Релатокс або Ботокс: що краще, характеристики, застосування, результативність

Що являє собою Ботокс, знає майже кожна жінка. Можливо, не особливо детально, але майже всі впевнені, що це засіб «з-за бугра» використовують для омолодження вишукані дамочки. Заможні — тому як для інших верств населення його ціна вважається захмарною.

Однак зусилля вітчизняних фахівців з мікроорганізмам привели до успішної розробки якісного аналога Ботокса.

Препарат отримав назву Релатокс і представлений на російському ринку за порівняно доступною вартості.

Але що являє собою інноваційний винахід — неефективну підробку або дійсно відмінний препарат для різних ін’єкційних технік омолодження?

У цій статті ми детально розглянемо різницю між двома продуктами сучасної естетичної косметології.

Опис вітчизняного продукту

Релатокс — міорелаксант від вітчизняного виробника, який серйозно конкурує не тільки з аналогічним препаратом Ботокс, але і з такими ефективними засобами, як Диспорт і Ксеомін.

Виробляє Релатокс одна з великих фармакологічних компаній під назвою Мікроген. Підприємство входить до складу державної корпорації «Ростех», яка працює в злагодженому співпраці з Міністерством охорони здоров’я РФ.

Лікарський препарат був багаторазово клінічно досліджений, а з настанням 2012 року отримав відповідні сертифікати якості. У продаж препарат надійшов з початку 2014 року.

В якості головного діючого компонента виступає союзботулотоксіна типу А з гемаглютиніну.

Це своєрідне отруйна речовина, що виділяється прокаріотних мікроорганізмами і провокує розвиток ботулізму. В якості допоміжних речовин були використані желатин тваринного походження і солодовий цукор.

Отруйна речовина вражає центральну нервову систему. Нервові імпульси погано проходять по м’язових тканин, що призводить до їх розслабленню. Якщо захворіти бутолізмом, це спричинить за собою розвиток паралічу і збої в роботі всіх важливих систем організму.

Якщо застосовувати препарат в медичних цілях, то за допомогою отрути можна цілеспрямовано позбутися м’язового спазму і розслабити певну групу м’язів. Це можуть бути мімічні (провокують утворення зморшок), очні (можуть сприяти косоокості) м’язи.

Клінічні випробування довели, що Релатокс є значущим препаратом в косметології і дозволяє з легкістю усунути зморшки і вилікувати підвищену функцію потових залоз (рясне потовиділення, гіпергідроз). В інших областях медицини препарат не застосовується, однак, фахівці вважають, що це лише справа часу.

Важливо відзначити, що даний препарат є серйозним лікарським засобом, застосування якого допустимо в умовах спеціалізованих клінік.

Крім цього, фахівець, якому буде доручено його використання, повинен мати певну базу знань, в іншому випадку лікування або омолодження може обернутися трагедією — все-таки це не пілінг фруктовими кислотами.

Огляд властивостей закордонного препарату

Унікальні властивості ботулотоксину (головний діючий компонент Ботокса) і його вплив на шкірні покриви були виявлені непередбачено під час наукових досліджень способів лікування неправильного розташування очних яблук (косоокості) і неврологічного синдрому лицьових м’язів очей.

Після введення речовини спостерігалися видимі зміни шкіри — зникали поперечні зморшки в лобовій області. Прояв було відзначено, як «побічний ефект» препарату.

Ботокс представлений американській торговою маркою «Аллерган» і, по суті, є медичним препаратом.

Саме ліки є ослаблене ботулінічним токсична речовина, яка, так само як і Релатокс, є продуктом життєдіяльності особливих бактерій ботуліна. В якості додаткових речовин виступають хлорид натрію і альбуміни плазми людини.

Бактерії є збудниками важкого токсикоінфекційних захворювання, що характеризується ураженням нервової системи (ботулізм). Як тільки речовина потрапляє в структуру тканин, воно практично повністю блокує м’язову роботу.

Кілька десятиліть Ботокс застосовувався для нормалізації порушень нервової системи, проте, сьогодні ін’єкції ботоксом повсюдно використовуються в косметологічної індустрії.

При попаданні малої кількості ліки в структуру шкіри, головний діючий компонент паралізує зморшки, утворені в результаті активного скорочення лицьової мускулатури.

