Реструктуризація кредиту в Ощадбанку фізичній особі

Замислюючись над тим, де вигідно взяти кредит на споживчі потреби, багато людей звертаються до Ощадбанку, який викликає у всіх безмежну довіру. У цій фінансовій установі можна оформити різні види позик, за якими встановлюються вигідні для обох сторін умови.

Участь в кредитуванні від Ощадбанку передбачає виконання клієнтами взятих на себе зобов’язань — регулярне внесення щомісячних платежів. Якщо позичальники будуть порушувати платіжний режим, то фінустанова застосує до них штрафні санкції та інші методи впливу. У деяких випадках керівництво банку йде назустріч своїм клієнтам, які тимчасово зіткнулися з проблемами фінансового плану. Їм пропонується взяти участь в реструктуризації, що дозволяє істотно пом’якшити умови кредитування.

Що собою являє програма реструктуризації боргу?

Далеко не кожен позичальник знає, що означає реструктуризація кредиту, тому мало хто бере участь в цій програмі. Цією юридичною процедурою можна дати наступне визначення — зміна умов кредитування за рахунок зменшення щомісячних платежів і збільшення терміну дії договору.

Головним завданням клієнта Ощадбанку, який бажає провести реструктуризацію, є своєчасне звернення до фінансової установи. Йому потрібно завітати до найближчого відділення банку відразу після виникнення матеріальної скрути. При цьому клієнт повинен документально підтвердити факт наявності поважних причин, що не дозволяють йому виконати взяті на себе кредитні зобов’язання.

Реструктуризація кредиту в Ощадбанку

Сьогодні в Ощадбанку фізична особа може оформити кредитну програму, за якою встановлюється як диференційований, так і ануїтетний платіж. Якщо воно звернеться до фінансової установи з проханням знизити кредитне навантаження, банк може запропонувати кілька варіантів вирішення проблеми:

 1. Відстрочка основного боргу. Для іпотечних програм відстрочка може скласти 24 місяці. Учасники споживчого або автомобільного кредитувань можуть відсунути термін погашення основного боргу не більше, ніж на 12 місяців. Цей час дається клієнтам для нормалізації фінансового становища і пошуку грошей для погашення заборгованості, що виникла.
 2. Пролонгація кредитного договору. Завдяки реструктуризації термін дії іпотечної програми можна збільшити на довгий період часу — на 10 років (загальний термін дії програми не може перевищувати 35 років). За споживчими і автомобільним позиками можна продовжити термін кредитування на 3 роки (загальний термін дії договору не повинен перевищувати 7 років). Участь в програмі реструктуризації дозволяє знизити розмір щомісячного платежу.
 3. Складання індивідуальних графіків погашення кредитів. Як правило, такий варіант пропонується Ощадбанком тієї категорії клієнтів, які зайняті на сезонних роботах. Фінансова установа розробляє для них графіки, з огляду на специфіку діяльності. Наприклад, основне фінансове навантаження на позичальника буде припадати на той час року, яке є найбільш прибутковим. У цей період клієнти повинні будуть оплачувати більшу частину заборгованості.

Порада: щоб не виникало прострочень за діючими кредитами, позичальники повинні до настання фінансових проблем звертатися до Ощадбанку. В іншому випадку вони не зможуть взяти участь в програмі реструктуризації.

Крім реструктуризації заборгованості Сбербанк може запропонувати своїм клієнтам ще кілька варіантів вирішення проблеми:

 • надання кредитних канікул, протягом яких фізична особа сплачує банку тільки його процентний дохід (це може бути довгий період часу);
 • перерахунок нарахованих штрафів до розміру звичайних процентних ставок;
 • надання можливості поквартальною оплати відсотків протягом року.

Як реструктуризувати кредит в Ощадбанку?

Щоб реструктуризувати діючий кредит, позичальник повинен особисто звернутися до відділення Ощадбанку, в якому підписував договір. При собі потрібно мати всі документи на позику і платіжні квитанції. Після цього йому необхідно написати заяву на реструктуризацію кредиту, без якого фінансова установа не зможе почати процедуру. Також клієнтові слід дізнатися залишок по кредиту в Ощадбанку через інтернет, на гарячій лінії або безпосередньо у відділенні фінустанови.

