Порівняння параметрів нових комбінованих кавоварок Nuova Simonelli Aurelia II 2Gr S і Nuova Simonelli Aurelia II T3 2Gr S

Настала черга звернутися до комерційного сегменту і сьогодні я розповім про професійних комбінованих кавоварках, що випускаються під брендом Nuova Simonelli. У мій огляд потрапили дві моделі, серії Aurelia II. Це вдале продовження першої серії, яка вже встигла отримати свою частку популярності, як у нас в країні, так і за кордоном.

До слова, італійці випускають техніку не перший рік, починаючи з 1936 року. Відчувається досвід, серйозний підхід до справи, турбота про клієнта. Виробник надає весь спектр кавовій техніки, сам проводить підключення, комплексне сервісне обслуговування, навчання персоналу. Плюс, власник цих чудо машин отримує гарантію, післягарантійне обслуговування та завжди буде мати можливість доступу до рідних запчастинах.

Перше знайомство

Обидві моделі — це високий модельний ряд. Перед нами флагманська серія з відмінним конструктивним і технічним наповненням.

Це справжнє професійне обладнання, що видно не тільки з високою ціни, але і з базових характеристик:

 • один бойлер з теплообмінником. Матеріал — мідь. Обсяг і там, і там становить 14 л;
 • потужний Тен — для машин подібного класу це необхідність. У зворотному випадку навіть великий бойлер не зможе забезпечити безперебійну роботу кавомашини, тільки лише енергія буде без толку використовуватися в години простою;
 • Волюметричне помпа;
 • підключення до водопроводу (огляд підключаються апаратів);
 • щедрий комплект: завантажувальний шланг; шланги для зливу d 20, 25 мм, диною 1.5 м; три портафільтра, два подвійних портафільтра (всі тефлонове!), одинарний фільтр, сліпий фільтр, три пружини, два подвійних ріжка випуску, одинарний ріжок випуску, темпер пластмасовий (цю штуку можна відразу на викид, явна недоробка), дві підставки під чашки.

В цілому, обидва варіанти підкуповують вдалим співвідношенням ціни і якості. Італійці добре продумали конструктив, в навантаження дають надійні комплектуючі. На виході машини видають гідний кави, а власник не отримує мозковий штурм в плані обслуговування.

Моделі серії Aurelia II представлені з низькою і високою групою, так що ви зможете вибрати свій варіант, з опорою на цілі й потреби використання.

З цього питання можна дати такі рекомендації:

 • якщо ви плануєте зробити упор на каву на винос, найкращим рішенням буде висока група. Саме сюди відмінно вписуються високі склянки під латте, макиато, американо та ін .;
 • якщо в пріоритеті якісний еспрессо для гостей, краще взяти низьку групу. Високий аналог призведе до розбризкування напоїв, втрати температури. У закладах громадського харчування це найбільш ходовий варіант;
 • якщо хочеться захопити і то, і то, можна взяти високу групу, використовуючи для еспресо підставку, або вибрати модель з регулюванням по висоті.

Принцип роботи

Перше, про що хочеться сказати — Nuova Simonelli Aurelia II 2Gr S — це напівавтомат, а Nuova Simonelli Aurelia II T3 2Gr S — автомат. Відмінність — в наявності можливості автоматичного дозування порції напою, підтримці і регулюванні температури, тиску і в програмуванні різного роду функцій. У напівавтоматі кави засипається в варильну групу (ріжок) вручну.
Кращі кавомашини з автоматичним капучинатором

Групи

Обидві кавоварки є двухгруппнимі, тобто бариста зможе приготувати дві порції напою практично одночасно. Так бариста істотно підвищить продуктивність чашок кави в годину. Плюс, це найпоширеніший варіант.
Заварювальні вузли металеві, що відмінно працює в закладах, прохідністю більше 300 чашок на добу. Вони обігріваються термосифонного, причому, термостабільність знаходиться на досить високому рівні. Клапани трехкодовие, що теж добре.

Італійці додали до цього спеціальне дзеркальце, що дозволяє бариста стежити за екстракцією, станом сіточки і прокладкою групи. Це дійсно зручно, не треба згинатися в три погибелі, щоб стежити за станом голови. Втім, у неохайних бариста воно вічно закапати і заляпано, але більш акуратним товаришам допомагає.

