Порівняння кавоварок Saeco Phedra Evo Cappuccino і Espresso

Saeco Phedra — це клас сучасних вендінгових апаратів. Італійці презентували їх на ринку в кінці 2016 року і сьогодні я розповім про двох популярних версіях — Espresso і Cappuccino. Ці автомати наробили багато шуму, так давайте подивимося, з чим їх їдять.

Компанія позиціонує обидва пристрої, як еволюцію в серії Table-Top. Оглядові новинки орієнтовані на сферу HoReCa і можуть працювати на кожному кроці: в ресторанах, кафе, барах, в місцях самообслуговування, кейтерінг. Saeco Phedra прийшла на зміну моделям Topazio і розрахована на місця з середнім потоком відвідувачів.

Saeco Phedra Evo Cappuccino

Це топовий кавовий автомат, виконаний в досить цікавому оформленні. У порівнянні з молодшими товаришами машина повністю поміняла стиль. Виробник вирішив залишити класичний чорний колір корпусу, але додав кілька яскравих червоних акцентів і сталь для аксесуарів.

Добре, що розробники не забули про компактності. Розміри цілком порівнянні з домашньої кавоваркою.
Компактні кавоварки для дому
Це завжди оцінить більш-менш тлумачний орендар. Прилад дійсно не займе багато місця і зможе органічно розміститься на будь-якому столі.

Виробник дозволяє проводити установку навіть на підлозі, головне, щоб місце було сухе і добре освітлене. Для цього знадобиться тумба, яку доведеться придбати додатково. І в тому, і в іншому випадку — це ідеальне рішення для тих, хто не любить захаращувати простір і економить кожен сантиметр. Тут можна поставити італійцям плюс.

Зверніть увагу на таку штуку, як модульність. Якщо ми говоримо про офісної спрямованості, Саеко Федра може використовуватися як точка безплатної видачі кавових напоїв. Безоплатний розлив напоїв закладається в налаштуваннях.

У комерційному сегменті апарати встановлюються в будь-якому кавовому куточку з доступним суміщенням з вбудованими диспенсерами цукру, склянок, кришок. Автомат підключають до платіжних систем, застосовуючи його як торгову кавову техніку.

заплати копієчку

Оплата за напій проводиться за допомогою монетоприймача, купюроприймача або пристрої для безготівкової оплати без функції здачі. Тут знадобиться фахівець з підключення платіжних систем, інакше бізнес на машині дасть збій.

Експлуатація доступна тільки в приміщенні. Хоча на практиці є досвід використання вендінгових кавоварок в вуличних боксах. Це прибутково, але термін життя скорочує термін його служби в рази, незважаючи на солідний запас міцності.

Відомі тонкощі обслуговування

Отримати доступ до внутрішньої начинці дуже просто. На лівій боковині корпусу є роз’єм, куди вставляється ключ. До слова, ключик доступу повинен видаватися тільки навченому техніку з обслуговування.
Про налаштуваннях кавоварок тут

Одного повороту і легкого руху руки вистачить, щоб відкрити панель. Також нехитро знімається верхня кришка. Вона посаджена на зручні важелі і залишається зафіксованою в двох зручних положеннях — напіввідкритому і відкритому.

Хочу зазначити, що при відкритті сервісної дверцята спрацьовує вимикач безпеки. Він блокує подачу електроживлення до всіх внутрішніх вузлів. Цього достатньо для заповнення контейнерів, але при веденні інших робіт прилад слід вимкнути з мережі.

Як і що підключити

Версія капучино може працювати з підключенням до водопроводу і без оного. Якщо ви виберете перший варіант, слід врахувати, що тут знадобиться фітінг газового типу? ». Не полінуйтеся заглянути на заводську табличку зі зворотного боку кавомашини, там вказано мінімальний і максимальний тиски води.
Кращі кавомашини з підключенням до водопроводу

Зазначу, що є можливість вибору версії Phedra Cappucino Water Tank з резервуаром для води і версії ТТТ — без автоматичного капучинатора.

Якщо ви вибрали таку модифікацію, можливо два варіанти:

 • витягується внутрішній резервуар і наповнюється водою з-під крана. Його ємність розрахована на 3400 мл, тобто відкривати сервісні дверцята і тягати картридж туди-сюди доведеться досить часто. Раджу скористатися додатковим комплектом пристосувань, який дозволить наповнювати ємність водою, не знімаючи її з апарату;
 • можна підключити прилад до зовнішнього резервуару.

* У водопровідному контурі раджу використовувати засіб для видалення накипу.
Про водопідготовки для кавоварок тут

Зазначу пару слів про підключення до електромережі. Добре б встановити машину так, щоб розетка знаходилась не далі, ніж в 1.5 м. До запуску варто перевірити напругу. Автомат розрахований на 220-240 В.

