Поломка: кавоварка НЕ ??меле зерна — що робити?

Проблеми з помелом не дозволять приготувати смачну каву, якщо апарат оснащений вбудованою кавомолки, навіть якщо у нього справні всі інші вузли. Що з цим робити? — про це я розповім далі.

Трохи про загальний

Кавомолка в автоматичних кавоварка виконує одну основну функцію — перемелювання кавових зерен в мелений порошок. Далі він використовується для заварювання, вступаючи в заварювальний блок.

По суті, агрегат виконує ту ж навантаження, що і окремо стоячі кавомолки. Втім, якщо говорити про тип, з кавоварки він може бути тільки жорновим. Тут немає елементів управління, окремого корпусу і подібних штук.

В цілому, у вбудованій кавомолці можна виділити два ключових вузла:

 • жорна;
 • двигун.

функціональність блоку

Як було сказано, першорядне завдання полягає в приготуванні меленої кави тієї фракції, яка задана в налаштуваннях. Цей технологічний процес не можна назвати складним.

Однак, він підпорядковується суворій послідовності:

 • плата управління подає напругу на двигун;
 • механізм жорен починає обертання;
 • зерна перемелюють на порошок і потрапляють в заварювальний блок.

При цьому одна частина жорен обертається на штоку движка, друга — зафіксована на корпусі кавомолки. Тут присутній механізм, завдяки якому вони можуть притулитися одне до одного, що збільшує помел і кавовий порошок стає більш дрібнодисперсним. І навпаки, можна розвести жорна млина, збільшуючи ступінь помелу.

Матеріал жорен може бути:

 • керамічним;
 • металевим.

Кращі кавомашини з керамічними жорнами
Який варіант надійніше? — це тема окремої розмови. Скрізь є свої плюси і мінуси.

Як визначити несправність

Крім відсутності помелу кави, є кілька інших ознак, які свідчать про поломку.

Якщо робота жорен порушена, ви зіткнетеся з наступним:

 • агрегат став набагато тихіше / голосніше працювати, втратив «жвавість», скоротилася інтенсивність обертання;
 • зіпсувався смак кави, він став менш міцним;
 • система періодично видає помилки.

причини

Перша причина полягає у вині користувача і стосується відсутності обслуговування вузла. Незважаючи на те, що виробники не регламентують це питання, обслуговування повинно виконуватися в ході планового технічного обслуговування машини. Джерелом проблеми стає використання неправильного, низькоякісного зерна, некоректні налаштування. Раджу читати інструкцію перед першим запуском, де висвітлені всі ці моменти.

Крім того, в цьому вузлі перетіраются зерна, значить накопичується пил, кавові жири. Все це недобре позначається на здоров’ї двигуна і блоку жорен. Сам двигун вимагає періодичного очищення, змащення підшипників, регулярної заміни щіток. Шнек може блокуватися внаслідок зносу з’єднань з електродвигуном або виходить з ладу програмна плата.

На жорна теж налипає кавовий жир, що перешкоджає якісному помолу. Вони будуть крутитися, але не звернуть зерно в порошок. Іноді в відсік разом з зернами потрапляють сторонні предмети, шматочки деревини, камінчики, що веде до поломки. У деяких випадках в прилад помилково заливають воду, що несе ризик для кавомашини в цілому. У кавомолці можуть бути зламані ножі.

Неправильне налаштування ступеня помелу

Перевірте, чи правильно встановлені ступеня помелу. Запам’ятовуємо, що помел за вкрай рідкісним винятком коригується під час роботи кавомолки, в той момент, коли вона вже меле зерна. За раз рекомендовано змінювати помел на одну поділку. Ефект відчується на 2-3 порцію.
Кращі кавоварки з регулюванням помелу

Щоб змінити зазор між жорнами, слід повернути ручку-регулятор, яка знаходиться всередині бункера для кавових зерен. В машині може бути передбачено від 4 режимів помелу і більш. Чим жирніше точка-відмітка, тим грубіше буде помел, — регулятор в даному випадку повертається за годинниковою стрілкою.

