Рясні місячні після «Дюфастон»: причини

На питання як взаємопов’язані Дюфастон і місячні відповість лікар.
Розмов про Дюфастон багато. Розглянемо, що це за препарат і як він впливає на місячні.

1 Що являє собою препарат?

Чому виникають рясні місячні після Дюфастона? Препарат містить синтетичний гормон гестаген, який замінює прогестерон. Він більш вдосконалений, на відміну від своїх попередників і отриманий з дидрогестерона — синтетичного аналога прогестерону.

Лікарі призначають препарат при:

  • порушеннях менструального циклу;
  • проблеми завагітніти;
  • загрозу переривання вагітності.

2 Показання до застосування

Прочитавши інструкцію, жінки не завжди до ладу можуть розібратися в ній. Постараємося прояснити ситуацію.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Кровоспинні препарати при рясної менструації
  • Список препаратів, що викликають менструацію при затримці
  • Інструкція по застосуванню препарату Ременс в краплях і таблетках
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

При нестачі гормонів в лютеїнової фазі. Це фаза менструального циклу, коли овуляція відбувається і жовте тіло повинно почати вироблення прогестерону. Якщо його рівень низький, призначаються допоміжні препарати з даними гормоном.

При ендометріозі. Збільшення, розростання внутрішнього шару матки, через якого жінка не може завагітніти. При безплідді, якщо воно пов’язане з браком прогестерону.

При загрозі викидня. Все та ж проблема — недостатність прогестерону.
Нерегулярні місячні.
Аменорея — відсутність менструацій щомісяця кілька циклів поспіль.
Дюфастон з успіхом використовується в гінекології.

Але у препарату є небажані ефекти, зазначені в інструкції і абсолютно не лякають жінок. Сонливість, головний біль, маткові кровотечі, які усуваються зниженням дози препарату, а також алергічні реакції у вигляді висипів на шкірі.

3 Рясні місячні після Дюфастона

З приводу гормональної терапії медицина до недавніх пір мала свою позицію. Гормони використовувалися при загрозі життю людини як заместительное лікування після видалення органу, при цукровому діабеті, де гормон життєво необхідний. Здоровій жінці, без порушень циклу, яка була сама в змозі завагітніти, було неприпустимо приймати гормони з метою запобігання, так як порушувалася вся система організму.

Що стосується Дюфастона — не треба забувати, що це сильний гормон, не можна приймати його на всякий випадок або щоб викликати місячні. Легковажно так поводитися зі своїм організмом, так як відбувається вторгнення в репродуктивну і ендокринну систему організму.

Приймати препарат слід під суворим наглядом гінеколога, особливо якщо жінка приймає його під час вагітності, коли формуються внутрішні органи дитини, коли вагітність під сумнівом і є загроза викидня через брак даного гормону. За результатами аналізу на гормони лікар визначить дозу препарату, яка необхідна організму.

Багато країн відмовилися від використання Дюфастона. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) вважає недоведеним вплив замінників даного гормону на розвиток плода.

Тепер поговоримо про місячні. В яєчниках жінки в лютеїнову фазу, тобто після овуляції (перед початком місячних), відбувається вироблення прогестерону і естрогену — гормонів, які призначені для народження дитини. Вони готують ендометрій матки для зачаття. Естрогени розвивають ендометрій, а прогестерон живить його. Якщо вагітність не наступає, то відбувається відторгнення шару матки і починається кровотеча — менструація.

Якщо овуляції не відбувається, то і лютеїнової фазі не бути. А це означає, що у жінки не буде місячних — нічому відторгатися з матки.

Що відбувається в організмі після прийому Дюфастона, залежить від того, в яку фазу менструального циклу жінка стала приймати препарат. Якщо овуляція відбулася і жовте тіло почало виробляти гормони, і в цей момент відбувається прийом Дюфастона, вважаючи, що рівень власного прогестерону низький, тобто гормон ззовні повинен заповнити недолік виробленого організмом прогестерону.

Насправді, коли в організм потрапляє синтетичний гормон, він пригнічує вироблення природного гормону.
Може статися так, що жінка почне приймати препарат не після овуляції, а в день, коли вона повинна початися або до цього. В такому випадку репродуктивна система отримає сигнал про те, що в організмі з’явився прогестерон, а це значить — овуляція відбулася. Поки жінка буде продовжувати приймати Дюфастон, нові фолікули утворитися не зможуть, тобто яєчник не проводитиметься нові яйцеклітини. Власне, не буде відбуватися овуляція.

Тепер що стосується самих месяч. Коли менструальний цикл порушений і місячних немає, призначається Дюфастон і починається кровотеча.

Місячний цикл — це періодичні зміни, які відбуваються в організмі жінки, під впливом природних гормонів, що виробляються її організмом. Етапи циклу:

  • від початку місячних до освіти і дозрівання яйцеклітини;
  • вихід дозрілої яйцеклітини з яєчника — овуляція;
  • послеовуляціонний період, який завершується вагітністю або кровотечею (менструацією).

Для того, щоб почалося менструальна кровотеча, до цього повинна відбутися овуляція. Але про відсутність овуляції жінки не замислюються, а затримки місячних турбують багатьох. Після призначеної лікарем дози Дюфастона починається кровотеча. І, здавалося б, проблема вирішена. Насправді організм сприймає отриманий гормон як вихідний сигнал від жовтого тіла і запускає необхідні процеси, тобто в ендометрії відбуваються зміни, які викликають місячні.

Залишається незрозумілим питання, що ж відбувається в яєчнику? Ось в цьому і вся розгадка. В яєчнику процеси як були заморожені, так і залишаться. Коли після кількох циклів прийому препарат відміняють, можуть відбуватися кровотечі через скасування Дюфастона.

Проблему овуляції Дюфастон не вирішує. Потрібно шукати причини порушення природного менструального циклу, вони можуть бути різними і залежати від індивідуальних особливостей і стилю життя.

Введіть в харчування побільше яскраво забарвлених продуктів (жовтих, червоних), вони допоможуть відновити лютеиновую фазу.
Відпочиньте, позбудьтеся від стресу, витратьте гроші не на ліки, а на оздоровчі процедури — басейн, рефлексотерапію, поїдьте на море або в санаторій.

Знайдіть грамотного лікаря, який допоможе вам вирішити як гінекологічні проблеми, так і психологічні.

Ссылка на основную публикацию