Реабілітація після блефаропластики: як проходить, рекомендації та заборони

Реабілітація після блефаропластики зажадає від пацієнта дотримання всіх рекомендацій лікаря.

При цьому умови відновний період пройде легко і без всяких наслідків для організму пацієнта.

Загоєння шкіри залежить не тільки від успішно проведеної операції, але і від особливостей самого пацієнта — його віку, індивідуальної будови тканин, наявності хронічних захворювань.

Зазвичай період відновлення триває два тижні, потім пацієнт повертається до звичного способу життя.

відчуття

Болі практично не спостерігається, однак, деяких наслідків не уникнути. Шкіра вік тонка і чутлива, легко травмується.

Тому після операції з’являються неприємні симптоми:

 1. Набряки, вони найчастіше викликають тривогу у пацієнтів. Припухлість повік протягом 7-10 днів не повинна викликати занепокоєння. Це нормальна реакція шкіри на втручання. Щодня набряклість буде зменшуватися, прискорюють цей процес охолоджуючі компреси.
 2. Синці (підшкірні гематоми) виникають через пошкодження судин в ході операції. Хоча зовнішні прояви гематоми виглядають непривабливо, вони не становлять небезпеки для пацієнта.

  Проходять синці через 2-3 тижні. При гематомах великих розмірів хірург може додатково провести пункцію для видалення залишків крові.

 3. Дискомфорт в очах. Різі, відчуття сухості, скутість століття, світлобоязнь, сльозотеча нерідко супроводжують блефаропластиці.

  Для усунення симптомів призначаються очні краплі з антисептиком. Вони зволожують слизову очного яблука і допомагають уникнути інфікування.

Всі наслідки самостійно зникнуть через деякий час без лікарського втручання. Блефаропластика — малотравматичная операція, тому особливих дій від пацієнта не потрібно.

Як і після іншої косметичної операції, важливо дотримуватися ряду рекомендацій лікаря. Це є умовою швидкого відновлення і профілактики ускладнень.

Заборони по днях

У післяопераційний період потрібно вести помірний спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок.

Обмежуються будь-які дії, що навантажують орган зору — перегляд телевізора, робота за комп’ютером, читання літератури. Навантаження на очі посилить неприємні симптоми (сухість, сльозотеча) та сповільнить період реабілітації.

Важка фізична робота, нахили корпусу призводять до припливу крові до очних яблук і викликають появу набряків.

Що не слід робити в реабілітаційний період:

 • відвідувати баню і сауну, приймати гарячий душ протягом місяця. Всі теплові процедури можуть спровокувати кровотечу;
 • мити голову перші 3 дні;
 • наносити макіяж, ретушувати очі можна через 10-12 днів, уникаючи області післяопераційного рубця;
 • відвідувати басейн, займатися танцями, аеробікою та іншими активними видами спорту протягом 30 днів;
 • піднімати тяжкості, різко нахилятися протягом місяця, це допомагає уникнути підвищення внутрішньоочного тиску;
 • пошкоджену ділянку шкіри терти руками або розтягувати протягом 10 днів, в іншому випадку зростає загроза інфікування рани;
 • носити контактні лінзи 2-3 тижні, щоб не викликати роздратування кон’юнктиви і не занести хвороботворні мікроби;
 • приймати алкоголь, пити каву, курити протягом 2-3 тижнів. Шкідливі звички порушують кровообіг, що призведе до набряклості і травм судин.
 • вживати гостру і солону їжу, оскільки вона затримує рідину і тим самим збільшує набряки;
 • підставляти очі під прямі сонячні промені протягом декількох тижнів;
 • їсти цитрусові, приймати препарати, що розріджують кров протягом 10 днів, щоб уникнути кровотечі.

Всі рекомендації щодо способу життя і обмеженням дає лікар. При їх дотриманні вдається уникнути ускладнень і запобігти появі келоїдних рубців. Приймати будь-які лікарські засоби дозволяється тільки після консультації хірурга.

Як проходить відновлення

Операція блефаропластики проходить під місцевим або загальним наркозом. Зазвичай пацієнт відправляється додому в перший же день, але іноді він залишається під наглядом медичного персоналу протягом доби.

