Потужний і смертельно небезпечний .. Механізм дії інсуліну в бодібілдингу для набору м’язової маси і схуднення

За останні кілька десятиліть інсулін в бодібілдингу зробив мініреволюцію. Професійні бодібілдери стали ще більшими. Деякі з них додають в масі до 10 кг за сезон після досягнення плато. Широкій аудиторії транслюється думка про те, що такий колосальний результат пов’язаний з використання нових секретних препаратів або недавно відкритої генною терапією.

Правда в тому, що бодібілдери відкрили для себе сильний анаболічний гормон, який виробляється в організмі — інсулін. Його переваги — він легальний (як діабетичний препарат) і дуже дешевий.

«Його неможливо виявити під час допінг-тесту. Він просто покращує спортивні результати. Він просто може вбити … »- так починається новинна стаття про інсуліні на одному з інформаційних порталів.

Використання інсуліну в спорті — одна з останніх смертельних тенденцій. Бодібілдери використовують його часто в поєднанні зі стероїдами і гормоном росту для максимальної стимуляції м’язового росту і подолання фізіологічного плато в наборі маси. За оцінками, кожен четвертий бодібілдер «на стероїдах» також приймає інсулін. Це секрет неймовірного розміру.

Інсулін допомагає рятувати життя людям з діабетом. Використання його здоровими людьми (= спортсменами) може закінчитися комою і смертю.

У бодібілдингу інсулін допомагає наповнити м’язи енергією і поживними речовинами під час інтенсивних вправ, запобігти м’язовий катаболізм.

Міжнародний олімпійський комітет забороняє його використання. Хоча він є одним з небагатьох препаратів допінгу, які виявити неможливо. Багато бодібілдери приймають його аж до змагань і тим не менше проходять допінг-тест.

Інсулін в спорті використовується як правило в поєднанні з стероїдами і гормоном росту для подолання фізіологічного плато в наборі маси

Рекомендуємо:

Побічні дії інсуліну в спорті: передозування, кома, смерть

функції інсуліну

Інсулін — це анаболічний гормон. Насправді, він навіть більш анаболічний, ніж гормон росту. За класифікацією WADA (Всесвітнього Анти-допінгового агентства) інсулін — це допінг препарат, заборонений для використання, але один з найпопулярніших серед професіоналів та любителів бодібілдингу.

Але в ньому є неприємна особливість .. Його анаболічні властивості проявляються як в стимуляції росту м’язової маси, так і … жирової. Два цих ефекту є насправді «побічними» функціями інсуліну. Основна функція інсуліну в організмі — підтримувати безпечний і стійкий рівень глюкози в крові: приблизно 80-100 мг / дл.

Коли рівень глюкози в крові підвищується вище 100 мг / дл, інсулін виділяється підшлунковою залозою і транспортує зайву глюкозу з крові в сховища енергії.

В організмі існує три таких сховища:

  • м’язовий глікоген
  • глікоген печінки
  • жирова тканина

Всім нам, безумовно, хотілося б, щоб все з’їдаються солодкі булочки йшли прямо в перші два сховища. Тоді наші тіла перевтілювалися після кожної порції десерту в бік більшої привабливості. Однак, реальність як завжди відмінна від наших бажань і інсулін «свавільно» відправляє глюкозу туди, куди запрограмований.

Давайте подивимося на те, як саме він запрограмований.

Інсулін — навіть більш анаболічний гормон, ніж гормон росту; проте його анаболічні властивості проявляються як в стимуляції набору м’язової маси, так і .. жиру

Рекомендуємо:

Думки експертів про інсулін: відгуки лікарів, тренерів і спортсменів

Механізм дії інсуліну для набору м’язової маси

У бодібілдингу інсулін використовується для збільшення витривалості і нарощування м’язової маси.

Він допомагає глюкозі, а також амінокислот, проникати в м’язові клітини.

Глюкоза — це енергетична молекула. Якщо в клітку її надходить більше, ніж необхідно, то вона конвертується в глікоген. Глікоген використовується для енергетичного підживлення м’язів під час тренування.

Dr Sonksen з клініки St Thomas в Лондоні в своїй статті про застосування гормону росту й інсуліну в спорті каже: «Так як в більшості видів спорту результат визначається кількістю глікогену в м’язи, його збільшення поліпшить результат».

Спортсмени роблять регулярні ін’єкції інсуліну короткої дії в поєднанні з великою кількістю вуглеводів. Це необхідно для запуску механізмі дії інсуліну, який полягає в наступному:

1 Інсулін стимулює синтез м’язового протеїну

Інсулін стимулює синтез білка (і, отже, зростання м’язової маси).

