Побутові домашні кавомашини для маленьких сімей

Думаю, ніхто не проти роздобути в свій будинок апарат, який в секунду приготує ароматний і якісну каву. Сьогодні я розповім, які бренди випускають кавомашини, які підходять для невеликої родини і яким має бути їх функціональне наповнення.

Проста правда вибору

Хочу загострити увагу, що вибору підлягають саме кавомашини, а не кавоварки, які можна знайти за більш доступною ціною.
Відмінності кавоварки і кавомашини
Середній цінник на нормальну техніку становить 15-30 тис.руб. Це так би мовити, мінімум для якісної і функціональної кавомашини. Натомість ви отримуєте звіра, який вміє смачно готувати каву з зерен «під ключ».

Якщо говорити про тип напоїв, ми бачимо в общем-то стандартний набір. Побутові машини демонструють уміння варити еспресо, американо, вміють подавати гарячу воду або гаряче молоко. Розмаїття додають молочно-кавові ласощі.

Що всередині

Під корпусом будь кавомашини ховаються базові елементи.
Про кавоварка як про клас кавовій техніці
В цілому, ми говоримо про одні з найскладніших типів побутової техніки, але все можна розкласти по поличках.

До внутрішнім наповненням відносяться:

 • бункер для кавового зерна;
 • вбудована кавомолка;
 • заварювальний блок;
 • резервуар для води;
 • піддон для крапель;
 • бункер для відходів.

Вінчає все це справа панель управління. Користувачеві залишається освоїти нехитрий алгоритм: засипка зерен, заливка води, вибір типу напою, настройка обсягу, фортеці. Далі досить натиснути кнопку «пуск» і через півтори хвилини в чашці виявиться ароматну каву.

Капучинатори в пристроях середнього цінового сегмента переважно напівавтоматичні.
Кращі кавомашини з капучинатором
Молоко збивається паром, що дозволяє отримати цілком якісні молочно-кавові ласощі по типу капучино, латте, макиато. Збиту піну наливають на приготований еспресо.

Увага на бренди

Щоб не ходити коло та навколо, я зібрав чотири яскравих моделі кавоварок від лідируючих виробників. У сегменті побутової техніки це всюдисущий Krups, що став вже рідним Bosch, Mellita і Saeco (читай, Philips). Я розповім, з яким пристроєм можна розраховувати на кращий результат і мінімальні клопоти в догляді і експлуатації.

До слова, всі розмови про складне догляді за автоматичними кофемашинами не більше, ніж міф. По суті, прилад потребує промиванні заварювального блоку два рази в рік. За складністю операції трохи складніше очищення чайника від накипу.

Автоматика від Крупс

Автоматична кавоварка від цього бренду — доступний побутової апарат. Вартість моделі починається від 15 т.р. Для Krups EA8010 характерні компактні розміри, що згодиться в умовах дефіциту корисного простору.
Кращі кавомашини від Krups
Зовнішній вигляд — аскетичний, стриманий, акуратний. Дизайн витримають в мінімалістичному стилі, проте, на прилад приємно дивитися. Використовувані матеріали — метал і пластик. Сам корпус саме пластиковий, що вказує на більш гучну роботу. Металеві елементи — це зона зберігання чашок і решітка піддону для збору крапель.

Що вміє кавоварка від Крупс

Функціонал гаджета дозволяє приготувати подвійний, простий еспрессо. Обсяг однієї порції становить 30 мл, подвійний — 60 мл. Є капучинатор, — молоко збивається в піну швидко, але не досягає належної щільності. Щоб досягти більш високої якості піни, слід мати деяку вправність. Тут працює традиційна ручна технологія, — насадка опускається в ємність з молоком, а пар перетворює його в піну.

Еспрессо машина робить якісним, міцним, ароматним, з приємним традиційним смаком. У чашці утворюється шикарна пінка крему, яка здатна тримати обсяг кілька десятків секунд. Якщо збільшити обсяг порції до 220 мл, пристрій сам додасть окропу і ви отримаєте американо.

Машина працює тільки на кавовому зерні. Переробити його в крихту допомагає вбудована кавомолка. Жорна — сталеві. В цілому — це надійно, але може злегка спотворювати смак готового напою. Регулювання ступеня помелу реалізується за трьома позиціями: дрібний, середній, великий. Дрібний і середній рекомендовано використовувати для варіння канонічного еспресо.

Пару слів про регулюваннях:

 • бренд реалізував досить великий інтервал настройки обсягу порції. Є мінімальний обсяг для найміцнішого ристретто — 20 мл, традиційний для еспресо — 40-60 мл. Максимальна межа — 220 мл, що дозволить отримати якусь подобу американо;
 • настройка обсягу порції здійснюється поворотною крутилкой, тобто, механічно;
 • бонусом можна задати міцність напою. Вибір невеликий — стандартний або більш міцну каву. Щоб машина нашвидкуруч порцію міцніше, досить натиснути одну кнопку.

