Ревнощі — це добре чи погано? Поради психолога

«Ревнощі — це погано чи добре?» — питання вельми суперечливий, як і саме поняття цього підступного почуття. У народі побутує думка: «ревнує, значить, любить», з чого випливає, що ревнощі фактично є складовою любові.

Але відомо й інше вислів — «злочин на ґрунті ревнощів», що дозволяє судити про те, що ревнивець здатний на самі необдумані вчинки аби не втратити свого партнера. Але все ж, багато людей сприймають відсутність ревнощів як байдужість.

Що таке ревнощі?

Ревнощі — це відчуття, при якому людина відчуває брак уваги, любові і турботи від партнера, з яким його пов’язує глибока прихильність, а часом і власницькі почуття. Ревнивця терзають нав’язливі ідеї про те, що партнер змінює.

Почуття ревнощів нерозривно пов’язано з сумнівами в любові і вірності другої половинки, часто супроводжуються гнівом, люттю і депресивним станом. Навіть, в тлумачному словнику Даля говориться, що ревнощі робить з людини звіра.

У психології ревнощі класифікується на 2 категорії:

  • Ревнощі тирана (мучителя) — це, перш за все, споживацьке ставлення до партнера. Такий тип притаманний людині-власнику, який навіть не може уявити, що йому «належить жертва», може дістатися ще кому-небудь. Ревнивець підозрює партнера в невірності практично завжди, і в усьому шукає якийсь підступ. Ревнощі настільки наповнює його душу, що він перестає тверезо оцінювати ситуацію. При цьому типі, найчастіше ревнощі може досягти своєї критичної точки. Людина навіть може піти на злочин, аби не втратити свій об’єкт любові.
  • Ревнощі закомплексованого і невпевненого в собі людини. Незважаючи на те, що вона не так явно виражена, як у тирана, але має не меншу, що руйнує стосунки людей силу.

Ревнощі — це погано

На думку фахівців, почуття ревнощів за характером впливу дуже схоже зі страхом. Воно здатне привести до виникнення головного болю, стрибків артеріального тиску і підвищення температури тіла. Ревнивець перебуває під впливом стресу. Ні для кого не секрет, що причиною багатьох хвороб є нерви. На перший погляд, нешкідливі симптоми можуть привести згодом до серйозних проблем зі здоров’ям, до порушень серцево-судинної системи і нервів.

Психологи, нерідко звинувачують не об’єкт ревнощів, а того, хто ревнує. Адже ревнивець, провокуючи сварки і скандали, сам загострює відносини зі своїм партнером. Оскільки, він схильний до патологічного контролю над життям коханої людини, позбавляючи його особистого простору, відносини в парі стають нерівноправними, люди втрачають повагу і довіру один до одного.

Ревнощі — це добре

У той же час, ревнощі має і свої плюси. Більшість психологів дотримуються думки, що завдяки ревнощів, можна розпізнати справжню любов. Вона грає важливу роль, якщо в парі один з партнерів майже не показує своїх почуттів.

До того ж, ревнощі є потужним стимулом до самовдосконалення. Адже, якщо впевнена у собі людина відчуває якусь, можливо вигадану, конкуренцію, вона його мотивує на активний прояв своїх кращих якостей перед другою половинкою.

плюси ревнощів

  • Допомагає розпізнати справжню любов;
  • Дозволяє освіжити почуття і провокує обранця до дій і вчинків;
  • Стимулює більше проявляти уваги і інтересу до другої половини;
  • Виробляє в ревнивця бажання до самовдосконалення.

мінуси ревнощів

  • Провокує часті сварки і скандали;
  • Регулярне занепокоєння і страх втратити свого партнера призводять до проблем зі здоров’ям, до порушень життєво важливих систем організму;
  • Комплекс неповноцінності ревнивця.

Якщо до ревнощів підійти розумно, як до важеля для посилення почуттів і підтримки відносин в тонусі, можна досягти непоганих результатів. Невелика ревнощі підтримує інтерес один до одного і виступає свого роду показником уваги і любові. Але, слід пам’ятати, що у всьому потрібно дотримуватися золотої середини.

Ссылка на основную публикацию