Якщо застосовувався шовний хірургічний матеріал, його видаляють на 6-7 день після втручання, для цього доведеться відвідати клініку пластичної хірургії. Сьогодні частіше використовуються розсмоктуються нитки, які не потребують зняття.

Грануляція післяопераційного розрізу триває протягом 1-4 тижнів. У цьому місці з’являється сполучна тканина, яка проростає дрібними кровоносними судинами.

Через місяць після блефаропластики залишається тонкий малопомітний рубець. Повністю реабілітація завершується, через 2-3 місяці. Рубці після розрізу стають непомітними, а людина зможе насолоджуватися відмінним естетичним результатом.

Тривалість відновлення залежить від виду проведеного втручання.

нижні повіки

Після операції протягом доби, до очей прикладають пакетики з льодом. Асептичний пластир повинен залишатися на протязі 3 днів, потім свіжий рубець змащується препаратом Левоміколь.

Перев’язки в цей період проводяться щодня з обробкою місць розрізу антисептичними розчинами, наприклад, фурациліну.

На сьому добу, для зменшення гематоми використовується гель Ліотон, який акуратно прикладається до століть, при цьому забороняється наносити його безпосередньо на рубець.

верхні повіки

Відновлювальний період проходить трохи довше, проте, набряки і синяки менш виражені. Рекомендації — такі ж, як при блефаропластиці нижніх повік.

Транскон’юктівальная

Це найбільш щадна операція, оскільки розріз проводиться по внутрішній оболонці ока. Накладення шовного матеріалу не потрібно, оскільки шкіра не пошкоджується.

Слизова оболонка в місцях розрізу швидко гоїться. Реабілітація відбувається в найкоротші терміни без больових відчуттів.

лазерна

Процес відновлення дуже швидкий, оскільки лазерний промінь залишає після себе тонкі розрізи.

Вони гояться без утворення рубців, крім цього, в ході операції при високій температурі «запаюються» кровоносні судини. Це означає, що набряклість і гематоми будуть виражені мінімально.

Азіатських очей (Сінгапур)

Це досить складне втручання, під час якого не тільки прибираються надлишки шкіри, але і проводиться корекція форми очей.

Реабілітаційний період триває 2 тижні.

ін’єкційна

Коротка операція, тривалість її становить півгодини. За цей час хірург вводить препарати, що розчиняють жирові подушки.

Реабілітація триває 3 дні.

Догляд за шкірою

Велике значення має правильний догляд за шкірою повік. Відразу після втручання слід використовувати охолоджуючі пов’язки і компреси на очі, процедура проводиться кожні кілька годин протягом перших двох діб.

Після операції лікар накладає стерильну марлеву пов’язку або антисептичний пластир на очі, ці захисні засоби прибираються на 2-3 день.

Якщо хірургічне втручання пройшло успішно, застосування спеціальних мазей не потрібно. Синці та набряки пройдуть самостійно. 

Лікарський засіб (при необхідності) призначить лікар, наприклад, використовується мазь Левоміколь для якнайшвидшого загоєння тканин.

Використовувати звичайні косметичні засоби по догляду за шкірою повік в реабілітаційний період заборонено. Як тільки рани затягнуться, лікарем призначається мазь з екстрактом китайського гриба. Засіб покращує еластичність шкіри. Наноситься мазь два рази в день, протягом двох тижнів.

Вмиватися після блефаропластики слід акуратно. Для очищення шкіри застосовується м’яке мило. Торкатися до століть перші 7 днів не рекомендується.

Приймати душ можна вже на другу добу після втручання, проте, потрібно стежити, щоб вода не потрапляла на післяопераційні рубці.

Вправи і масаж

Гімнастика — важлива складова відновного періоду. Вправи зміцнюють м’язи периорбитальной області, сприяють виведенню рідини, позбавлення від набряклості, і знижують ризик післяопераційних ускладнень.

Приступати до занять можна на другу добу після втручання.

