Основні технічні аспекти при оренді кавоварок

Оренда кавомашини — хороша альтернатива купівлі дорогого апарату. Це рішення працює в будь-якій сфері бізнесу, — в офісах, готелях, ресторанах і кафе. На ринку є маса компаній, які пропонують подібні послуги, причому, активно просуваючи безкоштовну роздачу апаратів.

Плюси і мінуси оренди

Переваги оренди:

 • немає необхідності купувати нову техніку;
 • разом з машиною часто надається посуд для приготування та подачі кави;
 • повний інструктаж по експлуатації техніки;
 • сервісне обслуговування лежить на плечах орендодавця;
 • орендодавець надає всі засоби для догляду за технікою.

мінуси:

 • в деяких випадках апарат дешевше купити, слід проаналізувати це питання;
 • поломки і несправності на період оренди оплачуються орендарем, якщо вони виникли з його вини.

Як це працює

Оренда кавового обладнання (автоматичної професійної машини та ін.) Передбачає внесення щомісячної плати за користування технікою. Сума контракту може включати доставку, підключення та монтаж / демонтаж, настройки, навчання, ремонт, обслуговування або цей спектр послуг оплачується окремо.

Більшість орендодавців надають:

 • доставку машини клієнту;
 • установку і підключення;
 • настройку;
 • щомісячне обслуговування.

На сьогоднішній день в 95% випадків в оренді діє одна з представлених нижче схем.

Договір на покупку кави з кавоваркою додачу

Деякі виробники пропонують техніку на безоплатній основі, платити доведеться не за пристрій, а за кавою. Купувати його доведеться у орендодавця, але не факт, що це вигідно.

В першу чергу слід звернути увагу на якість кави і його остаточну вартість. Компанії, які йдуть на цей крок, частіше пропонують елітні сорти зерен оптом, що недешево.

Ви підписуєте папір на покупку зерен на певний термін, прописується мінімальний обсяг закупівлі. Це може бути 1-3-5-25 кг і т.д. За це в навантаження надають обладнання, яке активно експлуатується до тих пір, поки діє контракт.

Плюс, до договору часто додається сервісне обслуговування. До вас буде приходити спеціально навчена людина, який почистить, змаже, полагодить апарат і привезе зерна. Починка безкоштовна, якщо винуватець поломки не ви і не ваші співробітники.

Цей варіант актуальний в офісах.
Прості і надійні кавомашини для офісів
З точки зору менеджменту це вимагає мінімум зусиль для кінцевого результату. Машина береться напрокат, економляться гроші на її покупку, кава довелося б докуповувати так і сяк, а тут його ще й підвозять.

нюанси:

 • просто так в оренду пристрій ніхто не віддасть. На практиці договори складаються так, що ціна кавомашини незначна мала в порівнянні з ціною зерен, які вас зобов’язують купити. Наприклад, цінник на 50 кг добірного зерна становить 75 т.р, а в користування ви отримуєте замшілий Бош, ціна якого в мережі 20 т.р. Плюс, оренда може бути автоматично включена у вартість зерна. Ось і виходить, що покупка кави у цій же компанії просто так без машини на кілька сотень рублів дешевше з розрахунку на кг;
 • непоодинокі випадки, коли ціна оренди на обладнання зовсім не грає ролі. Частенько це говорить про те, що орендодавець пропонує дешевий і неякісний товар, реалізуючи каву, як свіже і цілком пристойне. Прикладів таких договорів, коли за 100% колумбійську арабіку видається дешева суміш робусти, маса.

У підсумку важливо дивитися на умови, які вам пропонують: терміни, обсяги зерна, штрафи (якщо є!), Найголовніше — стежити за якістю кави, яке до вас прийде разом з машиною. Краще його спробувати перед тим, як буде підписана папір. Якщо напій буде хорошим, така оренда вигідна і правомірна.

Купівля кави і платна оренда машини на додачу

Обидві сторони укладають договір, в якому прописується повна вартість оренди. Ви окремо оплачуєте ціну машини і окремо ціну кави. Договір може зобов’язати купувати каву тільки в орендодавця.

Перш за все, слід обговорити питання щоденного обслуговування. Навіть найякісніша техніка може ламатися.
Популярні відмови техніки описані тут
Якщо кавоварка не функціонує, орендодавець повинен провести ремонт або замінити обладнання на аналогічне.

Варто відзначити, що великі компанії давно перестали робити ремонт і відразу проводять заміну. Це раціональний і цивілізований підхід до такого бізнесу. Починка в даному випадку проводиться в спеціальних майстернях, де є всі інструменти, обладнання, запчастини.
Про проблеми лагодження кавоварок

Другий момент — при оренді кількох апаратів, як правило, від семи штук орендодавець завжди дає резервний. У будь-якій позаштатній ситуації можна провести заміну машини на місці, витягнувши її з підсобного приміщення.

Якщо з’ясується, що поломка сталася з вини орендаря, оплатити ремонт доведеться з власної кишені.

Чистий оренда або оренда звичайна

Ви отримуєте машину і не берете більше ніяких зобов’язань. Кава і все необхідне приладдя купуєте там, де заманеться. Тут все чесно, — варто тільки заплатити фіксовану плату за фіксований період користування пристроєм, як в разі прокату велосипеда або авто. Це рішення завжди обходиться дорожче, але зустрічається рідко. Підводних каменів немає.

Слід розуміти, що фактичний стан апарату може бути критично ушатанние або навпаки практично новим. Доцільність криється в тарифі оренди і терміні використання.

Оренда з подальшим викупом

Машина спочатку береться в оренду, після чого переходить у вашу власність. Чи вигідний лізинг (подальший викуп)?