Зазначу, що пристрій може готувати дві порції одночасно. Приємно, що обсяг чашок може бути практично будь-хто. Виробник зробив так, що диспенсер розливу може регулюватися по висоті.

цікаві нюанси

Сумнівів немає, — кавоварка дуже проста в експлуатації. Управління реалізовано гранично просто. Німці зробили зрозуміле меню, приємну панель управління зі світловою індикацією. Розумний прилад сповістить про те, що пора очистити бункер для макухи, спорожнити піддон для збору крапель, долити воду або провести декальцинацію.

За іншим характерним особливостям можу сказати наступне:

 • незнімний заварювальний блок — контактувати з цією штукою вам не доведеться. Очищення здійснюється автоматично. Але, я б не радив нехтувати регулярним сервісним обслуговуванням;
 • машина працює за трьома циклам очищення. Перша — щоденна експрес промивка, очищення від накипу, очищення кавового тракту. Зате капучинатор очищається вручну.

Кофемашина від Saeco

Лаконічна кавоварка Saeco Minuto відрізняється дещо більшими габаритами і строгим трохи нудним дизайном. Прості форми особливо сильно підкреслюються чорним пластиком корпусу. Метал представлений лише в решітці піддону для збору крапель і механізмі розливу. Роздавальна група регулюється по висоті, що дозволяє використовувати будь-які чашки, в тому числі високі склянки для латте.

Подружитися з машиною допоможе мініатюрний символьний дисплей. Думаю, не всім буде зрозумілий цей варіант, виробнику варто було б реалізувати пару-трійку текстових підказок.

Можна вибрати такі параметри:

 • апарат дозволяє регулювати ступінь помелу по 5 позиціях;
 • регулювання обсягу напою;
 • регулювання фортеці;
 • призначені для користувача настройки — апарат здатний запам’ятати один рецепт еспресо, один рецепт американо;
 • варіння двох порцій одночасно

Робота реалізується не тільки на зерні, а й на молотом кави. Млин (що несподівано для такої ціни) оснащена керамічними жорнами. Такий варіант більш дбайливо меле зерно в порошок. Кавомолка працює без претензій.

У сухому залишку говорити про якісь широкі можливості неможливо, але пристрій вміє виконувати всі базові функції. Машина зварить еспресо, американо, за класичною технологією зіб’є паром молоко, подасть гарячу воду, повідомить про необхідність очищення.

Хочу загострити увагу, що чайник для модуль знімний. Його легко зняти і промити під струменем гарячої води. В цілому, це добре впливає на тривалість експлуатації машини.

Кофемашина для маленької сім’ї від Bosch

У сегмент, відповідний для потреб маленької сім’ї якнайкраще вписується модель Bosch TES50328RW VeroCafeLatte.
Лінійка капсульних кавоварок Bosch для будинку
Перше враження від машини суто позитивне. Німці реалізували гідний і стриманий дизайн. При цьому габарити пристрою не можна назвати максимально компактними.

На матеріалі корпусу виробник заощадив — всюди представлений темний пластик. Однак, в його якості сумнівів немає. Як і у випадку з попереднім товаришем, металевими залишилися всього світу піддону для збору крапель, диспенсер і капучинатор.

Знайти контакт з машиною допоможе панель управління. Вся система продумана дуже зручно. З лівого боку розташовані металеві крутилки з настройками обсягу, фортеці, типу напою і кілька кнопок. У темряві всі елементи управління блимають симпатичною червоною підсвіткою. Візуалізації додає маленький текстовий дисплей.

За функціональністю можна сказати наступне:

 • капучинатор працює на повну потужність і робить відмінну щільну піну;
 • натиснувши одну кнопку, можна запустити промивку системи;
 • можливість одночасного приготування двох порцій. Тут вимальовується одна приємна особливість, — керамічна кавомолка зробить окремий помел зерен для кожної порції. Попередні товариші не мають такої можливості;
 • п’ять ступенів регулювання помелу;
 • тип напоїв — еспрессо, американо + молочна піна;
 • широкий діапазон настройки обсягу — малий, стандарт, великий, є можливість приготування подвійної порції по кожній позиції;
 • широкий діапазон настройки фортеці — від дуже слабкого до максимально міцного;
 • автоматичне очищення капучинатора, кавомашини;
 • подача гарячої води.

Пристрій працює на молотом кави і на зерні. Виробник не забув про можливість попереднього змочування, що поза сумнівами покращує смак і аромат видаються напоїв.