У версії Т3 є хитрість — можна задати групу, яка буде робочої при включенні машини і міняти це на власний розсуд. Можливо приготування двох чашок еспрессо з однієї групи.
Як налаштовувати кавоварку

Серце кавомашини — бойлер

У двох версіях повнорозмірних машин реалізований мідний бойлер з теплообмінником. Його обсяг становить 14 л. Це підходяще умова для приготування великих порцій латте, чаю, капучино.

Оснащення таке:

 • зворотний і запобіжний клапан — вам не доведеться нічого встановлювати самостійно, а сам бойлер отримає захист від високого тиску;
 • манометр тиску — зазначу, що у версії Т3 манометр електронний;
 • прессостат — ця штука контролює температуру води і тиск пара, підтримуючи оптимальні параметри для приготування кави. Єдина відмінність в тому, що в кавоварці Nuova Simonelli Aurelia II T3 2Gr S він є цифровим. В Nuova Simonelli Aurelia II 2Gr S прессостат ручної, але італійці організували досить простий доступ, що дозволить легко підкоригувати температуру подачі води;
 • електронний рівень води — це своєрідний захист, так як при відсутності води прилад автоматично відключиться.

Зауважу, що в цифровому Пресостати є цікава штука — PID регулятор. Він контролює температуру в бойлері на автоматі. Це дозволяє більш точно і акуратно стежити за параметрами в порівнянні зі звичайним механічним аналогом. Це дуже важливо, тому що діапазон 92-96 градусів дуже важливий для отримання ідеального еспрессо.
Що робити якщо кавоварка не гріє воду

Робота на повну потужність

Як я вже сказав, ми розглядаємо двухгруппние версії, а вони найбільш популярні і поширені. Потужність оглядового обладнання становить 4.5 кВт — для Nuova Simonelli Aurelia II 2Gr S і 7.3 кВт — для Nuova Simonelli Aurelia II T3 2Gr S. Цього достатньо для високого класу машин і представленого обсягу бойлера. Однак це вимагає сильної проводки, — такий агрегат не поставиш в замшілому кафе з проводами 80-х років.

Хочу загострити увагу, що машина на 7.3 кВт і зовсім вимагає спеціалізованої проводки. Якщо ви захочете живити такий прилад в звичайну розетку, з великою ймовірністю можна очікувати вигоряння мережі. Справжній професійний агрегат! Він вимагає мережі в 380 В, так що раджу потурбуватися установкою стабілізатора (напівавтомат розрахований на класичні 220 В).
Про стабілізацію електромережі для кавоварок — тут

У цьому ключі зазначу, що бойлер на 14 л з більш високою потужністю відновлюється і наповнюється швидше. Але, реалізованих потужностей двох моделей огляду вистачає для підтримки зразковою термостабильности. З цього пунктик зауважень немає. Це стане в нагоді при одночасному приготуванні великої кількості кави і обидва агрегату підходять для закладів з середньою прохідністю.

Пару слів про манометрах

Манометр грає ключову роль в приготуванні канонічного італійського еспресо, так як саме він дозволяє контролювати тиск. Такий момент як щільно утрамбований портафільтр може впливати на його рівень і на загальну якість напою. Манометр дозволить налаштувати процес на ідеальні 9 Бар.

В Nuova Simonelli Aurelia II 2Gr S представлений простий манометр, в Nuova Simonelli Aurelia II T3 2Gr S — електронний. У першому випадку можна говорити про більш простої конструкції і тут завжди є якась погрішність. Вона становить приблизно 10% в ту або іншу сторону. Врахуйте це при виборі. Електронний варіант оснащений спеціальним контактним вузлом, що на виході забезпечує більш точні параметри.

Надійна Волюметричне помпа

Насправді під грізною назвою «Волюметричне» криється проста ротаційна помпа. Ця штука обертається за допомогою електромотора з частотою оборотів до 4.5 т.об. / хв. Прокачування води і нагнітання тиску відбуваються за рахунок зміни обсягу в камері з лопатями, звідки рідина біжить далі в гідротракт.

Це найпоширеніший варіант для кавоварок, цілком довговічний при правильній експлуатації. Однак, тут обов’язково використовується фільтр, так як ротаційна помпа має двох головних ворогів — іржа і пісок.
Кращі краплинні кавоварки з постійним фмльтром

Волюметричний насос — це рішення для професійної техніки, так як саме тут забезпечується стабільний тиск. Нічого поганого про цей варіант сказати не можу, дві моделі спрацьовані на «5+».