Як?

М’язи складаються з м’язових протеїнів. Ці протеїни виробляються рибосомами. Механізм синтезу білка рибосомами запускається інсуліном. (Рибосоми, згідно вікіпедії — це складні молекулярні машини, в яких як шифр записана інформація про те, як створювати білок.)

Один з учених дає таке пояснення процесу:

«До кінця не ясно як, але інсулін запускає рибосомальної машину з виробництва білка. У його відсутність рибосоми просто перестають працювати; він ніби-то виконує роль вимикача «.

Чи означає це, що інсулін «допомагає» нарощувати м’язи? Ні. Це означає, що без інсуліну це неможливо.

Інсулін не просто допомагає стимулювати м’язовий ріст .. без нього він в принципі неможливий

2 Інсулін транспортує амінокислоти всередину м’язових клітин перешкоджає м’язовому катаболізму

Ще одна функція інсулін корисна в бодібілдингу — він перешкоджає руйнуванню м’язів. Його анти-катаболічних функція настільки ж само важлива для набору маси, як і його анаболічний характер.

У світі фінансів кажуть: «Не важливо скільки ти заробляєш, важливо скільки у тебе залишається». Те ж саме справедливо по відношенню до набору маси: не важливо що ти їси і що колеш; якщо немає динаміки в м’язовому росту, то, ймовірно, ти знаходишся в стані катаболізму.

Кожен день наше тіло створює і руйнує білки. Для набору м’язової маси необхідно, щоб синтезувалося більше білка, ніж руйнується. Інсулін допомагає зрушити це співвідношення в потрібну сторону, полегшуючи завдання транспортування амінокислот (будівельних блоків для м’язового протеїну) всередину м’язових клітин.

3 Інсулін транспортує амінокислоти в м’язові клітини

Інсулін активно переносить певні амінокислоти безпосередньо всередину м’язових клітин, зокрема, bcaa, які відомі своєю колосальною роллю в нарощуванні м’язової маси.

4 Інсулін збільшує синтез глікогену

Інсулін збільшує активність деяких ферментів, які стимулюють синтез глікогену. Це означає, що він допомагає зберігати глюкозу в м’язових клітинах, тим самим покращуючи ефективність, відновлення і, в буквальному сенсі, збільшуючи розмір м’язів.

Накопичення глікогену в м’язах робить їх більш щільними і об’ємними, так як він утримує воду (на кожен грам глікогену — приблизно 2.7 грама води).

З анаболічними властивостями інсуліну в бодібілдингу розібралися, і вони дійсно вражають. А тепер давайте подивимося на іншу сторону медалі ..

Інсулін стимулює накопичення глікогену в м’язах, що робить їх більш щільними і об’ємними за рахунок утримання їм води (на кожен грам глікогену — приблизно 2.7 грам води)

Мінуси використання інсуліну в бодібілдингу .. жир

Неприємна новина полягає в тому, що поряд з стимуляцією м’язового зростання, інсулін прискорює процес липогенеза (жирообразования).

Особливе значення це має для тих видів спорту, де враховується вагова категорія: при використанні інсуліну можна випасти з своєї.

Механізм дії інсуліну в наборі жирової маси наступний:

1 Інсулін блокує дію ферменту, який бере участь в процесі спалювання жирів

Цей фермент називається гормон-чутлива ліпаза і він відповідає за руйнування молекул жиру.

Спалювання жиру завжди починається з розщеплення до рівня жирних кислот, які далі використовуються для енергії. Очевидно, що порушення першої стадії перешкоджає процесу схуднення.

2 Інсулін перешкоджає використанню жирів для енергії

Інсулін зменшує використання жиру для енергії і змушує організм спалювати вуглеводи. Іншими словами, інсулін зберігає жир прозапас.

В цьому немає нічого хорошого для тілесної конституції, але в самому по собі процесі є здоровий глузд. Якщо згадати, що основна функція інсуліну — контролювати рівень глюкози: він робить це, зберігаючи її надлишок в жирові сховища і спалюючи в першу чергу саме вуглеводи.

3 Інсулін збільшує синтез жирних кислот

Це зворотний процес тому, що описаний в пункті 1. Інсулін збільшує синтез жирних кислот в печінці, з якого починається процес створення тілесного жиру.

Все залежить від кількості зайвих вуглеводів в крові: все що вище того, що відразу ж можна використовувати для енергії і зберегти в м’язовому глікогені, відправляється на переробку в жир.

