Рисова каша користь і шкода

Рисова каша — смачна низькокалорійна їжа, корисна для дорослих і дітей. Ця страва містить безліч корисних речовин, тому її рекомендують для здорового харчування. У даній статті буде розглянуто користь і шкода даної каші.

Уже вісім тисяч років тому рис вирощували в Таїланді і В’єтнамі. Люди виявили, що рис набагато врожайніший пшениці. Звідти рис поширився по всіх країнах Азії і Індії, ставши щоденним основною стравою місцевої кухні. Рис не вибагливий злакова культура, яка росте в різних кліматичних зонах. В Європі рисові поля з’явилися в 13 столітті, швидко ставши улюбленою крупою.

Види рисової крупи

Щоб рисова каша була корисною і смачною, необхідно розбиратися в видах цієї крупи і її властивості. Рис класифікують за кількома видами:

 1. Довгий рис має вузькі витягнуті зерна (до 9 мм), прозорі, бувають коричневого або білого кольору. Так як цей рис трохи випитує води, після приготуванні він не розварюється і не злипається. У цього рису індійське походження. Готують з нього салати, супи, гарніри.
 2. Середній рис має середні по прозорості і розміром зерна (до 7 мм). Під час варіння випитують багато води і після приготуванні трохи можуть злипатися. Він також буває білим або коричневим. Готують з цього рису паельї, каші та супи.
 3. Короткий рис має короткі (до 5 мм), непрозорі, круглі зерна. Через високий вміст крохмалю сильно злипається після приготування. У нього японське походження. З нього готують каші, запіканки, пудинги, пироги.
 4. Шліфований рис — самий популярні вид рису. З обробки цей вид містить мало вітамінів і багато крохмалю. Цей рис можна довго зберігати, на приготування потрібно мало часу. А невелика ціна робить його дуже затребуваним продуктом харчування.
 5. Цільнозерновий (коричневий) рис — це рис, неподвергающійся обробки. У цей виду збережена оболонка висівковий, що робить його дуже корисним продуктам харчування. У ньому міститься багато вітамінів, корисних мінералів. У цього рису маленький термін зберігання і його довго потрібно готувати.
 6. Пропарений рис піддають спеціальній обробці. Спочатку його вимочують, потім пропаривалі, сушать і шліфують. Через це процесу рис втрачає майже всі свої корисні властивості. Готується такий рис 25 хвилин.
 7. Рис різниться за кольором: коричневий, білий, червоний, бежевий, жовтий, чорний, фіолетовий.

Всі ці показники дуже важливі при приготуванні рису, так як один вид рису потрібно промивати в холодній воді, інший — гарячої. Є сорти, які можна смажити або які потрібно відмочувати в рассолах перед приготуванням.

Які сорти рису віддати перевагу

Для приготування рисової каші, користь і шкода якої добре відомі, важливо вибрати правильний сорт з безлічі зараз доступних:

 1. Сорт №Жасмін »- це рис довгозерний білий з хорошим смаком і витонченим ароматом квітки, в честь якого названий цей рис. Цей сорт не розварюється, що не липкий. Готують з цього сорту рису салати, десерти.
 2. Сорт «Дикий рис» — це рис довгозерний коричневого або чорного кольору, який вирощується в районі Великих озер СЩА та Канади, з-за чого коштує дорого. Рис ситний, ароматний, низькокалорійний. Містить безліч цінних поживних речовин. Готують з нього гарніри, солені і солодкі страви.
 3. Сорт «Басматі» — це рис довгозерний прозорий білого або бежевого кольору. Він має приємний ніжний смак горіха і хорошим ароматом. Цей рис невеликий обробці і незначною шліфовці. У цього сорту найдовші зерна. Найбільш якісний і дорогий рис цього сорту виробляють в Індії. Готують з нього м’ясні та рибні страви.
 4. Сорт «Камоліно» — це рис середньозерний круглий. Його вирощують в Єгипті з часів фараонів. У рису незвичайний приємний смак і аромат.
 5. Сорт «Арбор» — це рис середньозерний круглий, родом з Італії. Має він бежевий колір і ніжну текстуру. Готують до напівготовності, щоб не переварити. Друга назва цього сорту «Рис Різотто».
 6. Сорт «Червоний рис» — це довгозерний рис червонуватого або бурого кольору. Він відрізняється стійким горіховим смаком і чудовим ароматом. Вирощують його в основному в південній Франції.
 7. Інші сорти, яких існує величезна кількість.

Рисова каша — користь і шкода

Користь, яку рис приносить організму людини, вже давно вивчена:

 • центральна нервова система людини краще працює завдяки вітаміну В, якого дуже багато в рисі;
 • при хворобах шлунка, особливо гастриті, рис добре допомагає завдяки обволакивающим властивостями;
 • мозкові клітини краще працюють через лицитин;
 • вживання рисової каші не псує кишкову флору завдяки абсорбуючим властивостям рису;
 • прискорюється виведення шкідливих речовин і токсини завдяки рису;
 • серцево-судинній системі допомагає калій;
 • прискорення обміну речовин так само відбувається завдяки білків, що містяться в рисі;
 • профілактиці онкології сприяє вживання коричневого рису;
 • нирки і сечостатева система починають краще працювати.

Разом з користю рисова каша може завдати шкоди, якщо рис оброблявся шкідливими речовинами для підвищення врожайності і піддавався зайвої обробці. Такої якості продукти може викликати такі захворювання як цукровий діабет, каменеутворення в нирках, алергічні реакції, підвищення артеріального тиску, проблеми в серцево-судинній системі, запори і коліти. Найбільшу користь приносить коричневий і дикий рис. Найменшу — білий шліфований рис через велику обробки.
Чи принесе рисова каша користь або шкоду повністю залежить від вибору людини.

Ссылка на основную публикацию