Система попереднього заварювання SIS

Це фірмова технологія італійців, яка звучить як Soft Infusion System. Виробник заявляє, що ця штука здатна нівелювати огріхи трамбування кави. Однак, хочу засмутити, — у криворукого бариста кави вийде поганий, як з системою, так і без неї.

По суті, перед нами чергова маркетингова мішура, представлена ??в двох флагмани бренду. В цьому плані техніка працює цілком типово, стабільно, добре, але без «вишукувань». Вода спочатку подається під низьким тиском, потім воно поступово збільшується до 9 Бар.

Капучинатори

В машинах огляду капучино збивають за допомогою парових кранів. Матеріал відомий — нержавіюча сталь. Паровики посаджені на вільний шарнір, що зручно в робочому процесі. На кінці крана можна побачити 4 отвори для подачі пари, d 1.2 мм. У порівнянні з молодшими товаришами це дає більше можливостей для роботи з молоком.
Кращі машини для капучино

В Nuova Simonelli Aurelia II 2Gr S ця штука називається Cool Touch. По суті, тут реалізована система прохолодного дотику, що запобігає отриманню опіків. Конструктив продуманий на рівні, очищення буде максимально простий.

Паровики передбачені з двох сторін — справа і зліва від ріжка, так що два бариста зможуть вспінювати молоко одночасно. Між іншим, в цій моделі капучинатор доступний опціонально і замовляється окремо.

В Nuova Simonelli Aurelia II T3 2Gr S також реалізовано 2 крана Cool Touch, опціонально доступні крани EasyCream — для автоматичного збивання молока. Це професійний паровий кран. На відміну від панарелло піна виходить більш насиченою і густою.
Кращі кавомашини з системою Швидкий Пар

Управління капучинатором гранично просте і надійне. Досить задіяти важіль на корпусі машин. Якщо натискати на нього, подача пара буде зменшуватися, якщо витягати — збільшуватися. Своєрідний джойстик, до нього можна швидко пристосуватися. Раджу випустити пар секунди дві перед використанням крана.

Габарити і вага

Обидві кавоварки — професійна, повнорозмірна техніка. Ширина, глибина, висота двох пристроїв становить 815 * 565 * 565 мм. Якщо говорити про вагу, Nuova Simonelli Aurelia II 2Gr S поступається Nuova Simonelli Aurelia II T3 2Gr S на пару кілограм. Автомат важче напівавтомата і важить все 76 кг.

Тільки мелену каву

Оглядові моделі працюють на молотом кави. Зерно повинно бути свіжообсмаженої, свіжо. Так ваші гості отримають напій більш високої якості. Саме тому краще відразу потурбуватися покупкою потужної кавомолки. Галасливі і слабкі млини відразу послаблять потужність цих флагманів.

Дисплей і програмування

Кнопки програмування дозволяють машині запам’ятати процес варіння різних видів кави, наприклад, ристретто, Допп, еспресо. Як тільки бариста освоїть особливий стиль приготування напоїв, він зможе отримувати його кожного разу.
Кращі автоматичні кавомашини

Загальний список функцій рідкокристалічного дисплея цілком корисний: цикл автоматичного чищення, дозування, лічильники проток, загальна кількість, всього проток, загальна кількість чисток.

Можливості програмування для Nuova Simonelli Aurelia II 2Gr S:

 • дозування гарячої води.

Автомат Nuova Simonelli Aurelia II T3 2Gr S дає більш широкі перспективи:

 • закладка і контроль температури в основному бойлері, в бойлері на кожну кавову групу;
 • контроль температури на виході з кожної групі кавоварки;
 • дозування гарячої води;
 • час роботи;
 • пом’якшення води;
 • тиск;
 • контроль управління;
 • технічне обслуговування;
 • ВКЛ викл;
 • програмування електричного підігрівача чашок.

Дрібні і великі приємності

Тут я приведу ряд додаткових опцій.

