Рекламні акції по залученню клієнтів

Те, що «реклама — двигун торгівлі», сьогодні очевидно. Рекламні акції та цікаві маркетингові заходи є важливим інструментом для завоювання покупця. Кожна компанія, в залежності від області діяльності, масштабності і напрямки, вдається до самих різних ходам. Багато організацій періодично влаштовують акції по залученню клієнтів, які стимулюють продажі і загальний інтерес до представлених послуг певної фірми.

Алгоритм розробки рекламної акції

Рекламні ходи бувають різними, дають можливість не тільки спонукати інтерес до свого товару, але і краще вивчити потреби покупця, його бажання, побудувати модель своєї потенційної аудиторії. Потрібно знати, де розмістити рекламу в інтернеті, яке придумати цікаву пропозицію, що зацікавить широке коло потенційних клієнтів.

Порада: рекламні акції по залученню клієнтів бувають різними, але всі вони є частиною внутрішньої політики будь-якої компанії. Можна організувати бізнес, але так і не отримати прогнозованих результатів, якщо знехтувати рекламою. При цьому важливо вибрати її правильно, щоб досягти максимальної ефективності.

Вибір цільової аудиторії

Перед впровадженням системи бонусів, знижок та інших заходів важливо намалювати портрет потенційного покупця — які у нього інтереси, які пріоритети він ставить перед собою при здійсненні покупки. Можливо, це літня людина, яка бажає знайти товар за низькими цінами, або дівчина, яка шукає, як заробити вдома в декретній відпустці.

Тільки проаналізувавши можливі поведінкові реакції своїх клієнтів, можна домогтися поставлених результатів, збільшити продажі. Складно повірити, але навіть великі компанії іноді пропускали крок аналізу своєї потенційної аудиторії, за що несли мільйонні збитки.

Компанія Max Factor, Revlon і Avon намагалися вийти на азіатські ринки. Природно, великий бюджет був витрачений на просування своєї продукції, проведення акцій для залучення клієнтів, відкриття точок продажів. Але як виявилося, вимоги до тональної основі у азіаток зовсім інші, духами користуватися протягом дня у них вважається вульгарно, та й до декоративної лінії зовсім інші вимоги. У підсумку магазини поступово закривалися, і продуману кампанію довелося згортати. Як бачимо, навіть великий бюджет на просування не дасть очікуваних результатів, поки не буде ретельно проаналізована і вивчена цільова аудиторія. Навіть маркетологи великих корпорацій іноді про це забувають.

Розробка стратегії

Кожен потенційний покупець переслідує свої інтереси, але всі вони зводяться до простої формули — «покупка якісної речі / послуги за помірною ціною». При цьому вітаються бонуси, акції, знижки, гарантія на придбаний товар і ін. Але часто визначити чітку аудиторію складно, так як вона може складатися з різних цільових груп і категорій. У такому випадку головне завдання — вибрати правильну стратегію, скласти приклад комерційної пропозиції.

За пральною машиною (телефоном, комп’ютером) може прийти і домогосподарка, яка робить сувеніри своїми руками на продаж, і студент. Пачка прального порошку в подарунок не потішить чоловіка, який ніколи не стирав свої речі, а безкоштовний квиток на футбольний матч не викличе особливого ентузіазму у жінки. У такому випадку важливо знайти точки дотику інтересів всіх потенційні клієнтів і запропонувати їм дійсно привабливий бонус (наприклад, навушники в подарунок до нового планшету оцінять всі без винятку).

Слідувати за смаками та інтересами різних людей — клопітно і накладно, але в умовах жорсткої конкуренції — важливо.

Які можна придумати акції для залучення клієнтів?

Хороша якість, великий вибір, швидке обслуговування — ключові фактори в будь-якому бізнесі. Але всі вони можуть бути недооцінені, якщо не виділяти кошти на рекламу своєї продукції або послуг. Тому часто бізнесменам і менеджерам доводиться вигадувати різноманітні акції для залучення клієнтів, які б збільшили відвідуваність, а з ними і розмір прибутку.

Подарунки

Бонуси, сувеніри, акції, супутні дрібниці в якості подарунка вкажуть на шанобливе ставлення до покупця, піднімуть йому настрій. Швидше за все, наступного разу при пошуку товару він звернеться в той же магазин, який спеціалізується на необхідної продукції. І хоча все давно знають, що вартість подарунка вже включена в ціну основного товару, невелика дрібниця — це так приємно.

знижки

Система знижок — поширена і популярна методика залучення клієнтів. Це вабить слово діє по-різному на людей, але більшість з них обов’язково захочуть вивчити запропоновану товарної позиції, ознайомитися з її характеристиками. Система знижок буває різною:

  • сезонні знижки;
  • зниження цін на колекції попередніх сезонів;
  • знижки до дня народження покупця;
  • заохочення за рахунок залучення покупця;
  • заохочення за рахунок здійснення покупки на певну суму;
  • знижки на певну серію, групу товарів;
  • накопичувальні картки (система лояльності).

Як показує практика, перераховані вище методи дійсно працюють, допомагають оптимізувати продажу. При цьому важливо придумати цікаві рекламні слогани для залучення клієнтів.

ціни

Зорова привабливість цін — невід’ємний атрибут будь-якої торгової точки. Психологи довели, що покупця приваблює цінник, який візуально йому подобається (99.90 рублів або 59.90 рублів). Природно, 10 копійок не вплинуть на його бюджет, але на підсвідомому рівні зазначені цифри здаються вигідніше, ніж 100 або 60 рублів.

нестандартні рішення

Бонуси, знижки та дрібні подарунки — звичний і широко поширений інструмент оптимізації продажів. Таким складно здивувати «розбещеного» покупця, якого більше цікавить, як заробити на Ютубі з нуля, ніж знижки на чергову лінійку товарів.

Багато компаній (і великі, і дрібні) часто вдаються до нестандартних підходів, змушуючи багатьох дізнатися про їхню діяльність і скористатися запропонованими послугами, купити товар.

Одного разу магазин дорогий джинсового одягу в Вільнюсі опублікував інформацію, що клієнти, які в певний відрізок часу прийдуть в магазин без штанів, зможуть підібрати і отримати джинси безкоштовно. У підсумку в призначений час біля магазину вишикувалася черга молодих людей в одній нижній білизні. Акція тривала 10 хвилин, за цей час кілька десятків хлопців і дівчат отримали безкоштовні джинси, а магазин — популярність, залучення преси і черга покупців вже за платними речами.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Акції для залучення клієнтів — важливий інструмент внутрішньої політики кожної компанії. Що вибрати (стандартні або нестандартні підходи), залежить від специфіки самої компанії, але вони потрібні для збільшення потоку клієнтів і оптимізації продажів.

Ссылка на основную публикацию