Побічні дії інсуліну в спорті: передозування, кома, смерть

Використання інсуліну в спорті (як професійному, так і аматорському) сьогодні стає все більш і більш популярним. Але лікарі попереджають про небезпеку серйозних побічних дій при передозуванні інсуліну, особливо, при його передозуванні.

Інсулін — це природний для організму гормон, який виділяється підшлунковою залозою і контролює рівень глюкози в організмі.

Для здоров’я однаково небезпечні як недолік інсуліну, так і його надлишок. При нестачі, що характерно для діабетиків, необхідно його вводити ззовні для того, щоб запобігти підвищенню рівня глюкози в крові. Якщо рівень інсуліну занадто високий, то цукор в крові може впасти до небезпечного найнижчого значення, що в кінцевому підсумку може закінчитися комою або смертю.

Рекомендуємо:

Потужний і смертельно небезпечний .. Механізм дії інсуліну в бодібілдингу для набору м’язової маси і схуднення

Інсулін в спорті — один з найнебезпечніших препаратів. В деякій мірі ризик шкоди від його використання навіть більший ніж від анаболічних стероїдів.

Особливо активно лікарі заговорили про серйозні наслідки прийому інсуліну після трагічного випадку десь на початку 2000-х, коли молодий 31 річний бодібілдер був госпіталізований в стані коми через прийому інсуліну. Трохи пізніше 35-річний володар восьми титулів в пауерліфтингу з Шотландії також виявився в комі протягом двох місяців після передозування інсуліну.

Інсулін майже ідеальний препарат для збільшення витривалості у спортсменів. Він легко доступний, дешевий, його важко виявити і він дійсно підвищує результативність. Але ціною може бути смерть.

Якщо врахувати, що згідно зі статистикою приблизно 10% бодібілдерів використовують цей гормон, то масштаб небезпеки очевидний.

Подивіться, що говорить про це один з гуру використання фармакології Mick Hart, автор відомої книги «Керівництво для непрофесіоналів зі стероїдів»:

Mick Hart: «Шкода інсуліну для бодібілдерів незаперечний … Я б ніколи не використовував його. Інсулін — це сама смертельна річ, яка коли-небудь потрапляла в спорт ».

Причина шкоди інсуліну — в механізмі його дії

Головна функція інсуліну в організмі — далеко не стимуляція м’язового зростання. Він контролює рівень глюкози в крові, забезпечуючи її концентрацію в межах 80-100 мг / дл.

Коли ми їмо солодке, рівень глюкози підвищується, інсулін виділяється підшлунковою залозою і транспортує зайву глюкозу з крові в сховища енергії (м’язовий глікоген, глікоген печінки і жир).

-Що буде якщо здоровій людині вколоти інсулін?

Питання стосується і спортсменів, так більшість з них здорові або по-крайней мере виглядають такими ??

Результат експерименту залежить від дози інсуліну і стану людини (рівня глюкози в крові). Якщо рівень глюкози високий (людина тільки що з’їв солодкого, наприклад), то інсулін нейтралізує її надлишки і відправить на зберігання.

Якщо рівень глюкози низький (людина голодний або на дієті) або, якщо доза інсуліну дуже велика, то результат експерименту може закінчитися дуже сумно: комою або смертю.

Небезпека побічних ефектів інсуліну при застосуванні в спорті (або здоровими людьми) полягає в тому, що критичне значення має точний розрахунок дози. Для точного розрахунку необхідно знати точне значення поточного рівня глюкози в крові. Як думаєте, чи буде хто-небудь з бодібілдерів цим заморочуватися?

Малоймовірно. Для того, щоб уникнути побічної дії інсуліну спортсмени просто приймають велику порцію вуглеводів, коли роблять ін’єкцію.

— Яка смертельна доза інсуліну в спорті?

Відповідь на це питання випливає з вищесказаного: смертельна доза інсуліну — індивідуальна і визначається концентрацією глюкози в крові.

У випадку з інсуліном, як ні з один іншим фармакологічним препаратом бодібілдингу, для уникнення побічних дій гранично важлива точне дозування. Якщо невірно її розрахувати, то сильне зниження рівня цукру в крові може закінчитися комою або навіть смертю

Рекомендуємо:

Думки експертів про інсулін: відгуки лікарів, тренерів і спортсменів

Побічні дії інсуліну

Більшість спортсменів використовують інсулін, не розуміючи, як правильно підібрати дозу. Це своєрідна жорстока гра проб і помилок, ціна помилки в якій — смерть.

«Один постріл може бути точним, інший — ще точніше і третій нелохім», — говорить Мік Харт. Але в той же час він відзначає, що бачив не раз, як його колеги-бодібілдери потрапляли до лікарні після передозування інсуліну, вважаючи, що чим більше доза, тим краще.

