Оберіг Одолень трава і його значення

Одолень-травою в давнину називали річкові латаття з білими або жовтими квітами. Одолень-траву брали з собою в дорогу для захисту від неприємностей, зціляли хвороби, за допомогою неї наводили приворот. Однак основний символічним навантаженням латаття є оберіг і захист. Розглянемо тему: одолень трава оберіг значення. Крім засушених частин рослини в магії застосовується і графічне зображення оберега.

Значення і символізм одолень-трави

Символ оберега відноситься до солярної групі і містить в собі потужну енергію сонця, подвійний знак вогненної стихії. Значення солярного символу — позбавлення від негативних енергій і наповнення творчими енергіями, що привертають успіх і благополуччя.

Зовні графічний символ нагадує слов’янський Коловрат, на основі якого він і був створений. Коловрат — солярний символ, що несе величезний потенціал сонячної енергії. Однак сила одолень-трави укладена в подвійному Коловрате, що значно збільшує його міць.

Подвійний Коловрат зображували на побутових предметах, одязі і зброї. Вважалося, що одолень-трава добре захищає від нечисті, позбавляє від ворогів і зберігає здоров’я. Однак даний символ можна застосовувати тільки у виняткових випадках:

 • при сильному захворюванні;
 • для знищення псування;
 • для подолання ворогів;
 • для збереження в дорозі.

Для постійного застосування артефакт не годиться: він містить в собі величезний потенціал енергії. Одолень-траву клали в колиску новонародженого для захисту від недобрих поглядів, захоплення і нічного нападу нечистих духів.

Активація оберега

Як правильно застосовувати артефакт? Одолень трава оберіг може бути виготовлений з різних природних матеріалів:

 • шкіри;
 • дерева;
 • металу;
 • каменю.

В ювелірних крамницях і езотеричних магазинах можна придбати підвіску-оберіг із золота. Так як оберіг несе в собі потенціал сонячної енергії, найбільш відповідним матеріалом виготовлення вважається золото. Однак символ добре проявляє себе і в простій вишивці, і зображеним на дерев’яній мисці.

Дітям можна подарувати іграшки, на яких зображений або вишитий знак. Іноді одолень-траву вишивають на тряпочних амулетах і носять з собою для захисту. Вишивку робили червоними нитками без вузлів, тобто, в процесі роботи неприпустимо пов’язувати один кінець нитки з іншим.

Якщо оберіг використовували для зцілення від недуги, після одужання його піддавали вогню. Не можна зберігати відпрацьоване символ, він може залучити біду. Те ж саме стосується і оберегів проти ворогів і дорожніх оберегів: після використання їх спалюють.

Якщо символ був вишитий на одязі хворого, то після лікування її необхідно спалити. Це повір’я пов’язане з тим, що разом з потом одяг вбирає і хвороба. Тому не шкодуйте про речі, а просто спаліть її після одужання з вдячністю.

Винятком є ??символіка на посуді. Таку кухонне начиння застосовують для захисту від харчових отруєнь, розладів шлунка і магічних окорм. Також артефакт використовували для сміливості в хвилини небезпеки. Однак постійне носіння артефакту на собі вважалося недоцільним: він привертає зайву увагу потойбічних сил.

Як зарядити артефакт? Для цього необхідно покласти виріб під промені сонця на весь день, на заході оберіг необхідно прибрати. Куплений оберіг необхідно попередньо очистити під проточною водою (в ідеалі — в природному джерелі), а потім зарядити під прямими променями сонечка. Таку процедуру слід проводити час від часу, щоб активувати силу артефакту.

Чоловічий і жіночий оберіг

У магії древніх слов’ян часто зустрічаються парні символи — чоловічі та жіночі. Як їх відрізнити? Якщо подумки розділити малюнок поздовжньої рисою, то в чоловічому обереге лінії мають напрямок вправо. У жіночому обереге — вліво. Чоловічим варіантом одолень-трави є символ квітки папороті.

У вишивці відмінність оберегів можна визначити по супроводжуючим узорів: жіночі символи оточені квітами, чоловічі — жолудями. Також має значення і вік носія артефакту:

 • дівчаткам вишивали бутони троянд, жінкам — розпустилися квіти;
 • хлопчикам вишивали шишки хмелю, чоловікам — жолуді.

Запам’ятайте важливе правило: оберіг має силу, якщо його виготовили спеціально для іншої людини. Для себе обереги виготовляти не можна.

Якщо ви вишиваєте обережні символи, потрібно дотримуватися правил:

 • матеріали повинні бути натуральними — льон, бавовна;
 • нитки пов’язувати вузлами неприпустимо;
 • на вивороті візерунок повинен бути рівним, без петель;
 • колір ниток повинен асоціюватися з поставленою метою;
 • вишивати оберіг необхідно при душевній рівновазі, думаючи про поставлену мету.

Складна вишивка може зайняти кілька днів роботи, тому виріб потрібно згортати разом з нитками і зберігати в захищеному місці: щоб матеріал не наповнився негативною енергією.

Під час роботи необхідно постійно думати про людину, для якого він створюється. Потрібно тримати образ в голові і вимовляти слова захисту або побажання. Саме так артефакт зможе наповнитися силою наміри. Не можна думати про погане, допускати негативні образи.

Поради щодо застосування оберега

Як використовувати старовинний артефакт в сучасних умовах? Правила прості:

 • для захисту школяра від агресії можна вишити фіолетовим або синім кольором зображення на деталях одягу;
 • для захисту від отруєнь малюють знаки на посуді водостійкою фарбою;
 • малюкам дитсадівського віку вишивають символ на рукавицях або кофтинці;
 • для захисту в далекій дорозі можна виготовити підвіску або брелок з символом;
 • для захисту від негативу майструють оберіг в червоних тонах;
 • для зцілення від хвороби вишивають символ зеленим кольором.

Вишивка або підвіска із символів папороті і латаття може захистити молодят під час весілля. Після весілля артефакт поміщали під матрац подружжя. Такий оберіг може виготовити мати нареченого або нареченої.

Ссылка на основную публикацию