RF ліфтинг особи: що це таке, види обладнання, проведення, ефективність

Про користь електромагнітних радіочастот відомо вже давно. І косметологи активно використовують свої пізнання в цій галузі, пропонуючи клієнтам омолодження і підтяжку обличчя методом радіочастотного ліфтингу.

Методика заробила собі репутацію безпечного і безболісного способу вирішення проблем шкіри.

Але, що криється за загадковою назвою RF-ліфтинг, і яких результатів чекати від процедури?

Трохи з історії

У медичній галузі метод теплового впливу струмом високої частотності почали практикувати в 1908 р Під час процедури відбувалося інтенсивне прогрівання тканин, так що основними показаннями до її проведення стали захворювання внутрішніх органів і опорно-рухового апарату.

У 1926 р на зміну діатермії прийшло УВЧ. Фізіотерапевтична процедура передбачала використання електричного поля ультрависокої частотності. Але в обох цих випадках підвищення температури в шарах шкіри було обумовлено побічним ефектом від процедури, але ніяк не цілеспрямованим впливом.

Розробка RF-ліфтингу належить американським ученим, які вперше запропонували використання процедури в 2001 р Через тільки рік, термаж схвалили для застосування в сфері безопераційної косметології.

Основною відмінністю RF-ліфтингу від попередників є область впливу електрополя, яка обмежується тільки поверхневими шарами епідермісу і жировою клітковиною.

Відрізняється і інтенсивність нагріву, що дозволяє підвищити температуру в тканинах нема на кілька градусів, а на кілька десятків (до 230).

обладнання, що використовується

Існує кілька варіантів проведення апаратної процедури. Залежно від бажаного ефекту і методу впливу, розрізняють такі види радіочастотного ліфтингу.

Однополярний (монополярний)

Використовується тільки два електроди. Один нерухомо закріплений на певній ділянці тіла, а інший розташовується в проблемній зоні. Для реакції необхідно замкнути ланцюг, після чого імпульс струму пройде від одного електрода до іншого.

Основний парниковий ефект доводиться на активну частину електричного кола, при цьому глибина впливу становить близько 3 см. Теоретично, процес передачі струму від одного електрода до іншого через організм може нашкодити.

Але, на практиці негативних наслідків не було зафіксовано. Очікуваний ефект досягається за одну процедуру. Повторне її проведення не рекомендується.

біполярний

Система має точної такий же принцип дії, але в даному випадку електроди знаходяться в безпосередній близькості один від одного.

Це дає можливість використовувати меншу силу струму для безпечного проведення процедури. Але, в той же час зменшується і глибина проникнення.

Так що для досягнення бажаного ефекту рекомендується проходити курс лікування, що включає кілька процедур.

Многоплярний (тріполярний)

Даний вид процедури має на увазі використання відразу трьох і більше електродів, розташованих на невеликій відстані. При цьому, одночасно можуть працювати два з них, що перемикаються за певною схемою.

Це дозволяє рівномірно розподілити теплову енергію і домогтися її проникнення на глибину в 1,5 см.

У порівнянні з попередніми системами, монополярний ліфтинг вважається найбільш ефективним при максимальній безпеці для організму.

комбіновані системи

Метод має на увазі використання апаратів, обладнаних відразу декількома «інструментами». Найбільш часто можна зустріти:

 • апарати для RF-ліфтингу з вакуумним захопленням для концентрованого напрямки енергії;
 • системи, що працюють як в монополярному, так і багатополярному режимі;
 • апарати з радіочастотним і одночасно інфрачервоним, лазерним випромінюванням;
 • системи, що працюють на різних частотах.

У сучасній косметології переважно використовується обладнання з датчиками контролю температур. А деякі моделі ще і обладнані системою охолодження поверхні.

види апаратів

У косметологічних клініках використовується найрізноманітніше обладнання для вирішення проблем шкіри на обличчі. Кожен вид апарату володіє своїми технічними характеристиками і може мати якісь переваги перед іншими торговими марками.

Розглянемо найбільш популярні моделі:

 1. Thermage. Найбільш популярне пристрій, що володіє великою кількістю позитивних характеристик. Апарат ідеально підходить для використання на ніжній шкірі обличчя, має функцію об’ємного нагріву і показує високий рівень ефективності за одну процедуру.

  Режим застосування — монополярний. Існує кілька поколінь цього обладнання, найбільш ефективна модель, зрозуміло, Thermage-4.