Процедура реструктуризації проводиться наступним чином:

 1. Від позичальника надходить відповідним чином оформлена заява.
 2. Банк складає та підписує з клієнтом новий кредитний договір.
 3. Офіційно припиняється дія колишньої угоди, що в обов’язковому порядку вказується в додатку до нового договору.

Порада: якщо керівництво Ощадбанку відмовиться йти назустріч боржнику, його сума боргу значно збільшиться і до неї приплюсуються штрафні санкції і пені. Позичальник може звернутися до представників Феміди і в судовому порядку оскаржити дії свого кредитора. Як показує практика, в цьому питанні суд стає на сторону фізичних осіб і анулює донарахування.

Незважаючи на те, що Федеральне законодавство Росії не зобов’язує фінансові установи проводити реструктуризацію кредитів, банки зазвичай йдуть назустріч своїм клієнтам, так як в цьому питанні зачіпаються їхні фінансові інтереси. Щоб не зазнати збитків і не втратити процентний дохід, вони намагаються знайти компроміс в кожному конкретному випадку. Клієнтам також може бути запропонована кредитна карта Моментум від Ощадбанку, за рахунок якої вони зможуть погасити виниклу заборгованість.

Які документи потрібні для реструктуризації кредиту в Ощадбанку?

Щоб взяти участь в реструктуризації кредиту, фізичним особам необхідно надати банку наступні документи:

 1. Заява встановленого зразка, який заповнюється клієнтом у відділенні фінустанови.
 2. Цивільний паспорт (оригінал).
 3. Ідентифікаційний податковий номер (оригінал).
 4. Довідки, що підтверджують щомісячний джерело доходу.
 5. Документи, що підтверджують факт виникнення фінансових проблем. Якщо позичальник втратив роботу, він може пред’явити трудову книжку з відповідним записом, наказ про звільнення або довідку з центру зайнятості, що підтверджує його постановку на облік як безробітний. У тому випадку, коли причиною неплатоспроможності є захворювання, то потрібно представити банку довідку з медичного закладу. Також вплинути на здатність оплачувати кредит може раптова смерть близького родича, підтвердженням якої є свідоцтво про смерть. Якщо позичальник має велику кількість кредитів і через фінансового навантаження не може виконувати свої фінансові зобов’язання, то він повинен пред’явити на них всі документи.
 6. Кредитний договір.
 7. Квитанції про оплату щомісячних платежів.

Порада: кожне звернення позичальника з проханням реструктуризувати заборгованість розглядається керівництвом Ощадбанку в індивідуальному порядку. Протягом цього часу клієнт має продовжувати робити платежі в прийнятному для нього розмірі.

Після того, як банк прийме рішення про проведення реструктуризації, про це буде повідомлено позичальнику. З ним фінансова установа укладе новий договір і видасть новий графік щомісячних платежів. Варто відзначити, що дана процедура жодним чином не вплине на кредитну історію клієнта, а навпаки, буде підтверджувати його бажання виконати свої зобов’язання.

Реструктуризація іпотеки в Ощадбанку в 2017 році

Іпотека є різновидом кредиту, при якому видається велика сума коштів на тривалий період часу. Щоб оформити таку позику, фізичним особам потрібно зібрати велику кількість документів і підтвердити платоспроможність. Зазвичай за такими кредитами в якості застави виступає майно, що купується, яке залишається у власності банку на протязі всього терміну дії договору. Через тривалого періоду кредитування, який може обчислюватися 15-25 роками, і великий фінансового навантаження у деяких клієнтів виникають проблеми, пов’язані з неможливістю вносити щомісячні платежі. Вирішити їх можна завдяки реструктуризації.

Щоб реструктуризувати іпотечний кредит в 2017 році, позичальникам потрібно зробити наступне:

 • звернутися із заявою в банк;
 • передати повний пакет документів;
 • підписати новий договір.

Заява на реструктуризацію сьогодні можна подати не тільки в відділенні фінансової установи. Клієнти, які мають доступ до інтернету, можуть на офіційному сайті Ощадбанку заповнити спеціальну форму і відправити її за вказаною електронною адресою. Такий спосіб звернення значно прискорює процес розгляду заявки, при цьому фізичним особам не потрібно витрачати час на особисте відвідування банку.

