Протікання в кавомашині: причини і методи виправлення

Виявивши під кавоваркою калюжку води, не варто впадати в паніку. Ця проблема може бути викликана різними причинами, але при грамотному підході усувається в лічені години. Перше, що потрібно зробити — це відключити прилад від мережі.

Протікання кавоварок — чому це відбувається

Практика показує, що основна маса поломок утворюється через недостатній догляд. Нерідко це відбувається через неправильну, тривалої, безперервної експлуатації. Також течі виникають внаслідок безладної транспортування кавомашини в зимовий період. Під впливом негативних температур металеві або пластикові елементи можуть пошкодитися, що потребують заміни на нові.

Ключові причини можуть полягати в наступному:

 • знос ущільнюючих кілець (в резервуарі для води, холдері). Потрібна заміна або промивка;
 • знос ущільнюючих прокладок або пошкодження колби для води. На цю несправність вказує той факт, що вода витікає з дренажного клапана. Потрібна заміна;
 • вихід з ладу сальників. Потрібна заміна;
 • поломка силіконових трубок — насправді причини течі може бути дві: пошкодження або неплотная посадка;
 • поломка металевих або пластикових елементів — якщо тріснув один з вузлів пристрою, потрібна заміна на нові;
 • поломка бойлера;
 • ушкодження перехідників;
 • приймач кавового порошку засмічений надлишками продута — рішення одне: очищення приймача.

заміна ущільнювачів

Витік часто відбувається в районі ріжка, зони роздачі.
Кращі ріжкові кавоварки для дому
У більшості випадків поломка криється в ущільнювальному кільці. Воно забивається сторонніми частинками, кавовими маслами, жиром. Щоб усунути несправність, досить промити кільце і встановити його на місце. Далі рекомендовано запустити декальцинацію і чистку за участю професійних засобів.
Кавові з фунцию автоматичної декальцінаціі

Засмічення — не єдина причина проблеми. Протягом тривалої експлуатації кільце ущільнювача може зношуватися. На ньому утворюється мережа дрібних тріщин, відбувається втрата еластичності. У такій ситуації слід замінити расходник на новий.

знос сальника

У більшості кавоварок сальник виготовляється на основі силікону або гуми. Ці матеріали досить надійні, але під дією високих температур, вологи, при використанні жорсткої води з підвищеним вмістом солей на них з’являються тріщини. В цілому, ситуація схожа на проблеми з ущільнювачем.
Щоб усунути проблему, слід замінити елемент на новий. Щоб уникнути подібних неприємностей, рекомендовано дотримуватися профілактичні заходи. Це використання фільтрів або бутильованої, попередньо фільтрованої води.
Про кавоварках з постійним фільтром тут

Пошкодження трубок, корпусу

Це теж призводить до течі. Як правило, такі неприємності виникають внаслідок неправильного транспортування пристрою, при недотриманні правил зберігання техніки. Завдяки горе-вантажникам прилад міг банально впасти і вдаритися. Усі пошкоджені вузли (тени, насоси, системи трубок) змінюються на нові. Якщо протікає нова кавоварка, слід звернутися в сервісний центр.

Течі з заварочной групи

Це сигнал до того, що апарат пора чистити від накипу. Якщо в машині скупчилися відкладення кальцію, вони відкладаються на стінках трубок. Це веде до пошкодження пластикових елементів і витікання води. Очищення проводять, якщо немає необхідності в повній заміні елементів.

Якщо прилад вміє проводити декальцинацію в автоматичному режимі, необхідно вжити таких заходів:

 • придбай спеціальний засіб, відповідне бренду кавомашини;
 • згідно з вказівками інструкції, змішати засіб з рідиною і заповнити резервуар для води;
 • відкрити носик подачі гарячої води і злити трохи рідини;
 • включити прилад, залишити працювати на деякий час, щоб склад прогнати через всю систему;
 • вимкнути кавоварку, почекати хвилин 15;
 • знову включити;
 • після очищення ємність заповнюється чистою водою для промивання системи.

Чистка від кавових масел

Другий нюанс — засмічення вручений групи кавовими жирами. Якщо вона знімна, слід провести промивання теплою водою, очистити фільтруючий елемент. Слід звільнити від забруднень зону за заварочной групою, де розміщена дренажна трубка, для чого застосовують йоржик. Якщо блок незнімний, викликаємо сервісну службу.

У машинах з автоматикою рекомендую запустити програму для очищення системи від кавових відкладень. По суті, гаджет сам подає сигнал про необхідність промивання, але, якщо ігнорувати цей момент в процесі експлуатації, можуть виникнути течі. Профілактика — це наше все.

Як би там не було, діємо так:

 • натискаємо «пуск» і завантажуємо в відділення для меленої кави спеціальну таблетку (кошти для видалення накипу і кавових масел різні!);
 • в деяких моделях засіб розміщується в заварювальний блок;
 • після цього розумний гаджет сам здійснить весь процес;
 • вода, що витікає з диспенсера, повинна бути з мильною піною, білястого відтінку. Це говорить про те, що препарат повністю розчинився і масла видалені.

Ще одна причина — переповнений піддон

Піддон часто наповнюється під час приготування кави або після очищення системи від накипу.

Щоб виключити подібні проблеми, слід:

 • перевірити, що кавоварка стоїть на рівній поверхні. У зворотному випадку індикатор заповнення піддону може працювати некоректно;
 • перед запуском пристрою переконатися, що індикатор, що відповідає за наповнення піддону, не горить. Якщо він включився, слід злити зайву рідину;
 • очистити піддон для крапель від води перед очищенням машини від накипу.

Поломка резервуара для води

Щоб зрозуміти, що причина течі складається в пошкодженому резервуарі, слід налити в нього рідину і протерти зовнішню поверхню насухо. Ємність краще розмістити на сухий серветці. Далі все це справа залишають на годину. Якщо серветка намокла, ємність змінюється на нову.

Ось, мабуть, і все, що можна сказати про причини протікання. Раджу спочатку уважно ставитися до техніки, щоб уникнути всіляких проблем. В іншому — сервісний центр вам в допомогу. Самостійний ремонт часто призводить до більш плачевних результатів.

Ссылка на основную публикацию