 2. Accent. Застосовується для омолодження шкіри і усунення вікових змін, ефективно розгладжує зморшки і носогубні складки.

  Можливе проведення процедур як курсами, так і одноразово. Має два наконечника — для підтяжки шкіри обличчя (об’ємний нагрів) і для спалювання жирових клітин на інших ділянках тіла.

 3. TriPollar. Ліфтинг-ефект досягається після першої процедури і курс з 3-4 відвідувань проводиться для закріплення результату.

  Підходить для згладжування зморшок і підтяжки шкіри в якості альтернативи пластичної хірургії. Працює в двох режимах. Є спрощена модель для домашнього застосування. Але, за відгуками вона малоефективна.

 4. Syneron. Апарат відноситься до розряду комбінованих систем, і поєднує вплив радіочастотних імпульсів зі світловими імпульсами. Може застосовуватися як омолодження шкіри, так і для епіляції.
 5. Polaris. Також як і попередня модель, є комбінованим апаратом, що поєднує вплив радіочастотної енергії та діодного лазера.
 6. Апарат крім RF-енергії додатково обладнаний вакуумним підсилювачем.

переваги

RF-ліфтинг вважають гідною альтернативою хірургічному втручанню в рішенні вікових проблем шкіри. У чому ж переваги цього методу?

Детальніше:

 • підходить для будь-якого типу шкіри, вікові обмеження 18+;
 • коротка тривалість сеансу (до 30 хвилин);
 • можливість поєднувати з іншими процедурами по догляду за шкірою обличчя;
 • безболісність методу;
 • немає необхідності в підготовці до процедури;
 • відсутність реабілітаційного періоду (на шкірі не залишається синців, швів або набряків).

недоліки

З мінусів застосування даної технології в апаратної косметології можна виділити:

 • недостатню вивченість впливу радіочастотних імпульсів;
 • високу вартість процедур;
 • ризик отримання опіків при використанні монополярного обладнання недосвідченим косметологом.

показання

RF-ліфтинг особи підходить жінкам будь-якого віку. Основні показання до проведення процедури:

 • зморшки в області очей;
 • глибокі мімічні зморшки;
 • в’ялість і обвисання шкіри, зміна контурів особи;
 • видалення мішків під очима без операцій;
 • вікова пігментація шкіри;
 • сліди від акне і прищів.

Окремо варто згадати і про вікові рамках. В цьому плані ліфтинг радіочастотами вважається універсальним. Але, варто пам’ятати, що швидкість досягнення ефекту і його тривалість буде прямо залежати від віку жінки.

При необхідності апаратної корекції на молодий шкірі проблем виникнути не повинно. Добре себе показує процедура і при застосуванні радіочастотних технологій у віці 30-45 років, коли ще триває самостійна вироблення колагену.

А ось після 50 років таких приголомшливих результатів очікувати не варто. Відомий ефект, зрозуміло, буде, але після курсу з декількох процедур. Також, через 3-6 місяців, може знадобитися повторне відвідування косметолога.

Протипоказання

Незважаючи на запевнення багатьох фахівців, процедура RF-ліфтингу має цілий список протипоказань. І перед відвідуванням косметолога вкрай важливо врахувати абсолютно всі пункти, щоб уникнути розвитку ускладнень.

Отже, радіоліфтінг протипоказаний в таких випадках:

 • період вагітності та годування;
 • наявність злоякісних новоутворень незалежно від місця їх локалізації;
 • неврологічні патології з важким перебігом, системні хвороби сполучної тканини, вірусні інфекції та інші захворювання, що супроводжуються підвищенням температури;
 • ендокринні захворювання;
 • гіпертонія та інші хвороби серцево-судинної системи;
 • хвороби крові, погана згортання, схильність до кровотеч, лікування антикоагулянтами;
 • наявність імплантатів (наприклад, серцеві кардіостимулятори, нитки для підтяжки обличчя);
 • наявність шкірних висипань на обличчі, активна фаза акне;
 • купероз;
 • різні порушення цілісності епідермісу і дерми;
 • тромбофлебіт;
 • підвищена чутливість шкіри.

проведення процедури


Перед проведенням радіочастотного ліфтингу необхідно прибрати всі металеві прикраси. Якщо клієнтка носить лінзи, то їх також слід зняти.

