Обряди на Трійцю на заміжжя

Свято Трійці символізує прощання з весною і зустріч літа. Обряди на Трійцю на заміжжя дійшли до нас з глибини давньої – від прабабусь і бабусь. Щоб восени зіграти весілля, дівчата зверталися за допомогою до потойбічних сил і читали особливі чаклунські слова.

Як притягнути нареченого на Трійцю

Дівчина мала сплести вінок з польових квіточок напередодні Трійці, прочитати на нього особливі слова і кинути в річку. Щоб нечиста сила не завадила обрядом, після замовних слів слід осінити себе хресним знаменням. Слова такі:

“По лузі дівчата гуляють, квіти і трави збирають, вінки плетуть так звати судженого. Суджений мій ряджений, вінок злови так мені віддай! Моїм Словам в силі перебувати, судженому вінок віддати. Амінь.»

Важливо! Як віночок кинете в річку, швидко йдіть і не оборачивайтесь. По доріжці додому розмовляти не можна, щоб обряд чинності не втратив.

Любовний змова на хлопця

Якщо молода людина не хотів звертати уваги на дівчину, в хід йшли сильні приворотні чари. У день трійці нечиста сила активно допомагала у вирішенні любовних проблем, як і під Різдво.

Дівчина повинна була піти в церкву на заутреню і прихопити з собою освяченої трави. Будинки з цієї трави плели вінок і читали на нього змову:

“Не помолившись лягаю я спати і не перекрестяся. Господи, прости мене! Кладу під голову святої вінок. Як ці трави у вінок свивались, перепліталися між собою, так і раб (Олексій) навколо мене, раби (Ганни) в’ється-в’ється. Як трави у вінку сохнути стануть, так і раб (Олексій) по мені, рабі (Ганні) сохнути стане. Їжею не заїсть, питвом не зап’є, з дівками не загуляє. Не сходила б я, раба (Ганна) з його розуму-розуму ні в бенкеті, ні при бесіді, ні в полі, ні в рідному домі. Будьте мої слова міцні, міцніше каменю-булата, сильніше гострого ножа. Ключ – небо, замок – земля. Амінь.»

Вранці вінок віднесіть до коханого під поріг. На зворотному шляху на перехресті залиште монети у відкуп. Щоб не було божого покарання за слова змови, хрестик до себе на ніч зніміть.

Як зварити приворотне зілля на Трійцю

Якщо вам необхідно приворожити коханого хлопця, дочекайтеся свята Трійці. В цей день будь-яка трава має чаклунську силу. Трави слід рвати на зорі. По дорозі також зберіть 13 річкових каменів.

Повернувшись додому, покладіть каміння і трави в каструлю з водою і запаліть вогонь. Як вода закипить, піднесіть руки і 13 разів прочитайте особливі замовні слова:

“На дев’ятому небі 3 зорі.
Ті зорі Трійцю вихваляють.
Мені, рабу (ім’я), заповідають:
Якщо я, раба (ім’я), зварю зілля,
Тоді будь приворожу.
13 трав, 13 річкових камінців,
Покличте мені на допомогу 13 чортів.
Ой, ви, чорти-братики, ідіть сюди.
Кипить, вирує моя чарівна вода.
13 чортів, 13 братей,
Прийдіть і послужите мені, рабу (ім’я).
Зваріть ви адову водицю.
Як ця вода гаряча, і як ці камені міцні,
Так будьте слова мої гарячі і ліплення до тіла белу раба (ім’я хлопця)
Пристаньте, прилепитесь, і ніколи від нього не отлепитесь.
Амінь.»

Як прочитаєте замовні слова, вимкніть вогонь. Зілля сховайте, нехай стоїть до 13-го липня. У заповітний день потрібно буде вилити зілля в сліди коханого на землі. Тільки постарайтеся, щоб вас ніхто не помітив. Після виконання обряду ні з ким розмовляти не можна. Увечері того ж дня прихопіть із собою 13 монет по рублю і віднесіть на найближчий від будинку перехрестя – у відкуп чортам.

Монетки потрібно кинути через ліве плече і тихо сказати: «Сплатила». Після цього вам потрібно швидко йти додому, не обертатися і ні з ким не вітатися. Якщо ви не виконаєте цю умову, чорти можуть прив’язатися і проникнути в будинок.

Завивание берізки

Якщо дівчина боялася читати замовляння на заміжжя, вона йшла до берізки напередодні Трійці. Молодий берізці потрібно було завити гілочки, нахиливши голову деревця. Якщо після свята гілочки залишалися свитыми, то бути заміжжя. Якщо гілочки розвивалися або засихали, заміжжя відкладалося.

Інший ворожбою на Трійцю було пускання вінків по річці. Дівчата йшли на річку, збирали лугові квіти і плели віночки. Прикмети на вінки наступні:

  • якщо вінок пристав до берега, заміжжя не бувати;
  • якщо поплив далеко, наречений буде здалеку;
  • якщо вінок потонув, вважалося дуже поганою прикметою.

Вінок для ворожби не можна було кидати у воду. Дівчата надягали вінки і низько схиляли голову над водою – вінок повинен був впасти сам.

Поганою прикметою вважалося, якщо який-небудь хлопець побачить вінок на дівчині. Тому до річки йшли таємно, рано вранці.

Щоб побачити судженого уві сні, клали троїцький вінок з березових гілочок під подушку.

Ссылка на основную публикацию