налаштування

Перше, про що хочеться сказати — апарат має usb порт, це зручно для перенесення налаштувань, особливо в тому випадку, якщо відбувається єдине програмування мережі автоматів. Доступні настройки для HoReCa, що дозволяють в будь-який час перервати приготування напою. Є зона для установки карткової системи, тобто апарат може брати участь в різних програмах лояльності та міні-вендинге.

Якщо говорити про настройках дозування кави, на заводі італійці виставляють стандартні значення. Якщо ви хочете їх поміняти, це здійснюється двома калібрувальними рівнями. Усередині передбачений спеціальний регулювальний важіль, який позначає кількість — 7-8-9-10 гр. Останнє значення є тільки в модифікації ТТТ.

Налаштування ступеня помелу здійснюється поворотним коліщатком.
Кавоварки з регулюванням помелу
Після цього проведіть калібрування, приготувавши 3 порції кави. Так можна переконати в тому, що отриманий оптимальний результат.

Дисплей на робочій панелі

У машині реалізований дисплей з приємною підсвічуванням. Тут ви побачите повідомлення, вискакують в процесі нормальної роботи пристрою, в режимі технічного обслуговування і програмування. Цілком якісна рідкокристалічна штука.

По обидва боки від екрану розміщено по 4 кнопки видачі напоїв. До слова, етикетки на них доведеться наклеювати самостійно. Вони входять в комплект і призначені для правого і лівого боку. Кожну етикетку вирізають по лінії надрізу.

Для установки знімають панель управління, покрутивши кілька гвинтів і вставляють етикетки в панель, поставивши все це справа на місце. Це, звичайно, не найзручніший варіант, зате ви зможете вибрати різні лейбли, відвідавши сайт виробника.

Здатність розпізнавати проблеми та аналітика

Самодіагностика — ця штука покаже, що в машині не так. Словом, ви швидко дізнаєтесь чи правильно розташовані пристрої і наповнені чи ємності. Машина дійсно розумна, все помилки, виявлені в ході самодіагностики, зберігаються в пам’яті і виводяться на дисплей.
Розумні і наворочені кавомашини

Прогрес не стоїть на місці і пристрій знайшло вбудовану телеметричну систему «венд-аналітика». Це дозволить вести облік готуються напоїв, витрата інгредієнтів, помилок і неполадок.

Комплектація

Комплектація в версії капучино націлена на видачу таких продуктів:

 • сублімований кави;
 • ячмінь;
 • гарячий шоколад;
 • зерно;
 • свіже молоко в тарі.

У версії капучино з резервуаром для води (модифікація Tank) сублімований кави відсутня.
Кавові з автоматичним капучинатором для будинку
А в модифікації ТТТ видача формується таким чином: чай, гарячий шоколад, мелену каву, кава в зернах, свіже молоко в тарі.

Завантаження контейнерів взагалі не викличе ніякого головного болю. Досить відкрити передню і верхню сервісні дверцята, зняти кришки і послідовно заповнити кожен відсік. Для зручності і не допустити помилок раджу наклеїти маркування на кожен з них, відповідно до призначення і назвою продукту.

Місткість контейнерів заявлена ??наступною:

 • зерно кавове — бункер один і розрахований на 1 кг;
 • гарячий шоколад — 1.75 кг;
 • молоко — 0.65 кг;
 • чай з лимоном — 1.5 кг;
 • кава мелена — 0.62 кг;
 • подвійний женьшень — 1.85 кг;
 • простий женьшень — 1.15 кг;
 • стандартний кави сублімований — 0.41 кг;
 • стандартний ячмінний напій — 0.36 кг.

Розумний препарат сам повідомить, коли один з бункерів спорожніє. Перед кожним завантаженням контейнери слід чистити.

бойлер

Ця штука наповнюється автоматично при першому включенні машини. Однак виробник передбачив можливість ручного наповнення, що реалізується в меню технічного обслуговування. Матеріал — нержавіюча сталь.

Версія капучино працює на роздільних бойлерах. Один призначений для нагріву води, що йде на приготування кави, другий — для подачі пари або окропу. Заявлена ??потужність складає 1550 Вт. Це говорить про те, що пристрій буде працювати швидко, без перерв в подачі того чи іншого продукту.

Куди йде макуха

У цій моделі передбачено скидання відпрацювання безпосередньо в мішок спеціального відсіку. Ви можете використовувати іншу тару, розмістивши її під апаратом, наприклад, під барною стійкою. Але тут доведеться трохи повозитися, вирізавши основу по нанесеним розмітка.

