Популярні поломки і відмови кавоварок: тиск, манометр

Причин, які спричинили поломку кавомашини може бути багато. Сьогодні ми розглянемо цілу групу проблем, здатних заподіяти масу головного болю і принципи їх усунення.

Чому ламається техніка

Умовно всі поломки можна розвести за двома групами.

В першу відносяться:

 • заводський брак — тут існує своя схема повернення приладу назад;
 • відсутність своєчасного профілактичного огляду;
 • неправильне налаштування параметрів кавомашини — раджу не нехтувати читанням інструкції;
 • механічні пошкодження, в т.ч. падіння, удари. Найчастіше це виникає при неправильному транспортуванні;
 • знос, витікання терміну придатності вузлів і деталей.

Друга група така:

 • використання низькоякісного зерна — вкрай часта причина поломки;
 • відсутність очищення — провокує вихід з ладу нагрівальних елементів;
 • робота машини при низьких температурах — можна розраховувати на неполадки гідросистеми, розморожування системи дренажу;
 • перепади напруги в мережі, примусове відключення кавомашини, несподіване відключення електроенергії — часто летить плата управління;
 • перевантаження — якщо ви вибрали пристрій, не розрахувавши продуктивність, не виключена ймовірність практично безперервної експлуатації, що виведе машину з ладу.

Якщо в кавомашині немає тиску

Суть проблеми може критися всюди, в тому числі в заводський брак. Але, не варто гарячкувати, — спочатку краще перевірити, чи працює нагрів, справність аварійного та повітряного клапанів, регулювання датчика тиску, роботу манометра. Однак, найчастіше джерелом є несправність помпи.

поломка помпи

Насос — найважливіший вузол будь кавомашини, незалежно від її типу і бренду. Ця штука створює необхідний тиск води, яка подається на спресовану таблетку кави. Якщо вона ламається, кави ви не поп’єте.

Як правило, всі машини оснащені аналогічними помпами, власні розробки брендів зустрічаються набагато рідше, — в основному, це пріоритет апаратів преміум-класу. Але, це не знижує ймовірність виникнення несправностей, але може ускладнити ремонт.

Часто насоси починають вхолосту пропускати воду, при варінні еспресо рідина ледве сочився в стакан. Причина цього криється в поломці пружини і засміченні накипом. Вузол слід прочистити, запустити декальцинацію системи з хорошою пігулку, відповідно, пружина потребує заміни.

Ознаки виходу насоса з ладу наступні:

 • повна відсутність потоку напою;
 • слабкий напір подачі кави;
 • істотне погіршення якості кави, виявляється повна відсутність пінки крему. Напій стає поганим, якщо тиск нижче 9 бар.

Зазначу, що все це частіше виникає з кавоварки капсульного типу, така статистика. Самостійно виявити несправність легко, — слід просто запустити процес варіння кави і простежити за інтенсивністю його подачі.

Рішення: проводимо очистку, декальцинацію. Якщо не допомагає, веземо апарат в сервісний центр. Потрібно діагностика.

засмічення фільтра

Другий аспект, що впливає на відсутність тиску — проблеми з фільтрами.
Якщо ви нехтували регулярним очищенням, використовували неякісне зерно або капсули, це станеться досить швидко. При засмітті система перестане пропускати достатню кількість напою.

Рішення: щоб усунути поломку, достатньо промити фільтр під струменем проточної води.
Кавоварки з постійними фільтрами
Можна використовувати спеціальні миючі засоби.
Слід адекватно оцінювати власні сили, — найменші подряпини спровокують затримку кавових зерен. З огляду на це кавоварка буде засмічуватися набагато частіше.

Занадто дрібний помел зерен

Якщо апарат погано наливає каву і при цьому видає сторонні звуки, це теж свідчить про засмічення фільтра. Основна проблема — використання занадто дрібного помелу. Тому першим кроком слід перевірити саме ці настройки. В цілому зазначу, що в будь-який кавомашині не варто використовувати занадто дрібний помел і старі, пережарені зерна, більше схожі на сухарі. Це врятує від маси проблем.
Про поломки кавомолок кавоварок і їх виправлення

Рішення: правильно регулюємо помел на кавомолці.

Поява повітряної пробки

Ще одна причина відсутності тиску в кавомашині — освіту повітряної пробки. Рішення одне: слід прогнати гарячу воду через капучинатор. Якщо несправність залишилася, варто провести очистку системи.

Неправильне регулювання датчика тиску

Перемикачі підтримують тиск в бойлері за допомогою котушок опору. Заводські налаштування такі, що машина відкалібрована на 1.1-1.3 бар (у різних виробників може бути інакше — до 1.5 бар). Якщо слід змінити заводське тиск на робоче, це робиться за допомогою гвинта регулювання. Повний оберт гвинта по або проти годинникової стрілки відповідає 0.1 атм. Фактичне тиск відстежується на манометрі.

Рішення проблеми:

 • якщо тиск дуже високий, гвинт крутять проти годинникової стрілки;
 • якщо занадто низька — за годинниковою.

Для контролю калібрування слід приготувати кілька порцій кави.

відмова манометра

В сучасних кавоварка встановлюються два манометра — помпи і бойлера. Вони можуть бути розміщені в одному блоці або окремо. Манометр бойлера контролює температуру і тиск, він сповіщає про те, що пристрій досягло робочого стану — все тих же 1.1-1.5 атм. Якщо в машині один манометр — ця штука працює на бойлер.