4 Інсулін активує ензим ліпопротеїнову липазу

Після активації інсуліном ліпопротеїнова ліпаза руйнує тілесний жир до стану жирних кислот, які швидко і легко знову всмоктуються, перетворюючись знову в жир.

Виходить, що ця ліпопротеіновия ліпаза з одного боку хороша, так як руйнує жир.

З іншого, в попередньому пункті було сказано: інсулін збільшує синтез жирних кислот в печінці. Після перетворення в жир вони скидаються в кровотік і осідають в будь-якому жировому сховище тільки за сприяння ферменту липопротеиновой ліпази.

Тому, якщо після смачного обіду у вас в крові велику кількість тригліцеридів, то ви не станете жирніше до тих пір, поки інсуліну не активує ліпопротеїнову липазу — своєрідні ворота в жирові сховища.

5 Інсулін сприяє переносу глюкози в жирові клітини

Інсулін «відкриває» мембрани жирових клітин для проникнення в них глюкози. В результаті саме глюкоза, а не жир, починають використовуватися для енергії.

Як використовувати інсулін в бодібілдингу для набору маси або схуднення?

Інсулін — просто один з гормонів з анаболічним ефектом, який відповідає за підтримання рівня глюкози в крові.

Запам’ятайте, організм не виділяє інсулін з тією метою, щоб наростити вам м’язову масу або додати жирку. Ні. Це два «побічних» ефекту його дії. За допомогою харчування можна управляти бажаного ефекту. Все у ваших руках.

Які ваші цілі?

Інсулін для набору м’язової маси

Для набору м’язової маси важливий високий рівень інсуліну в крові протягом всього дня. Це має особливе значення під час, до і відразу ж після тренування для того, щоб зробити мембрани м’язових клітин максимально відкритими для проникнення глюкози і амінокислот (особливо BCAA).

Для набору м’язової маси важливий високий рівень інсуліну в крові

Інсулін для схуднення

Якщо мета схуднути, то необхідно обмежувати рівень інсуліну протягом дня. Тому багато дієти будуються на принципі повного виключення швидких вуглеводів (солодощів).

Однак, важливий інтелектуальний підхід. «Чим менше, тим краще» тут не працює, особливо якщо ви фізично активні.

Для захисту від м’язового катаболізму інсулін необхідний. Ми вже говорили про це вище. При його недоліку м’язова маса буде йти разом з жирової. М’язи потребують вуглеводах.

Для схуднення необхідно обмежувати рівень інсуліну в крові, щоб стимулювати спалювання жиру; але не фанат: інсулін необхідний для уникнення стану катаболізму

Інсулін для набору м’язової маси і схуднення

Це ідеальна мета для більшість бодібілдерів. Майже всі спортсмени прагнуть саме до неї.

Багато експертів бодібілдингу стверджують, що неможливо одночасно спалювати жир і набирати м’язову масу, що, як це прийнято в професійному бодібілдингу, повинні бути обов’язково фаза набору маси і фаза сушіння.

Коли рівень глюкози в крові високий, виділяється інсулін і глюкоза зберігається в м’язовому глікогені або глікогені печінки. Коли рівень глюкози в крові низький, секреція інсуліну зменшується, і жир стає основним джерелом палива в організмі.

Інсулін — це вимикач, який іноді включається в положення «набір м’язової маси», а іноді в положення «набір жирової маси».

Кожен день потрібно планувати так, щоб в потрібний час запускати процес набору м’язової маси, а коли необхідно — спалювання жиру. Важіль управління — в наших руках.

Хочете набрати масу — стимулюйте виділення інсуліну. Це особливо важливо під час тренування, до і після неї. Інсуліну не перетворює глюкозу в жир, якщо він може спочатку зберегти її як м’язовий глікоген. Ви НЕ потовщає в цей час.

Відразу після інтенсивного силового тренування, коли сховища глікогену в м’язах і печінці виснажені, приймайте глюкозу (вуглеводи, гейнери).

В інший час дня обмежуйте кількість вуглеводів в дієті, для того, щоб не набирати жирову масу. Хоча невеликі підживлення інсуліном ще кілька разів в день можуть бути корисні.

Якщо ваша мета і набрати м’язову масу і схуднути, то будуйте свій раціон гнучко: стимулюйте секрецію інсуліну під час, до і після тренування (з’їдаючи швидкі вуглеводи) і придушуйте в решту часу дня

Ссылка на основную публикацию