Обструктивний бронхіт у дітей

Обструкція — це так звана закупорка бронхів, яка відбувається в результаті запального процесу. При обструкції бронхіальна стінка набрякає, просвіт бронхів звужується, дихання стає скрутним.

Обструктивним бронхітом найчастіше страждають маленькі діти, у яких дихальна система і легені тільки починають сформіровиваться. У малюків він може виникнути навіть з невинного, на перший погляд, нежиті. Слиз стікає по задній стінці горла, опускається вниз і інфікує бронхи.

Як розпізнати обструкцію

Захворювання зазвичай дає про себе знати, коли дитина лягає спати: його дихання починає утруднятися, відбувається спазм і малюк починає безперервно кашляти. При кашлі на видиху можна почути свист або хрип. Чим раніше батьки помітять такі симптоми у дитини і звернуться за допомогою до фахівця, тим швидше він піде на поправку.

Екстренна допомога

Насамперед слід зняти обструкцію. Основним заходом для її купірування вважається інгаляція. Найкраще для цього підходять небулайзери або спейсери: аерочамбер, Бебіхалер. Зазвичай у мам дітей, які часто стикаються з цим захворюванням, завжди є під рукою препарат Беродуал, він відмінно зарекомендував себе в боротьбі з недугою, але не можна забувати, що дози цього «образливі» ліки повинен призначати тільки лікар. Схема лікування зазвичай починається з інгаляції з беродуалом: 1 крапля на 2 кг ваги дитини плюс 2 мл стерильного фізіологічного розчину. Через 20 хвилин проводять інгаляцію з Лазолваном або Амбробене: розводять 1: 1 з хлоридом натрію. Важливо пам’ятати, що ингалирование належить проводити за годину до вживання їжі або через півтори години після їжі. Крім цього, після процедури зазвичай діти починають відкашлювати мокротиння, тому перед сном дихати Лазолваном не можна.

Вчимося робити масаж

Щоб допомогти малюкові впорається з виведенням мокроти бажано зробити йому масаж. Покладіть дитину вниз обличчям так, щоб його голова опускалася вниз.

Протягом 3-4 хвилин дорослому слід постукувати пальцями по спині малюка, рухаючись від лопаток до плечей. Рухи повинні бути енергійними, але не сильними. Після чого дитину садять і просять покашляти. Треба взяти до уваги, що такі дії протипоказані пацієнтам з підвищеною температурою тіла.

Питний режим і прохолодне повітря

У лікуванні обструктивного бронхіту величезну роль грає багато пити і вологий чисте повітря. Як можна частіше пропонуйте дитині чаї, морси, компоти, провітрюйте кімнати і користуйтеся увлажнителями. Якщо у малюка немає температури, що не заборонені прогулянки. Головне, здійснювати їх у місцях, де немає машин і скупчення народу.

Зазвичай при правильно підібраному лікуванні поліпшення помітні практично відразу. Після того як сухий кашель у дитини стає продуктивним (мокрим) зазвичай інгаляції прибираються, а замість них призначаються відхаркувальні препарати (сироп Проспан, Стодаль).

Чого робити не можна

— Не приймати антибіотики. Зазвичай бронхіт є наслідком атаки вірусів або впливу на організм алергенів, тому антибіотики тут безсилі. Єдиний випадок в їх необхідності — це розвиток пневмонії.

— Небезпечно робити парові інгаляції. Пар і тепле повітря можуть спровокувати у дитини ознаки задухи.

— Давати дитині відхаркувальні і імуностимулюючі препарати. Вони сприяють збільшенню секреції, що може стати для малюка смертельно небезпечно.

— Тримати дитини в горизонтальному положенні. Постільний режим при обструкції скоріше ворог, ніж друг. Якщо малюк добре себе почуває, у нього не збільшена температура, одягайтеся по погоді і вирушайте на прогулянку. Вентиляція легенів свіжим повітрям лише прискорить процес одужання.
— Не слід користуватися «бабусиними методами» і розтирати малюка різними зігріваючими мазями, ставити гірчичники або банки.

Слід пам’ятати, що здоров’я дітей в руках батьків. Не треба самостійно ставити діагнози і призначати лікування. Хворої дитини завжди повинен оглядати лікар!

Ссылка на основную публикацию