Рибний магазин — франшиза

Риба — незамінний продукт в раціоні більшості росіян. Вона містить фосфор і інші корисні мікроелементи, жири та вітаміни, до того ж велика кількість видів рибних продуктів дає можливість підібрати необхідне всім без винятку. Саме тому відкриття рибного магазину в усі часи вважалося вигідним і рентабельним бізнесом. Головне — вибрати правильне місце і сформувати асортиментний ряд з урахуванням купівельного попиту.

На прибуток впливає вибір постачальника, стратегічне планування, управління запасами, логістика та інше. Багато підприємців стикаються з проблемами при оформленні документів, так як необхідні дозволи СЕС, потрібно знати, як працювати, якщо ІП зареєстрований в одному місті, а діяльність в іншому, і ін. Для цього багато бізнесменів починають співпрацювати по франшизі з іншими відомими мережами, що займаються реалізацією риби. Це дає їм можливість вийти на ринок під відомим брендом, а також отримувати підтримку при відкритті власного магазину.

Огляд популярних франшиз рибного магазину

Франчайзинг в Росії розвивається стрімкими темпами, особливо в сфері рітейлу. Така модель партнерства зручна для підприємців-початківців, які ще не мають досвіду в організації основних бізнес-процесів. Укладають договір франшизи і досвідчені бізнесмени, які не бажають ризикувати при відкритті нової торгової точки і хочуть працювати від імені розрекламованої торгової марки.

Порада: франшиза рибного магазину дає ряд переваг — багато мереж навчають керуючий і торговий персонал, дають контакти надійних постачальників продукції та обладнання. Але головний плюс — надання юридичної та консалтингової допомоги, надання перевіреної технології управління, яка допомагає «вистояти» в жорсткій конкурентній боротьбі і швидко вийти на точку беззбитковості.

Розглянемо провідні торгові мережі рибних магазинів, які пропонують співпрацю на основі франшизи.

«Рибсеть»

«Рибсеть» — це фірмові торговельні точки з унікальним дизайном і свіжими продуктами. Асортимент складається з натуральної вітчизняної рибної продукції, червоною, щучої і чорної ікри. Наданий товар не має шкідливих хімічних добавок і зайвої глазурі для штучного збільшення ваги. Географія виробництва — від Хабаровська до Криму.

Торгова мережа функціонує з 2015 року, за цей час їй вдалося відкрити 15 власних точок і 17 рибних магазинів, що працюють по франшизі. Сьогодні її діяльність спрямована на розширення за рахунок діяльності франчайзингових підприємств.

Фінансові аспекти відкриття фірмового магазину «Рибсеть» по франшизі:

 • період окупності — від 3 місяців;
 • щомісячний оборот — 900 тис. рублів;
 • розмір стартових вкладень — від 600 тис. рублів, з них:
 1. покупка холодильного обладнання — 200 тис. рублів (можна заощадити і придбати б / у за 100 тис. рублів);
 2. закупівля стартовій партії товару — 300 тис. рублів;
 3. оренда торгової площі — від 30 тис. рублів (в залежності від регіону, орендної ставки, вміння вести переговори);
 4. підготовка приміщення, реклама — від 50 тис. рублів (в залежності від типу приміщення).

До потенційного франчайзі особливо суворих вимог не висувається — наявність стартового капіталу, а також бажання працювати і розвиватися разом з мережею.

Організувати бізнес по франшизі «Рибсеть» можна в двох форматах. Дешевший варіант передбачає відкриття відділу в гастрономі, універмазі (формат «магазин в магазині») площею до 15 м ?. Для більш широкого обхвату споживчої аудиторії можна відкрити фірмовий рибний магазин в окремій будівлі площею від 17 м ?. При виборі приміщення не рекомендується вдаватися до наступних варіантів:

 1. цокольні або підвальні поверхи;
 2. установка наметів, розбірних конструкцій;
 3. торгові ряди;
 4. розміщення на ринку в відділах продуктів харчування з низькою ціновою категорією або з уцінкою;
 5. співоренда в одному приміщенні, якщо поруч реалізуються не продукти харчування;
 6. приміщення будь-якого типу, яке не має місця хоча б для однієї фірмової вивіски «Рибсеть»;
 7. оптові бази.

«ДОН МАРЕ»

Сьогодні «ДОН МАРЕ» — це динамічно розвивається, яка складається з 17 рибних маркетів площею від 150 до 400 м? з високими стандартами якості та рівня обслуговування. Яскравий запам’ятовується інтер’єр, навчений торговий персонал, приємна атмосфера, якісна продукція залучають в торгові точки велику кількість відвідувачів і дають можливість в порівняно короткий термін окупити вкладені інвестиції.

Велика перевага рибного магазину «ДОН МАРЕ» — найширший асортимент, який складається з понад 350 товарних позицій. Сюди входить солона риба холодного і гарячого копчення, свіжоморожена продукція, рідкісні морепродукти і делікатеси, різні пресерви. Досягти високої якості і свіжості продукції вдається за рахунок налагодженої системи логістики, доставки за допомогою спеціалізованого транспорту, який підтримує необхідний температурний режим і умови утримання. Засновники мережі точно знають, як залучити покупців до свого магазин.