Тільки після цього можна приступати до підготовки:

 1. Перший етап — очищення обличчя. З шкіри необхідно видалити макіяж, залишки кремів і інші забруднення. Будь-яке з цих коштів може вплинути на якість і хід процедури. Тому читка повинна бути дуже ретельною, з використанням мильного розчину.
 2. Наступний етап — нанесення розмітки. Це необхідно для обробки кожної ділянки шкіри без повторного впливу.
 3. Останній етап буде залежати від моделі апарата, що використовується для ліфтингу, далі може бути завдано струмопровідний гель.

Наступний етап — безпосередньо процедура. В ході її проведення косметолог водить по обличчю наконечником, прогріваючи кожну ділянку шкіри до певної температури.

І тут найважливіший момент! При нагріванні до температури менше 420 ефективність процедури буде нульовий. Зміни в білових клітинах починають відбуватися при температурі 43-440. Саме цього результату добиваються при RF-ліфтинг.

Нагрівання може бути і вищим, але тоді час впливу таких температур обмежується декількома секундами.

Більш тривалий прогрівання при температурі 45-500 може закінчитися опіками шкіри.

На завершальному етапі особа обробляється спеціальним лосьйоном або гелем, заспокійливим шкіру.

Як підтягнути шкіру обличчя за допомогою RF-ліфтингу, дізнайтеся з відеоматеріалу.

можливі ускладнення

При високій кваліфікації косметолога ризик розвитку будь-яких ускладнень мінімальний. Але, багато чого буде залежати безпосередньо від шкіри пацієнтки.

Так що відразу після апаратного впливу можуть виникнути такі неприємні відчуття, як дискомфорт в області оброблюваних ділянок, невелике почервоніння шкіри і свербіж, відчувається зсередини. Всі ці симптоми проходять самостійно протягом перших кількох днів.

Якщо не були враховані якісь протипоказання або порушена техніка виконання RF-ліфтингу, пацієнтка може зіткнутися з такими ускладненнями:

 • помітний набряк шкір;
 • підшкірні крововиливи;
 • опік;
 • формування внутрішніх рубців;
 • посилена пігментація шкіри;
 • алергічні висипання, як реакція на струмопровідний складу.

реабілітація


Процедура добре переноситься і відновний період після RF-ліфтингу становить всього кілька днів.

Щоб уникнути непередбачених реакцій шкіри, досить дотримуватися простих рекомендацій:

 1. Не плануйте інші косметичні процедури в один день з радіочастотним лифтингом.
 2. Уникайте будь-якого агресивного впливу в обробленій зоні. Не тріть обличчя мочалкою, чи не чешіть і не тріть його.
 3. Протягом декількох днів уникайте фізичних навантажень, відвідування лазень і сауни. Заборонено будь-яке тепловий вплив. Так, і солоний піт буде дратувати чутливі ділянки.
 4. Протягом 3-4 тижнів захищайте шкіру від активного впливу сонячних променів, так як це може привести до її гіперпігментації.

прогноз

Ефект, якого можна досягти після проведення процедури, заснований на запуску природних процесів в шкірі.

Зокрема, її омолодження радіочастотами базується на стимуляції клітин і вироблення колагену. І ось, чого можна очікувати від відвідування косметолога:

 • розгладження зморшок (незалежно від їх глибини);
 • підтяжка контуру обличчя;
 • розгладження поверхні шкіри;
 • зміна її кольору на більш здоровий;
 • підвищення еластичності і пружності шкіри.

Фото пацієнтів до і після

Ціна

Залежно від кваліфікації клініки і використовуваного обладнання, вартість RF-ліфтингу може варіюватися в межах 3-6 тис. Руб.

У деяких закладах зустрічається і ціна порядку 12-20 тис. Руб. Але там «люб’язно» надаються знижки при оплаті відразу повного курсу.

З чим можна поєднувати

Радіочастотний ліфтинг особи може поєднуватися з будь-якими іншими процедурами по догляду за шкірою.

Ви можете доповнювати ефект від нього пілінгу, мезотерапией, фотоомолоджуванням і так далі.

Головне, плануючи наступний візит до косметолога, не забувати про необхідність дбайливого ставлення до шкіри протягом декількох днів після підтяжки.

З відео ви дізнаєтеся, наскільки ефективні радіохвилі.

Відгуки

А вам доводилося експериментувати з RF-лифтингом? Які проблеми планували вирішити? І якого ефекту вдалося досягти? Залишайте в коментарях відгуки про процедуру та отриманому ефекті.

Ссылка на основную публикацию