Коли контейнер буде наповнений, машина сама подасть про це сигнал. Якщо ви виберете варіант з іншого тарою, цю опцію слід відключити через меню.

Що нового

У моделі збільшений бойлер для води. Вище я говорив, що він вміщує 3.4 л рідини. При відсутності підключення до водопроводу машина здатна працювати з автономним комплектом.

Виробник вирішив збільшити жорна. На практиці це обернеться тільки в плюс, так як час, витрачений на перемелювання зерна, істотно скоротиться. Практично виключається ризик перепалювання кави.
Кавові з керамічними жорнами

Сама конструкція переїхала в кавоварку практично незмінною. Тут працює верхній ніж, який регулює помел. Він викручується і закручується при регулюванні ступеня помелу. Нижній ніж підключений до мотора через редуктор. Італійці просять проводити очистку кавомолки хоча б раз на місяць.

Ще момент — збільшена потужність тенів. Тепер машина вміє готувати напої практично безперервно, при цьому еспрессо не втратить ні градуса температури. При нон-стопі в годину пік сам процес відбувається набагато швидше.

Замість контактних кнопок реалізовані контактні датчики. Це досить довговічна штука, враховуючи навантаження на вендінговий техніку. Приємна дрібничка — датчики володіють стійкістю до забруднень. Функція кожного з них змінюється в залежності від режиму роботи пристрою.

Роздача без проблем

Автомат хороший тим, що користувач зможе вибрати посуд різного об’єму. Споживачі можуть використовувати власні гуртки або одноразові стакани, якщо поруч увіткнути диспенсер. Під роздачу можна поставити стандартну невисоку чашку, для чого передбачений спеціальний майданчик.
По суті, це металева сітка, зафіксована на корпусі. Вона опускається легким рухом руки і позбавляє від розбризкування еспресо і втрати температури. З іншого боку, під диспенсер можна поставити високу склянку для латте або високі склянки для кави на винос.

напої

Без перебільшення скажу, що автомат вміє готувати практично все.

Загальний асортимент:

 • еспресо — 50 мл;
 • американо — 140 мл;
 • американо з молоком (зерновий) — 140 мл;
 • мокачино;
 • молочний коктейль;
 • капучино — 140 мл;
 • гарячий шоколад;
 • кисіль.

Ви зможете запрограмувати будь-яку кількість інгредієнтів для рецептури і до 24 різних напоїв. Крім традиційних еспресо, американо, капучино, латте автомат готує гарячий шоколад, молочний коктейль, подає гарячу воду для чаю.
Про кавоварках з подачею гарячої води

Кожен напій готується одним натисканням кнопки. При цьому на екрані з’являється застереження про те, що відбувається видача, після закінчення циклу машина пропонує його забрати.

Відомий нюанс — при варінні капучино автомат в першу чергу подає збите молоко, а тільки потім порцію еспресо. За канонами це робиться навпаки, але так працювати вміють лише кілька флагманських кавоварок.

заварювальна група

Заварник металевий і виконаний на основі нержавіючої сталі, що давно стало типовим для будь-якої кавової техніки. Виробник впровадив систему попереднього нагрівання, що укупі з гнучкими настройками дозування кави дає відмінний результат.

Це працює так:

 • після того, як користувач вибрав напій, починається попереднє нагрівання блоку. Блок переходить в закритий режим;
 • суміш пари і гарячої води захоплюється верхньою частиною бойлера, направляється в заварювальний блок;
 • через кілька секунд блок повертається в режим очікування. Паралельно починає працювати система відкачування, що забезпечує повне спустошення інфузійної камери;
 • в результаті виключається застаивание рідин, що могло б спотворити смак напою.

Може здатися, що весь цей процес займає багато часу, з моменту вибору і до видачі кави. Однак машина все робить одночасно з іншими операціями і користувачеві не доводиться чекати.

Еспрессо виходить дійсно непоганим. На високу якість також працює запатентований центральний пристрій і оригінальні міксери Saeco.

Слово про очищення

Всі деталі, що контактують з харчовими продуктами, необхідно очищати. Робиться це вручну. Контейнери та канали витягуються і занурюються в антибактеріальний розчин.
Кращі кавоварки з автоматичним очищенням

Чистка кавовій групи повинна проводитися щотижня. Для цього доведеться зняти захисний кожух і від’єднати шланг від видачі. Далі пристрій промивають теплою водою, ретельно прочищаючи верхній фільтр.

Найголовніше — функція капучино з холодним молоком

Оглядова модель оснащена спеціальною системою спінювання. Молоко автоматично витягується з зовнішньої ємності або контейнера. Це може бути простий тетра пак або пляшка. Спеціальних глечиків в комплект не входить.

