніша причина — наслідки аборту.
 4. Міома матки. Дане освіта є доброякісним і зустрічається воно у жінок віком 30-40 років.
 5. Багато хвороб органів малого таза можуть спровокувати рясні менструації. Особливо це стосується інфекцій і запалень органів сечостатевої системи.
 6. Рак шийки матки або ендометрія. В цьому випадку пухлини мають злоякісний характер і несуть певну загрозу життю і здоров’ю хворий. Поява таких пухлин збільшує обсяги місячних.
 7. Внутрішньоматкові протизаплідні засоби. Не всі жінки сприймають використання презервативів. Тому вони використовують різну захист, яка дозволяє убезпечити статевий акт. Якщо жінка помічає, що після того, як у неї встановили внутрішньоматкову спіраль, її менструація змінила обсяги і характер виділень, то необхідно в терміновому порядку від такого засобу позбавлятися. Таким чином організм відторгає чужорідне тіло, тому жінці доведеться шукати альтернативні варіанти вирішення проблем.
 8. Проблеми зі згортанням крові. Якщо у дівчини поставлений діагноз «хвороба Віллебранда», то у неї будуть присутні сильні місячні. Справа в тому, що при порушеннях згортання крові, оболонка матки в період менструації перетворюється у відкриту рану, що кровоточить. І така ситуація може бути досить небезпечною для здоров’я і життя жінки.

3 Етіологія захворювання

Які ще причини?

 1. Емоційний стан. У людському організмі все взаємопов’язано. Якщо спосіб життя жінки такий, що їй постійно доводиться відчувати стреси, хвилювання або інші негативні емоції, то у неї можуть виникнути серйозні проблеми з менструацією. Якщо сильно йдуть місячні, то варто звернути увагу на своє життя і роботу.
 2. Зміни в навколишньому середовищі. Рясна менструація може бути реакцією організму на стрес, але не психологічний, а зовнішній. Зміна пори року чи погоди, переїзд в іншу кліматичну зону — все це може спровокувати зміни в менструальному циклі. Причому тут мається на увазі не тільки обсяг виділень, але і зміни на початку і закінчення циклу.
 3. Генетична схильність. Якщо з самої першої менструації виділень виходить занадто багато, то цілком можливо, що ця проблема передається від матері до дочки. Як такого тут лікування не потрібно.
 4. Навантаження. Якщо спосіб життя пов’язаний з постійними фізичними навантаженнями, або ж незадовго до початку менструації, жінці довелося витримати серйозні навантаження, то це може позначитися на виділеннях.
 5. Пологи. Після того як жінка народить дитину, у неї можуть виникнути рясні місячні. Патологічної ситуація не буде тільки в тому випадку, якщо менструація триває не довше тижня і при цьому виділення не мають яскраво-червоного кольору.

Як зрозуміло з усього вищенаведеного, причини рясних місячних можуть бути абсолютно різними. Одні з них не являють собою ніякої загрози, а іншим необхідно приділити особливу увагу. Але щоб виявити, чому рясні місячні виникли, слід звернутися за допомогою до лікаря. Може вийти так, що на гінекологічному огляді відразу ж буде поставлений діагноз і жінці вистачить пройти курс медикаментозної терапії, щоб вирішити проблему. В інших випадках може знадобитися більш серйозна і кваліфікована допомога. Ефективність лікування завжди залежить від своєчасної реакції хворий на свій стан.

4 Форма патології

Дане захворювання може мати первинну або вторинну форму. У першому випадку хвороба зустрічається у ще зовсім юних дівчат, коли у них з’являються перші місячні і цикл тільки розвивається. Це відбувається від того, що в цьому віці йде перебудова гормонального фону, через що він стає нестабільний.

У другому ж випадку вже страждають дорослі жінки, які мають постійний менструальний цикл. І ось тут ситуація небезпечніше, тому що сильні місячні можуть свідчити про серйозні порушення в організмі.

Незалежно від віку, в якому виникає менорагія, дівчина чи жінка повинна звертатися за допомогою до лікаря. Особливо це необхідно, якщо рясні місячні виникають регулярно. Справа в тому, що гіперменструального синдром провокує брак гемоглобіну в крові, а це вже буде значно погіршувати самопочуття, аж до настання анемії. Тому зі своїм здоров’ям краще не грати, а звертатися за допомогою до фахівця.

5 Діагностика та лікувальні заходи

Щоб встановити причини появи рясних місячних, жінці необхідно звернутися за допомогою до гінеколога. Він проведе огляд внутрішньої частини піхви і зовнішніх статевих органів. Щоб максимально зібрати інформацію, фахівець може призначити проходження наступних обстежень:

 • біопсію;
 • ультразвукове дослідження;
 • гіпероскопію;
 • вишкрібання;
 • здачу аналізів крові і мазків.

Все це дозволить зрозуміти, чому йдуть місячні в такому обсязі і не спровоковано це позаматкової вагітністю або фібромою. Що робити в такій ситуації скаже лікар, так як в залежності від того, що покажуть аналізи, і призначається терапія.

Що стосується лікування менорагії, то тут можуть використовуватися такі методи допомоги:

 1. Якщо проблема криється в гормональному дисбалансі, то жінці належить пройти медикаментозне лікування. Їй належить довгий час приймати оральні гормональні контрацептиви комбінованого характеру. Це дозволить наситити її організм жіночими статевими гормонами, завдяки чому піде зниження вироблення менструальної крові. Це допомагає запобігти ендометріоз. У кожному разі ліки підбираються індивідуально.
 2. Якщо проблема полягає в запаленні, то тут вплив йде за допомогою протизапальних препаратів. Коли місячні йдуть дуже сильно, додатково може призначатися фізіотерапія.
 3. Коли менорагія викликана розростанням тканин ендометрію, то жінці ставлять внутрішньоматкову систему з левоноргестрелу. Це дозволяє зменшити товщину ендометрія, значить, обсяг менструальної крові стане значно менше.

Хірургічні методи використовуються тільки в складних випадках.

До них відносять: травмування статевих органів, фізіологічні патології, виникнення железосодержащей анемії, фіброму. Операція також допомагає і при рецидивах наявних хвороб або ж якщо консервативні методи не дали позитивного результату.

Буває, звичайно, і так, що при обстеженні у жінок не виявляють жодних серйозних порушень. У цьому випадку лікар може порадити скористатися методами народної лікування. З проблемою меноррагии допомагають впоратися відвари і настоянки з таких трав, як кропива, кровохлебка, грицики і деревій. Засіб п’ється 3-4 рази на день, за 30 хвилин до прийому їжі. Їх необхідно приймати під час менструації і після неї таким чином, щоб курс лікування зайняв 2 тижні. Але варто знати, що такі варіанти допомагають тільки в тому випадку, якщо немає серйозного захворювання.

Насправді, якщо під час менструації забезпечити собі щадний режим і максимально включати в свій раціон залізовмісні продукти, то можна уникнути появи меноррагии. Такі заходи допоможуть організму перебувати в тонусі, значить, і місячні пройдуть безболісно. Але якщо починають з’являтися тривожні симптоми і дискомфортні стану, то краще не жартувати зі своїм здоров’ям, а негайно звертатися за кваліфікованою допомогою.

Ссылка на основную публикацию