Умови співпраці з мережею по франшизі рибного магазину «ДОН МАРЕ»:

 1. наявність приміщення (у власності або в довгостроковій оренді) розміром від 200 м? (На торговий зал має бути виділено від 120 м?);
 2. наявність капіталу для відкриття рибного магазину (вступний внесок — 6250 доларів, стартові інвестиції — 130000 доларів);
 3. прийняття загальної концепції мережі і бажання її розвивати, підтримувати бездоганну репутацію.

Рибний магазин може розміщуватися в окремому будинку чи в торговому центрі з відповідністю всім санітарним нормам і можливістю переобладнання, монтажу холодильного обладнання. На вибір місця розташування впливає рух купівельного потоку, транспортна розв’язка, близькість з житловими масивами.

«ДОН МАРЕ» пропонує успішну концепцію розвитку, налагоджену бізнес-модель при відкритті рибного магазину по франшизі, яка заснована на багаторічному досвіді роботи в сфері рітейлу.

При покупці франшизи партнер може розраховувати на:

 • роботу за стандартами мережі;
 • право використовувати бренд «ДОН МАРЕ»;
 • планування торгового залу, зонування, монтаж обладнання;
 • складання докладного бізнес-плану;
 • консалтингову підтримку в момент відкриття і при подальшій роботі;
 • допомога при виборі дизайну;
 • надання списку постачальників;
 • навчання робітничих кадрів;
 • надання макетів рекламної продукції, POS-матеріалів;
 • допомога при формуванні асортиментної політики;
 • поставки продукції щотижня спеціалізованим транспортом.

«Фішер»

ТОВ «Фішер» — великий відомий трейдер в рибному сегменті Росії, який поставляє свіжоморожену рибу та ікру лососевих по всій території країни. Масштаби співпраці мережі різноманітні — компанія охоплює роздрібні, крупно-і дрібнооптові поставки, а також працює в сфері HoReCa (канал збуту рибної продукції з безпосереднім споживанням в місці організації продажів). Компанія «Фішер» створена на основі рибодобувних підприємств Хабаровська, Сахаліну, Камчатки.

«Фішер» пропонує гнучкі умови співпраці, до кожного клієнта підходить індивідуально, тому бажаючим стати партнером і відкрити рибний магазин необхідно вести особистий діалог з представництвом торгової марки.

Для співпраці з компанією необхідно звернутися за телефоном 8 (495) -483-46-40 або написати на електронну пошту sales@rusredfish.ru.

Переваги роботи з ТОВ «Фішер»:

 • поставка продукції Преміум-класу;
 • широкий асортимент;
 • гнучка цінова політика;
 • надання всіх необхідних супровідних документів;
 • можливість бронювання та здійснення замовлення;
 • надання брендованого торгівельного обладнання.

Компанія «Фішер» проводить повну комплектацію рибного магазину або відділу «під ключ». Даний напрямок вимагає набагато менших стартових інвестицій, ніж франшиза «Пятерочка».

можливі ризики

Навіть співпрацюючи за франшизою з відомою торговою мережею, яка показала свою ефективність і прибутковість, годі й вийти на запланований рівень доходу. Сьогодні навіть франчайзингові точки закриваються (хоча їх частка невелика). Справа в тому, що і сам підприємець повинен робити все необхідне для побудови успішного бізнесу.

Порада: відкриваючи рибний магазин по франшизі, ніхто не застрахований на 100% від труднощів, ризиків і натиску конкурентів. Тому франчайзі повинен контролювати всі процеси, переглядати стратегію розвитку, аналізувати споживчий попит і конкуренцію.

Які ризики чекають підприємця при відкритті рибного магазину по франшизі:

 1. продукти харчування, що швидко псуються, навіть заморозка не дає можливості зберігати їх тривалий час;
 2. якщо результати періодичних перевірок франчайзі з боку власника бренду виявляться незадовільними, то франшиза може бути відкликана в односторонньому порядку;
 3. в разі якщо у франчайзі вийде реалізувати продукцію, початковий внесок йому не буде повернуто.

Але відкриваючи рибний магазин самостійно, без співпраці по франшизі, кількість ризиків збільшується в кілька разів. Ініціативність підприємця і співпрацю з надійним брендом дає можливість побудувати рентабельний високоприбутковий проект.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Рибні магазини хоч і поступаються місцем за рівнем доходу м’ясним точкам, але все одно мають успіх на ринку продовольчої продукції. При організації необхідно враховувати ряд нюансів і підводних каменів, впоратися з якими новачкові буває складно. Саме тому фахівці рекомендують купити франшизу відомої мережі рибних магазинів і використовувати вже налагоджені технології ведення бізнесу.

Ссылка на основную публикацию