Про безпечність та ефективність лазерного видалення родимок

Наявність родимок на тілі людини завжди викликало безліч суперечок з приводу їх походження і шкоди.

Думка фахівців із цього приводу абсолютно протилежне, що ще більше залишає в невіданні.

Одне можна сказати абсолютно точно — в деяких випадках доброякісні новоутворення вимагають лазерного видалення. Про це способі терапії і піде мова далі.

показання

Іноді питання видалення родимки з поверхні шкіри ставиться перед пацієнтом тільки заради естетики, але в деяких випадках без такого втручання не обійтися по більш серйозних причин.

Варто вдатися до даної маніпуляції, якщо родимка:

 • треться об одяг, існує ризик її пошкодження або зриву;
 • поступово збільшується в розмірах;
 • змінює форму, забарвлення;
 • періодично болить або свербить, доставляє дискомфорт;
 • пошкоджена, спостерігається поява кров’яних, прозорих або гнійних виділень.

У всіх цих випадках родимка (або невус) вимагає негайного видалення. Тільки фахівець приймає рішення про спосіб втручання.

Лазер призначається, як альтернатива іншим методам. Також він показаний в тих випадках, коли новоутворення знаходиться на відкритих ділянках шкіри, і пацієнт хоче уникнути появи рубця.

Протипоказання

Будь-яке втручання в людський організм має свої наслідки. Щоб їх мінімізувати, необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря і відкласти процедуру, якщо є протипоказання.

Коли не можна видаляти невус:

 • фахівець підозрює, що новоутворення злоякісне;
 • весняно-літній період, так як в цей час сонячне випромінювання найбільш активно;
 • є запалення на шкірі в області родимки або в організмі;
 • передменструальний синдром, критичні дні, вагітність, годування грудьми;
 • субфебрильна або висока температура тіла (до з’ясування причин її появи);
 • цукровий діабет;
 • захворювання, пов’язані зі зниженням імунітету;
 • гормональний збій;
 • герпес у стадії загострення.

Відносним протипоказанням є погане самопочуття в день проведення процедури. Слід перенести зустріч з косметологом, якщо пацієнт не виспався, відчуває занепад сил.

Видалення лазером можна здійснювати, коли в анамнезі існує алергічна реакція на ультрафіолетові промені або шкіра в даний момент має загар.

переваги

Видалення родимки має масу позитивних моментів для організму людини. Сюди можна віднести естетичну складову, а також зниження ризиків проблем зі здоров’ям у майбутньому.

Що пацієнт отримує після процедури:

 1. Чисту шкіру без дефектів.
 2. Попередження розростання родимки в злоякісну пухлину.
 3. Моментальний ефект без болю і шрамів.

Переваги використання лазера:

 • швидкість отримання результату без утворення рубців;
 • відсутність больових відчуттів або зведення їх до мінімуму, якщо поріг чутливості високий;
 • точковий вплив без пошкодження прилеглих тканин;
 • можливість видалення відразу декількох родимок в короткий термін;
 • немає ризику зараження крові.

Якщо до всіх переваг додати миттєвий результат і швидку реабілітацію, стає зрозуміло, чому багато пацієнтів зупиняють свій вибір саме на лазерному видаленні.

недоліки

При такому істотному кількості переваг, маніпуляція все ж має пару недоліків. Для деяких пацієнтів мінусом є порівняно висока вартість за дану операцію, для лікаря — неможливість проведення подальшої гістології біоматеріалу.

Однак друга проблема вирішується просто — дослідження родимки на злоякісність здійснюється до її видалення.

підготовка

Щоб лазерна корекція шкіри пройшла без ускладнень, пацієнтові рекомендовано попередньо обстежитися у лікаря. На першому прийомі косметолог порадить здати кілька аналізів і пройти профільних лікарів, у випадку необхідності здійснення.

Етапи підготовки:

 1. Гістологічне дослідження невуса. У лабораторних умовах тканини родимки перевіряються на відсутність злоякісних розростань.
 2. Загальний аналіз крові, сечі — необхідні для виключення запальних процесів в організмі.
 3. Відвідування терапевта. Рекомендується отримати у лікаря дозвіл на втручання, особливо, при наявності хронічних хвороб в анамнезі.

Після проходження даних обстежень, якщо немає протипоказань, призначається день проведення видалення.

етапи процедури

Пацієнт лягає на кушетку або приймає зручне положення тіла. Якщо родимка невелика і людина не чутливий до больових відчуттів, видалення проводиться без знеболювання.

В інших випадках використовується місцевий анестетик у вигляді мазі або ін’єкції.

