Рейтинг вагомих причин облисіння у жінок і відсоток ймовірності все змінити

Обласна — патологічний стан активного порідіння волосяного покриву голови або окремих її ділянок.

Дані статистики вражають! І якщо раніше з цією проблемою стикалися переважно жінки у віці після 45 років, то на сьогоднішній день кожна третя молода дівчина шукає варіанти лікування.

Знаючи основні причини облисіння, жінка легко може запобігти початок патологічного процесу. Про це сьогодні і будемо говорити.

Основні чинники

Якщо процес випадіння волосся запущений, точно встановити його причину без консультації лікаря буде дуже складно. Адже волосся — це важливий показник стану здоров’я. І навіть незначна застуда може спровокувати погіршення стану шевелюри.

Тому при перших ознаках алопеції необхідно звернутися за допомогою до трихолога, який і повинен поставити остаточний діагноз на підставі лабораторних досліджень. А ми, тим часом, обговоримо всі можливі причини облисіння.

гормональний дисбаланс

Стан волосся безпосередньо залежить від рівня гормонів, що виробляються в організмі. За силу і здоров’я пасом відповідає, в першу чергу, естроген. І при його нестачі спостерігається помітне порідіння шевелюри.

Цим пояснюється і облисіння у жінки після 45 років, більшість з яких вже страждають клімактеричним розладами (загасанням роботи обох яєчників).

Подібні зміни також може спровокувати посилене вироблення чоловічих гормонів. Зазвичай на це вказує облисіння голови з одночасною появою волосяного покриву на інших ділянках за чоловічим типом.

ендокринні порушення

Щитовидна залоза — ще один орган, який відповідає за вироблення гормонів. Якщо в роботі щитовидки спостерігається збій, то це неодмінно відбивається на стані волосся.

Пасма стають тьмяними, ламкими, швидко випадають. Випадання волосся у жінок може викликати, як гормональна активність ендокринної системи, так і зменшення вироблення гормонів.

Період вагітності і лактації

Вагітність і годування — це загальна назва всіх провокуючих чинників. У період виношування майбутня матуся віддає своїй дитині левову частку вітамінів і мікроелементів, одержуваних з продуктами харчування.

Організм, відчуваючи гостру нестачу корисних речовин, починає реагувати погіршенням стану шкіри і волосся.

Наступна причина — гормональна перебудова. Дані зміни гормонального фону спостерігаються відразу після зачаття, протягом усього періоду вагітності і відразу після пологів. Якщо говорити в загальному, то за 9 місяців жінка встигає пережити три гормональних дисбалансу, кожен з яких провокує активне випадання волосся.

Перший час після пологів матусю чекає недосип, перевтома, хронічний стрес, підвищені фізичні навантаження. Так як все це збігається з періодом годування грудьми, то і облисіння зазвичай пов’язують з цим процесом.

Грибкові захворювання шкіри

Грибок на шкірі провокує облисіння за типом гнізда. В процесі активного розмноження патогенної мікрофлори відбувається не тільки активне випадання волосся на окремих ділянках, а й повне знищення волосяного фолікула.

Головна небезпека грибкових захворювань шкіри голови — неможливість відновити втрачене волосся без хірургічного втручання.

незбалансований раціон

Незбалансований раціон, перекушування, зловживання фаст-фудом і жорсткі дієти — все це призводить до нестачі важливих мікроелементів, необхідних для нормальної життєдіяльності організму.

І якщо в раціоні відсутня м’ясо, сир, овочі, фрукти, найімовірніше жінка незабаром почне скаржитися на випадання волосся.

Важливо! Безпечна втрата ваги — 1 кг в тиждень. Більш активне схуднення провокує зниження вироблення естрогену.

Хронічний недосип, постійні стреси

Хронічна втома, нервове напруження, стреси і депресії — все це причини патологічного звуження судин, в тому числі і тих, які живлять волосяні цибулини.

Крім того, ці фактори негативно відбивається на загальному метаболізмі. Внаслідок усього цього відбувається порушення гормонального балансу і харчування волосяних фолікулів.

Залозодефіцитна анемія

Зниження рівня гемоглобіну в крові обумовлено браком заліза в організмі. Анемія, викликана цим станом, змушує організм заново розподіляти корисні речовини, тимчасово припиняючи їх поставку до маловажним органам. В першу чергу при анемії починають страждати нігті, шкірний покрив і волосся.