Лікарі рекомендують наступний комплекс:

 1. Подивіться перед собою, відведіть погляд вліво-вправо, потім вгору-вниз. Повторити повільно в кожну сторону.
 2. Підніміть очі до стелі і поморгайте кілька разів.
 3. Щільно зімкніть повіки і затримайтеся в такому положенні 3 секунди, потім широко розкрийте очі. Бровами рухати не можна.
 4. Покладіть пальці на повіки, але не тисніть на них. Постарайтеся розкрити очі, не забираючи рук.
 5. Відхилити голову назад, при цьому погляд повинен бути зафіксований на кінчику носа. Повільно поверніться у вихідну позицію.
 6. Прикрийте очі і розмістіть пальці на скронях. Акуратно раздвигайте шкіру в сторону, щоб очі стали вузькими, як у азіатів.
 7. Відтягніть пальцем край нижньої повіки, намагаючись не зачепити післяопераційну область. Подивіться на стелю протягом декількох секунд.

Всі вправи повторюються по 5-6 раз в повільному темпі.

Приступати до масажу можна на сьому добу після хірургічного втручання.

Пальцями рук натискайте на точки, розташовані в області зовнішніх куточків очі, нижньої повіки, в області брів.

Розтягувати шкіру не рекомендується. Якщо ви не впевнені, що правильно виконаєте масажні руху, краще звернутися до фахівця.

Календар пацієнта

Розглянемо ключові моменти післяопераційного періоду по днях:

 1. 1 день. Виражені набряки і синяки. Після повернення додому відразу ж накладіть на повіки охолоджуючий компрес. Прийміть знеболюючі ліки при необхідності.
 2. 2-3 день. Починайте виконувати комплекс вправ, рекомендований лікарем. Можна вмиватися і приймати теплий душ, при цьому слід стежити, щоб брудна вода не потрапила в очі. Обов’язково закопуйте антисептичний розчин. Дотримуйтесь зорові обмеження (не потрібно тривалий час проводити за читанням літератури).
 3. 3-5 день. Якщо в ході операції не використовувалися саморассасивающіеся нитки, слід відвідати клініку для зняття шовного матеріалу.
 4. 6 день. Можна прибрати антисептичний пластир, накладений на шкіру.
 5. 7 день. Синці та припухлість очей помітно зменшуються. Можна приступити до робочих обов’язків, але користуватися декоративною косметикою забороняється. На вулицю слід виходити в сонцезахисних окулярах.
 6. 10 день. Гематоми практично непомітні. Якщо відсутні неприємні відчуття, дозволяється підфарбувати особа.
 7. 14 день. Тонкі ниточки розташовані в складках шкіри і практично невидимі.
 8. 45-50 день. Повністю зникають всі наслідки процедури. Можна вести звичний уклад життя і відновити заняття спортом.

процедури

Після втручання рекомендуються такі фізіопроцедури:

 1. М’який пілінг. Використовуються розчини з мінімальною концентрацією фруктових кислот, вони зволожують шкіру, нейтралізують мішки і синяву навколо очей. Ефективно поєднання пілінгу з процедурою масажу, але ці косметичні процедури проводять, через тиждень після операції.
 2. Лімфодренажний масаж призначений для виведення продуктів обміну і токсинів з шкіри за рахунок стимулювання лімфотоку. Процедура надає підтягаючий ефект на шкіру.
 3. Ліфтинг і зволоження шкіри. Пацієнту призначається ультразвукової ліфтинг в більш пізньому реабілітаційному періоді.

  Процедура проводиться з використанням засобів, що мають розсмоктуючими і протизапальними властивостями. Лікар може порекомендувати використовувати такі препарати, як Лидаза, Мексидол.

 4. Мікрострумова терапія — вплив слабким імпульсним струмом на шкіру. Відновлює енергетику клітин, прискорює регенерацію тканин, знімає больові прояви, покращує мікроциркуляцію.

Всі косметологічні та фізіотерапевтичні процедури знімають наслідки операції і скорочують реабілітаційний період.

У відео представлена ??інформація про показання до блефаропластиці і додаткові рекомендації на відновний період.

Відгуки

Відгуки показують, що реабілітація після блефаропластики проходить безболісно. Ефект від операції зберігається як мінімум 10 років.

Якщо ви проводили хірургічну підтяжку повік, поділіться власними відчуттями в коментарях до статті.

Ссылка на основную публикацию