В принципі система проста і налагоджена. Головне стежити, щоб капучинатор був правильно фіксувати в утримувачі, дотримуватися чистоти і використовувати правильне охолоджене молоко. Ця версія допоможе приготувати молочний напій високої якості з ідеальною сумішшю молочної піни.

Підводні камені

Головний упор виробник робить на можливість використання свіжого молока. Безумовно, цей варіант є найкращим для приготування смачного капучино. Однак на практиці є безліч ситуацій, коли такий підхід може обернутися боком. Це нераціонально для місць, де машина буде працювати в режимі самообслуговування.

Справа в тому, що тут знижений контроль обслуговуючого персоналу і мінімальні вимоги до молока і очищення часто порушуються. Хто буде проводити очистку та прибирати продукт в холодильник кожен раз? Тут я б рекомендував звернути увагу на те, що версія капучино здатна працювати на сухому молоці.

Є ще один варіант для цінителів справжнього молока. Саеко пропонує ряд додаткових аксесуарів, але це, відповідно, буде недешево. Перший — це міні-холодильник з ємністю для молока на 4 л. Другий — своєрідний молочний кулер з захистом від нагрівання. Тут поміститься всього лише 1 л продукту. Обидва резервуара вирішують проблему зберігання молока і легко підключаються до кавомашині.

Saeco Phedra Evo Espresso — знайди п’ять відмінностей

Не буду приховувати, що за короткий термін свого існування машина встигла отримати почесну нагороду — кращий вендінговий напій. Апарат був визнаний ідеальним в номінації «напої для ділового спілкування» і «натуральний капучино».

Італійці пропонують наступні модифікації Саеко Федра Еспрессо:

 • на два розчинних продукту;
 • на три розчинних продукту;
 • Fedra Еспрессо Water Tank — із зовнішнім резервуаром для води;
 • Fedra Еспрессо ТТТ — тут інтегрована передова технологія TwinTasteTech. Це гарантує оптимальне зберігання продуктів і відмінний смак.

По суті від версії Saeco Phedra Evo Cappuccino машину відрізняє одне — тут неможливо використовувати незбиране молоко, доступна завантаження тільки сухого продукту і є різниця в кількості бойлерів, — тут він один. Для подачі гарячої води на тлі приготування кави машині доведеться трохи «подумати».

Ще нюанс — в машині еспресо комплектація контейнерів призначена для видачі наступних продуктів:

  Модифікація на 2 розчинних продукту (то ж для версії з резервуаром для видачі води) Модифікація на 3 розчинних продукту (то ж для версії ТТТ)
Перший розчинний продукт чай
другий молоко молоко
третій Гарячий шоколад Гарячий шоколад
четвертий Зерно Зерно

На цьому відмінності можна вважати вичерпаними. Внутрішнє наповнення і принцип роботи залишаються ідентичними.

Для наочного порівняння варто подивитися технічні характеристики двох модифікацій.

Технічні характеристики Saeco Phedra Evo Espresso Phedra Evo Cappuccino
Габарити ш * в * д 393 * 695 * 508 мм
вага, кг 36.5 37.5
Потужність, Вт 1550 1550
Контейнер під зерно 1 1
Контейнер під розчинні продукти 3 3
Завантаження зерна, кг 1 1
Завантаження чаю, кг 1.5 1.5
Завантаження шоколаду, кг 1.75 1.75
Завантаження сухого молока, кг 0.65 0.65
кількість диспенсеров 2 2
Одночасне приготування двох порцій є є
Використання натурального молока немає є
кількість кавомолок 1 1
матеріал жорен метал метал
кількість бойлерів 1 2
Витрата кави на порцію, гр. 7-9 7-9
кількість напоїв 8 8
кількість кнопок 8 8

висновки

Основною перевагою оглядових кавових апаратів є приготування високоякісних напоїв. Це невеликі торгові автомати, які можна спокійно встановлювати в кафе, готелях, ресторанах з помірним потоком відвідувачів.

Якщо ви плануєте поставити автомат на самообслуговування, раджу вибрати Saeco Phedra Evo Espresso. Машина менш дорога, — в середньому, ціна складає 109 т.р. і з успіхом виконає всі функції без зайвого головного болю з сухим молоком.

Якщо є ресурси з обслуговування, кращим вибором буде більш просунута версія Saeco Phedra Evo Cappuccino. Однак за це доведеться платити. Різниця в ціні в порівнянні з моделлю еспресо становить 30 т.р. Саме стільки ви заплатите за те, щоб споживачі могли пити кращий капучино.

Ссылка на основную публикацию