Прийом лікарських препаратів

Лікування лікарськими препаратами може згубно позначатися на стані волосяний фолікул.

До медикаментозних засобів, здатним викликати облисіння, можна віднести оральні контрацептиви, аспірин, антидепресанти, проносні препарати, таблетки для лікування злоякісних утворень або схуднення.

Одні діючі речовини порушують гормональний фон жінки, інші негативно впливає безпосередньо на фолікули, а треті препарати перешкоджають всмоктуванню корисних речовин в отеленнях травного тракту (наприклад, ті ж проносні засоби).

Хронічні захворювання внутрішніх органів

Інфекційні захворювання та хронічні запальні процеси призводять до постійної інтоксикації організму, що перешкоджає нормальному росту здорового волосся.

Ступінь облисіння буде прямо залежати від патологічних процесів, що протікають в організмі жінки. Найбільшу небезпеку для волосся представляють такі захворювання, як отруєння, ревматоїдний артрит, червоний вовчак, туберкульоз і сифіліс.

Переохолодження чи перегрівання шкіри голови

Любов до прогулянок без головного убору морозної взимку призводить до хронічного спазму судин, що живлять волосяні цибулини. А порушення кровообігу внаслідок переохолодження шкіри голови становить небезпеку не тільки для волосся.

Негативним чином впливає на волосся і перегрів. Тому захищати їх необхідно і в парильні сауни, і в спекотний літній день від сонячних променів.

Активні гарячі промені порушують живлення волосся, а ультрафіолет пригнічує дію на їх структуру. Адже стрижень волосся здебільшого складається з білкових з’єднань, які руйнуються від високих температур.

Травмування волосся в ході косметичних процедур

Хімічні завивки, регулярні дії високих температур при використанні фена або прасування для укладання, а також часте фарбування агресивними фарбами скорочує період життя волосяного стрижня.

Слабкі, сухе і ламке волосся, травмовані косметичними процедурами — одна з найбільш частих причин облисіння у жінок.

З цієї ж причини може нашкодити і тривале використання шампунів від лупи. Зазвичай в своєму складі вони містять агресивні компоненти. Тому користуватися ними можна тільки в лікувальних цілях, і тільки курсами.

Схильні до випадання і волосся, що піддаються частим укладок і складним плетінням. Так як всі ці маніпуляції з натягом волосся перешкоджають нормальному кровообігу, то навіть тугий хвіст, що збирається щодня, може стати причиною активного порідіння волосяного покриву.

Брак мінералів і вітамінів в організмі

Здорове волосся — це показник повноцінного харчування. Якщо разом з їжею в організм не поступає достатня кількість корисних мікроелементів, пасма на голові починають помітно рідшати.

Якщо посипалися волосся, найімовірніше таким чином організм зреагував на брак вітаміну С, вітаміну Е, вітаміну А і вітамінів групи В. Крім того облисіння може бути викликано нестачею цинку, кальцію або заліза.

Несприятлива екологічна обстановка і отруєння хімікатами

Говорячи про взаємозв’язок екології та облисіння, лікарі мають на увазі хімічне отруєння солями металів і іншими токсичними речовинами.
Всі ці шкідливі хімічні сполуки містяться в повітрі і в воді, в тому числі і дощової. Тому людина, що живе у великому мегаполісі або недалеко від промислової зони, змушений постійно контактувати з цими токсинами.

Крім прямої дії на шкіру і волосяні фолікули, шкідливі хімічні сполуки можуть проникати всередину організму. У будь-якому з видів отруєнь (гостре або хронічне) відбувається пригнічення імунної, ендокринної системи оргазму і уповільнення метаболізму.

Цим пояснюється активне облисіння після проведення хіміотерапії для лікування онкології. Обласна починається через пару тижнів після початку курсу лікування і припиняється через деякий час після останньої процедури.

спадковість

Якщо проблема облисіння у жінки обумовлена ??генетичними факторами, то боротися з нею вкрай важко.

Єдина можливість зберегти красу і здоров’я волосся — ретельний догляд і профілактичне лікування ще до початку патологічного процесу. Хоча повністю виключати ризик облисіння не можна навіть в такій ситуації.

аутоімунні захворювання

Це патологічний процес активного вироблення антитіл проти власних клітин організму. Під «атаку» може потрапити абсолютно будь-який орган організму, і волосяні цибулини не виняток.