Потім дерматолог починає видаляти тканини родимки за допомогою лазера, який має форму тоненької лопатки. Вплив ультрафіолету знімає тільки кордону невуса, не зачіпаючи сусідні тканини.

Під час процедури також відбувається припікання дрібних судин, що повністю виключає кровотеча і утворення рани.

Недоліком операції, лякає деяких пацієнтів, стає неприємний запах, який неминучий при лазерному методі лікування. Час видалення становить не більше 5-10 хвилин, якщо родимка має великі розміри, може знадобитися повторне відвідування.

По завершенню процедури фахівець дає рекомендації по догляду за шкірою, після чого клієнт косметології відправляється додому.

можливі ускладнення

Використання лазера за призначенням лікаря практично завжди протікає без подальших ускладнень. Однак кожен організм непередбачуваний, тому іноді наслідки все ж можуть виникнути:

 1. Опік шкіри. Відбувається через відсутність досвіду у фахівця, який неправильно підібрав глибину впливу лазерного променя.
 2. Освіта шраму. Рубець з’являється в тих випадках, якщо пацієнт не дотримується правил догляду за шкірою після процедури.
 3. Скоринка. Поява захисної скориночки є нормою. Повне загоєння спостерігається, тому 1,5-3 тижні.
 4. Інфікування ранки. Занесення інфекції спостерігається в реабілітаційному періоді при недотриманні лікарських рекомендацій.

Іноді наслідком стає поява алергічної реакції на лазерне вплив, якщо така особливість організму була виявлено раніше. Якщо за видаленням родимки звернутися до кваліфікованого фахівця, практично всіх наслідків можна уникнути.

Крім того, хороші клініки пропонують безкоштовний огляд через кілька днів після маніпуляцій, щоб пацієнт міг упевнитися у відсутності ускладнень.

Догляд за шкірою після операції

Скоринка відходить через кілька днів, повна регенерація тканин відбувається, через 3-4 тижні. Протягом усього цього часу необхідно повноцінно доглядати за ушкодженою шкірою для досягнення найкращого результату.

Протягом місяця не рекомендується:

 • засмагати на сонці або в солярії, перегрівати епідерміс;
 • мочити шкіру в місці видалення невуса;
 • користуватися декоративною і уходовой косметикою без попередньої консультації з фахівцем;
 • приймати ванну або розмочувати рану іншими способами (сауна, баня, басейн).

Лазерне видалення новоутворення не вимагає подальшого накладення ізолюючої пов’язки, яка створює парниковий ефект і може нашкодити.

Тому не рекомендується використовувати пластирі, бинти, а також інші матеріали, що впливають на циркуляцію повітря близько шкіри. Не можна чесати рану, слід уникати контакту ушкодженої ділянки шкіри з синтетичними тканинами.

Після процедури фахівець призначає мазь або крем на основі антибіотика, який буде захищати епідерміс, сприятиме швидкій регенерації тканин.

Використовувати засіб необхідно до сходження скоринки, після чого пацієнтові залишиться лише стежити за захистом від ультрафіолету.

У відео фахівець більш докладно розповідає про особливості видалення родимок лазером.

ціни

Вартість на процедуру прямо пропорційна кваліфікації дерматолога, а також рівню клініки, який буде проводитися втручання. Цінник також залежить від регіону Росії.

В середньому, за видалення однієї родимки пацієнт заплатить лікаря від півтора до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Подальший огляд, як правило, безкоштовний. Якщо потрібно повторний прийом, вартість за нього може становити 50% від початкової суми.

альтернативні способи

Якщо пацієнту протипоказане видалення родимок за допомогою лазера через здоров’я, фахівець порекомендує альтернативні варіанти. Кожен з них має свої переваги і недоліки, тому вибір способу краще довірити грамотному лікаря.

За допомогою чого можна прибрати невус:

 1. Електрокоагуляція. Являє собою вплив струму на пошкоджену ділянку шкіри. Метод схожий з лазером, так як теж не залишає після себе кровотечі.
 2. Хірургічне втручання. Використовується для родимок великого розміру при неможливості використовувати альтернативний метод.
 3. Кріодеструкція. Мається на увазі вплив рідкого азоту, який підходить для невеликих новоутворень.
 4. Радіохвильової ніж. В основі лежить використання радіохвиль.

Іноді пацієнти вдаються до народних методів, що передбачає використання покупних або домашніх мазей. Такий спосіб ефективний при незначних розмірах родимок.

Відгуки

Багато людей вже скористалися лазером і позбулися естетичних дефектів у вигляді родимок. Чи був у вас такий досвід?

Ви можете поділитися своїми роздумами з цього приводу в коментарях. Можливо, ваші поради допоможуть іншим прийняти правильне рішення.

Ссылка на основную публикацию