По суті, ви отримуєте довгострокове право користування з подальшим правом викупу. Такий крок допомагає розкидати вартість кавомашини або декількох кавоварок на певний період (від року до декількох років).

Купівля машин в формі лізингу знижує податкове навантаження на заклад. Платежі по лізингу є витратами і скорочують податкову базу по податках на прибуток. При грамотному бухгалтера це може принести істотні вигоди.

короткострокова оренда

Така оренда актуальна на будь-якому заході, coffeebreak, презентаціях, виставках, семінарах. Будь-який відвідувач відразу перетвориться в клієнта, — потрібно лише запропонувати йому чашечку кави. У даних умовах добре працюють повністю автоматичні кавоварки з капучинатором.

Однак, умови контракту можуть бути більш жорсткими, часто мінімальне замовлення кави становить не 1, а 2 кг і більше. Період короткострокової оренди: від 1 до 14 діб або від 15 до 30 днів. Чи встигнете ви виробити все закуплене зерно за такий термін?

Яку машину взяти в офіс

Кава-брейки протягом робочого дня, подача напоїв в ході ділових зустрічей, гостинний прийом відвідувачів — завдання з якими повинна справлятися кавоварка.
Кращі кавомашини для офісу з капучинатором
Оптимальним рішенням є капсульні або чалдові апарати.

Пристрої подібного типу:

 • прості у використанні, швидко готують каву, не вимагають спеціальних навичок;
 • високопродуктивні;
 • зручні — машину не потрібно мити і видаляти відпрацьований макуха;
 • забезпечують тривалу автономну роботу;
 • моделі з 2-4 варильні вузлами готують кілька напоїв одночасно;
 • дозволяють готувати класичні чорні і кавово-молочні напої;
 • для запуску досить натискання однієї кнопки;
 • доступні конфігурації з кріпленням до стіни, підлогу, настільні рішення.

Устаткування пропонують такі гіганти, як Lavazza, Nespresso, Krups.
Кращі капсульні кавомашини Krups
Продуктивність вибирається відповідно до чисельності штату співробітників. Ціна контракту в 95% випадків відповідає ціні упаковки кави (в капсулах або чалдах).

Яку машину взяти в ресторан, кафе, мобільну кав’ярню

Кофемашина кафе чи ресторану повинна відповідати індивідуальним перевагам гостей. Сьогодні клієнти починають краще розбиратися в каві і шукають його кращі виконання. Справитися з подібним завданням допомагають традиційні професійні кавомашини, еспресо-комбайни.

Це можуть бути:

 • кавомашини з механічним капучинатором — рішення для невеликого кафе, ресторану (Gaggia, Delonghi, Bosch, Saeco, Jura);
 • кавомашини з автоматичним капучинатором — продуктивність подібного обладнання дозволяє напоїти кавою від 20 до 40 осіб на годину (Saeco, Jura, Bosch), що актуально для більшого закладу;
 • суперавтоматичних кавомашини — обладнання доречно встановлювати у великих закладах, кав’ярнях, кафе з великим потоком відвідувачів, так як великий обсяг віддачі напоїв не терпить повільності. Устаткування полегшить роботу бариста і дозволить організувати послугу кави на винос. Апарати такого класу поставляють бренди Bianchi, Jura, La Cimbani, Franke, Nuova, Simonelli, Kalerm;
 • традиційні професійні кавомашини — пристрій може бути розрахований на 1-2 і більше груп. В оренду беруть професійне обладнання наступних марок — Expobar, LaSanMarco, Markus, Grimac, Reneka, Rancilio. При виборі умов контракту слід перевірити, щоб орендодавець провів установку апарату і чи входить в комплект кавомолка. Цей варіант відмінно працює на мобільних кавових точках.

Купувати каву чи ні

Практично всі великі орендодавці зацікавлені в збуті самої кави. Тому оренда частіше пов’язана з умовами викупу обумовленого кількості зерен. Сама машина може дістатися безкоштовно, як було сказано вище, але з обов’язковим придбанням декількох кілограм кави по трохи завищеною вартістю.

Це рішення несе кілька переваг:

 • ви точно знаєте який сорт, якої якості вам привезуть. Погане зерно з трісками, лушпинням, сміттям підвищує навантаження на обладнання, і воно швидко виходить з ладу. Серйозного орендодавцю просто не вигідно годувати вас поганим кави і потім витрачається на лагодження власної машини. Але, за цим стоїть стежити до підписання договору!
 • натомість покупки в користування надходить кавоварка, що дешевше простої оренди і покупки зерен за ринковою ціною.

Ціна і висновки

Оренда капсульних агрегатів починається від 2.5 т.р. Устаткування надходить в користування безкоштовно, а ви платите тільки за каву. Кавові з механічним капучинатором доступні на тих же умовах (1 кг високоякісної кави за 2.5 т.р. щомісячна поставка).

Витрати за користування традиційними професійними кавовими обійдеться від 4.9 т.р. Собівартість чашки готового напою залежить від марки пристрою і починається від 12 р. Оренда машини на 2 групи починається від 6.9 т.р., з кавомолкою в комплекті.

У сухому залишку найвигідніші умови оренди грунтуються на безкоштовному наданні кавомашини з викупом кави. Практика показує, що компанії пропонують нове, справне устаткування, забезпечують сильну підтримку менеджменту і широкий вибір дійсно якісного кавового зерна. Для забезпечення короткострокових заходів слід зупинитися на простій оренді, самостійно купивши каву у перевіреного постачальника.

Ссылка на основную публикацию