Сюди відносяться:

 • таймер для приготування еспрессо шота. Час, що витрачається на приготування такого напою — це один ключових елементів в будь-якій професійній кавоварці. Канонічно вона повинна складати 19-22 с. Якщо бариста приготував мелену каву, далі точно отмерена дозування, а сам порошок правильно утрамбований, можна спокійно запускати таймер, машина сама приготує ідеальний еспресо шот. Опція реалізована в двох моделях;
 • пряма підводка до водопроводу. Обидва флагмана мають можливість прямого підключення до водопровідної мережі. Якщо ви не впевнені в якості, раджу на виході поставити фільтр, щоб машинка харчувалася виключно чистою водою, оптимальної жорсткості. Втім, якщо ви зважитеся заливати воду самі, робити це доведеться не дуже часто. Великий розмір бойлера виручить і на цей раз;
 • подача гарячої води. Гаряча вода використовується для підігріву чашок, приготування чаю, американо. Крани подачі оснащені економайзером, що прискорить подачу окропу на 30%. Для його отримання досить активувати одну кнопку, при цьому на машинах активується індикатор протоки гарячої води, що не завадить в запарці години-пік. Крім того, бариста зможе запрограмувати обсяг води, що подається. Щоб зупинити протоку, кнопку натискають вдруге. Зауважу, що одночасний протоку кави і окропу неможливий. Це вже упущення;
 • незалежні механізми очищення. Це дуже зручно в сегменті комерційного використання. Ви зможете запустити очищення однієї групи, залишивши в роботі другу і навпаки. Так машини ніколи не будуть простоювати без діла;
 • корпус і підсвічування. Обидві машини виконані на основі нержавіючої сталі і пластика ABS. Комбінований корпус не ускладнює агрегат, але і не втрачає надійності. Хороший компроміс. Як і годиться флагманів, підсвічування в кавоварках виключно світлодіодна. У версії Т3 доступні настройки світла;
 • подвійний лічильник порцій — вбудований і порційний. Так набагато легше вести облік в комерційному сегменті.

Зазначу, що навантаження до кавомашині можна додатково замовити електричний підігрівача чашок, портафільтр на основі якісного тефлону зі шкіряною ручкою.

Особливості Nuova Simonelli Aurelia II T3 2Gr S

Флагманська автоматична кавоварка має кілька ключових особливостей, недоступних оглядовому конкуренту. Тут представлено два стабілізатора групи, є опція об’ємного дозування (варіння більш великих порцій), можливість самостійної діагностики, легка очистка ріжка в комплекті. Я не бачу нічого відверто зайвого. Машина буде працювати на автоматі. Мабуть, її можна довірити навіть новачкові.

Є деякі відмінності і з гідравліки. Якщо в Nuova Simonelli Aurelia II 2Gr S система містить вбудовану об’ємну помпу, манометр і індикатор рівня води, то в Nuova Simonelli Aurelia II T3 2Gr S список доповнений регульованою зовнішньої помпою. Ця штука працює на те, щоб в системі не було постійного високого тиску, лише в разі роботи насоса. Так можна продовжити життя приладу мінімум на 10 років.

Що в підсумку

Що можна сказати в оконцовке? Італійці — лідери у виробництві професійних кавоварок. Перед нами дві машини топового класу. Обидва агрегату не примхливі, самі заточені під регулярне обслуговування. Якщо говорити про якість кави, він вийде просто чудовим. З урахуванням немаленькою вартості, це буде гідний вибір для кав’ярні чи іншого закладу.
Огляд недорогих простих кавоварок

Вибір автомата або напівавтомата повинен грунтуватися на прохідності і технічних характеристиках самого робочого місця (можливості проводки і т.п.), грошових ресурсів ресторатора.

Якщо ви хочете підвищити швидкість віддачі, що характерно для точок харчування з швидкою прохідністю, краще взяти автомат і по максимуму налаштувати дозації, але тут і вартість вище. Для таких місць характерний розлив великих обсягів напоїв — не менше 150 мл. В цьому випадку краще відразу підключитися до магістрального водопроводу з урахуванням фільтрації води. Потужності бойлера версії Т3 якраз вистачить на таке навантаження.

Якщо заклад являє собою бар або кафе, тут частіше подається саме еспресо. Тут ефективний буде і напівавтомат з низькою групою. Не забуваємо, що в обох випадках доведеться придбати потужну кавомолку. Сильні і тихі моделі можна подивитися у бренду Ditting.

Ссылка на основную публикацию