Проблеми кавоварок капсульного типу

Не буду сперечатися, що капсульні кавомашини досить поширені і вже встигли потіснити своїх старших побратимів. Ця техніка дозволяє отримати декілька найпопулярніших смаків кави, невибаглива, але як і всі схильна до поломок.

Якщо машина не реагує на команди і не включається

Конструктив капсульної машини в общем-то ідентичний великим автоматичним еспресо-комбайнів. Тут є бойлер, доводить воду до необхідної температури, помпа, що задає тиск. У більш просунутих моделях присутній блок управління, де хитромудро поєднуються механічні та електронні вузли.

Відсутність кавомолок, дозаторів кавового порошку і систем його виведення істотно спрощує конструктив. Плюс, по суті, тут немає заварювального блоку. Його замінює сама капсула, якій необхідний лише простий механізм утримання, проколювання та вилучення. Власне, поломки в тій чи іншій мірі піддаються всі перераховані вузли.

По-перше, в пристрої може бути несправний мережевий шнур. Іноді це помітно візуально, — є подряпини, напливи та інші ушкодження. Слід перевірити цей момент, як і справність розетки, коректність підключення шнура до самого апарату, не натиснута кнопка вимкнення чи автомат.
Чому в кавомашині немає харчування?

Ще одна причина відмови — вихід з ладу електронного блоку. Це прямий шлях для звернення в сервіс. Діагностика можлива тільки на спеціальному обладнанні, та й з керуючою мікросхемою здатний розібратися тільки майстер.
Опис відмов елементів управління

Третій момент — спрацював захист від короткого замикання. Машина знеструмлюється. Слід подивитися, чи закрита кришка чайника блоку. У деяких моделях спрацьовує термозахист, — тут варто дочекатися того моменту, поки прилад охолоне. Врахуйте, що перегрів викликають засмічення системи кавовими жирами, накипом, тому я наведу деякі рекомендації з очищення.

Як промити систему в капсульної машині

Дуже часто на поломку впливає відсутність регулярного догляду. Тоді вся начинка буквально обросте накипом. Контакти будуть відходити і ланцюг розімкнеться, в результаті — ви не зваріть кави. Якщо прилад не працює, можна зробити ручну промивку. По суті, цей захід повинен проводитися на регулярній основі, не рідше 1-2 рази на тиждень і не чекаючи неполадок.

Очищенню підлягають:

 • бункер для установки капсул;
 • в машинах з Автовидалення капсул — контейнер для капсул;
 • в машинах з капучинатором — трубка капучинатора;
 • бойлер.

Протягом експлуатації з кавоварки можна запускати автоматичне очищення від накипу, для чого виробники винайшли спеціальні капсули. Операцію рекомендовано проводити після кожних 30 чашок кави. Це робиться так: капсула поміщається в відсік, запускається процес варіння кави. Усередині утворюється якась подоба піни, яка виводить накип та інші забруднення.

Крім капсул виробники випускають порошкоподібні засоби для очищення.

З ними працюють так:

 • пристрій включається;
 • скидається відпрацьована капсула, якщо вона є;
 • спустошується піддон для крапель;
 • під носик поміщають містку ємність — не менше 1 л;
 • в резервуар для води наливають 500 мл рідини, насипають засіб від накипу, виконуючи вказівки інструкції;
 • для активації режиму слід дочекатися, поки кнопки перестануть блимати;
 • запускається цикл очищення;
 • коли рідина перестає тест, в резервуар для води наливають використаний розчин і систему запускають заново.

Кава не відповідає необхідній температурі

Якщо капсульна кавоварка НЕ ??варить напої необхідної температури, причиною може бути використання низькоякісної водопровідної води.
Чому кавоварка не гріє воду
У підсумку на тенах накопичується накип, що знижує функціональність пристрою.