Манометр помпи контролює тиск у варильній групі. Робочі параметри в цьому випадку відповідають 9 атм. Відхилення від норми говорять про поломку.

причини:

 • засмічення трубок накипом (рішення: очистка або заміна на нову);
 • забивання каналів, що ведуть до манометру;
 • поломка манометра.

Рішення: заміна вузла або трубок в сервісному центрі, декальцинація.

Повна відмова кавомашини працювати

Причини повної відмови техніки від роботи непередбачувані. Звичайно, можна систематизувати джерела несправностей, виділивши з десяток основних проблем. Однак, будь-який фахівець скаже, що корінь зла криється в неправильній експлуатації. Це відсутність догляду, заливка жорсткої води, низькоякісне зерно і його некоректний помел. Я приведу найпоширеніші причини, що ведуть до того, що функціонування апарату припиняється.

всюдисуща накип

Пристрій може відмовитися працювати, якщо користувач не проводить періодичну декальцинацію.

В результаті можна прийти до наступного:

 • накип на бойлері;
 • накип на бункері для води;
 • накип заварювального пристрою.

Рішення: очищення. Цей процес повинен проходити грамотно, за участю професійних засобів. Кожен бренд рекомендує використовувати певний порошок. Але, принцип застосування в общем-то єдиний.
Засіб розчиняється в рідині, заливається в резервуар для води. Кофемашина нагрівається. Відкривається паровий кран, включається протоку. Весь розчин повинен пройти через бойлер і трубку. Прилад включають і залишають на півгодини. Далі резервуар промивають, через систему проганяють чисту воду. Першу порцію еспресо краще злити.

Проблеми з кавомолкою

Відсутність кави в чашці може говорити про те, що зламана млин. Коли вузол відмовлятися працювати, машина перестає варити каву.

Причини цього такі:

 • в відсік для меленої кави засипано зерно;
 • використання неякісного зерна — це може призвести до розплавлення деталей кавомолки;
 • потрапляння стороннього предмета — будь-який камінчик здатний заблокувати жорна;
 • в вузол потрапила вода, що викликало електричні несправності.

Рішення проблеми: переконатися, що в модулі немає сторонніх предметів. Якщо вони є, проводиться їх вилучення. Якщо пошкоджені жорна, їх змінюють на нові. Електрику перепрограмують. Два останніх дії проводяться в сервісному центрі.

Ще пару важливих дрібниць

Маса серйозних поломок виникає завдяки самостійному ремонту, що призводить до наростання проблем. Якщо кавоварка працювала при низьких температурах, перехідник гідросистеми може бути пошкоджений морозом. Є варіанти з регулярним використанням жорсткої води, що провокує протікання термоблока. Масу проблем несе відсутність заміни фільтра, про що я вже говорив.

Якщо кавоварка не готує напої та не реагує на команди, на дисплеї горить або блимає червоний індикатор, джерело неполадки може бути в наступному:

 • переповнений відсік для відпрацьованого макухи — його слід банально очистити;
 • відсутність води в резервуарі — перевіряємо на наявність протікань. Доливаємо рідина;
 • в відсік для зерен засипаний цукор або мелену каву — про це я теж говорив.

Всі ці причини змушують апарат блокуватися. Якщо їх усунення не веде до нормальної роботи, потрібна повна діагностика в сервісному центрі.

Відмова системи управління

Збої електронного модуля найбільш поширені, якщо кавова техніка відмовляється працювати. Основа цієї штуки — друкована плата, на якій розміщені елементи управління кожним вузлом кавомашини. При поломці найчастіше досить провести ремонт, але іноді потрібна повна заміна.
Про відмовах елементів управління кавоварок

Якщо така біда сталася, апарат починає блимати усіма індикаторами, не видає реакції на включення. На дисплеї можуть відображатися незрозумілі символи. Техніка неправильно виконує або зовсім не виконує необхідні команди.

При відновленні системи діють у такий спосіб:

 • заміна роз’ємів;
 • перепайка згорілих деталей на платі;
 • установка нових деталей;
 • відновлення прогоріли доріжок;
 • прошивка системи — по суті, це заміна програмного забезпечення.

Поломки можуть статися на увазі декількох причин. Основна — коротке замикання. Це може викликати перегрів температурних датчиків, витоку, поломку блоку управління, також замикання здатне закоротити бойлер.
Джерелом проблеми стає висока вологість повітря, що потрапила в кавоварку вода, перепади напруги. Не всі моделі оснащені трансформатором, що запобігає несправності, що, до речі, слід врахувати при виборі. Другий момент — нестабільна напруга мережі.
Ні харчування в кавомашині — що робити?

Рішення проблеми: в будь-якому випадку, пристрій повинен пройти діагностику для виявлення справжньої причини неполадки. Можна, звичайно, самостійно продзвонити систему, але без належного досвіду в ремонті це нічого не дасть. Йдемо в сервіс. Всі заходи рекомендую проводити в офіційному центрі або у дуже хорошого фахівця, інакше замість кавомашини отримаєте її труп, бо проблема серйозна.

висновки

Безумовно, дрібні огріхи і несправності кавомашини можна виправити самостійно. Але, оптимальної перевіркою фактичного стану непрацюючого пристрою є повна професійна діагностика. Для цього прилад доведеться відвезти в сервісний центр, де є все необхідне для цього кроку обладнання, витратні матеріали та інструмент для ремонту.

Ссылка на основную публикацию