Різниця між дебетової і кредитною карткою

Помилково вважати, що кредитна і дебетова картки являють собою один і той же. На жаль, багато громадян не мають поняття, яка існує різниця між цими досить зручними фінансовими інструментами, які стали невід’ємною частиною життя більшості з нас.

Пластикова карта є банківським продуктом, який дозволяє зберігати і використовувати особисті або позикові кошти на свій розсуд. Наприклад, за допомогою карт можна оплачувати покупки в магазинах і різні послуги, а також здійснювати комунальні платежі. Пластикова карта є своєрідним ключем, що забезпечує безперешкодний доступ до засобів, які ви довірили банку (дебетова карта) або він надав їх у тимчасове користування (кредитні кошти).

Розуміння особливостей роботи дебетових і кредитних карт і знання їх основних відмінностей допоможе простому обивателеві орієнтуватися в можливостях банківських продуктів і грамотно розпоряджатися коштами.

Для чого використовуються дебетові карти?

Такий фінансовий інструмент, як дебетова пластикова карта, призначений для зберігання і використання особистих коштів її власника. Банки можуть перераховувати на них різні соціальні виплати, стипендії, зарплати, аліменти, пенсії та інші види виплат.

За бажанням клієнта банку можна оформити дебетову карту, яка буде використовуватися для зберігання і накопичення грошей. Також їх можна використовувати для поповнення або переказів різних сум іншим особам (наприклад, благодійні перекази, пожертвування, оплата за фріланс, інше). На відміну від кредитної картки, за використання коштів банк не знімає відсотки.

Необхідно знати, що для отримання дебетової картки буде потрібно пред’явити паспорт громадянина РФ в будь-якому відділенні банку, після чого протягом 10-15 хвилин він стане її власником (миттєвої). Якщо буде потрібно іменна карта, то для її виготовлення і отримання може знадобитися до 14 календарних днів.

Зверніть увагу: кожен власник пластикової платіжної картки може отримати кошти готівкою без комісії в банкоматах того банку, де вона була видана, або в банках-партнерах. Їх список і адреси розташування можна отримати у менеджера з обслуговування клієнтів в будь-якому банківському відділенні.

Власники карт можуть користуватися сервісом онлайн-банкінгу (звичайно, якщо така послуга надається фінансовою організацією), що дозволить контролювати поточний стан рахунку і всі витратні операції. До того ж кожна людина може оплачувати різні послуги і здійснювати покупки в інтернеті не виходячи з дому, що, погодьтеся, дуже зручно. Також власники «дебетовок» можуть:

  • оплачувати покупки в будь-яких магазинах з встановленими терміналами;
  • швидко переводити гроші на картки інших користувачів (без відсотків тільки власникам карт того ж банку);
  • використовувати «дебетовку» як інструмент для депозиту;
  • безпечно зберігати кошти протягом усього терміну дії карти.

Використовувати банківські карти зручно, до того ж це відкриває набагато більше можливостей (контроль над грошима, оплата послуг, покупки в інтернеті, інше). Громадяни, які отримують зарплати в вигляді готівки, в будь-який час можуть відрити дебетовий рахунок і замовити дебетову карту в найближчому банківському відділенні.

Що собою являють кредитні карти?

Різниця між кредитної і дебетовою карткою полягає в використанні позикових коштів банку, які знімаються при виведенні їх через касу або банкомат. Відзначимо, що в будь-якому випадку при знятті будь-яких сум банк утримує певну комісію.

Щоб стати власником кредитної картки, громадянину РФ буде потрібно пред’явити банку не тільки документи, що підтверджують його особу, але і надати інформацію про рівень щомісячного доходу. Для цього на роботі необхідно взяти довідку про зарплату за останні півроку.

Власникам кредитних карт слід пам’ятати, що їх слід використовувати для оплати різних послуг і товарів, оскільки в цьому випадку банком комісія не стягується. На відміну від дебетових карт, на кредитки встановлюється пільговий період, протягом якого користувачеві не нараховуються відсотки. Він може становити від одного до декількох місяців, в залежності від умов конкретного продукту. Маючи кредитну карту, держатель зможе:

  • знімати гроші і проводити розрахунок в будь-який час;
  • протягом пільгового періоду закривати заборгованість і використовувати далі позикові кошти без комісії;
  • виплачувати заборгованість рівними частинами;
  • достроково погасити кредит з найменшими втратами;
  • відновити використання кредитної лінії відразу після повного погашення наявного боргу.

На кожній кредитній карті банк встановлює певну величину кредитного ліміту, що виражається максимальною сумою, яку може розпоряджатися власник на свій розсуд. Зверніть увагу, що процентна ставка може в різних банках варіюватися в межах до 30%.

Порада: багато позичальників цікавляться, які кредитні картки найвигідніші і що необхідно знати перед їх оформленням. Перш за все слід звернутися відразу в кілька банків і порівняти пропоновані ними умови кредитування. Вибираючи банківський продукт, потрібно віддати перевагу низькій процентній ставці і великим пільговим періодом (в деяких банках він може становити 100 днів). Перш ніж укласти кредитний договір, уважно вивчіть його умови, особливо ті пункти, в яких говориться про сплату банківських відсотків, комісії за зняття грошових коштів, прострочення платежу і банківської пені, оскільки суми ці можуть бути дуже значними.

Про особливості цих фінансових інструментів

Кредитні та дебетові карти призначені для безготівкової оплати, яка не обкладається комісією, причому якщо у випадку з кредиткою існує обмеження у вигляді пільгового періоду, то на «дебетовку» воно не поширюється. До того ж власники обох карт можуть користуватися грошима на свій розсуд. В обох випадках власники мають право відстежувати рух коштів на рахунках за допомогою особистого онлайн-кабінету, а також здійснювати будь-які банківські операції.

На відміну від кредитки, на дебетову карту (найчастіше зарплатну) за бажанням її власника може бути встановлений овердрафт, що представляє собою фіксовану суму позикових коштів. Його величина розраховується виходячи з розміру заробітної плати.

Власник картки може звернутися в банк з проханням про автоматичне погашення заборгованості за користування позиковими засобами. Їх наявність дозволяє здійснювати будь-які покупки, якщо немає готівки, не брати в борг у знайомих і думати, де знайти гроші за 1 день або тиждень до зарплати.

Також можна придбати банківську подарункову карту, вартість якої може варіюватися від однієї до 15 тис. Рублів. З її допомогою можна проводити будь-які розрахунки, а також здійснювати покупки в інтернеті. Єдиним мінусом цієї карти є неможливість переводити гроші в готівку.

Розглядаючи різницю між дебетовими і кредитними картами, слід згадати про змішаному типі. Це можуть бути «дебетовкі» (наприклад, зарплатні) з кредитним лімітом, а також кредитки, за допомогою яких можна зберігати і користуватися особистими грошима.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Найбільш популярними останнім часом вважаються універсальні карти з встановленим кредитним лімітом, проте ними можна користуватися як дебетовими, що не витрачаючи банківські кошти. У будь-якому випадку, перш ніж витратити позикові гроші, слід знати, що вони є кредитом, який необхідно погашати відповідно до вимог банку і, звичайно ж, віддавати свої «кровні» з урахуванням відсотків.

Ссылка на основную публикацию