Незважаючи на видиму простоту процедури, фізичним особам потрібно врахувати деякі нюанси:

 1. У зв’язку з тим, що за умовами іпотечного договору об’єкт нерухомості є власністю банку до моменту проведення остаточного розрахунку, при виникненні прострочень клієнт може все втратити. Саме тому потрібно своєчасно вирішувати з кредитором питання, пов’язані зі зниженням фінансового навантаження.
 2. Банк неохоче реструктуризує іпотечні кредити, тому позичальники часто отримують відмову. У цьому випадку їм не варто впадати у відчай, а отримати консультацію у юристів, які підкажуть, як правильно вчинити в ситуації, що склалася.
 3. Щоб взяти участь в реструктуризації іпотеки, позичальникові потрібно мати вагомі причини, які банк детально вивчить і прийме рішення.

Переваги реструктуризації кредиту

Незважаючи на те, що багато людей вважають реструктуризацію «палицею з двома кінцями», ця програма все ж може дати позичальникам деякі переваги:

 • в першу чергу вони зможуть знизити розмір щомісячного платежу;
 • збережуть незаплямованою кредитну історію;
 • зможуть уникнути витрат, пов’язаних з судовим розглядом;
 • зможуть отримати новий графік платежів з більш зручними термінами проведення платіжних операцій.

До недоліків реструктуризації можна віднести збільшення переплати за кредитною програмою за рахунок продовження терміну дії договору. Також варто відзначити можливість збільшення процентних ставок, якщо позика видавався не в російських рублях, а в іноземній валюті.

Програма реструктуризації була створена для клієнтів, які потрапили в скрутну ситуацію і тимчасово втратили платоспроможність. Незважаючи на це, більше користі від неї отримує саме фінансова установа:

 • отримує додатковий прибуток;
 • захищає себе від фінансових втрат;
 • економить час і гроші на судових розглядах;
 • покращує якість кредитного портфеля і т.д.

Як заповнити заяву на реструктуризацію кредиту?

Якщо позичальник зміг виконати вимоги Ощадбанку, які пред’являються до клієнтів, що бажають взяти участь в програмі реструктуризації, він може подати заяву і чекати результату. Фінансова установа винесе позитивне рішення в наступних випадках:

 • якщо кредитна історія позичальника має низький ступінь завантаженості;
 • якщо він зможе довести, що втрата платоспроможності пов’язана з поважними причинами;
 • якщо прострочення по діючої кредитної програми не перевищила 30 днів.

При заповненні заяви на реструктуризацію фізична особа повинна вказати наступні дані:

 1. Реквізити і точне найменування фінансової установи.
 2. Прізвище, ім’я, по батькові.
 3. Номер чинного кредитного договору.
 4. Дані громадянського паспорта.
 5. Адреса прописки.
 6. Контактні телефони.
 7. Інформацію про своє особисте власності.
 8. Місце роботи (найменування організації).
 9. Причини неплатоспроможності (підтверджуються документально).
 10. Інформацію про всі свої джерела доходу.
 11. Пропозиції щодо проведення процедури реструктуризації.
 12. Особистий підпис і дата.

В даний час Ощадбанк пропонує фізичним особам програму реструктуризації, яка може знизити фінансове навантаження як по позиках цієї фінустанови, так і за програмами, оформленим у інших кредиторів. Для участі в реструктуризації позичальники повинні виконати всі вимоги і умови. Якщо вони з якихось параметрах не підходять для цієї програми, фінансова установа може запропонувати їм інше рішення проблеми. Наприклад, фізичні особи можуть провести рефінансування всіх своїх діючих кредитів. Завдяки цій процедурі всі програми закриваються, а замість них оформляється нову позику.

Збережіть статтю в 2 кліка:

У житті кожної людини можуть статися непередбачені події, які вплинуть на його платоспроможність. Якщо у нього в цей момент є непогашені кредити, то ситуація може вийти з-під контролю, якщо не докласти ніяких зусиль. Коли позичальник не в змозі внести черговий обов’язковий платіж, йому не слід ховатися від кредитора. Він повинен негайно звернутися в банк і на місці спробувати знайти рішення, яке влаштує обидві сторони конфлікту. Якщо фінансова установа побачить бажання клієнта виконати кредитні зобов’язання, то воно завжди піде йому назустріч і, найімовірніше, запропонує процедуру реструктуризації заборгованості. Така програма має як переваги, так і недоліки, але в складній фінансовій ситуації фізичним особам вибирати не доводиться. Якщо у них є якісь сумніви, їм слід звернутися до юриста і отримати консультацію.

Ссылка на основную публикацию