Ще кілька причин:

 • низька напруга в мережі — при всьому бажанні апарат не зможе нагріти воду, якщо напруга впала нижче 210 В. Вихід один — підключення через стабілізатор;
 • ви залили крижану воду в апарат — температура рідини нижче +10 градусів спровокує подачу занадто холодного напою. Вода повинна бути кімнатної температури. Плюс, слід не забувати про її якість (чистота, мінералізація);
 • апарат експлуатується в холодному приміщенні — рідина швидко остигає, краще переставити агрегат в тепле місце;
 • ви використовуєте холодну посуд — чашку краще прогріти хоча б під струменем гарячої води;
 • збій налаштувань — слід перевірити і цей момент.

Капсула й не проколюється, застрягла

У кавомашині капсула проколюється в двох місцях, — для виходу готового напою і для подачі води. Причиною неполадки може бути слабке прилягання, для усунення якого потрібно заміна ущільнювачів. Поломка може бути більш серйозною, для чого проводиться заміна всього механізму преса або окремо прокаливателя.

Якщо диск застряг, вихід один — машину відключають від мережі і звертаються в сервіс. Для тривалої безремонтної експлуатації пристрою відпрацьовану капсулу слід вчасно видаляти з відсіку. Це позбавить від маси проблем. Не забувайте очищати капсулопріемнік і піддон, щоб там не накопичувалася вода.

Під капсульної кавоваркою з’являється вода, вода не надходить взагалі

Найчастіше, виною підтікання води стають пошкоджені ущільнювачі. Цей елемент змінюється на ідентичний в сервісному центрі. Якщо поставити нерідну деталь, вона може бути недостатньо еластичною і нестійкої до дії високих температур.
Що робити з протікання кавоварок?

Відсутність надходження води найчастіше обумовлено поломкою поршневого насоса. Не варто виключати засмічення системою накипом. У першому випадку допоможе звернення в сервісну службу, у другому — запуск декальцінаціі.

У деяких капсульних кавоварка відсутність подачі говорить про те, що помпа високого тиску не активована. Для активації резервуар для води повинен бути наповнений. Слід підняти важіль і рідина через кілька хвилин надійде в систему. Важіль слід опустити, щоб вона пройшла через носик роздачі. Так проливають одну чашку води. Її відсутність може говорити про утворення повітряної пробки.

Кава не подається з дозатора

Якщо напій не надходить з носика, насамперед слід перевірити наповнення ємності для води, — вона може бути порожня. Більш поширений джерело несправності — всюдисуща накип. Слід провести очистку. Після кожного використання варто пропускати через систему чашку води, без використання диска. Це виключить накопичення кавовій гущі в системі подачі.

Третій момент — необхідно перевірити контейнер для капсул:

 • диск міг застрягти — в даному випадку вода, яка призначалася для варіння кави, могла потрапити в контейнер. Її слід видалити;
 • диск може бути некоректно вставлений.

У напої з’явилися частинки кави

Це свідчить про неправильної експлуатації апарату. Як правило, користувачі занадто рано піднімають рукоятку кришки капсульного відділення, що і викликає такий дефект. Її слід піднімати тільки після повного завершення циклу варіння, через кілька секунд.

блимають індикатори

Миготіння індикаторів може сповіщати про те, що апарат перегрівся. Слід просто залишити його в спокої, поки він не охолоне або не ввійде в режим очікування. Більш серйозні неполадки можуть ставитися до електричної начинці машини. Щоб це перевірити, слід відключити пристрій від мережі, включити. Якщо індикація триває, залишається везти апарат в авторизований сервіс.

висновки

Капсульні машини не рідше за інших схильні до поломок, але 90% проблем вдасться уникнути при грамотному догляді за технікою і запуску відповідно до інструкції виробника. Раджу відмовитися від самостійної лагодження серйозних несправностей, — це доставить ще більше проблем, хоча дрібні огріхи цілком допустимо усувати своїми силами.

Ссылка на основную публикацию