Обряд хрещення дитини в православ’ї: правила і нюанси

Обряд Хрещення – найважливіший церковний ритуал в житті кожної православної людини. Вважається, що в момент скоєння таїнства, на людину сходить божественна благодать, і він отримує шанс врятувати свою душу після смерті. Без здійснення обряду хрещення людина залишається ніби між двома світами, його душа не має ніякої енергетичної прив’язки. Це не означає позбавлення допомоги світлих сил в складних ситуаціях, але після смерті потрапляння в рай буде неможливим.

Вчинення обряду в православ’ї

Статистика говорить про те, що більшість хрещень відбувається у віці 3-10 років. Але дорослі люди приходять у церкву і прилучаються до православної релігії. РПЦ рекомендує хрестити дітей у віці 40 днів. Це обумовлено тим, що поки не пройде цей термін, матері не можна заходити в церкву навіть для здійснення обряду.

Як і будь-які інші церковні таїнства хрещення пов’язане з певними правилами і традиціями, які слід суворо дотримуватися.

 • Необхідно заздалегідь придбати натільний хрестик. Це можна зробити як в будь-якому ювелірному магазині, так і в церковній крамниці. Останній варіант вигідний тим, що в ньому присутні моделі не тільки з дорогоцінних металів, але і мідні, а також пластмасові. Це хороший вихід для тих, у кого немає грошей на покупку дорогого втілення символу християнства.
 • Обов’язково потрібна крижма – білий рушник або пелюшка. Стане в нагоді вона, правда, тільки для дитини. Після здійснення обряду, малюка кутають в крижму, це теж свого роду ритуал.
 • Всім учасникам обряду хрещення дитини слід сповідатися і причаститися за день до хрещення. Можна це зробити і в сам день таїнства.

Церковні канони досить категоричні, а значить не терпить умовного способу. Якщо порушити їх, то обряд може не принести бажаного ефекту, хоча в будь-якому випадку приналежність до православного християнства людині буде визначена.

Духовний сенс таїнства хрещення

Всі люди приречені нести на собі скверну первородного гріха. Придумано це не людством, а значить, звільнити від нього можуть тільки світлі сили. Первородний гріх пов’язаний з гріхопадінням Адама і Єви. Розкрадання яблука з райського саду було скоєно в результаті домовленостей змія, тобто Сатани. З того самого дня, всі люди, які коли-небудь народжувалися на землі, спочатку в плані духовному знаходяться ближче до темних сил, ніж до Бога.

Одна з складових частин таїнства хрещення – відречення від диявола. Священик читає молитву, а люди, присутні на обряді, вимовляють певні змови, привязывающие їх до світлим силам. Після цього всі, хто бере участь у таїнстві, навіть у ролі глядачів, відрікаються від темних сил і «присягають» Богу. Процес зречення від Сатани може проводитися як завгодно разів протягом життя, але хрещення здійснюється один раз.

Благодать сходить на людину відразу після завершення обряду . Користь від цього відчувається протягом всього земного життя, до останнього її дня. Є безліч спогадів матерів, чиї діти страждали від нічних кошмарів і галюцинацій. У них виявляли себе самі огидні істоти, які тільки може уявити людську уяву. Після хрещення все це закінчувалося, дитина спокійно спав всю ніч.

Що потрібно знати перед хрещенням? Дивіться у відео:

Перехід з іншої релігії через хрещення

Одна справа, коли хреститься дитина, ще не ассоциирующий себе ні з однією з релігій, і зовсім інша, якщо таїнство проходить иноверец, не відноситься до православ’я. Це не забороняється, однак перед хрещенням потрібно виконати деякі умови, які пояснить священик.

Одне з них – читання особливих молитов протягом 3 діб перед таїнством. Принагідно слід тримати тижневий піст. Він досить строгий, але не настільки, щоб почати голодувати.

 • Слід відмовитися від м’ясного;
 • Скоротити споживання молочної продукції;
 • Відмовитися від спиртного і, по можливості, від тютюну;
 • Утриматися від любовних утіх;
 • Не лихословити.

Втім, якщо за станом здоров’я людина не може тримати такий пост, то батюшка завжди дозволить змінити або скасувати зовсім. Само собою, що все це не обов’язково для немовлят.

Запобіжні заходи

Світлі сили бажають людям виключно добра. Тим не менше за вчинення гріхів завжди слід розплата. Навіть через багато років будь-які гріхи повертаються до нас у вигляді хвороб, кар’єрних проблем, а іноді й смерті. Звернення до християнських таїнств з порушенням канонів, карається завжди, працює «закон бумеранга».

 • Ні за яких обставин не можна приходити на таїнство хрещення у п’яному вигляді. Деякі батьки є на хрестини своїх діток «підшофе», тим самим роблячи страшний гріх.
 • Жінкам не слід з’являтися в період менструації;
 • Хлопчиків в процесі таїнства заносять у вівтар, тим самим залучаючи його до Царства Божого. Дівчаткам туди не можна, адже вівтар – територія, закрита для жінок.

Дотримання цих нескладних, але дуже важливих правил, може убезпечити дитину і його близьких від можливих проблем в майбутньому. З вищими силами жартувати не можна, хоч вони й бажають нам виключно добра і процвітання!

Ссылка на основную публикацию