Ефект зберігається протягом декількох місяців, після чого препарат виводиться з організму природним шляхом.

Сьогодні ін’єкційні процедури Ботоксом вважаються ефективним і безболісним способом позбавлення від «гусячих лапок». Яким би дорогим косметичним засобом ні користувалася жінка, такого ефекту, як після уколів ботоксом все одно не досягти.

Показання до застосування російського кошти

Відгуки торгових марок і вдячних покупців свідчать, що препарат Релатокс ефективно коригує такі недоліки і стану:

 • мімічні зморшки в лобній ділянці, між брів, проблемних ділянках носа, навколо очей;
 • глибокі носогубні складки, зморшки скорботи, губи в формі дуги;
 • неправильні контури особи, порушення рельєфу шкіри в області декольте і шиї;
 • напруга в м’язах особи, спазми в тілі різної етіології;
 • підвищена пітливість ніг, долонь і в пахвовій западині;
 • часті мігрені і раптова головний біль.

Крім цього, препарат швидко усуває звичку кривитися від сонця або внаслідок поганого настрою, попереджає утворення сумок на шкірі, надаючи йому відкритим, привітним і молодим.

Найбільшого ефекту можна досягти, застосовуючи препарат на шкірі з підвищеною жирністю.

Цікаво знати! Практично кожен косметолог розповість вам, що Релатокс не дає звикання.

Однак якщо подумати, то препарат є отрутою, а значить, рано чи пізно людський організм виробить до нього звичку. Відповідно, чим довше застосовується ліки, тим нижче його ефективність.

Незаперечною причиною для використання Ботокса є утворення незначних зморшок і вікових змін шкіри. До таких видимим проявам старіння відносять:

 • вертикальні і горизонтальні складки в лобній ділянці;
 • зморшки в міжбрів’ї;
 • компенсаторні зморшки на бічних сторонах спинки носа і в області перенісся;
 • численні поздовжні і поперечні складки навколо очей;
 • глибокі носогубні складки;
 • борозни в зоні декольте;
 • підвищена пітливість.

Крім цього, Ботокс застосовується для корекції бровние дуг і контуру губ. Головне, щоб отриманий результат надав обличчю більше природності, а не перетворив його в застиглу маску.

Протипоказання

Ін’єкції ботоксом визнані щодо нешкідливими, але, незважаючи на це, використання цього токсичного речовини здійснюється з деякими обмеженнями, а саме:

 • підлітковий і старий вік;
 • індивідуальна непереносимість одного або декількох компонентів ліки;
 • хронічні захворювання печінки і дихальних шляхів в гострій фазі;
 • хвороби крові, зокрема, порушення згортання;
 • вагітність і період вигодовування грудьми;
 • наявність пошкоджень і запалення в області проведення процедури;
 • відновний період після оперативного втручання;
 • під час прийому антибіотиків і антитромботичних засобів;
 • птоз тканин в області верхніх і нижніх повік, обумовлений випинанням підшкірного жиру;
 • астенічний бульбарний параліч;
 • пристрасть до алкоголю;
 • герпес;
 • період менструації.

Що стосується протипоказань до застосування Релатокса — вони такі:

 • міастенія;
 • непереносимість ботулотоксину;
 • порушення згортання крові;
 • прогресуючі інфекційні недуги;
 • запальні процеси в області передбачуваних уколів;
 • реабілітація після пластики недоліків особи;
 • гравітаційний птоз в запущеній стадії;
 • жирові грижі століття;
 • вагітність і період лактації;
 • вік до 18 років;
 • період прийому деяких лікарських препаратів.

Головні відмінності

Під час створення Релатокса наукові співробітники відштовхувалися від недоліків і переваг Ботокса, намагаючись наділити його великою кількістю достоїнств. Більшість косметологів схиляються до думки, що російський препарат значно краще його попередника з Америки.

Після ін’єкцій ботоксом у пацієнтів з’являються гематоми на місці проколів, відчувається загальне нездужання. Ці прояви обумовлені природною реакцією організму на введення під шкіру білка чужорідного походження.

Так як в складі Релатокса роль допоміжної речовини грає тваринний желатин, такі наслідки практично не виникають.