Хочу загострити увагу на тому, як німець готує капучино. Капучинатор оснащений відводить трубкою, яку ви зможете занурити в будь-яку ємність з молоком. Це як мінімум зручно. Молоко змішується з гарячою парою і, збиваючи, подається в чашку. Від користувача потрібно мінімум дій.
Що в підсумку? Німець варить якісну каву. Чорні напої виходять з міцними, з хорошою піною крему. Аромат і смак теж не викликають сумнівів. Крім того, апарат варить порції з високим максимальним обсягом — 220 мл. Попередні товариші здатні лише на 200 мл.

За якістю збитою з молока піни теж претензій немає. Капучино і латте вийдуть дивовижними. Піну капучинатор утворює щільну, без великих бульбашок, стійку, але повітряну. До слова, модель працює навіть з високими склянками — до 15 см.

Кофемашина Mellitta для невеликої сім’ї

Почнемо з того, що в плані дизайну апарат нічим не вирізняється з-поміж своїх конкурентів. Корпус реалізований в чорному глянсовому пластиці і в звичних строгих, лаконічних формах. Цей зразок можна назвати одним з найбільш компактних, так що він підійде не тільки для невеликої сім’ї, а й для невеликої кухні або квартири-студії.

Ключова відмінність від попередніх конкурентів полягає в тому, що виробник пропонує фільтр в комплект. Ця штука пом’якшить воду, очистить її від домішок, вапна, змусить накип утворюватися вдвічі повільніше. Очищення можна буде проводити набагато рідше і необов’язково використовувати попередньо очищену воду.

Функціональність зразка цілком типова для справжньої добірки:

 • млин з керамічними жорнами з багатоступеневою регулюванням ступенів помелу;
 • вибір типу напою поширюється на американо, еспресо. Апарат збиває молочну піну, подає гарячу воду, гаряче молоко. Приготування реалізується в повністю автоматичному режимі;
 • символьний маленький дисплей;
 • контроль міцності напою за трьома позиціями;
 • регулювання об’єму порції від 20 до 220 мл;
 • регулювання температури напою по трьох позиціях (низька / середня / висока);
 • можливість настройки обсягу піни для капучіно або латте.

Якщо говорить про капучинатором, система аналогічна тій, що реалізована в кавомашині Bosch. трубка занурюється в ємність з молоком, звідки воно направляється в паровий канал і перетворюється на піну. Далі піна під тиском надходить в чашку. Переключивши капучинатор можна приготувати не тільки збиту піну, але і просте гаряче молоко або гарячу воду. Всі дії вимагають натискання однієї кнопки, крім регулювання обсягу піни, — тут доведеться покрутити поворотний регулятор.

В результаті каву виходить смачним і якісним. Насиченість смаку і аромату практично не поступається тій, яку можна отримати від професійного еспресо-комбайна.
Кращі еспресо кавоварки для дому
Максимальний обсяг порції 200 мл. Молочна піна виходить правильної, необхідної консистенції і щільності. Погано, що виробник не додумався реалізувати регулювання диспенсеров роздачі, — високі гуртки під цей апарат не помістяться.

висновки

У сухому залишку кавоварка KRUPS ідеально підійде для маленької сім’ї, де вважають за краще американо, еспресо. Можна звичайно влаштовувати тренування з капучинатором і навчити збивати преміальну піну, але це не варто таких клопотів. Це сама бюджетна модель, яка дозволить заощадити. Розраховуйте на додаткові витрати — бренд вимагає попередньої фільтрації води, але не вкладає фільтр в комплект.

Малятко від Saeco — сподобається тим, хто шукає оптимальне поєднання ціни і функціональності. На яндекс-маркеті модель представлена ??по радує ціною — 21 т.р. Апарат намелет зерно, приготує чорний або молочний кава необхідної фортеці і обсягу. Напої гаджет варить з яскравим смаком, стійкою пінкою крему приємного золотисто-горіхового відтінку. Капучинатор збиває мелкодисперсную, стійку піну правильної щільності. Загалом, практично бариста у вас в будинку.

Німці з Bosch попадуть любителям молочно-кавових ласощів.
Вбудована кавоварка Bosch
Машина готує напої в правильній консистенції з приємним смаком і ароматом, з правильною піною. Я бачу просту і зрозумілу систему управління, максимально доброзичливу до користувача. Приємно бачити автоматизований догляд, що не завадить в побуті. До слова, фільтрів для очищення води в комплекті немає, але це ні краплі не псує загальне враження.

Останній приклад — Melitta E957 CaffeoSoloPerfectMilk коштує дорожче своїх конкурентів — вартість доходить до 28 т.р. Начебто апарат коштує своїх грошей, але він менш зрозумілий в управлінні, не розрахований на високі гуртки, як модель від Saeco або Bosch. В цілому, вона варить один з кращих еспресо і саме любителям цього типу кави я б рекомендував брати цей апарат.

Ссылка на основную публикацию