Протеїн і алкоголь: як вживання пива впливає на ріст м’язової маси?

«Молоко — для дітей, пиво — для дорослих» — принцип існування сучасного суспільства. Про достоїнства хмільного напою знають всі, починаючи від жівотастих мужиків, закінчуючи крихкими дівчатами і жінками похилого віку. Давайте ка розберемося з тим, чи можуть протеїн і алкоголь мирно співіснувати в бодібілдингу і як спиртні напої, зокрема пиво, впливають на нарощування м’язової маси.

Щоб відповісти на питання про користь / шкоду пива для нарощування м’язової маси, давайте спочатку розглянемо ті параметри (маркери), вимірюючи які вчені роблять висновок про ефективність чогось для м’язового зростання:

  1. коли ми тренуємося, м’язові волокна пошкоджуються і втрачають кисень, посилаючи безліч сигналів організму. Протягом наступних одного або двох днів відбувається відновлення м’язових клітин і вони стають сильнішими і більше. Одним із способів оцінки ефективності цього процесу може бути вимірювання швидкості синтезу м’язового протеїну;
  2. інший важливий маркер — анаболічний гормон тестостерон ( «анаболічний» — бере участь у створенні м’язових клітин): збільшення його рівня в крові стимулює процеси росту м’язової маси;
  3. третій маркер — ефективність, найменше улюблений вченими, так як його дуже важко точно виміряти.

Протеїн і алкоголь після тренування

В одному з найсерйозніших досліджень було показано, що великі дози алкоголю після тренування (близько 7 кухлів пива для 70 кг людини) пригнічує синтез м’язового протеїну. Ефект придушення спостерігався навіть в тому випадку, коли протеїн і алкоголь вживалися разом (алкоголь після порції протеїну 25 грам), що говорить про те, що анаболічний ефект протеїну не так сильний, щоб подолати силу алкоголю.

Великі дози алкоголю перешкоджають м’язовому росту

На сьогоднішній день вченим достеменно відомо, що великі кількості алкоголю перешкоджають процесу відновлення після тренування і м’язовому росту. Але як щодо маленьких доз, одного келиха (~ 340 мл), наприклад? Серйозні наукові дослідження цього питання відсутні. На підставі доступних даних можна припустити, що пара кухлів пива не представляє шкоди.

Серйозні наукові дослідження про шкоду малих доз алкоголю для нарощування м’язової маси відсутні

Рекомендуємо:

Чи шкідливий протеїн для здоров’я? Наукові факти

Алкоголь і тестостерон

Тестостерон — найголовніший чоловічий статевий гормон; чим більше його в організмі, тим легше і швидше наростити м’язову масу.

Перефразуємо тепер наше запитання: «Чи впливає пиво на рівень тестостерону в організмі?». Так. як позитивно, так і негативно.

В одному з досліджень спостерігалося зростання рівня тестостерону на 17% у двох молодих людей вагою ~ 70 кг, які випили 2 пляшки пива [1]. Однак, слід розуміти, що зазначений зростання дуже незначний і недостатній для того, щоб привести до вибухового зростання м’язової маси: для організму характерні і сильніші коливання з кожним днем ??(або навіть протягом одного дня) при звичайному ритмі життя без стимулювання алкоголем.

З іншого боку, великі дози алкоголю, як було зазначено вище (7 кухлів для 70 кг людини) зменшують рівень тестостерону. Більш того, навіть помірні кількості (3-4 гуртки), як було показано, призводять до зниження рівня тестостерону при застосуванні вдень протягом як мінімум трьох тижнів. А цього вже досить, щоб звести результативність тренувань до нуля.

Великі і навіть помірні кількості алкоголю призводять до зниження рівня тестостерону

Рекомендуємо:

Гормон росту в бодібілдингу: що це таке і для чого він потрібен

Горький хміль

В одному з недавніх досліджень було виявлено, що изогумулон (з’єднання відповідальні за характерний гіркий смак пива, який ми приписуємо хмелю) можуть сприяти зниженню ваги. Це дослідження було націлене на вивчення жиросжигающих властивостей ізольованих изогумулонов, а не пива в цілому. Тому не слід бігти прямо зараз в магазин за улюбленим напоєм, втішаючи себе думкою, що він корисний для схуднення: не забувайте про високу його калорійності за рахунок великої кількості вуглеводів. Великі його дози неодмінно спровокують зростання маси, але тільки не м’язової, а жировий.

Горький хміль пива має жиросжигающий ефект (але не пиво в цілому)

висновки

На підставі наукових досліджень питання, можна зробити висновок, що якщо вживання пива і надає будь-яку дію на ефективність тренувань і набір м’язової маси, то цей ефект незначний.

Якщо кухоль пива після важкого тренування — ваш улюблений спосіб розслабитися — робіть це спокійно, без почуття провини.

Але. Як тільки ви почнете зловживати алкоголем і це стане вашою звичкою — не чекайте результатів від тренувань і будьте готові до трансформації вшир.

Ссылка на основную публикацию