Це важливо! На ринку, що омолоджує продукції представлені кілька препаратів, в основу яких входить ботулотоксин. Варто відзначити, що і принцип дії у всіх цих коштів приблизно однаковий.

Однак не варто працювати з цими продуктами за єдиною схемою, доза і ефект в кожному окремому випадку може мати відмінності.

До основних відмінностей Релатокса від Ботокса відносяться:

 1. Під час ін’єкцій Релатоксом пацієнт відчуває болючі відчуття, які сильніше виражені, ніж у випадку з американським аналогом. Справа в тому, що обидва препарати мають різну кислотність.

  Однак наукові співробітники постійно працюють над усуненням цього важливого недоліку і сподіваємося, що в найближчому майбутньому, під час процедури не буде потреби в застосуванні місцевої анестезії.

 2. При використанні Релатокса побічні ефекти практично виключені, чого не можна сказати про уколах Ботоксом. Недостатній досвід фахівця для введення імпортного аналога часто завершується появою гематом і синців.
 3. При введенні вітчизняного препарату м’язи розслабляються на більш тривалий період, ніж в ситуації з продуктом з Америки. В середньому ефективність зберігається на 7-10 місяців.
 4. Найважливішим відмінністю є вартість препаратів. Ціна Релатокса приємно радує, а віддаючи перевагу російському виробнику можна заощадити 25%, отримуючи при цьому відмінний результат.

Переваги наших ін’єкцій

Розглянути видимі і значущі переваги Релатокса над імпортним аналогом можна виключно при його використанні в косметологічних цілях.

Нижче описані найбільш значущі з них:

 1. Якість продукту. Той факт, що вартість препарату значно нижче Ботокса не впливає на його ефективність. Просто розповсюджувачі вітчизняного препарату не витрачають додаткові кошти на перевезення і проходження митниці.
 2. Дозування. Для одного ін’єкційного сеансу корекції потрібно невелику кількість російського препарату, чого не можна сказати про його імпортному аналогу. При цьому підсумковий результат буде абсолютно однаковий.
 3. Позитивний ефект. Розгладження зморшок і сприятливі зміни в структурі шкіри можна помітити відразу після введення Релатокса, до того ж на протязі 3 днів, отриманий результат буде тільки наростати.

  Ефективність Ботокса помітна тільки на 4-5 день, а на її повне закріплення йде не менше ніж 14 днів.

 4. Тривалість результату. Американський препарат усуває мімічні зморшки не більше ніж на 6 місяців. Що стосується Релатокса, то результат його використання радує око до 10 місяців.

недоліки

Незважаючи на плідні праці науковців в розробках російського препарату на основі ботулотоксину, повністю позбавити його від недоліків їм не вдалося.

Втім, певні негативні сторони є у всіх препаратів на кшталт Ботокс. У даній ситуації вони такі:

 1. Під час введення препарату пацієнти відзначають больові відчуття, тому без застосування анестетиків не обійтися. У випадку з ботоксом больовий синдром менш виражений.
 2. При ін’єкціях Релатоксом алергічні реакції трапляються частіше, що викликано наявністю в складі продукту тваринного желатину. Нагадаємо, що американський продукт включає в себе альбуміни плазми людини.
 3. Релатокс недостатньо ефективний на певних ділянках особи, а в деяких зонах його використання взагалі марно. Однак в ситуації з ботоксом даний недолік також присутній.

Ми розглянули «російський Ботокс» з усіх боків і довели його гідності в порівнянні з імпортним аналогом. Головне, застосовувати його за призначенням і відповідно до інструкції.

особливості введення

Правила використання Релатокса під час процедури практично не відрізняються від класичного механізму.

Сценарій проведення сеансу такий:

 1. Ліки випускається в таблетках або порошку, тому перед тим, як приступити до ін’єкцій його розчиняють в фізіологічному розчині. Важливо, що його концентрація повинна визначатися, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта і області, де потрібно усунути зморшки.
 2. Для визначення проблемних ділянок косметолог просить пацієнта наморщити лоб і поекспериментувати з різними мімічними гримасами.
 3. Далі шкірні покриви очищаються від забруднень і залишків косметичних засобів, обробляються антисептиком і обраним анестетиком.
 4. Як тільки знеболюючий засіб почало діяти, фахівець приступає до самої процедури ін’єктування, яка займає не більше 30 хвилин.