При цьому необов’язково, щоб хвороба була пов’язана з волоссям безпосередньо. Поштовхом до початку облисіння може послужити патологія будь-якого з органів.

Шкідливі звички і малорухливий спосіб життя

В першу чергу, сигарети і алкоголь містять в своєму складі токсичні речовини, які надають руйнівну дію на організм. По-друге, нікотин провокує спазм кровоносних судин, що призводить до порушення кровообігу і харчування фолікул. Ну і, по-третє, зловживання тютюном і спиртними напоями призводить до гормонального дисбалансу.

Що стосується способу життя, то всім давно відомо, що рух — це здоров’я. Сидяча робота і відсутність фізичних навантажень призводить до порушення кровообігу, уповільнення метаболізму і хвороб внутрішніх органів. Як результат всього цього — страждають наші волосся.

Пройдіть три тести на патологічне випадання волосся у жінок разом з пацієнтами з відео.

Форми алопеції і симптоми

Існують різні форми облисіння у жінок. І кожен вид захворювання характеризується своїми симптомами.

 1. Андрогенетична алопеція. Форма облисіння, викликана активною виробленням тестостерону. Тому поряд з випаданням волосся жінка може відзначати поява вторинних статевих ознак за чоловічим типом, наприклад, зростання бороди або огрубіння голосу.

  Процес облисіння проявляється випаданням волосся по проділу або за типом гнізда. Втрачене волосся переважно не відновлюються.

 2. Вогнищева алопеція. При очаговом облисінні випадання волосся відбувається на конкретній ділянці голови (одному або декількох). Одночасно з цим жінка може відзначати погіршення стану нігтів.

  Так як процес починається з ураження фолікулів, втрачене волосся не відновлюються. На пізніх стадіях може відзначатися облисіння по всьому тілу.

 3. Дифузна алопеція. При дифузному облисінні відзначається рівномірне випадання волосся по всій поверхні голови. Першою ознакою запуску патологічного процесу стає підвищена ламкість волосся внаслідок їх стоншування.
 4. Себорейная алопеція. При такому типі облисіння втрата волосся зумовлена ??шкірними захворюваннями, внаслідок якого відбувається порушення функціонування сальних залоз.

  Характерною ознакою себорейной алопеції є формування кірочок на шкірі голови, поява лупи, свербіння і жирного блиску. Безпосередньо випадання волосся зазвичай починається на останній стадії захворювання.

 5. Рубцова алопеція. Дана форма облисіння не є окремим захворюванням, а активне випадання волосся — наслідок травмування шкіри і розростання сполучної тканини. Тому симптоми цієї форми алопеції будуть залежати від основної патології, яка спровокувала формування рубців.

профілактика

Щоб попередити випадання волосся, необхідно дотримуватися наступних правил:

 1. Здоровий сон не менше 8 годин на добу і щоденні прогулянки на свіжому повітрі.
 2. Ніяких жорстких дієт, голодувань і літрів кави в день.
 3. Усуньте всі причинні фактори, в тому числі, алкоголь, нікотин, відсутність головних уборів взимку і влітку.
 4. Перед сном розплітає волосся і робіть масаж голови. Придбайте дерев’яну гребінець — вона прекрасно стане в нагоді для цієї мети.
 5. Раз на півроку приймайте вітамінно-мінеральні комплекси. Якщо з яких-небудь причин цей варіант вам не підходить, підживити волосяні цибулини вітамінами безпосередньо.

  Для цього збагатите свою улюблену маску рідкої формою вітамінів А і Е. Або використовуйте після кожного миття голови ампули вітаміну В6 і В12, наносячи їх на шкіру не змиваючи. Курс лікування — 10 процедур.

 6. Не використовуйте звичайні шампуні. Для тонкого волосся, схильних до випадання, підійдуть тільки лінійки лікарських засобів, купити які можна лише в аптеці.

На жаль, стандартні заходи профілактики будуть безсилі, коли мова йде про андрогенетичному облисінні.

При такому діагнозі відновлення втраченого волосся і підтримуюча терапія відбувається під контролем кваліфікованих фахівців на підставі отриманих аналізів.

У відео знаходиться додаткова інформація по темі статті.

Відгуки

А вам доводилося стикатися з облисінням? Яка причина була встановлена ??в вашому випадку? Свої відповіді та відгуки про лікування залишайте в коментарях.

Ссылка на основную публикацию