Побічні ефекти інсуліну в спорті такі:

1 Діабет

Деякі експерти також попереджають, що в довгостроковій перспективі інсулін може зробити бодібілдерів діабетиками, так як порушується власна здатність організму виробляти цей гормон.

2 Ожиріння

Інсулін стимулює зростання не тільки м’язової маси, але і жировий. Ми говорили про це в матеріалі про механізм дії інсуліну в бодібілдингу. Якщо його використовувати неправильно, то з великою ймовірністю можна пожірнеть.

3 Кома або смерть

Стан коми або смерті настає в разі передозування інсуліну. Мовою діабетиків воно звучить як «гипогликемический шок».

Небезпека побічних ефектів може бути ще пов’язана з якістю самого інсуліну.

Найчастіше бодібілдери купують інсулін у діабетиків, які його отримують за рецептом лікаря, проте іноді приватні лікарі йдуть на обман і прописують інсулін спортсменам, як ніби вони є діабетиками. Хоча цей шлях і нелегальний, але він є по-принаймні безпечним з точки зору якості самих препаратів.

За словами того ж Mick Hart, велику небезпеку становить те, коли спортсмени використовують інсулін з чорного ринку, який імпортується з країн третього світу злочинними угрупованнями. Його якість під великим сумнівом.

Побічні ефекти інсуліну: розвиток діабету, ожиріння, кома і смерть

Передозування інсуліну

Незважаючи на природність і натуральність інсуліну, побічні дії його застосування в спорті — одні з найсерйозніших і небезпечних. Найголовніша з них — передозування, яка може призвести до «гіпоглікемічного шоку».

Сенс передозування інсуліну злегка відрізняється від загальноприйнятого розуміння. Тут це означає: що занадто багато інсуліну було введено щодо кількості глюкози в крові; це призводить до падіння її рівня до критично низького, що може закінчитися станом коми або навіть смерті.

Симптоми передозіровакі інсуліну:

  • миттєва біль;
  • голод;
  • потовиділення;
  • холодну, липке відчуття;
  • блідість;
  • трепет, неспокій;
  • швидке серцебиття;
  • відчуття слабкості;
  • дратівливість і зміна настрою;
  • втрата свідомості.

Передозування інсуліну настає коли вводиться занадто велика доза інсуліну (щодо поточного рівня цукру в крові)

Що робити при передозуванні інсуліну в бодібілдингу?

При передозуванні інсуліну, якщо людина при свідомості, дайте йому що-небудь солодке (цукор, фруктовий сік, мед, газований солодкий напій).

Якщо людина в несвідомому стані, помістіть обережно під язик мед, гранульований цукор або спеціальну капсулу (наприклад, D-глюкози), що містить концентрований цукор, яку носять з собою діабетики. Хоча це може бути і нелегко зробити.

Існує ще один спосіб відкачки від передозування інсуліну, про який знає кожен діабетик: глюкагон.

Ін’єкційний глюкагон — це гормон, що виробляється в підшлунковій залозі, який має протилежне інсуліну дію: він підвищує рівень глюкози в крові і зазвичай використовується для лікування симптомів гипокликемии.

При передозуванні інсуліну екстрена ін’єкція глюкагону відновить цукор в крові. Якщо ви використовуєте інсулін, вкрай рекомендуємо завжди носити з собою шприц-ручку з глюкагоном.

Після надання першої допомоги — дзвонимо в швидку. Передозування може бути фатальною. Не бійтеся, що факт використання інсуліну засекут медики. Інсулін легальний. Все, що вони зроблять швидше за все — прочитають вам лекцію про те, що тільки ідіот, будучи не діабетком, буде колоти собі інсулін.

Важливо, якщо ви використовуєте інсулін, щоб хто-небудь з близьких людей був в курсі цього. Ця людина повинна знати про ознаки передозування інсуліну і як надавати допомогу в цьому випадку.

В цілому ризик передозування невисокий на фазі набору маси у бодібдеров, коли доводиться їсти багато (якщо, звичайно ж, не переборщити з дозою). У будь-якому випадку, якщо ви відчуваєте будь-який з перерахованих вище симптомів, просто з’їжте що-небудь солодке. Але не фруктозу, так як вона не працює для підвищення рівня цукру в крові.

Якщо ви перебуваєте на стадії сушки, то не бійтеся порушити дієту, з’ївши солодкого при появі симптомів передозування: життя важливіше.

Способи відкачування при передозуванні інсуліну: з’їсти солодкого, вколоти глюкогон, викликати швидку

висновок

Інсулін в спорті може здаватися ефективним способом для досягнення понад результативності, особливо якщо мова про професійний спорт, де спортсмени готові йти на все, щоб стати найкращими.

Однак лікарі задаються питанням: скільки ще спортсменів повинні померти або побувати в комі перш ніж ступінь небезпеки усвідомлюють інші?

Ссылка на основную публикацию