Належної уваги заслуговує відновний період. Його значущими особливостями є:

 • Протягом години після процедури важливий особливий контроль фахівця над змінами.
 • Протягом першої доби реабілітації потрібно кожні півтори години виконувати спеціальні вправи, задіявши при цьому мімічну м’язову тканину. Це дозволить заповнити продуктом всі проблемні ділянки.
 • Заборонено виконувати нахили тулуба вниз і опускати голову перші 3 години відновного періоду.
 • Протягом 2 тижнів варто відмовитися від вживання спиртовмісних напоїв, надмірних фізичних навантажень, походів в лазню, аеросолярій і сауну.
 • Якщо після закінчення 14 днів після уколів Релатоксом пацієнт не спостерігає позитивного результату, потрібно терміново звернутися за допомогою до фахівця. Можливо, що певні зони особи потребують корекції.

  Однак якщо пройшло 15 днів і більше, організм починає виробництво антитіл, що обнуляє ефективність препарату. При таких обставинах скорегувати проблемну область можна через 90 днів після першого сеансу.

Навіть якщо ефективність ліків проявилася відразу, без консультації косметолога не обійтися. Він дасть свою оцінку підсумковим змін і порекомендує вправи і засоби по догляду за шкірою для збереження тривалого ефекту.

можливі ускладнення

Людський організм може негативно відповісти на будь-який введений препарат, Релатокс не виняток. Хоча, ускладнення після застосування російського препарату трапляються рідше в порівнянні з імпортним аналогом.

Як правило, наслідки бувають наступними:

 • травми шкірних покривів, синці;
 • загальне нездужання (зберігається не більше 1 тижня і трапляється при неправильно підібраних дозах);
 • сильні головні болі (проходять самостійно протягом першої доби реабілітації);
 • порушення мімічної діяльності (трапляється внаслідок передозування);
 • набряки і сльозотеча (дані реакції зустрічаються в рідкісних випадках і повністю залежать від індивідуальних особливостей пацієнта).

Розглянемо для порівняння ускладнення, які можуть виникнути після уколів ботоксом:

 • алергічні прояви;
 • нудота і позиви до блювоти;
 • головні болі;
 • порушення чутливості шкірних покривів;
 • проблеми з диханням і ковтанням їжі;
 • загальна і м’язова слабкість;
 • птоз шкіри;
 • асиметрія особи;
 • відхилення зорової осі ока;
 • ефект маски (згладжені складки і відсутність міміки).

ціни

Лікарських засобів Релатокс, як і його імпортні аналоги заборонений для вільного продажу. Це означає, що придбати його в аптечному кіоску або інтернет-магазині буде неможливо.

Препарат застосовують виключно в спеціалізованих клініках, довіряючи його в руки кваліфікованим і досвідченим косметологів.

Підсумкова ціна за процедуру буде залежати від місця проживання, престижу медичного закладу, частки лікаря і складності проблеми.

Так як вартість російського препарату суттєво відрізняється від аналогічних зарубіжних продуктів, то і ціна за процедуру обійдеться дешевше.

Порівняємо ціни на обидва препарати і процедури з їх застосуванням на прикладі таблиць.

вітчизняний препарат

Найменування Ціна в рублях
препарат Релатокс 250 — 300
лікування гіпергідрозу 25 000 — 32 000
усунення зморшок 15 000- 18 000

зарубіжний аналог

Найменування Ціна в рублях
препарат Ботокс 350 — 500
лікування гіпергідрозу 30 000 — 36 000
розгладження зморшок 22 000 — 25 000

Чому Релатокс називають російським Ботоксом дізнайтеся з відеоматеріалу.

Відгуки

Здійснюючи вибір між Релатоксом і ботоксом, можна з упевненістю сказати, що один з препаратів переважно краще. Обидва продукти мають свої позитивні і негативні якості.

Закордонному ліків віддають перевагу за досвід застосування, придбати російського представника можна в цілях економії. Зрозумілим є одне — якщо вони потрапили в руки досвідченого майстра своєї справи, ефективність буде однаковою.

Ви хочете висловити свою думку з приводу недоліків і достоїнств представлених препаратів? Тоді поділіться своїм відкликанням в коментарях нижче.

Ссылка на основную публикацию