Діємо так:

 • кришка кавомолки знімається;
 • натискається «старт»;
 • поки йде перемелювання зерна гвинт повертаємо в потрібному напрямку.

Попадання води в блок

В ході експлуатації може статися так, що в відсік випадково потрапляє вода. Якщо в ньому є зерна, але робота кавомолки відсутня, слід висипати їх в чашку. Якщо сировина трохи зволожені, його буде непросто отримати, можна скористатися пилососом, так як відсирілі зерна можуть заліпити ріжучі кромки ножів.

Щоб це виправити, діють так:

 • коли все очищено, засипаємо зерно і налаштовуємо максимальний помел;
 • натискаємо приготування;
 • якщо не допомогло, їдемо в сервіс для розбору кавомолки та чищення ножів.

Помилка ADD Beans, Fill Beans

Якщо на дисплеї з’явилося таке повідомлення, слід перевірити наявність кавового зерна в контейнері. Машина видає цей запит, якщо бункер порожній. Ні в якому разі не можна засипати в відсік для зерна мелену каву. Він моментально заб’є прилад.

Є ще три причини, які можуть викликати появу цієї помилки:

 • знос жорен;
 • попадання в відсік води;
 • захисні скла перестали пропускати сигнал, вийшли з ладу датчики зерна.

Рішення таке: заміна жорен, стекол, датчиків, чистка кавомолки.

Поломка двигуна кавомолки

Серце кавомолки виходить з ладу на увазі його технологічного зносу. Кожна деталь має свій термін експлуатації і двигун — не виняток. При цьому кавомолка НЕ ??буде дзижчати, молоти зерна, крутитися. Машина може повідомляти, що запущений процес приготування напою, а через кілька секунд видає помилку про відсутність зерен.

Рішення: заміна двигуна кавомолки.

Якщо ресурс двигуна не вийшов, причини поломки можуть бути в наступному:

 • знос підшипників, проблеми в обмотці;
 • поломка плати управління;
 • ви помили вузол водою, що в кращому випадку призвело до короткого замикання.

Якщо полетіла плата управління, потрібно більш серйозний ремонт.

Як правило, тут виходять з ладу такі вузли:

 • мікровимикач — ця дуже важлива деталька контролює стан рухомих елементів кавоварок. Якщо прилад почав барахлити, але потім все одно варить каву, в 90% випадків потрібно поміняти мікровимикач;
 • запобіжники — відповідають за безпечну експлуатацію апарата при перепадах напруги, але самі виходять з ладу іноді. В даному випадку поламається не тільки двигун кавомолки, перестане працювати сам апарат. Загострю увагу, що тут потрібна точна діагностика, щоб виявити достовірну причину несправності запобіжника;
 • датчики — контролюють роботу всіх автоматичних вузлів і теж вимагають заміни при виході з ладу.

Про відмовах елементів управління кавоварок
Рішення: заміна плати керування, пошкоджених деталей в сервісному центрі.

поломка жорен

Найпоширеніший джерело проблем — заклинювання сторонніх предметів. При цьому прилад може видавати характерний тріск. Нормальною переробки зерна в порошок не відбувається. Прийміть за правило — краще не використовувати найнижчу ступінь помелу і зерна темного обсмаження більше схожі на сухарі, — це сприяє пошкодження жорен, особливо керамічних.

Рішення: розбирання вузла, пошук і видалення стороннього предмета. Якщо є пошкоджені деталі, проводиться їх заміна.

висновки

Кофемашина — це той предмет, який вимагає дбайливого ставлення. Бункер кавомолки завжди слід тримати із закритою кришкою, що врятує від випадкового попадання води і сторонніх предметів. Якщо трапилася легка поломка, можна діяти самостійно, — я розповів як. У всіх інших випадках рекомендую звертатися в авторизований сервіс.

Ссылка на основную публикацию